Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemdan


nemdan
senior tag

Nekem valahogy nagyon nem jön be ez a "klasszikus vonalvezetés" forma így 2014-ben. :U

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#2) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pár hete tapiztuk, és nagyon tetszett, kár, hogy natív obik terén siralmas a helyzet, de aki szeret manuálozni és vonzza az FF szenzor+kicsi jó fogású váz , vagy vannak a vázhoz megvehető gyári adapterrel AF-et is tudó régebbi Minolta üvegei annak nagy lehetőség lehet :K

Azt sajnálom, hogy adapterrel valami fényerős régi jó minőségű fix 35/50/85 obi nem lett rápróbálva, hogy legalább néhány kép erejéig a szenzor valódi képességei is kiderüljenek.

Kíváncsi vagyok az A7(R) tulajok mivel egészítik még ki majd a cikket itt a kommentekben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3) MLaca válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


MLaca
őstag

nem lehet mindent megoldani egy-egy tesztnél. abból főzünk, amit adnak a képviseletek. arra sajnos se kapacitás, se lehetőség, hogy minden esetben csilliónyi megoldást próbáljak végig egy-egy géppel. azt majd a tisztelt tulajdonos végigpróbálja!

http://mlzphoto.hu/

(#4) Mercutio_ válasza MLaca (#3) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az A7/A7R topicban szerintem ha előtte jelzed, hogy lesz egy ilyen teszted, van-e valakinek obija, egyéb cucca ami érdekes lehet szélesebb tömegnek biztos lett volna 1-2 tulaj aki szívesen adott volna ezt-azt:U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5) Ijk válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rátekersz egy zeiss 24-70 f4-et, és mellé néhány Ai-s manuál adapterrel, például egy 50 f1.2. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6) ati3x


ati3x
senior tag

Nemtom, én az A7(s)-re lennék kíváncsi.. Mit tud egy 12Mp-es modern szenzor.. A videjó mondjuk annyira nem érdekel.. :)

(#7) MLaca válasza Mercutio_ (#4) üzenetére


MLaca
őstag

nem akarok kérni senkitől, nem akarok vigyázni senki cuccára és nem akarok, nem tudok igazodni senkinek sem az időtáblájához, van elég logisztikai teendőm amúgy is. csakis hivatalos forrásból lehet dolgozni, abba nem lehet belekötni (a képviseleteknek sem). ha valakit konkrétan valamilyen párosítás érdekel, az legjobban teszi, ha elmegy a sony boltba és ott kipróbálja, mert akárhogy is tesztelném, nem felelne meg mindenkinek, mert "miért nem így nézted, miért nem úgy nézted" lenne a vége, amire - sajnos - nincs időm.

http://mlzphoto.hu/

(#8) Mercutio_ válasza Ijk (#5) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne nekem mond :N

MLaca: OK, értem:R csak egy ötlet volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kíváncsiágból én is nézegettem a vázat.
PK adaptert viszont nem találtam rá, ami a AF-et is átvinne. Kíváncsi lennék mit tudhat a limited obikkal. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#10) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég érdekes lenne ha találnál bármelyik rendszerre olyan adaptert, amivel Pentax-os obival működik az AF :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig lehetne rajta screw-drive. :DDD
Nem baj, majd a Pentax FF vázon menni fog. :))

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#12) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahhoz obipark kellene, addig csak álom a Penya FF, meg persze a fizetőképes réteg se ártana, mert eddig jobbára azok vettek Pentaxot, akinek olcsóbb rendszerre volt szüksége, vagy azonos áron jobb szolgáltatásokra.
Meg ugye van az a réteg, aki megveszi a drága Pentax vázat, hogy mindenféle olcsó manuál üvegeket aggathasson rá :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13) ghost364


ghost364
senior tag

Gyönyörű :Y

(#14) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem nagyon akarok belemenni a dologba, mert nagyon off. A Pentax nem olcsó, csak max olcsóbb bizonyos esetekben, máskor meg drágább. Az előnye a régi manuál üvegek natív használhatósága, de ezt neked amúgy sem kell mondanom. :B
A mostani kínálatban is vannak FF-et lefedő üvegek (nem csak a régebbi F,FA-k), vannak ami némi kompromisszummal, de használhatóak (zoomoknál vignettálás), de persze hozni kellene új üvegeket is. Majd meglátjuk Photokina-n mit alkotnak.

Egyszer úgy is ki fogom próbálni vhogy. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Mikor jönnek a "buta MILC-ek lenni apró szenzor nekik" trollok? :D

Nekem is elég vegyesek az érzelmeim az A7 család kapcsán, de leginkább csak amiatt amiért az összes NEX-el szemben is. A Sony papíron mindig olyan nagyon király vázakat csinál, de azért használat közben kibukik a szaggató EVF, szar AF rendszer, agyvérzést okozó menürendszer, lassúcska általános működési sebesség és a többiek.

Nem mondom, hogy nemet mondanék rá, mert alapjaiban jó gépnek tartom, tetszett mikor a kezem ügyébe került, de valahogy az égvilágon semmiféle motivációt nem érzek rá, hogy birtokolni akarjam. Talán egy-két telitalálat objektív megjelenése változtatna ezen, de jelen pillanatban "kössz nem".

(#16) arn válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


arn
félisten

azok a zeiss obik azert eleg jok, ha van zs :)

en a fujinal erzem ezt... baromi vonzo, de kezbol meg mindig nem gyozott meg a sebessege. de egyket generacio, es jo lesz, csak nem ertem, hogy miert megy ez ilyen nehezen. a nikon ennek forditottja - minden adott lenne, de csesznek megcsinalni nagyobb szenzorral.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) madgie válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


madgie
titán

Na meg az a nyüves poszterizáció... ciki egy ilyen váznál.

(#18) Stauffenberg válasza arn (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mint Fujifilm X tulaj megszólítva érzem magam (na jó, meg amúgy is nekem szólt). Én sokáig őrlődtem a Sony NEX és a Fujifilm között, amikor a főnököm nekem adta a NEX-7 vázát, akkor tudtam, éreztem, hogy ez kell nekem, majd veszek sajátot is, mondjuk egy NEX-5R vagy NEX-6 vázat. De ez az érzés csak addig tartott amíg kézbe nem vettem egy Fujifilm vázat (mondjuk le volt terítve elém az X-Pro 1, X-E1 és X100 egy asztalra), akkor egyszerűen hatalmába kerített az "igen, most hazaértem végre" érzés ami a digitális gépek előtti időszámítást idézte fel.

Sajnos itt sem tökéletes a sebesség érzete, az AF pont ugyan olyan fos, mint a Sony esetében, az LCD vagy EVF képe ugyan sokkal szebb, de pont ugyan annyira érzékeny a kevés fényre (na jó, az X-E2 és X-T1 sokat fejlődött ezen a téren, utóbbit kapok a jövőhéten pár napra, már nagyon várom). Viszont a gépből kieső JPEG-ek... uramatyám, ennek megbocsátok minden bűnt! Ez a második "igen, most hazaértem végre" érzés, ezek a fotók élnek. Én ilyet digitális fényképezőgépnél még nem éltem át, hogy utómunka nélkül is ennyire élők legyenek a fotók. Engem nem izgat a pixel kukkolás, csak az érdekel, hogy szeressem használni a gépet (és a Fuji vázakat szeretem, nagyon), meg készítsen olyan fotókat amiknél az összkép elbűvöl (ez is pipa). A többi felesleges sallang nem izgat.

Még kivárok, hogy mi lesz, egyelőre még nem fektettem annyi pénzt a Fujifilm X rendszerbe, hogy fájdalmas legyen váltani. Nagyon hajlok egy Olympus E-M10 felé, de a videós énemet nagyon piszkálja, hogy a két JPEG bajnok (Fuji és Oly) ennyire pancser videózásban. Szóval lehet, hogy a Panasonic vagy a Sony felé orientálódom majd (de egyik sem szimpatikus, sajnos). Hát még nem tudom... Szerencsére nem sürget senki, hogy ezt eldöntsem. :)

Egy kis ON:

Faszák ezek a Zeiss objektívek, de drágábbak, mint a Fujinon üvegek (jó mondjuk már amelyik), amiket legalább ugyan olyan jónak tartok. Egy XF 23mm, XF 35mm, XF 56mm sort szívesen összekapálnék, ami Zeiss-re lefordítva másfélszer-kétszer ennyire is kijöhet, ami nem kis szó, hiszen már ez a Fujinon sor is közelíti a millát.

De ha abból indulnék ki, hogy bármikor kicsengethetek ennyi pénzt, akkor is inkább a Fujit vinném. Ebben a rendszerben már szinte nincs olyan üveg ami hiánycikk lenne, szépen, gyönyörűen, nagyon következetesen építkezik a Fujifilm.

A Sony meg... hát... leginkább olyan mintha lenyelt volna egy marék gyémántot, amiből váratlan pillanatokban felöklendez egy-kettőt és csak remélni tudod, hogy lesz közte valami értékes.

[ Szerkesztve ]

(#19) Ijk válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kár hogy a Fuji 18-55 nem 16-ról indul, de egyébként tényleg a Fuji profi módon áll az objektív park kiépítéshez. Mondjuk nekem nem kellenek torzításmentes, karcoló üvegek, legyen fényerős és olcsó. :D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) Mercutio_ válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amíg nem említetted az E-M10-et azt hittem kimaradtak az Oly-k a szórásból, mert eddig a fuji mellett ott szokás megemliteni, hogy "nem kell raw-val molyolni".
Te mit gondolsz erről., vagy ha szerinted is ott van a fuji mellett ebben, akkor miértmmégis az utóbbi?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért nem lett E-M10, mert tavaly még csak híre sem volt. Az E-M5 tetszett ugyan, de nem akartam annyit költeni. Én az a típus vagyok, akinek egy fapados váz is bőven elég, inkább az objektívek legyenek jók. :)

Nagyjából ezek voltak a kalapban: NEX-6, E-M5, X-E1, X100. Végül visszasoroltam a fontossági sorrendben az EVF/OVF jelentőségét, így bekerült a képbe az X-A1 is, amit aztán meg is vettem és alig a felét költöttem el az előre elképzelt árnak.

(#19) Ijk: Ellenben az XC 16-50mm annyiról indul. És határozottan nem is rossz. Én is szeretem ezt a kis bigyót. :) Csak a fényereje tök átlagos, optikailag viszont teljesen szerethető. Na jó, még a "kutyapöcs" kialakítás idegesít rajta, kitekerve 50mm-re szó szerint duplájára nő a hosszúsága.

[ Szerkesztve ]

(#22) arn válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


arn
félisten

Nekem em5 van, mielott megvettem, sokat agyaltam a xe1en, de igy utolag nagyon nem banom. Minden fujit vegigtapogatok mindig, de meg most sem olyan ultimate vaz/rendszer, mint az mft. Par hete neztem az xt1et, hihetetlen jo masina, de hogy eros lampafenynel mar lagzik, meg a fokusz is lassabbnak tunik, majd a kov jo lesz.

Em1nel epp forditva... Mondom ekkora gep mftbol mar nem kellene, de kezbevetel utan, nagyon kivanatos dog a 12-40el.

Az em10 az araert szvsz verhetetlen masina. Ez a harom a legszimpibb, de ez utobbi a legeszszerubb valasztas, nem eri meg a masik ketto az artobbletet. Nem csucs, de mindent tud, az arany kozeput.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) madgie válasza arn (#22) üzenetére


madgie
titán

E-M10 zseniális gép, pár hét után csak a bekapcsológomb helye az, amitől idegbajt tudok kapni :D

(#24) Mercutio_ válasza madgie (#23) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamikor irhatnal valami szösszenetet Panáról váltóknak, hogy megkönnyítsd az életüket, mert én amikor nálam volt anno az e-pm1 idegbajt kaptam mind a menütől, mind a kezeléstöl a bazinagy fókuszmezőt és a kevés fényben hibázó / lassú AF-röl már nem is beszélve :R

Szerk. : Most látom, hogy nem a mikrós topic :DDD mindegy, a kérés attól még él :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) madgie válasza Mercutio_ (#24) üzenetére


madgie
titán

Nincs mit írni, tudod jól, hogy idegbajt kaptam én is a nagy fókuszmezős Oly AF-től... na, ez az E-M10-nél nem létező probléma. Jó az AF, szinte minden (általam használt) körülmények között.

Ha nagyon bele akarok kötni:

- a keresőkép nem tud kevés fénynél annyira világos lenni, mint az újabb Panáké (bekapcsolt Boost-tal sem),
- MF-nél jó lenne, ha képernyőbökésnél alapból belenagyítana az adott területbe (nem csak mutatná a keretet és jobb alul még rá kell böknöm a nagyító ikonjára, vagy tekerni az objektíven kicsit),
- hosszú záridős zajszűrésnél jó lenne, ha mutatná a hátralévő időt (most csak fekete képernyő van, meg a kártyára írás ikonja villog)
- Live Composition/Live Time/Live Bulb módokban néha baromi nagy késéssel válaszol a menü gomb nyomására (ez gondolom orvosolható egy fw frissítéssel).

Amúgy nemtom, miért ide írom ezt :D Mindegy, te kérdezted :))

(#26) sonye válasza madgie (#25) üzenetére


sonye
senior tag

Néztem ezt az E-M10 gépet.
Retro, csúnya, és az A7 lazán odaver neki kinézetben, fotó és videó minőségben. :(

Köszi a tippet, keresek tovább, de még mindig a sony gépet a top 1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.