Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Csak nekem van olyan érzésem, mintha az SE mostanában nem nagyon tudna mit kezdeni magával?
Amíg fel kellett építeni a brandet nagyon ment nekik, most, hogy már van(volt?) nevük, olyan, mintha nem nagyon tudnának mit kezdeni vele. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Dare2Live válasza opr (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem csak neked.

Alapjaiban szvsz most is tökjó telefonokat gyárt csak 1-2dolgot mindig elszúr rajtuk. pl G700/G900 egy normális procival/kamerával uugy eszményi/etalon telefon lenne mint anno K750/K800....
Érdekes egyébként, hogy pl HTCk hasonló durva hibákkal vannak telitüzdelve aztán mégis ott mennyire jól megy a szekér.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) Tyberius válasza Dare2Live (#2) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Nekem is úgy tűnik, hogy nem tudnak előállni újabb nagy dobással. A K750-et még mindig gyártják... A K800 volt az utolsó telefonjuk, ami igazán megfogott. Gyanítom, hogy azért csatlakoztak, mert időközben rájöttek, hogy nagy szükségük van újításokra...
Ami inkább meglepett, hogy az Ericsson is csatlakozott. Amennyire tudom, ők a mobiltechnika back-end részével foglalkoznak, nem tudom, mi közük van a Google kezdeményezéséhez. Bár nekik sem megy annyira a szekér, információm szerint nekik meg a Huawei a nagy mumus.

[ Szerkesztve ]

(#4) Dare2Live válasza Tyberius (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem kéne nagy dobás.... Raknának bele egy bika procit a G900ba meg a c905böl jól ismert 8mps szuper kamerát és kész lenne egy csodakészülék. Ez miböl álna technikailag? Semmiböl?

Adnák ki uezt a G900as + proci + kamera vasat egyel nagyobb képernyővel (2.6/2.8) és rendes qwertz-vel.
Miböl állna? Semmiböl? Mindenük megvan hozz? Tőlem akár még a P1I készülékházat is meghagyhatnák.

kvázi minden ott van SE kezében, hogy k* jó készülékeket gyártson.... Mégis elszurja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) macikos válasza opr (#1) üzenetére


macikos
addikt

Én egyáltalán azt nem értem, hogy SonyEricsson. Ez mégis mi? Ericsson, egy legendás mobiltelefon gyártó cég, Sony meg az egyik, ha nem a legnagyobb elektronikai cég. Ők összeálltak, erre mégse vannak az élen, sőt. Szerintem, bár lehet hülyeség, de ha a Sony egymaga lenne, sokkal jobb telefonokat gyártana, mint így. Például talán elkészülne a sokat emlegetett Bravia sorozat, meg hasonlók, nem pedig ezeket az újonnan új köntösbe bújtatott mobilokat erőltetnék.

(#6) mrlujoak válasza Dare2Live (#4) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és ezek után évekig megint az menne, hogy milyen sz@r a SE, mert nem képes az általad felvázolt fantáziamodell(ek) óta nagyot alkotni... :U

Most is ez a helyzet. Anno a K750i és variációi túl jóra sikerült(ek), aminek hatása még mindig érződik.

Sokan észre sem veszik a többi modellt, mert elsiklanak felettük, hogy nem olyan jó, mint a K750i volt annak idején.

Kérem, a SE jött először a 8 megapixeles bejelentéssel. Ez is semmi, sokak számára.

A hír nem volt olyan nagy meglepetés, hiszen az ellenkezőjét állító hírek idején is csak annyi volt a tény, hogy gondolkodnak rajta. Ráadásul azóta a UIQ sorsa is eldőlt, így értelemszerű, hogy nyitni kell másik platform felé. A Sony Ericsson az Xperia X1 modellel belekóstol a Windows-ba, most jöhet az Android, amellett meg a spéci Symbian...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7) Narxis válasza macikos (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én úgy tudom, hogy teljesen külön működik a Sony-tól a mobiltelefon vállalata, ugyanígy a Japán részleg is egy külön céget alkot.

Amúgy szvsz a SE-nak nem érdeke egy tökéletes telefon készítése, költséget csökkent azzal, hogy nem durrogtatja el mindig az összes puskaporát, vagyis nem rakja egy készülékbe a legjobb alkatrészeket, egyikbe rak egy nagyon jó kamerát, másikba nagyon jó kijelzőt, harmadiknak csinál egy nagyon jó design-t stb. Ha lenne egy tökéletes modelljük, amiben mindennel meg vagytok elégedve akkor ritkábban vennétek meg az újat. Amikor még fel kellett futtatni a nevüket, akkor muszáj volt jó telefonokat csinálniuk, hogy oda csalogassák a vevőket, más gyártóktól, most, hogy már sokan ismerik bevezették azt amit már írtam. Persze ez csak szigorúan magánvélemény.

Thanos was right.

(#8) mrlujoak válasza macikos (#5) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szerintem egy 2001 (október) óta létező cégnek elég nagy elismerés, hogy megalakulásuk óta világszinten az 5 legnagyobb mobilgyártó egyike lehet.
Jelen állás szerint pedig a 3. helyen áll.

Ahogy az előttem szóló is írja - hú ez így de nyakatekerten "hangzik" :) - a SE mint leányvállalat működik, harcolnia kell pár Sony tech-ért.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9) AS válasza mrlujoak (#6) üzenetére


AS
félisten

Bejelenteni bármit belehet, de Samsung bejelentet 8 megapixels modelljét és előbb ki is adta.
De nincs ebben semmi sem, a lényeg hogy majd 2009 ben ki lesz a gyorsabb........

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) Sebhelyes válasza macikos (#5) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Igen, a SONY Z5 2000-ben nagyon jó telefon volt, az SE egy rakás szar.

(#11) macikos válasza Sebhelyes (#10) üzenetére


macikos
addikt

Erről van szó. A Sony az egyik legjobb Brand, főlega 90-es években volt erős. Ehhez képest a mostani mobiljaik...

(#12) Dare2Live válasza mrlujoak (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Amit leírtam annak az a bája, hogy kb 0 erőfeszítésbe kerülne és SEn óriásit dobna... SE mégse lépi meg. SE nem akar vmiért nagyon jó telókat gyártani.

egyébként ezek után nem menne évekig, hogy mennyire szar mert amiket felsoroltam azok csak a legjobbak között lennének és nem lennének etalonok mint anno a K750.

btw agyrém a magyarázatod. Nem is tudom mért reagáltam rá.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#13) mrlujoak válasza Dare2Live (#12) üzenetére


mrlujoak
veterán

Tudod, ezek vélemények. -tény forrást nem írtam, mert azzal felelősséggel tartoznék, így értelemszerűen ezek szigorúan vélemények.
Mindenkinek joga van másképp látni, gondolni. Ez természetes.

Szerintem sem lenne nagy kunszt összerakni egy-két über modellt, de a SE tanult a 3 évvel ezelőtti "hibájából"...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14) Dare2Live válasza mrlujoak (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem az etalon telefon az ami hirtelen óriásit löket egy cég részesedésén pl IPhone, K750 és amit extra durva haszonkulcsal nagy mennyiségben lehet eladni.

oké nem akar nagy piaci részesedést, meg extra nagy haszonkulcsot, durva eladásoakt logikus.
Logikus....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Atlantis


Atlantis
veterán

Namost eddig egyetlen szó sem hangzott el azzal kapcsolatban, amiről a hír szól. :((( Most még kérem, hogy ne kezdjük/folytassuk itt is a SE fikázását. Ha mégis ez fog történni, szó nélkül takarítok, hozzászólást és elkövetőt egyaránt.

Amúgy várható volt ez a lépés, a UIQ már nincs, a Symbian még messze van, a Windows Mobile olyan, amilyen, közben meg az okostelefonok piaca folyamatosan bővül. Egyszerűen nem maradhatnak ki, kénytelenek voltak hát kompromisszumot kötni. A sok rossz közül talán a legjobbat választották, ha szabad ezzel a képzavarral élnem. Véleményem szerint korai volt még a kihátrálás a UIQ mögül, az egységes Symbian megjelenéséig a Motorolával együtt megosztva a költségeket még lehetett volna azzal foglalkozni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) mrlujoak válasza Atlantis (#15) üzenetére


mrlujoak
veterán

Saját magamtól idézek:
#6:

"A hír nem volt olyan nagy meglepetés, hiszen az ellenkezőjét állító hírek idején is csak annyi volt a tény, hogy gondolkodnak rajta. Ráadásul azóta a UIQ sorsa is eldőlt, így értelemszerű, hogy nyitni kell másik platform felé. A Sony Ericsson az Xperia X1 modellel belekóstol a Windows-ba, most jöhet az Android, amellett meg a spéci Symbian..."

Azért volt pár szó... :D

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) AS


AS
félisten

LG és Samsung már benne van, így nekik előbb lesz!
Egy Omnia tudású android modell már készül ha minden igaz. Hatalmas síkre lehet majd.
De windows mobilnak van egy szuper fegyvere ami kapcsolatos nvidiával is..... Majd részletek 2009 ben. :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) Dare2Live válasza AS (#17) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A nagy hiba szvsz az UIQ túl korai nyugdíjazása. Az a rendszer erősebb procival k* jó.... ráadásul SE tökéletesen ismerte, alkalmazta már sokszor.....
Ehelyett most itt az Androide.... mire ebböl telefon lesz....

Nétem az új TI chipeket.... Tegra olyan lesz mint a P1/X1.... mire megjön már nem is lesz nagy szám. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) AS válasza Dare2Live (#18) üzenetére


AS
félisten

Hát.... én láttam videót tegrárol... sebességben nem lehet felülmúlni másik lényeg fogyasztás lesz..

SÖT! Decemberben megvan már erősítve hogy lehet közös készülékük Microsoftnak és Nvidiának!

Itt van a videó a prototípusról:

Sebességben és látványban is alázza az iphont.
link

Teljes menü koncepció!

link

Nvidia Tegra APX készülék 10 óra filmezést . vagy 100 óra folyamatos zenét kínál majd.

Legelőbb 2009 közepén jöhet.

Hivatalos oldalon:
link

Tegra attól különbözik az Intel Atom processzorától, hogy az Nvidia fejlesztése mindent egyetlen szilíciumlapkára integráltan tartalmaz (700-800 mhz CPU)

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#20) joey04


joey04
titán

Mi volt a baj az UIQ-val?Nem kéne kapálózni tapasztalat nélkül wm területen mert olyan lesz amilyen(lásd x1) nem kéne ismeretlenbe beleugrani(legalábbis nem mint utolsó esély) hanem egy nagyon jó, ötletes rendszert kellett volna normálisan kihasználni, nem kőkorszaki vasat tenni alá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Dare2Live válasza AS (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

inkább privit küldtem..... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) copin válasza AS (#19) üzenetére


copin
őstag

Ehhez lesz még párszava a texas instrumentsnek is. Esetleg multimédiára (HD videó lejátszás, játékok, képszerkesztés, stb.) lesz jobb ez, mint a TI, másban kétlem.

Tegra attól különbözik az Intel Atom processzorától, hogy az Nvidia fejlesztése mindent egyetlen szilíciumlapkára integráltan tartalmaz (700-800 mhz CPU)

Az már teljesen mellékes, hogy az Nvidia ARM procikat használ, így lehet alkalmazni okostelefonokban is, ellentétben az Atommal. Ez a kardinális pontja a Tegrának, nem a külsős processzor órajele, vagy a méret az Intel egy szem procijával szemben.

Az aláhúzás utal az összehasonlításod fokozott helytelenségére.

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

a Sony Ericsson neve lehet, mely korábban élesen kritizálta az Android rendszert
Persze, mert akkor még nem voltak gondban az érintőképernyős mobilokkal, hogy ki fogja az op rendszert szolgáltatni, csak azóta fordult a kocka... Sok választási lehetősége nem maradt az SE-nek. De talán az Android jól jön nekik, csak építsenek alá egy normális hw-t.

[ Szerkesztve ]

(#24) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Most akkor mondhatjuk úgy, hogy akik csatlakoztak gyarkorlatilag a google kezében vannak? Behalok, most már minden google, a keresőm is, a videómegosztó is, a reklámok, a világ legtöbb készpénze náluk van, a böngésző is (én FF-ot használok továbbra is:D), van műholdjuk amivel még a többi műholdat is figyelhetik stb.
Be kéne lépniük még a hardverpiacra is, mint mondjuk AMD-Ati vagy Intel oldalra. :DDD

Kezd kicsit olyan lenni mint az ügynökök a Mátrix című filmben. (Na jó, elkalandoztam kissé)

SE oldalról meg nagy kár az UIQ-ért, sztem teljesen jó. Örülök viszont hogy ha lecserélem a mostani UIQ-os telómat, akkor nem kell lemondjak a SE-ról, mert a Windowsos platform nekem nagyon nem jön be, ez az Android meg jó kilátásnak tűnik úgy néz ki mindenkinek.
Hajrá, nyomjuk le a Nokiát meg az apple termékeket! :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) Ricardo válasza Apollyon (#24) üzenetére


Ricardo
félisten

én is meglepődtem azon hogy véget vetettek az UIO pályafutásának. Véleményem szerint bővet lett volna még keresnivalója.
Normális vas kellett volna alá, és egy kicsit megújítani. Nem érte volna meg egy meglévő rendszert fejleszteni :F
Mindenesetre kíváncsian várom mi lesz ebből az összeborulásból.

(#26) Apollyon válasza Ricardo (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Gondolom mikor eldöntötték hogy leállnak a UIQ fejlesztésével, tudták hogy az Android platformra való áttérés gazdaságosabb, versenyképesebb.
Tehát sztem azért álltak le a UIQ fejlesztéssel hogy áttérhessenek az Androidra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27) Dare2Live válasza Ricardo (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem is kellett volna azon fejlesztgetni.... egy P1I honapokig bekapcsolva maradhat mert nem fagy, rengeteg progi van alá.....
Annyit kellett volna tenni, hogy aláraknak egy normálisa vasat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.