Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Adj vért, életet adsz!

A reklám, a Magyarországi Vámpírok Szövetségének támogatásával készült :DD
Nagy Bandó András (C)

Érdekesség.
Németországban a legutóbbi hónapokig csak heteroszexuális beállítottságú adhattak vért A HIV vírus jelenléte a vérben viszont nem volt kizáró tényező.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

Amíg olyan melóhelyen dolgoztam, ahová jöttek, addig rendszeresen adtam. Meg a katonaságnál is. De az nem működik, h ezért szabit vegyek ki, sajnálom. Ha érte jönnének, adnék ma is.

(#3) 8th válasza ncc1701 (#2) üzenetére


8th
addikt

Legutóbb azért nem adhattam vért mert "magas" volt a vérnyomásom. Nem extrém magas valami 145/90 körül talán. Ha nem kell hát nem kell nekem mindegy.

(#4) sonar válasza Hieronymus (#1) üzenetére


sonar
addikt

Volt egy olyan kérdés a kérdőíven amin jót mosolyogtam:
Volt-e nem átalakító műtétje? :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5) joghurt


joghurt
addikt

- Ingyen tesztelnek egy csomó mindenre.
- Addig jó, amíg adhatsz vért.
- Előtte és utána rengeteget inni.
- A néphadsereges időkben sokan adtak vért az eltávozás miatt. Aztán rájöttek, hogy nem is horror, így leszerelés után is eljártak néha.

Adjatok vért! Sosem tudhatjátok, nektek mikor lesz rá szükségetek, és hogy vajon akkor mások adnak-e eleget.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) csepelball


csepelball
tag

Én korábban rendszeresen adtam, de sajnos tartós betegség miatt már nem mehetek :(

Csak ismételni tudom az előttem lévőt!
Adjatok vért! Sosem tudhatjátok, nektek mikor lesz rá szükségetek, és hogy vajon akkor mások adnak-e eleget.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#7) MBazsee


MBazsee
tag

Tényleg nem para a véradás, aki teheti nyugodtan menjen.
Ja és már sokkal normálisabb tűt is használnak, mint néhány éve.

(#8) pusszycat válasza 8th (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az max 10 évesen magas érték. Nekem volt h 180/110 volt. Na az már elég szép érték. A vérnyomást többször kell mérni naponta, hetente, változó. Pl. ha adtál volna vért lejjebb ment volna. Lehet csak felizgultál a tűt meglátva. :)

A csuklós mérő kb. 10-el többet mutat mint a karos. A karos digitális meg kb. 10-el többet mutat mint a karos mechanikus.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) ncc1701


ncc1701
veterán

Jöjjenek érte, szivesen adok. :)

(#10) Viktor0610 válasza ncc1701 (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A munkahelyemre szoktak jönni, a napokban is voltak.
Azért egy ilyen SMS-t jó érzés kapni. 😊

Samsung Galaxy A54

(#11) ncc1701 válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, itt vagyunk összesen ketten, gondolom nem biznic nekik. Sajnos nekem sem megy, munkából nehéz elszabadulni, kocsival odamenni, ott nyilván fizetősen parkolni, visszajönni... Nem jött meg hozzá a kedvem. Huszon évesen kb 15-20x adtam.

(#12) joghurt válasza ncc1701 (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Itt tudsz helyszínt/időpontot keresni a közeledben.

Sajnos anyagi és személyi okokból a kitelepülős véradások leszállóban vannak. A múltkor beszélgettem az egyik személyzettel, és mesélte, hogy konkrétan hogyan fogytak el. Az egész egészségügyet sújtó ápolóhiány már ide is begyűrűzött. A néhány megszállott között simán vannak, akik napi 2*1,5 órát vonatoznak. Kb. a minimálbérért.

Azt mondjuk nehéz felfognom, miért éri meg inkább a Sugárban fix véradópontot bérelni a plázától, mint pl. a járvány előtti Péterfy kórházas helyszínt használni.

A tej élet, erő, egészség.

(#13) ncc1701 válasza joghurt (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Többen járnak oda, többen mászkálnak ott. Kórházba meg menjen a fene, még elkapok valamit. :)

(#14) joghurt válasza ncc1701 (#13) üzenetére


joghurt
addikt

Külön bejárat, a földszinten. Évtizedekig nem volt vele gond.
De felőlem lehet máshol is. A lényeg, hogy nincs olyan állami helyszín, ami olcsóbb lenne, mint piaci alapon bérelni egy magáncégtől?

A Péterfy pedig a Keletinél van; az is eléggé forgalmas hely, nem a világ vége.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#15) ncc1701 válasza joghurt (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha engem kérdezel, az ikeában könnyebb parkolni, mint a keletinél. Nekem ez is szempont.

(#16) Narxis


Narxis
nagyúr

Dicséretes. :R

Thanos was right.

(#17) vallas


vallas
senior tag

10x sikerült adni... de aztán egy mélyvénás trombózis után már nem lehetett.... :( :( :(
a mostani második után meg örökélet +1 napig vérhígító szóval kizárva... :O :O :O

de aki tud tényleg adjon.... :K :K :K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#18) pilipi


pilipi
aktív tag

Nagyon sokan nem adnak, de természetesen elvárják, hogy műtétek ne maradjanak el és mindenkinek adjanak vért a kórházak akiknek kell.
Ez is olyan magyar szokás, legyen és kész oldják meg.
51 (~25 liter) véradáson vagyok túl, és nem szoktam keresni az indokokat, hogy miért nem tudok elmenni.
Az adott hónap elején megnézem, hol lesz a közelben és kitalálom, hogy melyik lenne alkalmas nekem a 10-14 lehetőségből.

(#19) pusszycat válasza pilipi (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Valamit csak kapsz cserébe nem? Most épp nem vagyok képben. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) joghurt válasza pusszycat (#19) üzenetére


joghurt
addikt

Véradás előtt egy palack ásványvizet és egy nápolyit.
Véradás után egy 1000 Ft-os étkezési utalványt, hogy visszapótold magad.
Meg elvileg jár egy félnapos szabi, de ha jó fej a munkahely, akkor úgyis mindegy, ha meg szemetek, akkor úgysem akarnak elengedni.
Ennyi.

Komolyabb pénzek a magáncégek plazmaadásain vannak.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) pusszycat válasza joghurt (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért nincs elég vér, 10.000 Ft kéne legyen . Bezzeg ha elmész sperma donornak ott van pénz. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) 8th válasza pusszycat (#19) üzenetére


8th
addikt

Nálunk: Balaton szelet + fél lityis víz. Ja meg egy olyan vöröskeresztes véradós érme amit a kulcstartódra tudsz rakni bevásárlókocsikhoz jó elvileg. Gyakorlatilag meg egyikbe sem jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Geri Bátyó válasza sonar (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én erre simán válaszolnám, hogy volt olyan műtétem, ami nem alakított át. :DDD
Ugyanis a nemátalakító és a nem átalakító eléggé más. :K

Amúgy amíg adhattam vért, nekem semmi bajom nem volt utána, pattantam fel, mint a gumibolha. Haverom már 120 körül jár.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

Tavaly ősszel amikor próbáltam volna vért adni, akkor mondták, hogy menjek vissza 2-3 óra múlva.
Előtte is ~fél órát kellett várni.
Azelőtt meg 35 fokban kellett maszkban lenni.

Mindezt természetesen munkaidőben.

(#25) joghurt válasza D1Rect (#24) üzenetére


joghurt
addikt

A legtöbb helyszínre lehet előre időpontot foglalni.

A maszk pedig még jelenleg is kötelező az összes egészségügyi intézményben, véradástól függetlenül.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) cappa72 válasza 8th (#3) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pont ellenkező oldalról nem adhatok vért. Ha izgulok, felmegy 100-ra a vérnyomásom. Elhajtottak ez miatt többször is.
Úgyhogy azóta meg sem próbálom.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#27) sonar válasza Geri Bátyó (#23) üzenetére


sonar
addikt

Mondjuk kicsit pórul jártam. Mert nekem utána leesett a vérnyomásom 80/50-re és egy óra elteltével 90/60-nal engedtek el.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#28) D1Rect válasza joghurt (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

A kedvencem, hogy a fogorvosnál maszkban kell lenni.

(#29) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én is szeretem ezeket az SMS-eket. De nekem a hemoglobin szokott gond lenni és eltiltanak 3 hónapra. :W

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30) Davidkoma válasza joghurt (#20) üzenetére


Davidkoma
tag

Igen, elvileg 4 óra elszámolható véradásra.

Régebben, (még az étkezési utalványos időszak előtt) volt főtt virsli, Dreher sörrel. :D

Aztán amikor tervezés alatt volt a vizitdíj bevezetése, akkor talán mentességet is igértek annak, akinek volt valami 30 vagy 50 igazolt véradása.

(#31) pusszycat válasza Davidkoma (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem létezik, vért kap és berúg. :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) pilipi válasza pusszycat (#31) üzenetére


pilipi
aktív tag

Természetesen a sört és a virslit véradás után adták, de ez a kilencvenes években megszűnt.
Azóta van a Balaton szelet és az 500 vagy 1000 forintos utalvány.

(#33) joghurt válasza pusszycat (#31) üzenetére


joghurt
addikt

Ha nem is berúgás volt a cél, de ez tényleg így volt. Egyszerű az ok: így biztosan bevitt fél liter folyadékot, ráadásul a sörnek az energiatartalma is elég jó.

A Karolina úti vérellátó központban ingyen voltak a Fanták is (kancsóban és gépből nyomkodhatóan). És lehetett választani mindenféle kajacsomag közül: volt csupa csoki- és müzliszelet, volt felvágottas, sajtos stb. Szerintem náluk csak 2000 után szűnt ez meg (máshol jóval korábban).

Néha még vannak fesztiválra kitelepülős "Retro véradás" akciók, ahol láttam még sör-virslis megoldást.

A tej élet, erő, egészség.

(#34) pusszycat válasza joghurt (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vért adni nem csak szép dolog, aki adja annak cserélődik a vére, ugy értem visszatermeli magának a szervezet de az friss vér, szóval mondhatni egészséges dolog vért adni, persze ha nem kapsz el valami fertőzést. Régebben ezt ugy hivtak, h eret vágnak valakin, pl. ha nagy a vérnyomása...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Xpod


Xpod
addikt

Én nagyon sokáig jártam véradásra (volt hogy évente 3-4 alkalommal is voltam), de a legutolsó véradásnál (kb 5 éve) felmérgesített a doki, azóta nem voltam.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#36) Steve_Brown válasza 8th (#3) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ha tartósan ilyen érdemes lenne orvost keresned, lehet gyógyszerre van szükséged.

(#37) pusszycat válasza Steve_Brown (#36) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem magas, te meg miről beszélsz? " érdemes lenne orvost keresned, lehet gyógyszerre van szükséged. " :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#38) joghurt válasza pusszycat (#37) üzenetére


joghurt
addikt

De, a 145-is szisztolés vérnyomás már magas, I. fokú hipertónia.
Azért is tart ott a magyarok egészségi állapota, mert sokan nem tartják magasnak, így nem kezeltetik.
Már 130 felett emelkedett vérnyomásról beszélünk, amivel foglalkozni kellene.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) pusszycat válasza joghurt (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én 145 értéket ritkán látok magamon pedig már gyógyszert is kaptam rá nem sokat csinál az sem, az átlagom 155_160 / 90-100 között ugrál ha jó napom van de volt h kiakasztottam a mérőt is. Most 106 kg. vagyok talán ha lefogynék 70 kg. akkor javulna. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) Hieronymus válasza pusszycat (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fogyással és az étkezéssel tudsz javítani a vérnyomáson. És általában a vérképen is.
Vérnyomásra a koriander és petrezselyem a jó barátod. Főleg a levelek fogyasztása hasznos, de a teljes növény egészséges élelmiszer.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) 8th válasza Steve_Brown (#36) üzenetére


8th
addikt

No para, szedek rá bogyót. Nálam ha gyógyszerrel leviszik 130/90 alá úgy szédelgek mint ha be lennék nyomva úgy dolgozni sem tudok.

(#42) Adamyno


Adamyno
tag

Én nem is a tűtől féltem, hanem hogy félreböknek vagy hogy látom a véremet folydogálni. Aztán nem néztem oda. Amikor megszületett a kislányom, akkor jöttem rá milyen fontos is lehet a vár mások számára. Akkor döntöttem el, hogy megyek és adok. Voltam többször is. Most betegség miatt nem tudok menni de ha okés lesz minden, akkor tervezem a továbbiakat is. Én nem kapok érte sem plusz szabadságot, sem mást. Csak azért mentem mert úgy gondoltam, hogy így segíthetek a legkönnyebben és hatékonyan mások számára. Mondjuk plazmát lehet nem adnék, az aggaszt. Egyszerűen bizalmatlan vagyok a technológiával szemben. Amúgy szoktak adni véradáskor is ilyen utalványt, de őszintén szólva volt 1-2 amit elfelejtettem beváltani :)

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#43) Napfénysüti

Én is épp a múlt héten voltam cég által szervezett véradáson. Korábban rendszeresen jártam de mióta jött a Covid most voltam először (asszem ez volt a 25. nekem).
Viszont tervezem hogy megint rendszeresen eljárok hátha ezzel segítek másokon.

Més que un club!

(#44) Viktor0610 válasza Napfénysüti (#43) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én is így voltam.
Korábban 2000 körül, a honvéccség alatt adtam vért, nemrég mentem szintén céges véradásra, nekem is megjött a kedvem. :K

Samsung Galaxy A54

(#45) pusszycat válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom mit lehet rajta élvezni. Egyszer vettek tőlem vért (nem adtam, vettek) és néztem végig, majd távozáskor elment a kép, csak a falat támasztottam egy darabig, ameddig visszajött.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) DrBubo77 válasza pusszycat (#45) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én most sajnos friss tapasztalattal mondom, hogy a vérvétel egészen más, mint a véradás. :K

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#47) pilipi válasza pusszycat (#45) üzenetére


pilipi
aktív tag

Azt, hogy segítesz.
Azt, hogy műtétek nem maradnak el.
Azt, hogy emberek csak miattad maradnak életben.
Azt, hogy neked is jó.
Amint említettem olyan természetes (a vért nem adóknak) , hogy van vér a kórházakban a rokonaiknak, nekik, ismerőseiknek és semmit sem kell tenniük érte.
Mert a vér csak úgy terem mint az uborka vagy a bab.
Nem mert valakinek ki kell nyújtania a karját, hogy életet tudjon menteni, na ez a nagy öröm vagy "élvezet" benne.

[ Szerkesztve ]

(#48) pusszycat válasza pilipi (#47) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Neked jó mert adhatsz, Nekem magas a vérnyomásom. Érdekes, mert tavaly tavasszal még semmi baja nem volt. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#49) sonar válasza DrBubo77 (#46) üzenetére


sonar
addikt

Mennyire?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.