Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plömplöm


plömplöm
őstag

"A fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, tehát az elektronika nem villogtatja a képernyőt a fénysűrűség csökkentése érdekében, ami pozitívum."

hanem mivel oldották meg?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#2) #72042496 válasza plömplöm (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

A másik megoldás a Direct Current (DC) vezérlés. Ilyenkor alacsonyabb áramot kapnak a LED-ek, és ezért csökken a fényerő.

(Ebben a topicban felmerült, hogy a "flicker free" is PWM, csak elég magas frekvencián megy.)

[ Szerkesztve ]

(#3) snecy20


snecy20
veterán

Látom itt is 60Hz-ből kell gazdálkodni, szigorúan.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4) berVi


berVi
senior tag

Daisy Chain-t volt lehetoseg kiprobalni? Es ha igen, mukodott faszan?

(#5) macman507


macman507
aktív tag

Ez az ívelt talp über gagyi. Biztos tudnának szebb talpat is gyártani.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#6) plömplöm válasza #72042496 (#2) üzenetére


plömplöm
őstag

azaz lineárstabilizátor, más nevén fűtőtest, még ha egy opampos áramgenerátor is az a stab. nem véletlenül kérdeztem, mert sztem perszehogy pwm van benne, csak kellően magas frekvenciájú.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#7) PSti


PSti
tag

Rtings szerint PWM-es a monitor:

Unfortunately, it uses PWM flicker to dim the backlight, and this can be noticeable at all brightness levels, except at full brightness.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32ul950-w

[ Szerkesztve ]

(#8) Reggie0 válasza plömplöm (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Sosem annyira persze. Nem csak linearis stabilizatorral lehet feszultseget/aramot szabaltozni, lehet azt kapcsolouzemu tapegyseggel is.

A PWM egyik nagy elonye, hogy a nevleges kalibralt aramon hajtja a ledeket, igy annak nem valtozik a spektruma, azaz szinhelyes marad a szabalyozas soran. Masik nagy elonye, hogy ha szinkronizaljak a kepfrissitessel, akkor a motion blur-t nagyon jol tudja csokkenteni(lasd lightboost).
Hatranya, hogy alacsony frekinel mellekhatasai lehetnek.

(#9) szasanyi


szasanyi
félisten

Nem rossz, de a 60Hz valamint "A kép minősége tapasztalataink és műszeres mérések alapján teljesen rendben van" nem túl acélos a ~365k-s árhoz viszonyítva.

(#10) berVi válasza szasanyi (#9) üzenetére


berVi
senior tag

2160p monitornal nem igazan erzem hianyossagnak a 120 Hz hianyat, nem nagyon van GPU, ami ki tudna hajtani 120 FPS-sel. Marmint a Marional komolyabb jatekokat. Jelenleg a magas FPS es a 2160p elegge mutexben van meg. Meg ez a monitor amugy se jatekra van. Munkara meg eleg keves esetben nem eleg a 60 Hz.

(#11) Reggie0 válasza berVi (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem csak jatek van a vilagon, mar a bongeszonel, ha lapozol is teljesen mas, nem ugral ugy a szoveg, kenyelmesebb szemmel kovetni.

(#12) Chibass


Chibass
tag

"a grafikus kezelőfelület sekély" - az milyen lehet vajon? :U

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#13) Reggie0 válasza Chibass (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Hasznalat kozben megfeneklettek.

(#14) Kolbi_30 válasza Reggie0 (#11) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Igen és 60hz fölött a vákságot is gyogyiccsa

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#15) Reggie0 válasza Kolbi_30 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha mar a hulyeseget nem, ebben meg bizhatsz :)

[ Szerkesztve ]

(#16) szasanyi válasza Reggie0 (#15) üzenetére


szasanyi
félisten

Arra találták ki a marketinget. ;]

(#17) Reggie0 válasza szasanyi (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

A fizika fizika marketing nelkul is.

https://www.testufo.com/

Kovesd a felso 60Hz-est a szemeddel es latni fogod, hogy az ufo alakja mas, mint allo helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#18) #72042496 válasza Kolbi_30 (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fölösleges ezen gúnyolódni. A céges EliteBookra is mondták többen, hogy milyen "sima" rajta használat közben minden. Mi alkalmanként használjuk csak, és egyszer beugrott hogy megnézzük, hát 120 Hz-es benne a panel.

Az itthoni monitorra meg hogy olyan "folyós" rajta a kép. Ez is 120 Hz-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#19) Predatorr


Predatorr
őstag

Megjegyezném, hogy amíg nem csavaroznak le egy monitort, addig bizony könnyedén forgatható. :P Persze nem mindenki jön rá, ez tény.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#20) #72042496 válasza Predatorr (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, rájönnek. Sőt, arra is rájönnek, hogy a "forgatható" kifejezés monitoros kontextusban a talphoz képest értendő.

[ Szerkesztve ]

(#21) DarkChild válasza PSti (#7) üzenetére


DarkChild
senior tag

Ráadásul 240 Hz - attól szerintem mindenkinek kifolyik a szeme :((( Nem is értem, az LG hogyan gondolhatta ezt komolyan, hogy a 32 colos csúcsmodelljébe PWM-es panelt tesz...
A Dell elkövette ugyanezt a hibát az U3219-cel, pedig e kettő között vacilláltam.
De úgy látom, nem idén fogok 32 colos monitorra valtani :(

(#22) #72042496 válasza DarkChild (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

És más gyártó? Acer, Asus, Benq, Eizo, Lenovo, NEC, Viewsonic? Nem ismerem a palettát, csak azt látom, hogy azért tőlük is van 32"-os 4K monitor ilyesmi áron.

[ Szerkesztve ]

(#23) ***ANDRÁS*** válasza PSti (#7) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Hát ettől is kifolyik az ember szeme, de előtte is vörös óriássá dagad és halálra viszket.

(#24) PSti válasza DarkChild (#21) üzenetére


PSti
tag

Esetleg nézd meg ezt: https://www.rtings.com/monitor/reviews/lg/32ud99-w

[ Szerkesztve ]

(#25) plömplöm válasza Reggie0 (#8) üzenetére


plömplöm
őstag

figyelembe véve, hogy egy kapcsoló üzemű tápegység egy pwm vezérlésű megoldás, ezért maradjunk abban, hogy dehogynem pwm

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#26) DarkChild válasza PSti (#24) üzenetére


DarkChild
senior tag

Igen, ezzel is szemezek még. Csak már 2-3 éves modell, szerettem volna valami újabb fejlesztésű kütyüt, de nagyon úgy néz ki, hogy a frissebb darabok között nem találok nekem valót. Van még egy Viewsonic, amit agyba-főbe dicsérnek külföldi oldalakon, de nálunk ezt csak 1 év garival láttam a legtöbb helyen, az meg elég karcsú egy ilyen drága készüléknél.

(#27) Reggie0 válasza plömplöm (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

A kimeno feszultsege nem PWM es attol vilagit a LED. Nem a pwm tudata vagy meglete valahol eldugva az aramkorokben a problema, hanem a hattervilagitasra juto jelalak. Tehat akkor PWM-es a kijelzo, ha nem allando aramot/feszultseget kap, hanem a nevleges aramot kozvetlenul PWM modulacioval szaggatjak rajta.

Amugy kapcsolouzemu tapegyseg sem feltetlen PWM vezerlesu, peldaul a kapcsolt kapacitasos tapok.

[ Szerkesztve ]

(#29) Gomezz


Gomezz
senior tag

Ez hogy lett "ajánlott"??? :Y
A 38" LG 75Hz kerül kb ennyibe!
Ez kb 230e -ért lenne jó ajánlat!

[ Szerkesztve ]

(#30) berVi válasza Gomezz (#29) üzenetére


berVi
senior tag

Valoszinuleg azert, mert egy monitornak nem az atmero es a kepfrissitesi frekvencia az osszes parametere.

(#31) berVi válasza Reggie0 (#11) üzenetére


berVi
senior tag

Ha neked hasznalhatatlan a 60 Hz, akkor ne vedd meg ezt a monitort.

Bar szerintem amugy se venned meg, csak kenyszeresen fikazol, hogy "nem azert nem veszem meg, mert nincs ra penz, hanem mert nem is kene", de ez mar reszletkerdes.

(#32) Reggie0 válasza Gomezz (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert ez nanoIPS es a nano marketingszot meg kell fizetni. 260-ert mar ertelmes 43"-os monitort is kapni, ez igy nagyjabol 160-at erhet es meg jofej is voltam.

(#33) snecy20 válasza berVi (#31) üzenetére


snecy20
veterán

Így 2019 végén a 60Hz az már egy súlyosbító tényező, hidd el. Ebbe az összegbe a min 75, de inkább 100Hz nyugodtan beleférhetett volna.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#34) tomio


tomio
tag

Végre látok olyat, hogy Színhőmérséklet 5400K (Reader módban) :R
Na most nem tudom ki mindenki tudja, de ez 5500K lenne a megfelelő, nyilván nagyjából ennyi.
Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán van világítástechnika kutatás. Nádas József villamosmérnök, világítástechnikai szakmérnökkel látható előadás is ahol elhangzik az 5500K. Erre állandóan 6500K hidegfehér mind kijelzők terén mind LED-világítástechnika terén (ja meg a 2700K melegfehér, és nagynéha 4500K középf.) amivel a gyártók jönnek.
Szuper h ennél az sRGB is 5900K és a Reader meg 5400K. Két tökéletes gyári(!) beállítás :K

Ha vki még tud ilyen 5500K körülit szóljon. Gyártó-típus (bolt) THX!

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#35) Reggie0 válasza tomio (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar miert csak az lenne a megfelelo?

(#36) Predatorr válasza #72042496 (#20) üzenetére


Predatorr
őstag

Sőt, van aki arra is rájön, hogy a helytelen fogalmazást (kvázi tévesztést) tettem szóvá. :P

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#37) tomio válasza Reggie0 (#35) üzenetére


tomio
tag

5500K
Az az ideális. Ezeket kutatók, mérnökök, egyetemi tanszékek vizsgálják.
Egyszer megéri megnézni, az első előadót mindenképpen.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#38) Reggie0 válasza tomio (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, neked is. Mert elmondja, hogy pl. este lefekveshez kozeledve messze nem idalis az 5500K, a minel sargabb feny jo. Reggel az ebredeshez kozel pedig a joval kekebb jo. (A szemed oregedese szempontjabol pedig a minel sargabb/pirosabb a jo, tehat inkabb a 2700K fele).
Amugy nekem mellekszakom volt a vilagitastechnika, nem csak ebbol a 2.5 oras ismeretterjesztobol hallottam rola :)

[ Szerkesztve ]

(#39) #72042496 válasza Predatorr (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, hogy te ezt komolyan így gondolod. Akkor további szép napot.

(#40) tomio válasza Reggie0 (#38) üzenetére


tomio
tag

Nem szélsőértékekről beszéltem. Nyilván nem felkelés-lefekvés amire vonatkozik.
Hanem az a bizonyos fentlét sok-sok órával. Az hogy napunk elején-végén ki hány percen át jut megfelelő állapotba eleve egyéni. De a "köztes" mondjuk 14 óra már nem mindegy.
És pont azt írtam milyen jó már h végre nem 6500K-t tolnak az ember szemébe, hanem az ideális 5500K -/+ párszáz K,-t több módnál is.
Ha mellékszakod volt, akkor eleve előrébb vagy mint én.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#41) Reggie0 válasza tomio (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

De az 5500K nem idalis, csak egy atlag, amit nagyon szep felhotlen idoben megkapsz 1-2 orat talan. Pl. felhos napokon 6000K alatt sosem latsz semmit, esos/havas teli napokon rohogve 7000K folott van. A szemednek mit sem szamit ez a kulonbseg. Az igazan feher feheret 4000-4200K kozott kapod ugyis.

[ Szerkesztve ]

(#42) Gomezz válasza berVi (#30) üzenetére


Gomezz
senior tag

Talán a tied, hogy ennyi ostobaságot írsz?
Csak kiemeltem két gyengeséget, de szinte csak az van ahhoz képest amit belinkeltem! Az árához képest meg csak gyengesége van!!! Jobban elolvasva, a 230e is nagyon sok lenne érte!

(#43) BiP válasza berVi (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

Ki kell hogy ábrándítsalak, de bőven van olyan kártya, vannak olyan játékok, aminél 4K-ban sem lehetetlen a >60fps.

#31 berVi: ugyanezt csinálod...

365k-ért szerintem is túlárazott. nanoIPS ide vagy oda. Ennyiért oledet kéne szórni.

(#44) #72042496 válasza BiP (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akad ennyiért kifutó OLED is ha arra van szükség, csak nem 32, hanem 55 colon. Ezt a pixelsűrűséget (140 PPI) a jelenlegi bottom-emission panelekkel egyébként nem is tudják elérni.

[ Szerkesztve ]

(#45) Astroboy válasza tomio (#40) üzenetére


Astroboy
őstag

Én régen úgy tanultam, hogy a szemünknek legideálisabb az az 5700K, mivel csak 78K-el kevesebb mint a nap "gyári" értéke, amely mellett évmilliókon át fejlődött az emberi faj, így viszonylag természetes fénynek tekinthető.

[ Szerkesztve ]

(#46) tomio


tomio
tag

(#41) Reggie0
Jól mondod :K
Nem egész álló nap állandó ez az érték. Folyamatosan változik.
A 4000-4200K amivel már szerencsére évek óta gyártanak LED-et. Kijelzők mégis 6500K vagy fölött vannak kalibrálva.
Itt megtetszettek a Reader és sRGB módok értékei.
(#45) Astroboy
5700K az majdnem ua mind ami elhangzik. Ezért e közelében van ami jó avagy ideális. És fenti két mód 5400K és 5900K középértéke.
Terjedjen is. Aki nem kalibráltat annak kiválasztásra legyenek előre beállított jó értékek (még ha el is mászik). Persze lehet szokni kell.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#47) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Sokba kerül az a nano szócska, túlárazott lett ez a monitor. Azért ezen a szinten már túlzónak tartom a 15%-os homogenitásbeli eltérést.

A tesztet köszönöm, de ha már úgyis néztetek FreeSyncet, fel lehetett volna tüntetni a tartományt is.

(#48) Digiflex


Digiflex
tag

Az a helyzet, hogy a 4K felbontás windows esetén jelenleg használhatatlan ebben a méretben. 100-125% ban olvashahtalanul aprók a fejléc feliratok, illetve a menüsorok, ha meg felljebb megyek akkor vastagabbak, mint fullHD-ban, és több hasznos területet vesznek el a munkaterületből. Nem is beszélve a menüsorokba be nem férő csonkolódó szövegekről.
Erre 30-32" méretre szerintem jelenleg a 2560x1440 natív felbontás az optimális. Saját tapapsztalat sajnos. :W
Ezért a pénzért 38-40" minimum. Ennek így semmi értelme ennyiért főleg...

[ Szerkesztve ]

...

(#49) Digiflex válasza Astroboy (#45) üzenetére


Digiflex
tag

Ez azért így eléggé leegyszerűsített info. A természetes megvilágítás színhőmérséklete elég széles skálán változhat, attól függően, hogy alkonyati fények, felhős szűrt fény, vagy pl. havas tájon szikrázó napsütés adja. A látásod mindig alkalmazkodik a megvilágításhoz, így nincs igazán "ideális színhőmérséklet". A reflektív, passzív színű dolgok (nyomdaipar) nézegetéséhez az 5000K a kiválasztott szabvány, az aktív (Fotó , dia, web) meg a 6500K. Az 5700 max egy kompromisszum. A megvilágítás megintcsak érdekes kérdés. Speciell fénycsőből a legnehezebb jót csinálni, mert nem annyira a színhőmérséklet, hanem inkább az Ra index a lényeg. Ez pl egy hagyományos izzó, vagy halogén esetében mindig a maximum, tehát 100. A rosszabb fénycsövek, és LED-ek 70, 80-at tudnak, a jobbak 90 felett, a legjobb fénycsövek 97-98-at, a LED.ek pedig 99-et. Ettől függ, mennyire jól tudod felismerni a színeket az adott megvilágítással. De ez csak így dióhéjban, mert a látás ugye elég érdekes dolgokat is tud produkálni.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.