Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Ha kellően kicsire vágod, akkor a végén már nem is krumpli lesz belőle, hanem szén, hidrogén egy egyéb atomok egyvelege.

Ha ennél egy picivel nagyobbra vágod és úgy főzöd meg, akkor nagyon híg lesz és nem tudod besüríteni maximum elfőzéssel.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Robert07


Robert07
aktív tag

Ha pedig megturmixolod, akkor főzni sem kell, mert instant krumplipüré lesz belőle. :P

(#3) somogyib válasza buherton (#1) üzenetére


somogyib
őstag

Kicsire vágtam, de plazmáig nem jutottam. :)

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megjegyzendő, a tört krumpli és a krumplipüré más. A pürébe kell vaj is, a pépességét pedig tej hozzáadásával érjük el. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) #56573440 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


#56573440
törölt tag

Én onnan tudom melyik melyik, hogy a pürét azt lehet porból csinálni a többit rendelem netpincérről ;]

Najó nem, azért van az asszony hogy megoldja az ilyeneket :D

(#6) Vakegérke válasza #56573440 (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én meg onnan tudom, hogy egyszer szalmaözvegy voltam, és krumplipürét akartam csinálni. Hát persze, hogy tört krumpli lett. Jött a megváltás a lányom személyében, aki megmutatta a trükköt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) somogyib válasza Vakegérke (#4) üzenetére


somogyib
őstag

Nem tudtam, hogy van különbség.

Tehát a pürébe kell tej és vaj is ( én is így szoktam csinálni).

De a tört krumpliba semi nem kell?

[ Szerkesztve ]

(#8) Vakegérke válasza somogyib (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Simán össze kell törni a krumplit, és kész. Ha túl száraznak találod, egy pici olvasztott zsírral el lehet keverni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) somogyib válasza Vakegérke (#8) üzenetére


somogyib
őstag

Nem hangzik túl jól, inkább maradok a pürénél :)

(#10) Vakegérke válasza somogyib (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is így vagyok vele. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) bambano válasza Vakegérke (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a krumplipüréhez minél több karaj vagy hasonló húsféle kell és minél kevesebb krumpli :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) Vakegérke válasza bambano (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

A vörösbort is kifelejtettem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) somogyib válasza Vakegérke (#12) üzenetére


somogyib
őstag

Vörösbort szigorúan csak tisztán, magába! Ne keverjük a püréhez. :)

(#14) Vakegérke válasza somogyib (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

A püréhez kell, azt nem mondtam, hogy bele kell keverni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) bambano válasza Vakegérke (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hacsak nincs összetett gyomrod, akkor végül mégiscsak belekevered :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) somogyib válasza bambano (#15) üzenetére


somogyib
őstag

De nem mindegy, hogy hol keveredik először az anyag, a felszínen vagy belül. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Pitterix


Pitterix
őstag

Mikor elkezdtem olvasni ezt a kis szösszenetet, azt hittem valami komoly elemzése, kivesézése lesz magának a végtelennek, erre a végeredmény szó szerint "sületlenség" lett.
Mivel a pürét ugye nem kell sütni. :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18) somogyib válasza Pitterix (#17) üzenetére


somogyib
őstag

Annak is indult, ez csak az utolsó bekezdés lett volna; ha lesz időm összeszedem a gondolataimat komolyabb formában is.

De látom a lényeget nem sikerült átadnom: ha a matematikai végtelen fogalmát (egyre kisebb krumpliszeletek) egy az egyben akarjuk átültetni a fizikai valóságba, akkor nem azt a kimenetet kapjuk amire absztrakciónkból következtettünk (krumplipüré helyett sztrapacskának való alapanyag).

Lehet, hogy át is nevezem a címet "Végtelen krumplipüré"-re :)

(#19) Pitterix válasza somogyib (#18) üzenetére


Pitterix
őstag

Jó ötlet. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.