Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jó kis iromány!:)
Én több, mint másfél éve használok Hybrid harangot, jelenleg a második fülesen már, és tényleg kényelmesebb, hosszú távon sem nyom, remek módon szűri a zajokat, és számomra észrevehetően jobb vele a hangzás, mint a gyári gumiharangokkal.

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Nekem is vannak ilyenek, 3 Sony fülesemhez is járt, ezért összesen 9 van.
Most a bejegyzésed miatt újra elővettem és kipróbáltam egy Xears XE200Pro -n.
Sok zenével probáltam, nekem egyáltalán nem tetszik, viszont marha kényelmes és jobb minőségű mint a legtöbb harang.

Az a gondom vele hogy nagyon szűkíti a hangteret, ezt főleg a magas tartományban teszi de közepekből is lecsíp, cserébe a mély erőteljesebb lesz.
Én maradok a gyári harangoknál, akiknek a mély a lényeg azoknak tökéletes lehet. :K

A cikk jó. :R

[ Szerkesztve ]

(#3) DEJVID


DEJVID
őstag

Szerintem bosszantó, hogy ekkora készletet meg kell vennie az embernek. Nekem A legkisebb 3 közül lenne jó az egyik, szóval a készlet nagyjáért fölöslegsen adnék pénzt.

(#4) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

mexicanraven: Köszönöm. :R

Hatvan9: Köszönöm, reméltem, hogy hasznos olvasnivaló lesz. :R
Hát igen, ezért írtam, hogy módosítja a hangképet, ami vagy tetszeni fog majd vagy nem. Azt már többen írták a fórumon, hogy a mélyhangokat hangsúlyosabbá teszi és időnként összeszűkíti a hangképet.
Szerintem ez a jelenség a harang kis belső átmérője és a nagyon szorosan illeszkedő belső hengerrésszel magyarázható. A legtöbb füles gyári harangja, ha szemből megnézed elég széles kimeneti részt kapott:

Ehhez képest a Hybrid sokkal szűkebb "csatornán" vezeti el a hangokat a fülbe. Nekem a Shure-nál ez a hangképváltoztató jelenség alig vagy egyáltalán nem tűnik fel, mivel a gyári Shure Olive harangok nagyon hasonló felépítésűek méreteit tekintve a Hybrid-hez (a Hybrid viszont sokkal kényelmesebb). Valószínűleg a Hybrid leginkább az eleve kisebb átmérőjű hangvető csővel szerelt füleseken remekel, pl. Etymotic Research, Shure, Westone, Ultimate Ears bizonyos típusai stb.

DEJVID: Az alap szett, amit külön meg tudsz venni, az SS, S, M, L méretű harangokat tartalmazza. Az elején úgyis mindet végig kell próbálnod, hogy melyik átmérőjű harang illik a legjobban a füledhez (az optimális méretet befolyásolja az éppen aktuális fülesed kialakítása is). Utána nyilván 1-2 pár harangot használsz csak a szettből, de a többit akár el is adhatod, kereslet úgyis lesz rá. :)

(#5) DEJVID válasza PR0JECTNR56 (#4) üzenetére


DEJVID
őstag

A Sennheiser és a UE fülesemnek is csak a kicsi harangja jó a fülembe, a nagyobbak fájdalmasak.

(#6) Hatvan9 válasza PR0JECTNR56 (#4) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Én is ezzel tudnám megmagyarázni, viszont én nem tudtam hogy a Sony -n kívül van aminek kicsi a harang belső átmérője, tudván ezt, azokra a fülesekre szerintem is tökéletes.
Kényelme nekem is egy szintváltás az eddigi harangjaimhoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#7) PR0JECTNR56 válasza DEJVID (#5) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Most nézem csak, hogy egy rossznak éppen nem mondható Ultimate Ears Triple.Fi 10-el hajtod. :Y
Arra szerintem valóban nem érné meg Hybrid-et venni, bár tehetsz egy próbát az SS méretűvel, ha tudsz valakitől kölcsön kérni.

[ Szerkesztve ]

(#8) DEJVID válasza PR0JECTNR56 (#7) üzenetére


DEJVID
őstag

Van hozzá comply foam bogyóm, ez nagyon tetszik, csak viszonylag gyorsan elhasználódik. Ha majd ezeknek vége, lehet kipróbálnék egy ilyen Sony-t.

(#9) PR0JECTNR56 válasza DEJVID (#8) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Igen a Comply Foam az tényleg jó, a tiédhez talán a T-500-as van. Arra viszont többen panaszkodtak, hogy az anyaga gyorsan elhasználódik és mindig újat kell venni és ha jól tudom nem éppen a legolcsóbb megoldások között van (sajnos).

(#10) DEJVID válasza PR0JECTNR56 (#9) üzenetére


DEJVID
őstag

Pontosan. :K

(#11) ghost364


ghost364
senior tag

Én kb. fél éve használok ilyet,gyárilag volt az mdr-ex 10 LP fülesemhez.Szerintem nagyon kényelmes,és tényleg strapabíró,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.