Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rumos14


rumos14
nagyúr

érdekes, hogy nem voltál elégedett a videó minőségével, pont ezt nagyon dicsérte a többi tesztoldal. a teljes szenzor kiolvasásnak köszönhetően bőven "best in class", jobb a korábbi RX100-aknál is, de kb. mindennél ami létezik, beleértve a full frame megoldásokat (alacsony-közepes iso-n).
ha a "sima" optikai stabinál hatékonyabb megoldást választ az ember, az, a kroppolás miatt rontja a minőséget, de ez csak lehetőség, nem kötelező.

az "ennyire kellene" valami totál szubjektív értékítélet, ugye? köze nincs a gép objektív tulajdonságaihoz?

[ Szerkesztve ]

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

hát ennyiért bőven van D7000/D7100 obival, nem jó vétel ez ennyiért sztem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Balli válasza rumos14 (#1) üzenetére


Balli
őstag

Ebben a hozzászólásban találhatsz egy linket, amit ajánlok figyelmedbe: Sony RX100 Mark II vs III

Athens 2004

(#4) pilóta válasza Vikthor (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

És azt zsebre tudod tenni ugye? ;]
Miért hasonlítod egy batár DSLR-hez, totál más kategória...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Márton


Márton
nagyúr

A videó linkek nem jók, pedig megnéztem volna egy 50mbps-os tesztet.
Azt én sem értem, a teljes szenzor kiolvasás miatt miért életlenebb a kép?
A recéknek, moire-oknak kell eltűnniük, de a képélesség max a skálázó
algoritmus hibája lehet.
Stabilizáció kikapcsolható videó módbam, vagy még mindig ragaszkodnak hozzá?

szerk: 4k 30fps-t még belerakhatták volna :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) rumos14 válasza Balli (#3) üzenetére


rumos14
nagyúr

tényleg élesebbnek tűnik a Mk II, hát akkor passz. a dpreview studiós tesztábráján a MK III láthatóan jobb.
Márton: stabiból az "első fokozat" egy sima optikai stabi, az elvileg nem ronthat a képminőségen.

(#7) Ijk


Ijk
nagyúr

Pont most jár a fejemben egy őrült elhatározás, hogy eladom az összes fotós cuccom és szerzek egy sigma dp1m-et és egy dp3m-et. Ennek a gépnek az árából majdnem ki is jönne a két merrill. Persze teljesen más kategória de elég húzós az ára, 200k alá amikor bekúszik akkor már jó vétel lehet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) konyi79


konyi79
addikt

Jó kis gép ez, én tényleg ezt az 1/2000 záridőt nem értem. Nem értem ha mechanikusra ennyit szántak, miért nincs benne elektronikus zár is, és akkor lehetne bármennyi. Vagy majd mkIV.
Azért a 264k nyitóár meredek.

(#9) tailor válasza rumos14 (#1) üzenetére


tailor
őstag

"az "ennyire kellene" valami totál szubjektív értékítélet, ugye? köze nincs a gép objektív tulajdonságaihoz?"

Mivel ebben a részben 4 vagy 5 csillagot a m4/3-os gépek kapnak, így erősen gyanús, hogy igen :)

(#10) mrmarkus válasza konyi79 (#8) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Van benne ND szűrő, ami kompenzálja a relatíve alacsony záridőt... ;)

Freedom of Information

(#11) pilóta


pilóta
nagyúr

az "ennyire kellene" valami totál szubjektív értékítélet, ugye? köze nincs a gép objektív tulajdonságaihoz?

Mert szerinted egy ilyen kategória mi lehetne még más, mint szubjektív? Neki ennyire kellene...

(Amúgy teljesen objektíven is kb. ez jön ki:
Q..vára kellene: 5 csillag, de q..va drága: 1 csillag = átlag 3 csillag :D)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Ilyen lehet egy fotós álma, amit bármikor kiránthat a zsebéből.
A mechanika sérülékenysége, és az apró gombok miatt nem biztos hogy sokáig bírná a kiképzést, minden körülmény között alkalmas lenne rá. Nagyon törékenynek látszik.

[ Szerkesztve ]

(#13) Márton válasza rumos14 (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem a képrontás miatt érdekel.
Egyszerűen nekem hátrány a stabi.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) tailor válasza pilóta (#11) üzenetére


tailor
őstag

Na de ez mennyit ad hozzá a teszt értékéhez? Ez egy objektív tesztoldal (elvileg...), így a "mennyire kellene" kérdést nem igazán érzem helyénvalónak. Mert attól, hogy Lacának nem igazán kell, attól még nekem nagyon is kellhet. De van akinek meg egyáltalán nem kell. Szóval mi értelme? :U

(#15) rumos14 válasza Márton (#13) üzenetére


rumos14
nagyúr

ki lehet kapcsolni.

(#16) rumos14 válasza tailor (#14) üzenetére


rumos14
nagyúr

egyrészt joga van azt leírni, amit akar, másrészt tényleg vhol itt válnak el a blog jellegű írások az objektív (vagy legalább annak látszani tűnő) tesztektől.

ezt a cikket még nem olvastam végig, de amit még nem szoktam érteni, az a T/1 megfogalmazások, pl. "mi úgy gondoljuk", "nekünk nem tetszett", stb. hát nem Laca egy személyben A Prohardver Digicam rovat?

megnéztem még egy videó összevetést, az általam objektívnek tartott cameralabs.com is jobbnak látja a M3-at az előző generációnál: [link], Movies rész.

[ Szerkesztve ]

(#17) Márton válasza rumos14 (#15) üzenetére


Márton
nagyúr

Na végre! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) 6.regem


6.regem
csendes tag

A lefelé dönthető kifelző praktikus, de felesleges. Ha gépet fejtetőre állítom, akkor elegendő a felfelé dönthető változat. Igen és a fénykép is fejjel lefelé lesz látható. De nem folytatom.

(#19) mrmarkus válasza 6.regem (#18) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Általában mindegy, hogy hogyan forgatod a gépet, a kép a helyes irányba fordul... ;)

Freedom of Information

(#20) 6.regem válasza mrmarkus (#19) üzenetére


6.regem
csendes tag

Általában. Esetleg. Időnkén. Netán vagylagosan. :D

(#21) mrmarkus válasza 6.regem (#20) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Látom rengeteg ilyen gép volt már a kezedben... ...vagy mégsem! ;)

Freedom of Information

(#22) MLaca válasza rumos14 (#1) üzenetére


MLaca
őstag

igen, az "ennyire kellene", az egy teljesen szubjektív értékelési pont. a fogalmazás meg azért "nekünk", mert testületi véleményt alkotunk a teszteszközökről, mint prohardver. az ennyire kellene meg az én saját véleményem a géppel szerzett objektív tapasztalatok és az általános, az eddigi gépekkel szerzett tapasztalatok alapján (+az ár-tényező).

http://mlzphoto.hu/

(#23) 6.regem válasza mrmarkus (#21) üzenetére


6.regem
csendes tag

Volt a kezemben néhány, ami nem forgatta be hibátlanul mindet. De lesz*rom az újonctipró trollerokat, Fő a köss belé b+!

(#24) mrmarkus válasza 6.regem (#23) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Ez nagyon intelligens és kulturált megnyilvánulás... ;)

Freedom of Information

(#25) 6.regem válasza mrmarkus (#24) üzenetére


6.regem
csendes tag

Ezt érdemled. A videót melyik forgatta be neked? Ne trollkodj!

(#26) davidsone


davidsone
addikt

akkor ez szelfire is jó? ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) andrew01


andrew01
tag

m1ről váltottam m3-ra.. már két hete megvan :) Szeressük :B

(#28) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Világosítsatok meg, légy szíves:
Erre a 13,2 x 8,8 mm méretű érzékelő lapkára hogy jön ki az 1" (25,4 mm)? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29) pilóta válasza Bogyó bá' (#28) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert ez is egy ilyen hülye mértékegység, hogy nem képesek pontosan megadni valamit, hanem valaha régen, amikor még elektroncsöves érzékelők voltak, akkor ekkora volt az üvegcső külső átmérője, amibe ekkora érzékelő felület volt. Mivel ez nagyobb szám, ezért ezt használják ma is, amikor már nincs üvegcső...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#30) Márton válasza pilóta (#29) üzenetére


Márton
nagyúr

de legalább mindenki ezt használja, így összevethető,
nem úgy mint a Mega, Giga esetében..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) pilóta válasza Márton (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Még csak nem is ezt használják mindenütt, mert csak a hangyafasznyi méreteknél szeretik, a nagyobbakat mm-ben adják meg...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) konyi79 válasza pilóta (#31) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, a u4/3 az utolsó, ami ezt használja. fölötte már a filmes méretek jönnek, bár a canon ott is csal kicsit.

(#33) Márton válasza pilóta (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

Najó, ami átlag meg félprofi usernek elérhető.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) MrChris válasza pilóta (#29) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez egy akkora nagy köcsög átverősdi számítási módjuk, hogy tiltani kéne! Az érzékenységet (ISO) meg ezüst-halogenid kristály szemcse méretében kéne kifejezni. Mert annó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.