Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) iknight


iknight
senior tag

Fossil azért nem egy nagyszám, csak divatórákat készit...

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#2) Napfénysüti

Nem egy Patek Philippe de nem rossz azért. Bár 50-et egy ilyen óráért nem adnék annak ellenére hogy hasznos lehet.

Més que un club!

(#3) bandika2


bandika2
csendes tag

Hát nem rossz, de nekem nem kéne ilyen cucc.Mondjuk az tényleg gáz h más telefonokkal nem lehet párosítani.Kinézetre tetszik.

Szép napot!

(#4) zeg


zeg
senior tag

Ha nem olvastam volna a cikket, első ránézésre meg nem mondanám hogy ez az óra 50K.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#6) Karma


Karma
félisten

Mit jelent az, hogy csak SE telefonokkal?
Melyikekkel?

Például egy P1i-vel működne? (Az egyetlen SE telefon, ami igazán tetszik :DDD)

“All nothings are not equal.”

(#7) sekli


sekli
addikt

"maga az eszköz pedig 30 méterig vízálló - érdekes egyébként elképzelni, hogy ha akár egy centiméterrel is átlépünk (vagyis átúszunk) ezen a határon, a 182 grammos óra hirtelen ripityára törik és tönkremegy."

mégis mit kéne ráírni...? :U ha nyomást írnak rá, akkor is lehet ilyen szellemeset írni...

(#8) mrlujoak válasza Karma (#6) üzenetére


mrlujoak
veterán

Azért csak Sony Ericssonokkal, mert olyan funkciókat is használ az óra - mint a telefonkönyv, híváskezeléssel kapcsolatos műveletek, zenekezelés, vezérlés stb - amik nem kompatibilisek a mobiltelefonok körében.
Másrészt, mert Sony Ericsson kiegészítő.
Én is mosolygok egyet, amikor mondjuk valaki SE BT headsettel telefonál, és Nokia a mobilja... :))
Gyakorlatilag az összes BT technológiát használó Sony Ericsson modellel kompatibilis.
A gyártó oldalán láthatod, mely SEmobilokkal kapcsolható össze az MBW-150. Igen, a P1i-vel is működik. :)

Bocha:

"A cucc bejövő SMS-ek esetén is figyelmeztet, ez a funkció viszont finoman szólva is kevésbé kidolgozott, rezeg egyet, majd a kijelzőn megjelenik egy boríték, de az üzenetet elolvasni nem tudjuk."

Ha van egy olyan kagyló mobilod, ami a fedlapon kis piktogrammal jelzi - külső kijelző hiányában, vagy kicsi külső kijelzőnél - az eseményt, tehát kapsz egy sms-t, akkor a teló rezeg, és kirak egy borítékot.
Akkor sem tudod magát az sms-t elolvasni, csupán látod, az asztalra kitett mobilod fedlapján, hogy érkezett egy üzeneted. Ez jelzésértékű.
Csakúgy mint a SE óránál, ott is jelzésképp mutatkozik a boríték, de az üzenetet a telefonod főkijelzőjén olvasod el, csakúgy mint egyébként.
Igen, van pár fejlettebb külső kijelzős mobil a piacon, amiknél ott is elolvasható az üzenet, de ezek ritkák.

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) Karma válasza mrlujoak (#8) üzenetére


Karma
félisten

Jó, ez nekem is triviális volt :U A második/harmadik kérdés lett volna a lényeg :U
Köszi a linket! Úgy tűnik a P990i és P1i is támogatott :D Ezesetben tetszik.

“All nothings are not equal.”

(#10) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

kösz a tesztet - nekem bejön az óra, elfogadnám... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) plus44


plus44
veterán

hát szerintem ez kb. annyira felesleges mint az óramobilok. Semmi értelme se ennek se annak.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) amanoba válasza mrlujoak (#8) üzenetére


amanoba
őstag

csak az akkora külsö kijelzöjü mobilok ennek az orának a felébe se kerülnek...

egyébként nem rossz dolog ez az ora, de sztem többet is ki lehetne belöle hozni, kicsit olcsobban, teljes bluetooth kompatibilátással... :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#13) Stiky


Stiky
senior tag

Nem mindegy hogy 30 méter vagy 30M.
Itt Logout -on is volt valamelyik cikkben egy magyarázat ezekről az értékekről.

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#14) joey04


joey04
titán

Nem rossz, bár szerintem nem éri meg az árát.
Executive modell sokkal szebb szerintem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) v.tom


v.tom
őstag

Nekem tetszik. Nem szeretek órát hordani, de ezzel azt hiszem kivételt is tehetnék. De az r kicsit magas. :(

(#16) Scalpel válasza Stiky (#13) üzenetére


Scalpel
senior tag

Te nem arra gondolsz, hogy a 30 méter mélyen lévő hidrosztatikai nyomás nem egyezik meg 30 atm ~= 30 bar nyomással. Nem is mert 30 méter: 3 atm ~= 3bar. A 30M szerintem simán 30 méter, csak rosszul használják, illetve egyes nyelvterületeken a mértékegységeket nagybetűvel írják, nem csak bizonyos prefixumokat.
Egyébként ez a 30 méteres vízállóság inkább csak cseppmentességet jelent, tehát kézmosás esetén nem ázik be, talán még úszni lehet benne. Az 50 méteresekben már lehet nagyobb biztonsággal úszni, a 100 méterig vízállóakban pedig már néhány méteres könnyűbúvárkodás is belefér minden probléma nélkül. Persze hogy ezen értékeket mennyire lehet elérni, az nagyon minőség függő. Egy régebbi Timex órám 3 évesen kézmosásánál beázott pedig állítólag 50 méterig volt vízálló, és nem volt előzőleg elem cserélve benne. Kuka.
De bőrszíjas órát egyébként sem illik megáztatni. Így aki úszni, fürödni és vizes helyeken matatni szeret az órájában, az vegyen fémszíjas órát.

(#17) Bocha válasza mrlujoak (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Sajnálom, de ki kell, hogy javítsalak, pedig veled nem szeretek vitába bonyolódni: teljesen átlagos BT profilokat használ, eleve nem is létezik olyan, hogy "kizárólag Sony Ericssonos BT profil", mivel a BT ugye egy szabvány. Zeneléptetésre például AVRCP van, amit minden BT 2.0 + EDR-es készülék tud, a hívás/sms kijelzés pedig soros kapcsolatot használ - erre mondjuk tényleg ráfogható, hogy csak SE-vel kompatibilis a készülékoldalról, mivel ki tudja, hogy milyen adatok mennek. De pl. a zeneirányításnak a többi készülékkel is mennie kéne.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#18) Bocha válasza mrlujoak (#8) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Az SMS-sel kapcsolatban: szerintem igenis hasznos lenne, ha kiírná az üzenetet. Igazad van azzal, amit a kagylómobilokkal írtál, ott plusz egy mozdulat kinyitni a készüléket, itt viszont lehet, hogy elő kell kotorni a táskából stb. Persze így sem rossz a funkció, de szerintem akkor is úgy lenne a legkirályabb, ha el is lehetne olvasni az üzeneteket.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#19) henry


henry
tag

Nagy tévedés, hogy csak SE telókkal kommunikál :)

http://www.sic-software.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=69&sic=SIC%21+BT-Watch

Nekem van egy ilyenem, N78-as Nokiával használom, egyetlen gondom vele, hogy naponta (!) kell a telót töltőre tennem. Azt még nem találtam ki, hogy ez a problem csak amiatt van, hogy nem SE telóval használom - és a fenti SW esetleg nem kiforrott a BT használat körében, vagy esetleg az óra akksija gyárilag beteg :)

Lényeg, hogy sztem abszolut van értelme, ui. innentől soha nem kell állítgatni a telót, hogy most így v. úgy csörögjön, tárgyalok v. zajos utcán vagyok, etc. az óra a karomon rezeg, a hívót kiírja, ennyi.

Ja bonus, hogy a fenti sw a beérkező sms-t nem csak boríték ikonnal jelzi, de magát a szöveget is megjeleníti (persze az egy soros kijelző mellett ez csak jelképes, de ha lusta valaki előkaparni a telót, akkor megvárhatja míg végigscrolloz x karaktert - az ékezetek helyett kockákat)

Persze 50k-t nem adtam volna érte én sem, de 30 körül azért már barátibb volt... Újonnan, garival (csak keresni kellett vkit, aki SE telóval vette és nem akarja használni, ezért megválna tőle)

[ Szerkesztve ]

HNR

(#20) Karma válasza henry (#19) üzenetére


Karma
félisten

Most nézem, Windows Mobile-lal is működik, de még mennyire :Y
Itt és itt van két program hozzá. Az utóbbinak itt van egy wiki-oldala, ahol leírják, mit is tud. Ingyen.

MIND = BLOWN. Kell egy ilyen :K

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#21) Zsolto


Zsolto
őstag

Nekem is nagyon tetszik, fizikailag és koncepcióra is.

Tuti, hogy a funkciói mennek más BT-s telókkal is, talán a WM-et és az S60-at futtatóknál lehetnek apróbb gondok, azoknál más alkalmazásoknál is vannak néha meglepő furcsaságok.

[OFF]Ami a Fossilt illeti, az órái többsége nem az én világom, de 2004-ben vettem egy ilyet Londonban, azóta is hibátlanul megy, iszonyat masszív, minőségi darab (és atomgyönyörű - szerintem). Ez a BT óra ugyanezt a vaskos minőséget sugározza szerintem.

Ami a kagylós telók külső kijelzőjén való SMS-olvasást illeti, itt is egyénenként változó a helyzet, mert a 6290-esem például a külső kijelzőn is gond nélkül kijelzett minden fontosabb dolgot, pl. az SMS-eket is el lehetett olvasni rajta.
[/OFF]

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#22) davidklmn


davidklmn
csendes tag

hali!

Én csak annyit tennék hozzá ,hogy akinek windows-os a mobilja az tud rá nagyon kis pöpec programot letölteni az órához és 1000 több dolgot ki lehet belőle hozni mint saját fajtársával. Most nem emlékszem a progi nevére de igérem megkeresem és fellököm ide. Puszipá!

Kelemen :R Dávid

...

(#23) Karma válasza davidklmn (#22) üzenetére


Karma
félisten

Ha a progit smartWatchM-nek vagy btWatch-nak hívják, ne fáradj, két hozzászólással előtted már linkeltem :D

Nem tud valaki Music Editionös órát olcsón?

“All nothings are not equal.”

(#24) rolik@™


rolik@™
csendes tag

Sziasztok.

Nekem van egy ilyen orám már lassan fél éve, és néhány dolgot azért megosztanék veletek.
Az óra kapható az egyik mobilszolgáltatonál, nem 50 E ft-ért, hanem 30 E ft ért, de reklámot most nem szeretnék csinálni senkinek....járjatok utánna :P

Az óra 1 feltöltéssel nálam majdnem 1 hónapot kibír, ráadásul amikor merül az akksija akkor kikapcsolja automatikusan a BT funkciót, így még használható kb 1 hétig mint egy szimpla óra.

Nem csak SMS-t jelez ki, hanem bármilyen üzenet érkezésekor felvillan a boríték, pl e-mail, MMS....

Ha vki mondjuk az MMS-t szeretné megnézni az OLED kijelzőn......hajrá...vagy pl egy több oldalas e-mailt csatolmányokkal.....az is érdekes....

Sőőt....ha minden igaz X1 re pl van egy külön alkalmazás amivel külön funkciókat lehet rendelni az óra gombjaihoz...ezt viszont nem tudom nem teszteltem...

Én személy szerint nagyon meg vagyok vele elégedve, autóvezetés közben nagyon hasznos kütyü....főleg ha mellette van még egy BT füles is.....

rolik@™

(#25) Zsolto válasza rolik@™ (#24) üzenetére


Zsolto
őstag

Helló, köszi a beszámolót!
Milyen telefonnal használod?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#26) rolik@™ válasza Zsolto (#25) üzenetére


rolik@™
csendes tag

SE G705

(#27) Karma válasza rolik@™ (#24) üzenetére


Karma
félisten

Haha, úgy utánanéztem, hogy kapásból két szolgáltatónál is megtaláltam :DDD
A T webshopjában megtaláltam 30-ért, de nincs raktáron... :(
A Pannon meg a SE K660i mellé csomagolja...
Nem társul be valaki esetleg? Megvesszük ketten, odaadom a telefont, én meg megtartom az órát? :DDD

“All nothings are not equal.”

(#28) AMD Power


AMD Power
titán

Nekünk is volt már ebből egy pár darab. Ha nem felejtjük el kirakni akkor el is viszik őket. :DDD

(#29) rolik@™ válasza Karma (#27) üzenetére


rolik@™
csendes tag

A T-re gondoltam, de nem tudtam hogy nincs raktáron... :P

(#30) henry


henry
tag

Ha esetleg vkit érdekel, nézzen körül licitálós oldalakon, most két MBW-150 is van fafillérért...

HNR

(#31) Karma válasza henry (#30) üzenetére


Karma
félisten

Most már csak egy ;]
Köszi az infót :R

“All nothings are not equal.”

(#32) Zsolto válasza Karma (#31) üzenetére


Zsolto
őstag

A Vaterán is van fenn négy, mind Music Edition. Kettő eszement áron, a másik kettő nagyon barátságos.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#33) Karma


Karma
félisten

SE telefonnal még nem próbáltam ki, de az S60 és a WM közül ez utóbbi nagyon keményen ráver a másik programra. A kétsoros hívószám kijelzés, meg az üzenetkezelés nagyon király :K
Nem is beszélve a tömérdek egyéb feature-ről.

Már csak egy saját WM-es telefon kéne :DDD

“All nothings are not equal.”

(#34) twintwin válasza Karma (#31) üzenetére


twintwin
csendes tag

sziasztok!nekem van egy vadonat új,bontatlan ilyen órám/bőrszíjas változat/,ma kaptam a pannon-tól!ha vki érdekel,20.000.-ért viheti!budaörs 20/5837759

(#35) nat válasza twintwin (#34) üzenetére


nat
senior tag

Ez nem az apróhird. rovat. :(((

(#36) Zsolto válasza twintwin (#34) üzenetére


Zsolto
őstag

...és mivel ez nem az apróhirdetés rovat, elmondhatom, hogy tele vannak a hirdetések ezekkel az órákkal 15-17k áron.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#37) krisi047


krisi047
aktív tag

hi. bevallom nem sok időt szántam guglizásra, de blackberry bolddal szerintetek működésre lehetne bírni? :)

(#38) Karma válasza krisi047 (#37) üzenetére


Karma
félisten

Én is csak egy kevesed Google-öztem, de nagyon úgy tűnik, hogy írt még senki ilyesmit.
Marad az SE butafon/okostelefon, S60 és Windows Mobile.

“All nothings are not equal.”

(#39) Ati 666


Ati 666
tag

Üdv mindenkinek.

Én és a haverom a napokban vettünk egy MBW-150 Classic Edition Bt karóra + SE K660 telós feltőltő karis csomagot 39.900 Ft-ért a Pannon-nál.Őt a telefon érdekelte engem meg a karóra érdekelelt mert SE-ből elvagyok látva rendesen. :D
Nekem nagyon tetszik az óra szerintem nagyon király persze most haza beszélek no mindegy szóval én nagyrészt SE K800i-vel használom,de van K530i-m is és ami engem meglepett az az hogy az SE K530i-nél még a számok címét is ki írja. :C
Valószinünek tartom hogy a K800i-nél egy szoftver frissités megoldaná a dolgot(vagy nem) mert mióta meg van 2006.09.07 még nem volt frissitve. :U

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson MBW-150 BT Watch,SE W705,SE K530i,Sony Xperia S.Sony SLT a33.Sony KDL-40EX500, Sony STR-DH820, Sony BDP-S360,Sony SS-FCR6000,Sony SS-B1000,

(#40) FID válasza Ati 666 (#39) üzenetére


FID
őstag

szoftver frissités megoldaná megoldja! Hpm-90 en is segített és így már az is ki írja a számcímeket. sak cid53as lesz és akkor buktad a moddolás nagy részét.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#41) krisi047


krisi047
aktív tag

mivel sajnos még nem láttam ilyen órát élőben, ezért hozzátok fordulnék egy olyan kérdéssel, hogy esetleg lehet a szíját cserélni? az executive-ért kicsit sajnálok 50-60, de egy fém szíjra lehet kicserélném ha lehetséges.

(#42) nat válasza krisi047 (#41) üzenetére


nat
senior tag

A fémszíj,csak a Executive-ra jó.
A Classic és a Music kompatibilis.(Bőr-kaucsuk)

(#43) krisi047 válasza nat (#42) üzenetére


krisi047
aktív tag

nem fogalmaztam egyértelműen. nem az executive szíját szeretném rárakatni, hanem egy akármilyen más óramárka szíját, ami stimmel méretben.
a barna classicot Mo.-n lehet kapni? nem nagyon találtam a googleben.

(#44) SpeedR válasza krisi047 (#43) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez engem is érdekel. Ha sikerül kiderítened, akkor írd meg légyszi!

(#45) krisi047 válasza krisi047 (#37) üzenetére


krisi047
aktív tag

ha valakinek szüksége lenne rá, találtam programot, hogy Blackberry-vel is működjön a cucc, de mivel az óra még beszerzés alatt, tesztelni nem tudtam. :(
BT watch for Blackberry

[ Szerkesztve ]

(#46) Karma válasza krisi047 (#45) üzenetére


Karma
félisten

A SIC! írta az S60-as programot is, így szinte biztos vagyok benne, hogy működik :R

“All nothings are not equal.”

(#47) z67 válasza Karma (#46) üzenetére


z67
őstag

Sajna az Innov-val a hívószámkijelzésen kívül semmilyen funkció nem működik, úgyhogy nálam a SIC név nem referencia. Kénytelen vagyok winmo-val használni, ott még több funkció is van, mint az SE telefonoknál.

(#48) Karma válasza z67 (#47) üzenetére


Karma
félisten

Van benne bug dögivel, az mondjuk tény, de alternatívája meg nincs S60-on, és annyira nem vészes talán. Nem tudom mi lehet az Innov8-cal, elvileg az is csak egy FP2-es telefon :F, az MTM meg nem változott semmit Symbian 9.2 és 9.3 között... Majd megnézem N78-cal mit alkot.

Pár hibát amúgy én is megfigyeltem: egyszer sikerült vele lefagyasztanom az órámat. Ha YYYY-MM-DD-re állítom a dátumformátumot, rosszul küldi el az órának (az óra felcseréli az évet és a hónapot). Az ékezetkezelése botrányos. Meg volt még valami, de már nem emlékszem.

Most SE telefonnal használom. Csak az óra miatt nem tartottam meg az i600-at :DDD

“All nothings are not equal.”

(#49) z67 válasza Karma (#48) üzenetére


z67
őstag

Kérte valaki a smartWatchM-es srácot, ugyan csinálja már meg symbian-ra, de mondta nincs ideje, de ha valaki belefog segít neki. Reméljük egyszer valaki kedvet kap, bár a SIC valamilyen kompatibilitási problémát okolt a csekély tudásért.

(#50) SpeedR


SpeedR
őstag

SE-hez van valami progi, amivel több minden kihozható az órából, mint amit alapból tud?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.