Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

szvsz ez egy teljesen korrekt cucc enyiért. ellenfele az 5130. kiváncsi leszek hangminőségben mit teljesít a nokiához képest ami ilyen szempontból (és egy zenei modellnél ez talán az egyik sarkos szempont) sokszorosan drágább modelleket is maga alá nyom

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

Kis hibajavítás, ami természetesen nem von le semmit a cikk értékeiből: Gerald Durrell. :R

Egyébként igen, nekem is a kedvenc szereplőm volt Spiro. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz keszulek, nekem tetszik. :)

"There is nothing permanent except change"

(#4) littlelion21


littlelion21
addikt

Dedikált zenelejátszó gombokat még elbírt volna az oldalán.
Vagy kapható ehhez (vagy bármilyen 3,5-ös SE-hez) valami távirányítás headset? Mert pl. a HPM-82 alja már nem használható a FP hiánya végett.

(#5) mrlujoak válasza littlelion21 (#4) üzenetére


mrlujoak
veterán

A dedikált zenelejátszó gombokként - lezárt billyentyűzet mellett is - a jól megszokott hangerőgomb páros szolgálnak!

Ha számot szeretnél váltani, a hangerőgombot kell nyomva tartanod, és ugrik a következő számra, vagy épp vissza az előzőre.
Ez minden hagyományos SE oprendszerű modellnél is működik.

A cikkhez: A nem kettészedhető microUSB töltő nem egyszerű töltő, hanem GreenHeart takarékos töltő.
Emellett a dobozban - vodafone - található egy kijelzővédő fólia is.

A kihangosított zene pedig eléggé hangos, és jó minőségű, csak a zenelejátszóban kapcsoljuk ki a széles sztereó módot!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#6) toldy


toldy
őstag

Azért az a kamera aphatot volna egy aprócska ledet, de ettől függetlenül nagyon korrekt készüléknek tartom, így kéne ezt csinálni.
A cikk pedig szokáshoz híven jó.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#7) Ricardo


Ricardo
félisten

ezt jól összerakták. Jó ár/érték arányú készülék. A kijelző milyen? TfT vagy TFT lcd?
Eddig az SE kijelzői mind kifogástalanok voltak annak ellenére hogy nem a színek száma dominált náluk (256k vs 16millió)
Viszont most itt csak a méretről volt szó és érdekelne megyik kijelzőhöz hasonlítható inkább.

X10 mini:
"színei kicsit fakók, betekintési szöge meglepően nagy, viszont napfényben nagyon nehezen olvasható, amit elsősorban a nem túl erőteljes háttérvilágításnak tudhatunk be"
Zylo:

"TFT LCD kijelzőt, melyről csak pozitívumokat mondható el. Betekintési szöge hatalmas, színei szépek és verőfényes napsütésben is jól látható, "

(#8) littlelion21 válasza mrlujoak (#5) üzenetére


littlelion21
addikt

No ne idegesíts...ez régen is így volt...?
Mondjuk a HPM-82-nek hála nem is voltam soha rákényszerítve a használatára...

(#9) Probber


Probber
őstag

Átlagos, szokásos SE a "W" szériából. Ennyiért nem rossz.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) mrlujoak válasza littlelion21 (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez már a K700i, K500i óta működik. Bennük volt már annyi memória, (41 és 12 MB) hogy volt némi értelme a zenelejátszónak... Ez meg már 6 éve hogy így van... :))

Ricardo:
Ez egy olcsóbb (elvileg) TFT LCD, ami 262.144 színt kezel, viszont a betekintési szöge csak átlagos.
A színek szépek, de a fekete sehol nincs mondjuk a K850i megjelenítőjéhez képest.
Utcán is tudtam használni, amikor vettem verőfényes napsütés volt, és napszemüvegben is láttam, mit írok.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) sanzi89


sanzi89
addikt

Ilyen telefonok kellenek. Én is ilyet keresnék, de sajna a csúszkás kialakítás és a szín/forma miatt bukott, de ha ezt a vasat beleteszik 2-3 más formatervű házba viszik majd mint a cukrot. Mindenki megtalálja ami neki tetszik, alap funkciókat tud, olcsó, jó. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) littlelion21 válasza mrlujoak (#10) üzenetére


littlelion21
addikt

Jó tudni... :R :D

(#13) mrlujoak válasza sanzi89 (#11) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egyedül a forma, amiben nem választhatsz, de színben akad 4 féle.
Ez, a tesztelt fekete-fehér, aztán van a teljesen fekete, van zöld-fehér és pink-fehér verzió.

A csúszka pedig roppant kellemes, nem mozog, nem lötyög.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Szerintem nem lessz rossz kis telefon,de azért egy autófokuszt belerakhattak volna mint annak idején a w800-ba.Az volt eddig a legjobb walkman mobilom.Abba minden megvolt ami kellett.Zene,java,na meg a kamera pedig csak 2 megapixeles volt.Jaj de szerettem.Veszek is egyet azthiszem,a teszt hatására. :)

[ Szerkesztve ]

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#15) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Na ez az a telefon, ami egy átlagos iskolateló fogalmát kimeríti. Nem rágom le körmöm, hogy elhagyja a gyerek, de azért a buszon is van mit hallgatni, és nem égő elővenni. (mint gyakorló apa, én más szempontokból értékelek.)

(#16) Peetig


Peetig
csendes tag

Áráért szinte tökéletes. Kézbevétel után egyáltalán nem túl gagyi érzetet kelt, pedig mikor a dobozát megláttam... Köszi a tesztet, már vártam.

BOG OG REOL? :D

Compaq Armada 7400.

(#17) amanoba


amanoba
őstag

egynek jó, de én is vágyom egy nem felsős, de autófókuszos walkmant látni végre.. :))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#18) csigacska


csigacska
tag

Ennyi pénzért, szerintem igen jó vétel. És végre szabványos 3,5 jack egy sima walkman telón is, és nem a szokásos SE csatlakozó.

(#19) Teszla_


Teszla_
senior tag

Eddig azt mondtam, hogy a Zylo lenne a nekem való második telefon, de most, hogy elolvastam a tesztet, ez még jobban tetszik. Ilyen áron az egyik legjobb telefon ebben a kategóriában. Karácsonyig meg biztosan fog még lejjebb menni pár ezressel az ára. Lehet 3-4 hét múlva beújítok egy ilyenre feketében.

(#20) sanzi89 válasza mrlujoak (#13) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, max egy teljesen fekete, de akkor is jobban preferálom a "tégla" telefonokat. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21) talpalavalo


talpalavalo
aktív tag

Nincs ezzel gond, ha másban nem is de a zenephonokban nagyon otthon mozog a SE

(#22) mrlujoak válasza Teszla_ (#19) üzenetére


mrlujoak
veterán

Azért a Zylo helyett ezt nem javaslom.
Szinte minden téren csalódnál. Ez egy alsós telefon, a Zylo ennél jóval komolyabb.
Elég, ha csak a Walkman, Média Menü, vagy a videórögzítés funkciót veszed alapul.
Ebben a modellben minden a fapados verzió, míg a Zylo-ban nem.

Pláne, ha vannak Fast-portos kiegészítőid. Egyedül a szabványos csatlakozók miatt lehetne annak alternatíva, aki nem kedveli a Fast-Port-ot, de olcsóbb, használható telefont szeretne.

Lehet célszerű lesz megvárnod Yendo-t, ami komolyabb kategóriájú, tapis alsóközepes Walkman mobil lesz. Karácsonyig tuti jó árba lesz, pláne, ha szolgáltatói kínálatban is megjelenik.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Korrekt telefon ennyi lóvéért szerintem.

(#24) littlelion21


littlelion21
addikt

Feketében tényleg baromi jól néz ki...

(#25) Teszla_ válasza mrlujoak (#22) üzenetére


Teszla_
senior tag

2 éve használok fő telefonnak egy K800i-t, amit használok, az benne van, tehát annyira nem izgatna a telefon tudása. Azért jön be jobban a Spiro, mert sokkal olcsóbb, de hasonlóan néz ki. Telefonáláson és sms-en kívül max zene és rádió hallgatásra használnám, ezekért meg fölösleges lenne többet fizetnem :)
Érintős telók meg nem jönnek be, így a másik típus is kilőve.

Mondjuk azt érdekesnek találom, hogy a Vodánál 18k, Photo Hallban a független 25k, a sufni gsm-ekben meg 30k alatt még nem láttam...

A kameraképek meg szerintem teljesen vállalhatók, 2MP-es autofocus nélküli mezőnyben egész szép képeket csinál.

(#26) bigBB


bigBB
csendes tag

Megjelent fehérben is, nagyon szeretnék egyet. Sajnos egyelőre Angliában lehet hozzájutni a zorindzsnál:
http://shop.orange.co.uk/mobile-phones/sony-ericsson-spiro-white

"Philips i928, Acer Aspire 6530G"

(#27) magyarattila


magyarattila
tag

SE PC Suite-val próbáltátok szinkronizálni?

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#28) Jhonny06 válasza mrlujoak (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

A pinken kívül mindegyik jól néz ki. :)

(#29) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Nekem is ilyen telóm van, semmi gond nincs vele, remek a minősége ebben a kategóriában és zeneileg abszolút hozza az elvárható walkman szintet, szépen szól. Mellette érv a jack és a mini USB csatlakozó is, nekem két dolog hiányzik: a portré mód a képeknél-videóknál, (ekkora kijelzőre azért elkéne) és a hiányzó led miatt a hiányzó zseblámpa. Na meg ez a sok macera a témák körül... Sajnálom is, mert szinte csak ezek miatt fogom lecserélni (najó, kicsit bejátszik a 3G, meg a giroszkóp hiánya is) :(

(#30) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Ezt meg kell vennem a Vivazom mellé :K
Tudja valaki T-mobile fogja-e értékesíteni,illetve függetlenül hol találok 20K körül(feketében)már rendelném is meg :R

[ Szerkesztve ]

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#31) SEFAN84 válasza SEFAN84 (#30) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Ejnye bejnye magamnak.Nem néztem utána,de hamarosan kapható a T-nél :C
Remélem 20K alatt lesz [link]

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#32) madstunt válasza littlelion21 (#4) üzenetére


madstunt
addikt

csak a BT-s headsetek

(#33) Teszla_ válasza magyarattila (#27) üzenetére


Teszla_
senior tag

Ez nekem is eszembe jutott már, elvileg azzal működnie kéne.

(#34) Teszla_ válasza Teszla_ (#33) üzenetére


Teszla_
senior tag

Lekéstem a mod időt :(((

Amúgy a vodás telefonokban tényleg van Live! menü? Ha igen, akkor miben nyilvánul meg és mennyire kigyomlálható?
Tiszta fekete színben van náluk? Mert a honlapon csak annyi van írva, hogy "fehér-fekete". Ez az a színösszeállítás lenne, ami a képeken is van a honlapjukon és ami a tesztben is van?

(#35) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jelentem, a Nokia gyári adatkábele (CA101D) teljesen jó hozzá, a számítógép mindkét memóriát (telefon és memkari) felismeri, illetve tölt is.

Egyszerűen félelmetes, hogy a GSM boltosok mennyire nem követik a dolgokat.
Mindenáron rám akartak sózni Fast-Portos adatkábeleket, holott eleve úgy mentem oda, hogy:

microUSB adatkábel van?
Erre: mihez kell
Mondom, mindegy, de amúgy SE lenne.
Na erre azonnal kotorja elő a Fast csatis adatkébelt...

Arról nem is beszélve, hogy majdnem mindenhol csak ez a kis tízcentis, eredeti Nokia adatkábel van, horror áron. 1300-2000 HUF...

Még szerencse, hogy volt egy rossz, dobozos Nokia a srácnál, és eladta belőle nekem 600 HUF-ért az adatkábelt...

Csak adattárolás mód van, azaz, ha csatlakoztatod a Spirot, és Igen-t választasz, akkor a telefon lejelentkezik a hálóról, és elérhetővé teszi mindkét memóriáját.
Ha a Nem-re, akkor nem kapcsolódik a számítógéphez - sajnos PC Suite-hoz sem - csupán töltést vesz fel.

Teszla_ : a vodás verzióban nincs az a kifejezett live! menü, mint régen volt, mindössze annyiban jelenik meg a vodafone, hogy a gyári böngésző egy Vodafone-os Opera Mini.
Emellett az induló animáció(megváltoztatható) és a kikapcsoláskor megjelenő animáció egy-egy Vodafone logo. Plusz, ugye az alap képek amik eltérnek egy kicsit.
A menüikonok is ugyan azok, mint a független verziókban, annyi eltérés van, hogy a tesztben szereplő - és látható - menüikonoknál az első ikon nem PlayNow, hanem egy Alkalmazások menüpont...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#36) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Nem rossz kis telefon, munkásnak tökéletes lenne majd a Wave mellé.
Bog: A tesztképeket hol lőtted?

mrlujoak: Nem értem hogy a "mai" telefonok miért bontják a hálózatot akkor amikor a memóriában akarunk turkálni. Az én N73-am is bontja, de apám Samsungja nem..

[ Szerkesztve ]

(#37) rvbobbi0 válasza mrlujoak (#35) üzenetére


rvbobbi0
csendes tag

Végre normális, sonyerikhez méltó, alsó árkategóriás tömegtelefon. Kiváló 5-let. Nagyon hiányzott és sokkal korábban kellett volna, a sagemes szutykok helyett. :DD

(#38) SEFAN84 válasza Teszla_ (#34) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Igen Live menü van,de unbrandeled azt kész.Gondolkodom,h. vodától megrendelem és unlockolom :D

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#39) mrlujoak válasza Teszla_ (#34) üzenetére


mrlujoak
veterán

(...na ez meg már az én előbbi szerkesztésemből csúszott ki)

A Vodafone pont a tesztelt színben forgalmazza, és csak ebben a fekete-fehér verzióban.
Nemtom, nekem a zöld-fehér jobban bejött. Nem, nem vagyok foci drukker... :)

gamek!ller:

A Sony Ericssonoknál mindig is így volt, mert ez az adattárolás mód.
Természetesen a nem alsós modelleknél nem csak ez a lehetőség van, hanem atelefon felajánl például PC-módot, amikor nem jelentkezik le a hálóról, és a PC Suite, meg egyéb SE-t kezelő progik is hozzáférnek a telefonhoz, pl szinkronizáció céljából.

Ez a butítás, csak ebben az esetben van így, a Sony Ericssonok is képesek úgy csatlakozni adatkábellel a számítógéphez, hogy az fennmarad a GSM/3G hálón.

Sőt, ilyenkor a PC Suite.tal, és a MyPhoneExplorer progival a számítógépen keresztül is tudsz telefonálni, sms-t küldeni stb...

Ez a funkció ennél az alsós modellnél nem megy, talán pont ezért sem került adatkábel az alapcsomagba...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#40) Chaud


Chaud
csendes tag

Nem rossz kis teló, 5130-al azért nem olyan biztos hogy versenyképes lesz, a nokai jobb, szebb :)

(#41) gamek!ller válasza mrlujoak (#39) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem néz ki ebben a színben sem rosszul, viszont forgalmazhatnák full feketében is..

(#42) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis teló főleg ezzel az árral. :DDD A teszt is jó lett szokás szerint! :R

(#43) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Lakcímkártya szám az melyik.Mert van a jobb felső szélen számsor és 2 betű (nem fogadja el a Voda rendszere,illetve aszemélyi szám szerepel a lakcímkártyán,de egyik sem nyerő :(

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#44) petymeg2033 válasza gamek!ller (#36) üzenetére


petymeg2033
tag

A tesztképek miatt akartam most csak kommentelni :D

A képeket itt csinálta: Malmö, Svédország :) Nagyon szép kisváros (~400ezer lakos), érdemes egyszer megnézni.
Akartam is kérdezni Bog-ot, hogy csak nem egészen az anyaországig ment a tesztkészülékért? :)

(#45) gamek!ller válasza SEFAN84 (#43) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Pedig a jobb felső sarokban van a kártya száma. Elvileg TL van a számsor után.

(#46) mrlujoak válasza SEFAN84 (#43) üzenetére


mrlujoak
veterán

Há' pedig az az...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#47) gamek!ller válasza petymeg2033 (#44) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Tavaly voltam már Malmö-ben. Tényleg nagyon szép város, de valahogy a képek láttán nem ugrott be.

(#48) SEFAN84 válasza gamek!ller (#45) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Nálam NL van,és nem fogadja el a Voda rendszere :(

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#49) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nah, kinyomoztam miért válogat a kicsike.

Az albumborítót is tartalmazó mp3 számokat (jó nagy többségét - najó 6-ból 2-t) nem mindig kedveli a lejátszója ebben a szoftverben. (Vodás)
Ha van olyan mp3, amit nem hajlandó lejátszani, borítómentesítsétek, hagy konvertáljátok le újra, és úgy jó lesz. 43 mp3-ból 2-t átugrott, erre figyeltem fel.

SEUS-szalo most tolom fel rá a szoftfrissítést (nincs újab vodás verzió, ugyan azt rakja vissza), és kíváncsi leszek, most lejátsza- e Inna-Amazing számát. Adam Lambert-et sem kedveli Spiro :))

SEFAN84: az enyém is TL-re végződik (előtte 6 számjegy) :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) SEFAN84 válasza mrlujoak (#49) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Annyit még kérdeznék,hogy a régi A200as rendszer van rajta,mert akkor király :D

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.