Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zetecR válasza niti (#349) üzenetére


zetecR
addikt

Ja, ezt nem a telefon írja ki, hanem a SE PC Suite a telóval összekötve.
Asszem a legújabb soft van rajta.

Nem kötözködés, de mit vársz tőle? Picit sok a zajszűrés.
Ez telefon, nem fényképezőgép.
Szerintem a telefonos fényképezők arra jók, hogy ha hirtelen valamit le akarsz kapni, akkor azt elfogadható minőségben megtedd, nem?
Kár ezen fennakadni, kb 3mm2-nyi objektív és érzékelő ennyit tud.

Amúgy meg kinek adná el a kompakt fényképezőgépeit? ;)

(#352) thozoo válasza KBear (#350) üzenetére


thozoo
tag

Egyetértek, szerintem a telefonhoz képest jó kép. Én nagyon jókat csinálok vele napsütésben és hóban. Az meg, hogy a távoli részletek életlenek, egyrészt a zajcsökkentésnek köszönhető (bár így is zajosak kicsit a képek), másrészt meg annak, hogy pici az objektív - ne várjatok tőle részletgazdag képeket. Profi gépeknek nem véletlenül 10x akkora az objektívje, mint ennek a telefonnak.

Thozoo

(#353) Petya25 válasza thozoo (#352) üzenetére


Petya25
addikt

Nem csak az objektívje 10x nagyobb egy profi fényképezőgépnek, hanem a ccd panelje is, az számít. Ebben az ár és méret kategóriában nem érdemes többet várni.
Amúgy nem rossz kép, Tesco balra, ennyi. :DDD

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#354) niti válasza Petya25 (#353) üzenetére


niti
aktív tag

Hát ha már ennyien mondjátok, akkor biztos így is van. :F De azért fura, mert sok autofókuszos SE telefont használtam már, és nem vagyok ehhez hozzászokva. De akkor jó, majd megszokom...
Na de képzeljétek, mi történt az előbb: úgymond megfeleződött hosszában a kijelző, és egymás alatt látszott kétszer ugyanaz a kép. És ha ez nem lenne elég, a szövegek tükrözve, a háttérkép viszont rendesen, csak persze eltorzítva volt látható. Na ilyet pipáltatok már? :Y :D

(#355) Ricardo


Ricardo
félisten

Én egy Cyber Shot telefontól jobbat várok. El kell felejteni a fényképezőgéphez hasonlítást. telefonhoz képest sem túl jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#356) Olcsi válasza KBear (#350) üzenetére


Olcsi
senior tag

Azért szerintem anno egy k750i sokkal szebb képeket készített, pedig az 5 éves telefon.
Szerk: Ricardo-val értek egyet. Legalább ne cybershot lenne...akkor nem várna egy bizonyos szintet tőle az ember.

[ Szerkesztve ]

(#357) niti válasza Ricardo (#355) üzenetére


niti
aktív tag

Hát sajnos úgy rémlik, hogy a teljesen lapos, fixfókuszos w880 is szebbet csinált. De most ebben nem vagyok biztos, majd megnézem otthon.

[ Szerkesztve ]

(#358) KBear válasza Olcsi (#356) üzenetére


KBear
tag

Nekem volt K750-em, de a fenti képet nézve pont az jutott eszembe, hogy az sem csinált jobbakat, pedig annak a fényképező tehetségéről mindenki ódákat zengett (és persze szerethető, jó kis telefon volt... ,én főleg a zseblémpa funkcióját szerettem :B ;) ).
Egyébként ezek a képek pont arra jók, amire... ,ha valóban fényképezni szeretnél, használj tükörreflexes masinákat.
Nah, majd amikor már az a technológia is belekerül egy telefonba... ;)

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#359) zetecR válasza KBear (#358) üzenetére


zetecR
addikt

Kompakt géppel is lehet jó képet készíteni, csak jó érzékelő legyen benne és jó optika.

Meg persze legyen az embernek jó szeme hozzá, mert ezek a képek dokumentálások, nem igazi fotók.

(#360) Olcsi válasza KBear (#358) üzenetére


Olcsi
senior tag

Pont nem a fényképező-telefon vitáról van szó,hanem arról,hogy a már 5éve teljesített szintet sem hozzák ezek az uj, cyber-shotnak nevezett masinak...

(#361) zetecR válasza Olcsi (#360) üzenetére


zetecR
addikt

Ez igaz, de a mostani jónak mondott mobilos fényképezők sem csinálnak fotós szemmel jó képeket, tehát ez a majdnem mindegy kategória.
Szerintem a C510 fényképezője arra jó, hogy ha valamit prompt meg akarsz örökíteni; családi, eskövő, művész stb fotóra meg úgysem ilyennen megy senki. szvsz.

(#362) niti válasza zetecR (#361) üzenetére


niti
aktív tag

Nem akarok művészfotózni vele, de egy alapszintet elvárnék, hogy megüssön. Mondjuk ami képek a tesztben voltak, azokkal meg voltam elégedve. Azért 3 megapixel és autofókusz már túlmutat a "valamit lekapni" kategórián, legalábbis szerintem. Nem irreális elvárás, hogy el lehessen olvasni egy pár 10 méterre lévő táblát... Maradjunk csak a k770-nél, ami azért jó volt arra, hogy szép képek készüljenek vele. De hátha majd a c510 is mutat többet, csak tartós jóidő kell hozzá. :)

(#363) KBear válasza zetecR (#361) üzenetére


KBear
tag

És ugyanez igaz a k750-re is... ,pedig arról mindenki ódákat zengett. Én mégis inkább a fényképezőgépemet vittem, ha fényképzni kellett, pedig az is csak egy egyszerű kompakt gép, és nem egy csoda tükörreflexes.

Egyébként értem én, hogy az 5 évvel ezelöttiek és a mostaniak, de pont az a lényeg, hogy valszeg nem nagyon - vagy csak nagyon kirívó esetekben, egyes modelleknél (most pl az inno8) -, fognak a gyártók nekünk olyan telefont összerakni, ami felveszi a versenyt egy akár sima kis kompakt géppel is. Egyszerűen nem éri meg nekik jobb kamerát beleálmodni a telefonokba, mert akkor senki nem venné a fényképezőgépeiket (vagy a zenelejátszójukat, navijukat), pedig ők azokat is el akarják adni nekünk.
Minden bizonnyal, a technikai lehetőségek pedig adottak lennének egy minden szempontból elfogadható (telefon, fotó, zene, navigáció, adatátvitel stb.), mindentudó telefon összerakására, de egészen egyszerűen nem éri meg nekik ezt megcsinálni (most még). Aztán majd, amikor kiadnak egy ilyet, az vagy keveseknek elérhető prémium telefon lesz, vagy nem lesz benne egy másik olyan új fícsör, ami akkor már itt-ott megjelenik majd (vagy benne lesz, de nem annyia jó minőségben ;) ).

[ Szerkesztve ]

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#364) Olcsi válasza KBear (#363) üzenetére


Olcsi
senior tag

Itt nem az a lényeg (ismét csak elmondom), hogy fényképezőgép-szintű képeket csináljon. Közel sem ez az "elvárás". Egyszerűen arról van szó, hogy 5 évvel ezelőtt (a k750 megjelenésével) és mondjuk kb 2-3 évvel ezelőtt (a k770, k810 megjelenésével) hoztak egy szintet. Akkor miért kell onnan visszalépni, ráadásul ekkorát? Azok is és az új c jelzéssel ellátott készülékek is cybershot telefonok voltak. Ennek ellenére az idő előrehaladtával egyre rusnyább képminőséget produkálnak...

(#365) KBear válasza Olcsi (#364) üzenetére


KBear
tag

Ismételten mondom, értem amit mondasz, de akkor én is leírom még1x, nekem is volt K750, valóban hasonló képeket csinált, mint ez (ami szerintem elfogadható szint, mind akkor, mind most), valószínűleg tudnának jobbat is (és lehet, akkor is tudtak), de ebben az árkategóriában nem éri meg nekik beletenni, mert akkor ki venne tőlük fényképezőt. Úgy gondolják, ha ez a minőség nem tetszik, vedd meg a c905-öt, vagy a mit tom én melyik csúcsmodeljüket. De persze azok a képek sem fognak tetszeni, mert Te fotózni szeretnél és nem "dokumentálni", ezért úgy gondolják, ahhoz meg vegyél normális fényképezőgépet. Persze abból is sony-t, akkor már.

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#366) Lasy


Lasy
veterán

ha nem fontos a garanciád akkor persze ennél sokkal többet ki lehet hozni belőle, még a K850 szépnek tűnő képeit is lehet tuningolni.
és akkor még csak egy alap tuningnál vagyunk, ha értesz egy csöppet a photoshop-hoz akkor kis utómunkával olyanra csinálhatod a képet ami tetszik.
ne a fotozás legyen az első egy szép telefonban. mert ez tényleg szép is.

+36702778032

(#367) niti válasza Lasy (#366) üzenetére


niti
aktív tag

Sajnos egyelőre fontos a gari. Nem bízom még benne eléggé :) De pont tegnap gondolkodtam rajta, hogy milyen jó lenne már moddolni, és nemcsak a kamerát :)

(#368) LoneStar


LoneStar
csendes tag

Osztom azoknak a véleményét, akik azt mondják a telefon nem fotózásra való. De még ezt szem előtt tartva is joggal várhatunk többet. Most vettem ilyen telefont és gondoltam lövök pár képet ebben a borongós időben. Hát a minőségtől messze nem vagyok elájulva. Anno a w810- em nagyságrendekkel jobb képeket készített ilyen fényviszonyok mellett. Visszanéztem az archívumot és szemmel látható a különbség. A kép élesebb a színek kiegyensúlyozottabbak, részletgazdagabb az egész. A c510 egyértelmű visszalépés ezen a téren az elődmodellekhez képest. Talán később fejlesztenek a szoftveren. Nagy változás nem várható, lévén a fotóapparát ugyanaz mint a c702- ben és hát az sem remekel ilyen téren sajnos, pedig már régebb óta a piacon van.

(#369) LoneStar válasza Lasy (#366) üzenetére


LoneStar
csendes tag

Ha vannak jó tippjeid a fényképező szoftveres tuningolására, akkor ne habozz megosztani velem, mert így ezek a képek... A gari nem gond, lévén már szétkaptam a telefont és kicseréltem a házat kékre. Nem értem a pannon miért nem forgalmaz belőle kéket is :O

(#370) Lasy válasza LoneStar (#369) üzenetére


Lasy
veterán

lehet az még menne is a logojához. :D

+36702778032

(#371) Lasy


Lasy
veterán

camdriver
A2uploader progi
a camdriver helye az IFS/SETTING/CAMERA mappa, és simán belehúzod. a másikat felül fogja írni. :D

Figyelem! Bár a programot a NOD és hasonló vírusírtók vírusnak látják, nem az!

Használata:
Tömörítsd ki az arhívumot.
[*]Szükséges driverek telepítése!
[*]Futtasd az ggsetup.exe
Belső fájlrendszer elérése, módosítása:
[*]Futtasd az a2uploader.exe-t
[*]Kattints a FileSystem tool gombra
[*]Csatlakoztasd a kikapcsolt telefont a "C" gomb lenyomva tartása mellett (ez ugye a telefon törlés "C" gombja)
[*]Végezd el a kívánt módosításokat* (kép)
[*]Ha végeztél, kattintsd a Shutdown FS manager gombra
[*]Húzd le a telefont

remélem érthető?

[ Módosította: bolondember ]

+36702778032

(#372) LoneStar válasza Lasy (#371) üzenetére


LoneStar
csendes tag

1000+ 1 köszönet. Néztem a blogodat, tényleg nagyon ott vagy a telefon moddolásban :R Hétvégén meg is csinálom a driver cserét, remélem nem lesz a telefonból tégla :)) Egyébként ettől tényleg javul a képminőség? Ja és még valami: meg lehet csinálni ennél a telónal azt, hogy a pannon logo átkerüljön a képernyő bal alsó sarkába, valamint, hogy kitöröljem belőle a gyári djuice képeket? Sőt ha már ennyire belemennék akár függetlenítés és a flash támogatás aktiválása is szóba jöhet. Juj de ez már nem erre a fórumra való. :B Bocs a sok kérdésért :)

(#373) Lasy válasza LoneStar (#372) üzenetére


Lasy
veterán

Mindenre igen a válaszom.
Ha érdekel akkor a blogomban mehet. Vagy itt. Kivétel a függetlenítés az itt tilos!

+36702778032

(#374) LoneStar válasza Lasy (#371) üzenetére


LoneStar
csendes tag

Na feltettem az új camera drivert, de van egy kis gond vele. Legtöbbször mikor fotózok, több másodperces késleltetéssel menti csak el a képet, valamikor meg csak fekete üres kép marad mentés után. Valami ötleted van mi lehet a hiba oka? Ha minden szál szakad akkor vissza tudom tenni az eredetit? Vagy esetleg frissítsem a komplett softot seussal :F

(#375) Khaal


Khaal
őstag

Ha már úgyis témában vagyunk, nekem is lenne pár kérdésem:

Jelenleg R1EA030 (090421) szoftver van a telefonomon, ahogy olvastam azóta már kijött pár újabb, de telefonról indítva a frissítést azt írja már a legfrissebb van fenn.
Lehet azért nem hajlandó frissíteni mert eredetileg kártyafüggő volt? Használtan vettem így nem ismerem az előéletét, de hozzám már mindenféle szolgáltatói cucctól mentes szoftverrel érkezett.

Ha a gépre csatlakoztatom és SEUS-al próbálom akkor a telefon csatlakoztatása után nem sokkal lefagy a gép (két teljesen különböző számítógépen is próbáltam, mindkettő lefagyott).

A2Uploader használható arra hogy frissítsem a firmwaret a fentebb leírtak ellenében is?

Egyébként minden rendben van a telefonnal, csak rossz fényviszonyok mellett tízből kilencszer használhatatlan képeket csinál: vagy olyan sötét minden, hogy nem látszik semmi, vagy a sötétebb részek zöld árnyalatban játszanak.

(#376) Ricardo válasza Khaal (#375) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha gyárilag függő volt azt a Seus függőként kezeli, és csak akkor frissíti, ha van újabb szolgáltatói szoftver. Természetesen ilyenkor frissítés után ismét függő lesz a telefon.

(#377) Petya25 válasza Lasy (#373) üzenetére


Petya25
addikt

Leírásod alapján cseréltem camdrivert, még ki kell tapasztaljam, de köszi.
Azt szeretném elérni, hogy az amúgy áttetsző nagy óra feljebb legyen és ne legyen áttetsző, alul se kellene sötét legyen a menüsáv. Ezt meg lehet oldani?

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#378) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ha esetleg valakít érdekelne van egy eladó C510:
Eladó

[ Szerkesztve ]

(#379) RALPHIN


RALPHIN
csendes tag

Sziasztok!

Lasy ajánlatával feltoltam az uj drivert.
Az elvárásoknak még így sem felel meg a teló kamerája, viszont mondhatni sokkal jobb lett a sötétbeni fotózás, eltüntek a zöld foltok stb...
Köszi szépen!
Esetleg ami fontos:
Lasy sztem elírtad, nem az \ACUSTIC\..mappába kell, hanem a CAMERA\.. mappába a file , nem?

Üdv Ralphin

(#380) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek, tegnap vettem egy c510-et és két alap kérdésem lenne:

1. Első töltésnél meddig kell tölteni a mobilt?(tegnap késő este óta töltőn van)
2. Első feltöltés után mihamarabb le kell meríteni?

Kb 5 éve nem volt új mobilom, és nem tudom mostanában hogy kell csinálni az első feltöltést.

Köszi előre is!

(#381) thozoo válasza zümzümm (#380) üzenetére


thozoo
tag

Szia! Az akkumulátort a leírása szerint addig kell tölteni, amíg fel nem töltődik - felesleges utána töltőn hagyni, a töltő lekapcsol, amikor az akksi feltöltődött. Ezt érezheted is, ha megfogod a töltőt, hideg lesz. (Töltés közben meleg.) Nem kell lemeríteni az akksit az első töltés után, sőt, jobb, ha a Li-Ion és Li-Pol akksikat nem meríted le teljesen. Bármikor bármennyit tölthetsz bele. (Ezért nem okoz problémát pl., ha 5 percig az USB porton van és onnan töltődik, ez az akksi szereti ezt.)

Én ugyanígy jártam el, és semmi probléma az akksimmal.

Thozoo

(#382) zümzümm


zümzümm
senior tag

Köszönöm!

Még volna valami:

Csak készüléket vásároltam, és miután betettem a simet a c510be, aztán bekapcsoltam, felajánlt egy olyan lehetőséget hogy a simről lementse-e a lapcsolatokat... Azt választottam hogy OK. De amikor megnyitottama telefonkönyvet sehol semmi...

Mi ilyenkor a teendő?:(

(#383) thozoo válasza zümzümm (#382) üzenetére


thozoo
tag

Ezt nem tudom megmondani, elvileg mindennek látszódnia kellene a kapcsolatok között. Esetleg egy újraindítás? Én az új telefonomra a régiről Bluetooth-on keresztül küldtem át az összes kapcsolatot, így nem volt probléma. :U

Thozoo

(#384) zümzümm válasza thozoo (#383) üzenetére


zümzümm
senior tag

Köszi!

De 1db simmel nem tudom annyira akarni hogy összejöjjön:D

(#385) zümzümm


zümzümm
senior tag

Ezt a témát nem találom a telefonon. Alapból nincs a telefonon és le kell tölteni?
http://blog.phoneslimited.co.uk/files/2009/03/c510-black-payg-x-2.jpg

(#386) zümzümm


zümzümm
senior tag

Hát eddig nagyon nagy csalódás a telefon kamerája. Semmivel sem csinál jobb képet mint a K750i telefonom, sőt! Iszonyatosan lassú a képfrissítése(nem tudom pontosan hogy hívják ezt). Arra gondolok, hogy ahogy pásztázok a kamerával folyamatosan elmosódva látom a telefon kijelzőjén a dolgokat, vagy is csak is szigorúan mozdulatlan dolgokat lehet vele fényképezni, különben borzalmasan elmosódik a kép.
A K750i telóm nem ilyen, azzal nem mosódtak el ilyen nagyon a mozgásban lévő dolgok amiket fényképeztem. Ráadásul minden fotó sárgászöldes árnyalatban úszik... Számítógépen megnézve már csak nagyonminimálisan látni. Viszont elég furcsa hogy a c510el készített fotot ha átküldöm a k750i-re és azon nézem meg akkor szinte nyoma sincs annak a sárgászöldes árnyalatnak.

Csináltam egy-egy fotot a k750i-vel sé a c510-el úgy, hogy egymás mellé tettem a két telót és köröket leírca mozgattam őket miközben csináltam a fotokat. Tehát ugyan olyan sebeséggel mozogtak. Az eredmény több mint siralmas a c510nek.

c510 mozgásban fényképezve

k750i mozgásban fényképezve

A következő kép pedig egy egyenletesen megvilágított fehér(!) falfelületen készült:

Egy rakás sz.. ez így...
Mindenkinek ilyen??? Lehet valahogy orvosolni ezt a két dolgot?
Szoftver frissítést neki, vagy vigyem vissza, vagy szervízbe?
És ráadásul a kijelző kb fél mm-el balra dől...
Mit tegyek? :O Segítsetek légyszi! Tanácsokat kérek, ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#387) zümzümm


zümzümm
senior tag

Ezen a képen(ezt egy samsung l700-al csináltam) bal oldalt a k750i, jobb oldalt a c510. Mind kettő mobilon ugyan az a foto látható, amit a c510-el készítettem.
Az a foto látható a mobilokon amit az előző hozzászólásomba is beillesztettem.

Ugye ez már több mint nem normális, amit a c510-em produkál?

[ Szerkesztve ]

(#388) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Látom, a kamerájával sokaknak gond van. Az enyémével semmi gáz.

Egyébként, ha valakit érdekelne: [link]

(#389) Lasy


Lasy
veterán

nincsen gáz ha lecseréli a camdrivert, amit linkeltem tökéletesen megy.
amúgy szerintem 20ért sok amit árulsz, de nem itt kellene. sőtt lentebb is írtad, szerintem felesleges ide leírni. köszike.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#390) zümzümm


zümzümm
senior tag

Ha azt felteszem akkor garancia vesztéssel jár?

Egyébként nem csak a kamerával van bajom: a kijelző kb fél mm-t balra dől, a hátlapja kotyog, és telefonálás közben 5 percenkeént szétkapcsol.

Sztetek van rá esélyem hogy adnak egy másik készüléket ha visszaviszem?
Azt nem akarom hogy szervízeljék, mert nem azért fizettem érte 24ezret hogy egy alapból szervízelni való hibás telót kapjak a pénzemért.

(#391) Ricardo válasza zümzümm (#390) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez már elég sok hiba hogy cseréljék. Én visszavinném.

(#392) cukorborso01 válasza zümzümm (#382) üzenetére


cukorborso01
csendes tag

Remélem még aktuális, ha nem akkor bocsi :)

bemész a telefonkönyvbe -> lehetőségek -> speciális -> alapért. telefonkönyv -> SIM-kapcsolatok

igazából ennyi :) remélem tudtam segíteni :))
üdv

Egyébként én is nagyon csalódott vok a kamerával kapcsolatban, rettenetes a képzaj...
Nálam még mindig a jó öreg K850i a favorit kamera szempontjából, életemben nem fényképeztem annyit mint azzal a telóval 3 hónap alatt amíg megvolt :)

[ Szerkesztve ]

(#393) zümzümm válasza cukorborso01 (#392) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia!

Igazából már nem aktuális, mert egyenkét átküldözgettem BT-al a régi telómról a c510re.
De azért köszönöm!!
És még jól fog jönni az infó, ha becseréltetem egy másikra, ugy hogy köszi! :K

(#394) gecko03


gecko03
csendes tag

Nem néz ki rosszul, de ez a fémes hatás csak kamu, vagy tényleg fém?

Ha nem tudsz úszni, attól még nem a víz a hülye

(#395) Lasy válasza gecko03 (#394) üzenetére


Lasy
veterán

tényleg fém. :D

+36702778032

(#396) niti válasza Lasy (#395) üzenetére


niti
aktív tag

Csak egy része... :(

(#397) .bruszli. válasza niti (#396) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Egy kis része...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#398) thozoo válasza .bruszli. (#397) üzenetére


thozoo
tag

Egy kis mozgó része...

Thozoo

(#399) niti válasza thozoo (#398) üzenetére


niti
aktív tag

És a kis navigomb... :)

(#400) niti


niti
aktív tag

Tetsziiiiiiik... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.