Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Megmosolyogtató az ára :C

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) dqdb


dqdb
nagyúr

utólag bármilyen háromtűs switch-re lecserélhetjük őket, ha úgy tartja kedvünk
Kedves vevő, érezd a törődést, íme itt van a középső ujjunk csak neked. 20 centtel drágább lett volna kifúrni azokat a lyukakat a nyákon, amit a többiek megtesznek, de mi megspóroltuk neked, hogy olcsóbban adhassuk a billentyűzetet.

mindazonáltal a stabilizátoros gombok nincsenek híján a fémes csörgésnek
Kedves vevő, érezd a törődést, íme itt van a középső ujjunk csak neked. Megspóroltunk 2-3 dollárt a pocsék minőségű stabilizátorokkal és a megfelelő kenés hiányával, hogy olcsóbban adhassuk a billentyűzete, mert te úgyis fejhallgatóval használod, így nem hallod.

Ezt az árat még az amúgy jónak számító wireless képességek sem magyarázzák meg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#3) Synthwave válasza Segal (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, a jól összerakott, PBT-s/hot swapes, duplán wireless 60 százalékos motyó ára nagyjából ennyi, főleg, hogy a tényleg fincsibb, de még vezetékes + forrasztott billencsek (no flex, PBT, nem a legótvarabb kapcsolók, korrekt extrázás) is olyan 40-50-től kezdődnek. Nyilván a gyenge forint és a recesszió sem segítenek.

Viszont szerintem a jobb kupakszedő + mágneses csuklótámasz + PET porvédő + öttűs switch-ekre felkészített NYÁK 65-ért eléggé killer pakk volna.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4) Segal válasza Synthwave (#3) üzenetére


Segal
veterán

Akkor a többi is túl van árazva :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) nyunyu válasza Synthwave (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Hotswapes ISO Keychron K6 nem akciósan 110$, plusz ha hozzáadod a 40$-os PBT kupakszettjüket, akkor is csak 150$-nál jársz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) Kelori válasza Segal (#4) üzenetére


Kelori
tag

Persze hogy túl vannak. Szerinted mennyibe kerül ezeket legyártani? Mekkora haszonkulccsal dolgoznak? Olyan áron adják ezeket mintha űrtechnológiával dolgoznának, nem pedig műanyaggal meg olcsó alumíniummal.
Csak ezen a piacon mintha fordítva lenne az árverseny. Nem az van hogy egymás alá próbálnak menni a gyártók, hanem folyamatosan tolják felfelé az árakat és nézi mindegyik gyártó hogy: wow, még ennyi pénzért is veszik az emberek.

if it ain't broke, don't fix it

(#7) nyunyu válasza Kelori (#6) üzenetére


nyunyu
félisten

Pár éve 55€-ért lehetett kapni a 110db-os, díszdobozos Cherry MX Developer Kitet, billzetgyártók ennek kb. a feléért kapják ömlesztve a kapcsolókat.

Egy 60%-os ISO billzethez kell 62 kapcsoló, az nagy jóindulattal is max 16$, stabilizátor csomag is <10$-os tétel (full ANSI billzethez 7+1 stab kell, ami 12-15$ körül mozog, ISO 60%-hoz feleannyi is elég (3+1))
Rádiós mikrokontroller ~5$, wireless dongle sem hiszem, hogy 10$ lenne (Logitech 4100Ft-ért adja külön a pót unifyingokat, Aliról ~8$)
60% kupakszett is 20-25$ max.
Hotswap socket ~0.15$/db, az 10$

Eddig 70$-nál járunk, kell még USB kábel, billzetház, plate, PCB, legózás költsége, díszdoboz, benne marketing sajtcetlik, meg a boltok poltjára logisztika, vám, ÁFA.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) Synthwave válasza nyunyu (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt átszámolod forintra, és máris 60 tájékán járunk. És ez egy alternatíva volt. De mégsem egészen, mert nem teljesen ugyanaz a formátum (60 % vs 65 %), és nincs 1000 (2000) Hz-es, korrekt input laggal dolgozó 2,4 GHz, csak 90 Hz-es BT, az meg valós idejű játékra kuka, szóval nem éppen opciókkal telített a szegmens.

tl;dr: Alma és narancs, mert ~60-ért van egy olyan (más formátumú) billencsed, amivel nem tudsz anélkül wireless játszani, hogy ne tépkednéd ki a maradék hajad. De az enterprise megoldásoknál mindenki is jobb NAS-t épít a sufni tövén™ tízezerből. ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) nyunyu válasza Synthwave (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Amikor utoljára enterspájz osztályú wireless billzetnek látszó napelemes ajtótámaszt használtam, attól téptem ki a hajamat. :DDD
(K750 max unifying elektronika donornak jó...)

Agyonhájpolt gamer mecha márkákért sem rajongok, mert tipikusan nagyobb a füstjük, mint a lángjuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Synthwave válasza nyunyu (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én sem, de ez nem változtat azon, hogy a 60 ezres Keychron-nal gémeljen az wireless, akinek hét anyukája van. :DDD Míg ezzel a Corsairrel bármikor, ergo nem egy kategória a kettő, hype ide vagy oda.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) 1dude válasza Segal (#1) üzenetére


1dude
aktív tag

Valamiből (vagy inkább valakikből) nekik is meg kell élni :DD

(#12) Segal válasza Synthwave (#10) üzenetére


Segal
veterán

Én ezt a problémát piszok egyszerűen megoldottam. Átfúrtam a számítógépasztalt és vettem egy 930x300-as egérpadot ami ápol és eltakar. (mobil vezeték nélküli töltését is eltakarja :DD )
Végeredményként "wireless" lett a K95 Platinum :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) nyunyu válasza Segal (#12) üzenetére


nyunyu
félisten

Nálam meg a monitor alatt van a KVM switch, abba van dugva a vezetékes billzet, meg az aktuális vezetékmentes egér vevője.
Így fotelben hanyattvágódva is elér a hasamig a madzag.
(De régi kép, karácsony előtt cseréltem fotelt, azóta billzeten kupakszettet, meg 2x egeret)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Segal válasza nyunyu (#13) üzenetére


Segal
veterán

Attól a ronda kábel még látszik. Engem legalábbis zavar. A szép letisztult asztalt szeretem. Minden kábel elrejtve nálam :K
Nekem az egér vezetékmentes vevője a billentyűzetbe van dugva :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) nyunyu válasza Segal (#14) üzenetére


nyunyu
félisten

Másfél éve nem volt ekkora rend az asztalomon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Corsar-nél undodítóbb supporttal rendelkező céget én még nem láttam.
m2 ssd-t vettem de pont véletlenül annak a kapacitásúnak nem volt adatlapja, ami lassabb volt sokkal. Elöször 3 napba tellt mire válaszoltak, majd 6 napba, majd megint 6, majd 4. Ezt ők industry leading supportnak nevezik. Ja és nem ismerik el a hibájukat, nem segítenek megoldani a gondot és arrogánsan a vevőt hibázttatják.
Soha. :(( :o :(((

(#17) Synthwave válasza Segal (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem szeretem a deskpadokat, főleg nem, mivel dohányzok (meg enni/inni is szoktam) a gép előtt, és jellemzően a bal kezemben van a bláz. Nagyon hamar igen ocsmány lenne.

Artisan Zero Classic XSOFT-ból egyébként nincs is, de 6 mm vastag, nem varrott peremű PureTrak Talent Turbulence Teal SE sem létezik ekkora méretben. Allsop Raindrop sincs XXL, bár azt már XL-esben sem gyártják. Bármit meg csak nem rakok az egér alá. :DD

-------------------------------------------------------------------------------

(#12) nyunyu: Én is vezetékeseket használok; játszani/böngészni MX Silent Redes Ducky x Varmilo Miya Pro Sakura Editiont (+ az MS Sculpt Ergo szett vezetékmentes numpadját), dolgozni meg egy MX Blue-s Ducky One 2 Horizont, egy Silent Redes/Speed Silveres One 2 Mini Frozen Llamaért meg odaadnám a szomszéd belső szerveit kilóra. :DDD

Ettől függetlenül jó dolog ám, ha legalább az egyik wireless mehet (lehetőleg a kompakt játszós), sokkal egyszerűbb ide-oda pakolászni, és a madzag is kevesebb körülötted, ami meg a szemnek kedvez. Madzagmentesen játszódni meg csak 2,4 GHz-cel lehet normálisan, és ott sem mindegyik implementációval.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) ughhh


ughhh
senior tag

AES titkosítás. Ehhez driver kell? Ha az uefiben mókolok akkor mi van?

(#19) dqdb válasza ughhh (#18) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kell, ezt a billentyűzet és a receiver intézi egymás között, párosításkor egyeznek meg egy közös kulcsban. A receiver a számítógép felé szabványos USB billentyűzetként látszódik.

Probléma csak akkor akadhat, ha kizárólag NKRO módban tud működni a billentyűzet, a BIOS pedig eléggé régi, hogy ne tudja az NKRO-hoz szükséges kétféle USB HID kiterjesztést (de ez minden csak NKRO-t tudó billentyűzetnél így van, ha 6KRO-ba át lehet kapcsolni, akkor ez nem jelentkező probléma).

Mindenképpen titkosítani kell a kommunikációt, különben egy 2,4 GHz-en működő vevővel a rádió hatótávolságán belül monitorozni lehet, hogy mit gépelsz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20) ughhh válasza dqdb (#19) üzenetére


ughhh
senior tag

:R

(#21) nyunyu válasza ughhh (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kell hozzá driver, billzet+vevő egymás közötti kommunikációjához kell csak.
Vevő gondolom valami USB HID eszközt mutat a gép felé.

Pl. Logitech egypálcás cuccai USB HID 1.0 (kb. vezetékes billzet szintje), unifyingos motyók 1.2. (ez tud akku töltöttséget is.)

Titkosítás meg azért kell, mert a 2.4GHz-s cuccok lehallgathatóak.
Bluetootht könnyű törni, Logitech is azért vezeti ki a unifyingot, mert a billzet visszajelző LEDek állapotát nem kódolták, aztán abból visszafejthető az AES kulcsa, onnantól meg a titkosított adatforgalom is csak nevében titkosított.
Legújabb L eszközökhöz adott Bolt vevőkben javították ezt a törhetőséget.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) ughhh válasza Synthwave (#17) üzenetére


ughhh
senior tag

Jesszus atyamária, Te rámentél a billentyűzetekre :)
Én vettem a genesis thor rgb blue-ra egy szakállas ember minőségi puha kupakot és gumi gyűrűztem az ütközési zónákat.
Egész komfortos lett :)

(#23) Synthwave válasza ughhh (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak karcolgatom a témát, bár több zsetonnal inkább aktívan kaparnám, és rég valami full-fullos, csudálatos pasztell színekben feszítő építettet nyúznék. Vagy kettőt. :D

Egen, egy kis sufnituning sokat segít a Genesiseken, nem keveset mérséklődik a wobblingos-üreges csörgés. Amúgy az árukért teljesen jók, de ha nem akarsz a pénztárcáddal kicseszni, inkább ne próbálj ki komolyabb darabokat, mert utána már nem akarsz visszatérni a gyökerekhez, a nyúl ürege meg igen-igen-igen mély, és nem sok kell, hogy eljuss arra a pontra, hogy egy 35 ezres jószágot simán leírsz alsóbb kategóriás no thx-ként. A Ducky-k után (pedig nagyon nem itt van a high-end abszolút teteje, ez csak a kellemes konzumer szint) például a lentebb linkelt Tesoro, amit amúgy eléggé csíptem, már annyira olcsónak hat, hogy szinte fáj, pedig az sem két forint. : (

Az Outemu Redes Thor 300 TKL-t és az Outemu Blue-s Thor 300 RGB-t egyébként már rég eladtam ismerősöknek (az utóbbiba azért beletettem két évet, az árát tudta a drága; jó belépő volt a mechák világába), a két főgépes, DE ISO kiosztású (PBT, oh yes) Ducky-n kívül egyelőre van még itt egy fekete Tesoro Gram Spectrum TKL (Agile Red, HU), egy Razer Huntsman TE (Red Optical, UK ISO), egy Microsoft Sculpt Ergonomic Keyboard (scissor, HU), meg az eredeti, membrános (és full dobozos! <3) Microsoft Natural Keyboard (HU) a '90-es évek derekáról. Az utóbbi ugyan makulátlan, de egy retrobright ráférne. :D

A célkeresztben egy ofc szinte beszerezhetetlen :W Ducky x MK One 2 Mini Frozen Llama RGB van, mert náttyon-náttyon guszta a kicsike; ránzel és csócsálnád megfele. :B Meg persze a ~20 éves álom, a Kinesis Advantage 2, de abból, ha lesz is valami, csak refurbished, mert 100 dollárral olcsóbb, ami nem kevés, és ugyanúgy 3 év gari – nekik meg elhiszem, hogy alaposan letisztították és átnézték értékesítés előtt. Optimális esetben ez a kettő váltaná a Miya Pro Sakurát és a One 2 Horizont a main PC-nél (a Miya Pro meg a Tesorót a LAN-os vasnál).

Ja, és persze egy Topre switches (speckó gumidómos történet) HHKB-t vagy Realforce kompaktot is igen-igen szívesen megkörnyékeznék, csak hát ezek is nagyjából Kinesis árban vannak, hogy igazán jó legyen a recesszióba süllyedő léleknek.

Talán Karácsonyra vagy jövő tavasszal meglepem magam egy Advantage 2-vel. Attól függ, hogy a fűtési szezonban hányszor szegényedem el. ^____^

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) ughhh válasza Synthwave (#23) üzenetére


ughhh
senior tag

OMG :DD
Régen kb 10 éve, zsákoltam egy HP szervert, ahhoz volt HP mech keyboard és bolond fejjel továbbadtam a billentyűzetet is. Csúnya volt, de visszasírom, olajozottan működött, jobb érzés volt kopácsolni mint egy c64en :)
reszire: most uv-ztam rtx 3060 0,8V 1830Mhz 105W fogyasztás

[ Szerkesztve ]

(#25) nyunyu válasza ughhh (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

HPnak volt mecha billzete??? :Y

(Hacsak nem a Compaqnak gyártott Cherry G80-11800-ba botlottál bele.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) ughhh válasza nyunyu (#25) üzenetére


ughhh
senior tag

lehet compaq volt a bill, de igen jó
sőt lehet compaq volt a szerver is 10+ év nem emlékszem

[ Szerkesztve ]

(#27) Synthwave válasza ughhh (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát mindig találok valami buznyákságot, amire elszórhatom a nem létező pénzemet. :DD Egereknél 19-nél, padoknál 9-nél tartok (és már mennyit eladtam az évek alatt...), és már mindkettőnél megvan, hogy mi lesz a jubileumi csoda (AtomPalm Hydrogen + Artisan Zero Classic XSOFT L); megint 150 dollár mínusz. \(: D)/

Egyébiránt akad itt C-64/II is első genes floppy drive-val, magnóval + turbótöltővel, csak joy kéne hozzá. Meg lehet, hogy ennyi állás után már egy újrakondizás is ráférne. :D

Kár azért a billencsért, bírom az old school dizájnt eléggé. Ezeket még az örökkévalóságnak építették, meg persze önvédelmi fegyvernek. Nekem egy Apple Adjustable Keyboardot sikerült egy ötvösért elkótyavetyélnem (kép a hozzászólásoknál) 8,5 évvel ezelőtt, egy CD-ROM-mal megpakolt Quadra 800-as munkaállomással egyetemben. Azért az utóbbi nem volt benne az ötvösben, de sajnálom, hogy elment.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) PROTRON válasza Synthwave (#10) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem értek egyet, ha az egyezményesen túlhypoltnak tartott Razer a Blackwidow V3 MINI hyperspeedet 70k alatt tudja a legdrágább (legnagyobb árréssel dolgozó) boltokon keresztül eljuttatni a kisembernek (ráadásul az éves akciózásuk keretében június elején beesett 50k alá), akkor nem mondanám hogy 80k az "ára ezeknek" a billzeteknek.
Egyébként használt piacon szerencsére időnként van esze az embereknek és sajna hyperspeed dongle nélkül de a valódi 25-30k értéken adják tovább ha megúnták, a dongle-t ebayról 5-10k még beszerezni.
Ráadásul ahogy a cikkben is szerepel, emberiség ellenes bűntett kurzor nélküli billzetett(tehát maga a 60%-os formátum) gyártani. :D
Annál hyperspeed lehetőségre a vonatkozó tesztek úgy nyilatkoznak hogy játékokra teljesen alkalmas, szintén 2,4 GHz. Egyedül az összeszerelési minőséggel jeleznek némi gondot, de az már évek óta probléma a Razernél...
Szal a cikk szereplője tényleg csak azt akarja tesztelni és megmutatni a többi gyártó számára hogy mennyire lehet visszaélni az emberek pénztárcáival, mert ha egy ilyen billel sikerül, akkor a minőségiekkel pláne...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#29) Synthwave válasza PROTRON (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Na, az pontosan ugyanez az árkategória (de ugye megint nem ugyanaz, mert 1U-val szélesebb, meg akkor mehetett volna rá a számsor fölé a dedikált funkcióbillentyűk sora, bár ez minden olyan kompaktra igaz, amin nincs ilyen), csak PBT helyett ---> ABS kupakokkal <---. Azért az lol. Mennyi volt, mikor megjelent? Mennyi egy PBT kupakszett? Ja, és nem hot swapes, ami szintén nagyon-nagyon nem mindegy. Miért hasonlítunk használt árat vadonat újhoz?

Na ugye, megint alma és narancs. Nem tudom miért írunk le lényeges részleteket úgy, mintha ezek nem kerülnének pénzbe vagy ne számítanának. :U

"Egyedül az összeszerelési minőséggel jeleznek némi gondot,"

Ezzel ilyen nincs. Legalábbis azzal a példánnyal nem volt, amit püföltem. A kenés hiányát nem ide sorolom, de ez a legtöbb nagy gyártóra is igaz.

tl;dr: Kb. ennyi az annyi.

A HyperSpeed alkalmas játékokra? No shit. A Lightspeeddel piacvezetők.

"Ráadásul ahogy a cikkben is szerepel, emberiség ellenes bűntett kurzor nélküli billzetett(tehát maga a 60%-os formátum) gyártani."

Munkára. FPS-hez például a legjobb. Meg hordozni is (a 40 százalékos már túl sok layert használ).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) PROTRON válasza Synthwave (#29) üzenetére


PROTRON
addikt

Elhiszem hogy gamelésnél nem fontos a billzet jobb széle, de nagyon kevés olyan munkakörnyezetet ismerek ahol a kurzorok hiánya megengedhető, ellenben némelyik kurzoros billzet alig nagyobb a kurzor nélkülieknél, mivel a 60 és a 65% között is gyártónként eltérő a szélességgel történő játék.
BTW én az F4-en kívül egyik F billt se használnom, amit még aláírok hogy fontos a dedikált nulla és dedikált ESC gombok elkülönülése numpad hiányában, de nem feltétlenül igénylem hogy ezek teljes távolságot kapjanak, be lehetne zsúfolni a tab fölé hogy a billzet teljes magassága terén ne kelljen növelni.

A használt árat nem hasonlítottam vadonatújhoz, csak leírtam hogy helyén kéne kezelni a dolgokat, mert vannak akik képesek használt piacon, sorozatgyártott(tehát boltban elérhető) termékek esetében ráírni az eladóra hogy adja már drágábban, mert különben az Ő ajánlata tűnik lehúzásnak.
Az árral az a baj hogy innen csak emelkedni fog a következő 1-2 évben, aztán majd nagyon soká csökkenni. Egyébként nem véletlen írtam hogy beesett 50k alá a mini V3 nyáron, szerintem annál többet ezek mint irodai munka eszközök sem érnek. Az egyedileg kézzel gyártottak már más tészta, pláne ha ergonómiáról beszélünk, de ameddig egy bill megtartja ezt a klasszikus formát amíg nincs egyedileg a megrendelő kezére ergonómiázva, addig nincs extra szolgáltatás, csak fing reszelgetés.

Valóban nem jártam még egyszer sem körbe a PBT vs ABS kupakok közti különbséget, valamelyik átlyukad ha túl sokat DOOM-olsz? Mert az hogy lekopik az nem érv a felesleges pénzkidobás mellett.
Az hogy az eltérő felület miatt más a tapintási élmény, az meg egyén függő, de szintén jobban preferálom az egyénhez igazítható megoldásokat, pl ha valami köztes felületet én rá tudok rakni. Tehát megint csak nem találom árbeli érték növelő tényezőnek, hisz lehet nálam pont kényelmetlenséget okozna.
A hot swap átlagembernek tudod mit jelent? Még egy olyan dolog amire a hype miatt ráfogja hogy hú dejó hogy kifizettem a felárat, aztán 1x 10 db billentyűvel kipróbálja, majd 3 évig ugyanazzal használja amivel megvette eredetileg. Van még 1 réteg, aki 1x tényleg lecseréli.
Akkor lenne értelme hogy ha tényleg havonta cserélgetné, mert folyamatos jönnek fejlesztések, de szevasz ilyen nincs csak a billzetekkel tényleg fanatikusan foglalkozók meg a reviewerek terén érdekes. Ezért nem sorolom értéknövelők közé, mert átlag gamerek közül aki tényleg le akarja cserélni, annak még külön hátrány hogy gyárilag fel van pakolva egy adag, hisz szedegetheti ki őket.

Mivel nem próbáltam így az összeszerelési minőségbeli különbséget nem tudom felmérni, de ha a legfőbb különbség az abs-pbt kupakok, akkor nincs kérdés részemről a parasztvakítási rangsorban. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#31) nyunyu válasza PROTRON (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

BTW én az F4-en kívül egyik F billt se használnom, amit még aláírok hogy fontos a dedikált nulla és dedikált ESC gombok elkülönülése numpad hiányában

Ez a szerencsétlen magyar kiosztás átka, hogy a túl sok ékezetes magánhangzónk miatt a nulla átkerült a 9 mellől a bal oldalra, ahol a nemmagyar kiosztásokon valami ritkán használt írásjel szokott lenni.
Nemmagyar kiosztásokon kevésbé szopás a 60%.

F-eket én szoktam Total Commanderben használni, illetve programozáshoz használt IDEkben is, így én nem merészkedtem még 75% alá.
(aztán az kényelmetlennek bizonyult, mert sokszor kellett sokszámjegyű kódokat begépelni VPNhez, úgyhogy pár évre elmentem 1800 irányba, mostanában itthon teljes billzetet, irodába meg TKLt cipelek, de arról megint hiányzik a numpad az RSA tokenes belépéshez, meg a csúszós POM? kupakjait sem szeretem, PBTt meg nem akarok rátenni, mert onnantól elveszti ócó melós billzet jellegét.)

Áprilisban kapott új céges laptopon még mindig nem tudom, hol vannak a gombok, mivel mindig külső billzettel használom.

A hot swap átlagembernek tudod mit jelent? Még egy olyan dolog amire a hype miatt ráfogja hogy hú dejó hogy kifizettem a felárat, aztán 1x 10 db billentyűvel kipróbálja, majd 3 évig ugyanazzal használja amivel megvette eredetileg. Van még 1 réteg, aki 1x tényleg lecseréli.

Ha azt veszem, hogy GMMKmban másfél év alatt megfordult egy szett Gateron Silent Brown, aztán vettem bele Outemu Sky Silenteket, de azokat lusta voltam körülmetélni, így azóta sem lettek használva, aztán 3 tűs Outemu Silent Greyek kerültek bele, de két hónap múlva lecseréltem Outemu Silent Whitera, mert utóbbi annyira bejött a melós TKLembe építve.

Szóval 3 kapcsoló járt eddig a hotswap socketekben.

Nem hotswap '95 Cherry 1000 PCBmben szerintem többféle kapcsoló variációt próbáltam az évek során. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) PROTRON válasza nyunyu (#31) üzenetére


PROTRON
addikt

Én most kénytelen leszek 71 gombos billzetet venni Royal Kludge RK71 néven (nem a márkanév miatt választom elhiheted), mert a 68 gombos kioszás sem esik kézre, kell az a pár + gomb.
A felső sor elhiszem hogy jól jön régebben én is püföltem, de a bill nekem főként word-excellhez kell, ott meg nem nagyon zavar a hiánya.
Amúgy ez a bill kb 330 miliméter széles, ez a max ami elfér nálam, de ha hordozásról van szó tényleg jobb lenne még 1 sor gomb hogy layerrel megoldható legyen a teljes numpad.

Néztem ilyen Keychron k4-et is, de az már túl széles nekem.

Engem bill kezelésben mindig is az zavart hogy a numpad fixálva van kivéve az a pár típus ahol leválasztható.
Ezért jó hogy szereztem ingyen egy Razer tartarus V2-őt, mivel ingyen vót annyit megért, ki tudtam rá osztani mindent ami kell autocadhez a numpadon kívül, így nem kell folyton repkednem a két véglet között.
BTW ha lenne olyan klasszikus "TKL" aminél a kurzorok felett nem csak 9 hanem 12 gomb van, az érdekelne, legalább is ha wired/wireless módot is tud, nem csak a saját dongle-el.

Hidd el hogy ennyi gomb cserélgetéssel már bőven nem vagy átlagos felhasználó. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#33) nyunyu válasza PROTRON (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

A 75%-ban engem nagyon zavart, hogy a kurzorok nem különülnek el a Ctrl, Shift, Enter környékétől, ugyanez a gond a 96%-okkal is (pl. Keychron K4)

1800-ban azt szerettem, hogy ott a kurzorok el voltak tolva jobbra+le 0.25U-val, aztán a körülötte rés miatt jóval kevesebbszer nyúltam melléjük, mint előtte 75%-on.

Viszont az 1800 hülye alsó sorát nagyon nem bírtam, AltGr másfél gombbal balrább van, mint a 6.25U szóközös modern billzeteken, ez magyar kiosztáson programozva nagyon zavaró, túl sok félreütést generál.
Emiatt váltottam a zöld melós billzetemet TKLre, hogy ugyanott legyen az AltGr.

BTW ha lenne olyan klasszikus "TKL" aminél a kurzorok felett nem csak 9 hanem 12 gomb van, az érdekelne, legalább is ha wired/wireless módot is tud, nem csak a saját dongle-el.

CM MasterKeys Pro M volt ilyen numpaddal kombinált nav clusteres, ahol a NumLockkal váltottál a két réteg között, de azt jóideje nyugdíjazták, már nem kapható.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) PROTRON válasza nyunyu (#33) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet, de ez sem az amire gondoltam. :)
Nem értem hogy miért mánia a jobb felső részen az a 4 karakter széles kihagyott ziccer led-eknek, miközben globális fölmelegedés van.
Simán elférne a teljes numpad a kurzorok felett és akkor nem lenne ennyire széles mint az asztal. Oké, a +/-nak kell hely, de el lehetne jól is rendezni a dolgokat.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#35) HThomas


HThomas
senior tag

Ezek a Corsair-ek megvehetőek itthon ISO kiosztással?

(#36) kopi72 válasza Segal (#1) üzenetére


kopi72
aktív tag

ennyiert szoktam a csaladnak hasznalt thinkpadeket venni :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#37) kopi72 válasza Synthwave (#8) üzenetére


kopi72
aktív tag

en vettem magamnak 2db Mars Gaming MK1 usb-s gamer bill-t, angol kiosztassal, darabjat 1900ft-ert :-))))) Es basszus jo.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#38) Synthwave válasza kopi72 (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Okéj. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Synthwave válasza PROTRON (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért azt bírom, hogy milyen könnyedséggel söpröd szőnyeg alá azokat a lényeges részleteket, amik valóban számítanak, és még a pénzt is érik, tehát egyből legitimizálják az árkülönbséget. :D

"Elhiszem hogy gamelésnél nem fontos a billzet jobb széle, de nagyon kevés olyan munkakörnyezetet ismerek ahol a kurzorok hiánya megengedhető, ellenben némelyik kurzoros billzet alig nagyobb a kurzor nélkülieknél, mivel a 60 és a 65% között is gyártónként eltérő a szélességgel történő játék."
Igen, ez nem is munkára van elsősorban, hanem játékra és hordozni, de ez teljesen egyértelmű, még a brosúrát sem kell olvasni, elég csak ránézni. A megvilágosodott user dolgozni vesz egy külön billencset, de legalább egy plusz num padet. Én is így tettem; mindenhez a céleszköz a legjobb, és így sehol sincs kompromisszum. Ha már alsóhangon napi 10-14 órát ülök a képernyő előtt (hétvégén is), ennyit igazán megengedhetek magamnak.

"A használt árat nem hasonlítottam vadonatújhoz, csak leírtam hogy helyén kéne kezelni a dolgokat, mert vannak akik képesek használt piacon, sorozatgyártott(tehát boltban elérhető) termékek esetében ráírni az eladóra hogy adja már drágábban, mert különben az Ő ajánlata tűnik lehúzásnak."

Ez nem tudom, hogy miképp kapcsolódik a diskurzushoz, mindenesetre nem keveset üzleteltem már Hardveraprón, és még nem találkoztam ilyen véglénnyel (de másmilyennel sem nagyon, mert megválogatom az üzleti partnereimet).

"Egyébként nem véletlen írtam hogy beesett 50k alá a mini V3 nyáron, szerintem annál többet ezek mint irodai munka eszközök sem érnek."

Igen, ezek továbbra sem irodai munkaeszközök, legfeljebb használhatók annak is, de nem arra valók. Az a Razer nem is ér többet, és ennyiért nevetséges az ABS kupak, a hot swap NYÁK meg alsóhangon 10-15 000-et ér, és ha ezt hozzáadom az 50-hez, plusz még normális PBT kupakokat is veszek, akkor pontosan ugyanott vagyok árban, mint a Corsair.

"Mert az hogy lekopik az nem érv a felesleges pénzkidobás mellett."

lol

Ha neked tökmindegy, hogy mit püfölsz napi rendszerességgel órák hosszat, meg az a tény sem kapirgálja az agytövedet, hogy az 50 ezres billencsed csúszós kupakjai elkezdenek kopni és fényesedni (nem kell hozzá 5-10 év, ha használod is), rosszabb esetekben meg olyan a falvastagságuk, mint egy tejfölösdoboz, az egy dolog, de ettől még nem lesz fölösleges. Legalábbis annak biztos nem, aki ad a perifériáira, amik alapjaiban határozzák meg a felhasználói élményt, mivel ezeken keresztül valósul meg az ember-gép kapcsolat.

ABS vs PBT lényegi különbségek:

Volt ez is, az is, de az biztos, hogy magamtól többet olyat nem veszek, amihez ABS jár. Kivéve persze a Kinesis Advantage 2-t, de ott más a szexepil, meg legalább jó minőségűek. Ez egy ugyanolyan dolog, mint az, hogy 50 grammos high-end egér után sem fogok visszaváltani valami kétforintos irodai vacakra. Létezik egy-két elég komoly ABS kupak, főleg a vintage vonalon, de azokat nem a Razereken és társain fogod megtalálni.

"Tehát megint csak nem találom árbeli érték növelő tényezőnek, hisz lehet nálam pont kényelmetlenséget okozna."

Egyáltalán próbáltad már? Mert az írásodból eléggé úgy tűnik, hogy nem igazán.

"A hot swap átlagembernek tudod mit jelent? Még egy olyan dolog amire a hype miatt ráfogja hogy hú dejó hogy kifizettem a felárat, aztán 1x 10 db billentyűvel kipróbálja, majd 3 évig ugyanazzal használja amivel megvette eredetileg"

Nem, ez azt jelenti, hogy forrasztási tudás, páka és küzdés nélkül akármikor kicserélhetsz egy meghibásodott kapcsolót, esetleg komplett új szetteket vehetsz, és olyan switch-eket pakolhatsz bele, amiket egyetlen konzumer boardban sem látsz. Csak lineárisból van 100+ féle, és a közhiedelemmel ellentétben a Cherry MX nagyon nem számít húdejónak.

Ergo ez egy nagyon hasznos extra, mert a javítás és a funolgatós kísérletezés 1 x 1 bonyolultságú (pl. akár vegyes kapcsolós klaviatúrát is építhetsz fél óra alatt), semmiféle előzetes tudást vagy ügyességet nem igénylő folyamat. Az sem mellékes, hogy az ilyen kategóriájú billentyűzetek nem Átlag Jóskának készültek, ő 3000 forintos, membrános hulladékot használ. Akinek meg mecha kell, de hot swap nem, az nem ilyet vesz.

"hogy helyén kéne kezelni a dolgokat,"

Egen, pontosan ezt mondom én is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) dqdb válasza Synthwave (#39) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebben az ABS vs PBT összehasonlításban pár pont azért nagyon nem igaz.

Az ABS nem olcsóbb hasonló minőségben, hanem sokszor drágább. A PBT felülete is lehet fényes, öntőforma kérdése. A PBT felülete is lehet tükörsima, öntőforma kérdése, ahogyan az ABS is legtöbbször rücskös, és ott is öntőforma kérdése, mennyire sima újonnan. A falvastagság is öntőforma kérdése, a doubleshot "PBT"-ként futó világítós kupakkészletek (amelyeknél a felirat valójában POM-ból készül, a kupak teste pedig PBT-ABS mixből) falvastagsága sokkal kisebb, mint egy tipikus doubleshot ABS kupakkészleté.

"Egyedül az összeszerelési minőséggel jeleznek némi gondot,"
Ezzel ilyen nincs.

Az összeszerelési minőségbe szerintem a stabilizátorok is beletartoznak, azokkal pedig akad gond ezen a billentyűzeten is Corsair szokás szerint.

Abban igazad van, hogy a saját részpiacán (60% + játékra alkalmas wireless) ez nevezhető a legjobbnak, és a wireless gamer billentyűzetek között is a jobbak közé tartozik, de a 60%-os gamer billentyűzetek között például a 60HE billentyűzetként már más kategória.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41) Synthwave válasza dqdb (#40) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó igen, ABS vs. PBT-nél persze elveszhetünk a részletekben (ezért sem mondtam mondjuk az ilyen 2,5 mm vastag, örökkévalóságnak szánt cuccokat 25-30 évvel ezelőttről vagy például a "csillagászati" árú készleteket), de nagy általánosságban a konzumer szinten szerintem eléggé igaz a táblázat, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján.

Az is igaz, hogy PBT-ből is vannak gyengébb szériák, például az a kettős fröccsöntésű világítós, amit te mondasz, de azért egy korrekt dyesub vagy szimpla double shot szerintem jóval felette van a kommersz ABS megoldásoknak. Ahogy fentebb is írtam, egy nem HU kiosztású Ducky után (amit nem high-endnek, de már korrektnek neveznék) megfogni pölö egy Tesorot valahogy nagyon kiábrándító tud lenni, pedig "csak" (heh, eljutottam ide is, hogy ez "csak", de sajna tényleg az) kb. 15-20 000 forint különbség van a kettő között, ha az új árát nézzük.

Az összeszerelési minőségbe inkább az illesztéseket, flexet sorolnám (esetleg anyagminőséget); azon nem nagyon tudsz változtatni (hacsak nem szeded szét és eszkábálsz bele valami merevítést, ha egyáltalán lehet), de a stabilizátorokat mindig meg lehet kenni (esetleg cserélni), és azért az sokat segít.

A nagy, "kommersz" gyártók meg általában nem is nagyon vesződnek ilyennel, gondolom, fillérszexuálási okokból kifolyólag, pedig ebben az árkategóriában már nagyon nem kéne. Valószínűleg ugyanezért adják a vacak fajta kupakszedőt, vagy ezért nem adnak extraként PET porvédőt (a la Ducky). Az utóbbi fáj nekem a legjobban, mert baromi hasznos tud lenni, és tényleg két szem szotyiba kerülne. A legszebb az egészben, hogy a '90-es években majdhogynem az utolsó membrános kacathoz is tartozék volt, de valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag szinte teljesen kikopott a köztudatból. : /

"Abban igazad van, hogy a saját részpiacán (60% + játékra alkalmas wireless) ez nevezhető a legjobbnak, és a wireless gamer billentyűzetek között is a jobbak közé tartozik, de a 60%-os gamer billentyűzetek között például a 60HE billentyűzetként már más kategória."

Köszönöm. Ez volt a lényeg, a wall of text elindítója.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#42) dqdb válasza Synthwave (#41) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Wooting ad porvédőt a billentyűzeteihez, legalábbis a Lekker Editionhöz és a 60HE-hez is járt, kellemesen vastag anyagból készült és jó minőségűnek tűnik. Akrilból tudsz vágatni és építeni magadnak egyedi darabot, és AliExpressen is akad szabvány méretekben.

A porvédőnek én egyszerre látom és nem látom értelmét, a rendszeres takarítást egyáltalán nem helyettesíti, de kutyás-macskás környezetben hasznos lehet, igaz, ott már a hagyományos magas profilos kialakítás is rengeteget számít.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43) Synthwave válasza dqdb (#42) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a rendszeres takarítást egyáltalán nem helyettesíti"

Ezt azért vitatnám. :DDD


Hallottam hírét ennek az akril dolognak; kb. mennyibe kerül ez (monnyuk 65 százalékoshoz, meg teljes értékűhöz)?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) copass válasza Synthwave (#43) üzenetére


copass
veterán

a macskák szeretnek a billentyűzeten aludni! :D
amikor felkerültek az MT3-a keycapek, arra kelek fel hogy vmi kattog. hát a dög ott fetrengett rajta! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#45) Synthwave válasza copass (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, nagyon nem valék finnyás, de a mindenféle döggentyűk perfiériákba dörzsölésére nagyon háklis vagyok. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) dqdb válasza Synthwave (#43) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt azért vitatnám. :DDD
A porvédő megakadályozza a szálló por bejutását, amikor nem használod a billentyűzetet. De nem véd a használat közben bejutó szennyeződések ellen, és akármennyire is tiszta a kezed, akkor is összezsírozod a kupakokat.

Hallottam hírét ennek az akril dolognak; kb. mennyibe kerül ez (monnyuk 65 százalékoshoz, meg teljes értékűhöz)?
Készen Kínából ennyi, saját terv alapján itthon vagy EU-ban vágatva több.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#47) Synthwave válasza dqdb (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez nyilvánvaló, de épp elég, ha a szálló por leülepedését megakadályozza. Tapasztalat.

Eh, elég húzós, és pont az a fajta 65 százalékos nincs készen a linken, ami kéne. Csak a szokásos.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) Mirage


Mirage
tag

190€ ezért? Hááát nem tudom. Pofás darab amúgy, legalábbis az oem-ek között...
De nekem ezek kapcsán mindig az a gondolatom, hogy hát oké, de ennyiért már korábban nagyon jó billeket raktam össze magamnak, és ez a lehetőség fenn áll továbbra is. És akkor az tényleg az én igényeimre van szabva, nem kellenek kompromisszumok. Ez meg nem mindegy, ha az ember ekkora összeget kiad bármire. Plusz az építés folyamata számomra rendkívül nyugtató, szórakoztató :))

Már csak az, hogy Mx red vagy speed a választás dealbreaker számomra, nem vagyok oda a lineáris switchekért.
Na meg akkor ott a corsair icue, hát köszi de az nzxt-vel mai napig nagyon nagy párharcot vívnak a téren, hogy ki tud mihasznább szoftvereket csinálni a termékeikhez. (Amik amúgy linuxon nem elérhetőek úgysem, szóval ha akarnám se tudnám használni a fő oprendszeremen.)

Az egyetlen ok ami eszembe jut, és ilyenek megvásárlása mellett szól az az, hogy azonnal, de legalábbis napokon belül kézhez tudja venni az ember, ha sos kell valami.
Egy custom build esetében, azért sokszor sokat (hónapokat) kell várni egy-egy alkatrészre, pláne ha pl egy group buy-ba az indulásakor csatlakozik be az ember.

(#49) Synthwave válasza Mirage (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azért örülnék, ha 190 euróból kompromisszummentes billentyűzetet tudnék építeni.

A switch-ek cserélhetők kb. bármire. Hot swap.

Nem feltétel hozzá az iCUE.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) dqdb válasza Mirage (#48) üzenetére


dqdb
nagyúr

190 euró épített billentyűzetre eléggé karcsú úgy, hogy a végeredmény billentyűzetként jobb legyen ennél. A több ezres sorozatokban mostanában kitolt modellekből (Q2, QK65, Zoom 65 és társaik) építkezve drágábban jössz ki ennél, igaz, a wireless részt leszámítva a végeredmény is sokkal jobb lesz (vagy készen a 60HE is jobb szerintem billentyűzetként).

Ha pedig kell a játékra alkalmas wireless, akkor ugrott az építés, mert jelenleg azon a vonalon a BT az egyetlen wireless opció (amíg valaki meg nem unja, és nem fejleszti le hozzá a szoftvert).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.