Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

fogyasztási adatokat és árakat nem tettek közzé?

..szerintem jónak tűnik

(#2) Thrawn válasza shteer (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Az Intel X18-M és X25-M SATA meghajtók 80 gigabájtos méretben, 595 dolláros áron kerülnek a piacra :U
Fogyasztási adatokat nem tudok mondani.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) shteer válasza Thrawn (#2) üzenetére


shteer
titán

jááájjj.. megyek még aludni. pedig eskü elolvastam :D
:R

..szerintem jónak tűnik

(#4) bambano válasza Thrawn (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mire jók ezek a meghajtók vállalati szerver környezetben?

fontos szerverem 620 napja megy. nem biztos, hogy izgat pl.a bootolás ideje...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) shtml válasza bambano (#4) üzenetére


shtml
őstag

Talán nemcsak a bootolás lesz gyorsabb, hanem pl. az adatelérés is?

Edit:

késleltetése 85 mikroszekundum

Ha ez a track-to-track seekre vonatkozik, akkor azt hiszem, ez némi javulás, nemcsak a hagyományos merevlemezekhez képest.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6) TeeJay


TeeJay
félisten

még jó hogy sokan háborogtak hogy minek ide SATA3 meg USB3
na hát ezért mert már ez is 250megával tud olvasni és pár év múlva szerintem a SATA3 is kevés lesz majd az SSD-nek :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) Frigo válasza shteer (#1) üzenetére


Frigo
őstag

(#8) shabbarulez válasza bambano (#4) üzenetére


shabbarulez
őstag

Egy vállalati szerver esetén az IO műveletek számossága egy másodperc alatt elég döntő paraméter, pl. egy adatbázis szerver esetén. Az SSD-k pedig IO műveletek terén igen kiemelkedően jól teljesítenek, nem véletlen hogy a nagy adattároló szállító cégek is elkezdték az átállást az SSD alapú rendszerekre.

Ebben a cikkben ott vannak a fogyasztás és egyéb adatok is: [link]

Viszont ezen slideok szerint, ezek az SSD-k még csak 50nm-re készülnek, nem a májusban bejelentett 34nm-tel amit pedig év végéig ígértek. Ezek szerint azok a példányok csak jővőre várhatók.

[ Szerkesztve ]

(#9) Depression


Depression
veterán

Egy napra időzített az Intel meg a Samsung is? Mindegy, csak jöjjön minél több, aztán majd eléri azt a szintet, amikor már én is megengedhetek egyet magamnak. Szerencsére minden hírrel kicsit nagyobb és olcsóbb lesz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) orbano válasza Depression (#9) üzenetére


orbano
félisten

100-150 ronygért a 80gb se nem nagy, se nem olcsó :) az SLC pedig csak drágább lesz... pedig az fog biztos szépet teljesíteni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) bambano válasza shabbarulez (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Úgy, tehát most az intel bemutatott egy akár 6-8 évig is üzemképes, 10 terabájtos, akárhányszor írható-olvasható ssd-t?

Rendes adatbázis szerver esetén a 80G az nem az ssd hanem a memória mérete...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) bambano válasza shtml (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szeirntem ennél a track-to-track seeket nem triviális értelmezni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) shtml válasza bambano (#12) üzenetére


shtml
őstag

Nyilván nem, de merevlemeznél igen - vagy nem? :DD
Avagy a merevlemez mely paraméterével akarod összehasonlítani? Talán az átlagos seek idővel? - csak mert ez esetben még látványosabb az említett SSD előnye.

(A tartósság már más kérdés, de ezt most nek keverjük ide.)

Edit:
Rendes adatbázis szerver esetén a 80G az nem az ssd hanem a memória mérete...

Nemcsak adatbázis-szervernél van szükség sok helyen lévő rengeteg adat gyors elérésére.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Még mindig nem annyival gyorsabbak a winchesterek-nél, még mindig qrva drágák és még mindig kevés a tárhely. Ezekután nekem ne hangoztassák, hogy eljött az SSD-k kora. Majd ha egy SLC csippes, 512GB-os SSD 30 ezer magyar forint alá megy, szóljatok. Addig itt röpködhetnek a hírek, ez inkább csak a gyártók közötti verseny, hogy mgis ki tud egyáltalán SSD-t gyártani. Még a mezei felhasználókra nem gondolnak igazán. Az SSD-k kora majd akkor jön el, hogyha a mai 750 meg 1000 GB-os merevlemezek helyén ultragyors SSD-k lesznek, ja és persze ugyanannyiért. Mert most komplett gépet lehet venni egyetlen 80 GB-os SSD árából.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#15) bambano válasza shtml (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

De keverjük ide, mert a seek time-ot és az átviteli sebességet több rammal olcsón lehet ellensúlyozni, a tartósságot viszont nem tudod javítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

"úgy hisszük, megalkottunk egy olyan SSD-t, ami beváltja az SSD alapú számítógépekhez fűzött ígéreteket......"újrafogalmaztuk az SSD teljesítményét és megbízhatóságát" ----> ennyi közhely uramatyám! :F Az ilyen fellengzős szövegektől elhányom magam.

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.