Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Létezik ebből olyan mi befér a vámhatár alá?

(#2) Ruffian válasza D1Rect (#1) üzenetére


Ruffian
tag

Azazhogy ÁFA-határ alá.
Vám csak $180 felett van.

(#3) Auratech válasza D1Rect (#1) üzenetére


Auratech
őstag

Igazat szólva nem emlékszem, hogy fizetnem kellett volna. Ez akkor derülhetett volna ki, ha megnézem, mennyitt írtak a csomagolásra ertéknek. Lehet, annyi került rá, hogy ne kelljen vámot fizetni. Nem tudom.
A vételáron kívül nem volt fizetnivaló. A csomagolást meg széttéptem, kukáztam. Az én 28 dolláros vételáram padlónak tűnik. Adják akár húszassal többért is..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#4) Degeczi


Degeczi
nagyúr

"4400 mAh van jelezve, mint akku kapacitás"

Akkor az 16Wh, nem 22 - hiszen az akku nem 5, csak 3.7V
(ha pedig a kimenő, töltési kapactiást specifikálták, akkor az nem az akku kapacitása. De általában az akkut szokták megadni, hiszen úgy tűnik nagyobbnak az érték)

(#5) Auratech válasza Degeczi (#4) üzenetére


Auratech
őstag

Igen. Ezért írtam én is, hogy 15Wh azért megvan..
Ez a mAh izé rég óta idegesít, pedig nem vagyok villamosmérnök...
Hogy is nézne ki, ha mondjuk a Teslánál Ah lenne az akku kapacitásra írva. Biztos nem szólna senki..

Auratech Field Recording

(#6) Fryskitt válasza D1Rect (#1) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szerintem ezt szánalomból nem vámolják (áfázzák) meg. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#7) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hasonlót keresgélek, hasonló áron (max. 20K), lehetőleg minél jobb hanggal (konyhába, anyukámnak).

A Tronsmart Element Mega-ra írják még, hogy elég jó ebben a kategóriában, de most valaki épp azt írta rá, hogy kihagy a Bt kapcsolat, meg, hogy alapzaja van.

Azt kérdezném, hogy ez lejátszás közben is be lehet e dugva a töltőre? Mert van egy pár ilyen hangszóró, amit nem lehet egyszerre bedugva, ha közben hallgatni is akarjuk.

És a rádiós változatához tudnál valami linket adni?

Köszi!

(#8) Auratech válasza SunMount3r (#7) üzenetére


Auratech
őstag

Rádiós karabale
Ha sima töltőre dugva kapcsolod be, tölti és lejátszik. Most próbáltam ki.
Alapzaja ennek is van de nem zavaró csak 10 centiről odafülezve..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#9) deadbody válasza D1Rect (#1) üzenetére


deadbody
tag

(#10) Fryskitt válasza deadbody (#9) üzenetére


Fryskitt
addikt

Jó kis link ez.. mindig működik? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#11) deadbody válasza Fryskitt (#10) üzenetére


deadbody
tag

Még nem kellett kipróbálnom, de elméletileg működik, csak az összeg módosul valamennyit minden hónap elején, az aktuális árfolyamhoz igazítva.

(#12) Fryskitt válasza deadbody (#11) üzenetére


Fryskitt
addikt

Majd akkor beszámolok. Barátnőm épp most próbálja ki. :Y

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#13) D1Rect válasza deadbody (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Nice. :R

(#14) stewe2


stewe2
aktív tag

Szép cikk lett, grat a munkához A méréseknek külön örültem.

Ez a vám-áfa para teljesen felesleges. Egyszerűen nincs kapacitásuk a hatóságoknak minden csomag beazonosítására. Sok BT-hangszórót, és DAP-ot rendeltem már az Aliról többnyire 20-40 dollár között. Mondanom sem kell, az első tételeknél naponta néztem az infokat, aztán ez is elmúlt :D Egyik csomagomat sem fogták meg.

Nemrég jött meg az xDuoo X3 (80dodo), simán átcsúszott. Persze rendelésnél belekalkuláltam az áfa-t. Viszont az Ulefone Tiger telóm természetesen megakadt, szintén 80 dollár. 1 hónapot ültek rajta a vámosok, mire kiszámolták a 6200 forint áfát :D Azután a Thieye T5e (actioncam) szintén átcsúszott, és még sorolhatnám.

Nálam a két befutó:


Természetesen mindkettő más célra. Ami viszont általános szabály: DAP-ról audió kábellel összekötve lényegesen szebben szólnak, mint telóról BT-al.

Üdv stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#15) Auratech válasza stewe2 (#14) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm! A bemutató jelleg volt a lényeg. Nem kívántam túlzóan felértékelni más termékekhez képest. Valószínű, hogy sok jól megszólaló kis doboz lelhető fel. A Xiaomi két (generációs) doboza szintén a leválogatott hangkeltők közt volt, mikor keresgéltem. A 20 dollárral kisebb ár és a talán magasabb teljesítmény, talán hangosabb, talán tovább bírja döntött, ha nem is szól olyan szépen. Számomra kiderült, hogy szól úgy. Mert a tesztekben (itt) olvastam, hogy rendben van a hangja a Xiaomiknak, főleg a másodiknak..

A vám-áfa dologgal kapcsolatban meg az a meglátásom, ha találok eus forrást kicsit drágábban, a 22eurónál drágább dolgok esetén, azt választom a nyugalom érdekében. Illetve a kalkulációban benne kell lenni a magasabb ár esélyének, ha reménykedünk, hogy "átcsúszik".
Telefonom (Elephone S8) is úgy vettem, hogy erre figyeltem.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#16) arelim


arelim
tag

paprika? karalábé? konyhába való ez, bizony mondom én néktek.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#17) smc


smc
addikt

"Kész szerencse, hogy a készülékre ezt nem szitázták rá.."
:DDD

Köszi a tesztet. Én tavaly egy kis xiaomit nyúztam. Azt a kis korong alakú pöcsöst. Jól szólt, de anyámnak adtam, idén kell egy új, ami kicsit nagyobbat szól a szabadban is, ezt elrakom egynek. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18) Auratech válasza arelim (#16) üzenetére


Auratech
őstag

Hát igen. Meg a Rozi te.. Tegnap felleltem egy Superway nevet is.. :DD

Amúgy azon gondolkodom, hogy összerakok egy rendes hangfelvételt (videót) a megszólalásáról. Az ilyen dobozok ismertetőiben még nem hallottam stúdiófelvétel minőségű hanggal ismertetőt. Jobb-rosszabb kamerás hangot igen de olyat, ami külsősnek is értékelhető benyomást ad, olyan talán egyet..
Az is tanulságos lenne, hogy a különböző összeköttetés módok, milyen minőségbeli különbségeket adnak.
A Bluetooth mód átviteli roncsolását magas kivezérlésű mérőjelekkel nagyon plasztikusan lehet hallatni..
Elképzelésem van a videóról, és rendes mikrofonjaim is vannak. A hosszú hétvégén biztosan megcsinálom.
Egy két hasonló doboz jól jönne. összehasonlításképpen. Has van evvel kapcsolatban ötlet, kívánság, meghallgatom.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#19) Degeczi válasza Auratech (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Önmagában teljesen értelmetlen ilyen felvétel, hiszen rengeteg dolog szól bele durván a hangzásba (nem csak a mikrofon és annak elhelyezése, de a szobaakusztika, a felvevőeszköz, a videótömörítés, aztán a videómegosztó oldal újratömörítése, és a lejátszó DA konverter és persze a hangszóró/fejhallgató) és nincs közben mihez viszonyítani.

Max közvetlen összehasonlításnak (több típus között átkapcsolgatva) van némi haszna, de ott is csak a különbséget hallani, azt nem lehet megállapítani távolról, élőben melyik válna be jobban (pláne saját szobában)

[ Szerkesztve ]

(#20) Auratech válasza Degeczi (#19) üzenetére


Auratech
őstag

Részben igazad van, részben vitatnám.
Az akkurátus tűpontos, objektíven megítélhető felvétel nyilván nem megy. Arra vannak a süketszobák és a mérőmikrofonok.
A mikrofonozás, szobaakusztika, viszonyítás azért rendelkezésre áll. Nincs tétje, megcsinálom, aztán majd kiderül, mire lesz jó.

Auratech Field Recording

(#21) bkercso


bkercso
nagyúr

Én inkább egy BT-erősítőt vettem volna, meg egy használt hangdobozt. Bár nem ilyen könnyen hordozható, de ezzel meg max. csak művészfilmeket lehet élvezni - szerintem. :P
Multimédiára vagy utazáshoz viszont kiváló lehet. Én is építek egy hasonlót, majd meglátjuk, hogy sikerült...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) Auratech válasza bkercso (#21) üzenetére


Auratech
őstag

A legelsődlegesebb szempont a kompakt méret, konnektorfüggetlen használat, több fajta csatlakoztathatóság drót-/nélküli. Egyedül a vízállóságtól tekintettem el. Azt "megoldom". A hangja meg bőségesen elegendő, ha minősége alapján zenei szempontból valójában csak szükségmegoldást jelent..
Zenét hallgatni ott van a két jólápolt BEAG Hec45, 2 csöves előfokkal..
A blogodban mutatott kis erősítő egyébként rokonszenves. Van két remek, Thomson projektoros tv-ből kioperált príma zárt sugárzóm. Azokból csinálhatnék egy soundbar-t..vannak régi nagyon izmos tápjaim, 12V-os is. Elgondolkozom..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#23) bkercso válasza Auratech (#22) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet kapni paneleket is eBay-en, ha a TPA3118-ra vagy 3116-ra rákeresel. Nekem van egy Sure panelem, az igen jól épített és jól is szól.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#24) Oldman2


Oldman2
veterán

Köszi a tesztet!

(#25) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A szuper sztereó mód milyen kapcsolatokkal működik?
Nekem már az is új, hogy forrás oldalon egyáltalán van ilyesmire támogatás (1. BT/USB eszköz baloldal, 2. eszköz jobboldal).

Illetve érdekelne még, hogy BT esetén a mikrofon ugyanúgy elérhető? Vagyis a telefon kihangosítónak/headset-nek azonosítja?
Ki tudnád próbálni rajta vmelyik személyi asszisztenst?
Siri, Alexa vagy Google Assistant épp milyen rendszer van kéznél.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26) Auratech válasza Teasüti (#25) üzenetére


Auratech
őstag

Teljes értékű full-duplex kihangosítóként működik. Mikrofonja elég érzékeny. Normál térben jól működik. Sokkal jobban, mint egy teló kihangosítva.
A Super stereo módot nem tudtam kipróbálni. Lehet, nem forás oldalon van a megoldás. Az egyik klón leírásában olvastam és azt gondolom, talán nem hülyeségként van leírva.
Mivel kétirányú a kapcsolata, el tudom képzelni, hogy a két sugárzó közül az egyik veszi a sztereó adást de csak a Jobb csatornát játssza le. A balt meg átadja egy másik készüléknek. Természetesen szinkronnal, hogy értelme legyen.. Sajnos, mikor olvastam, nem mentettem el. Máshol nem találom ezt a képességet.. A PC-mód se van úgy előterjesztve, hogy teljes értékű plug-in usb hangeszközként viselkedik, ha pc-re dugod.. Na mindegy. Most nézegetem, hogy megrendelem a piros változatot rádióval.. valahonnét..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#27) Auratech válasza Teasüti (#25) üzenetére


Auratech
őstag

Szégyenszemre egyik asszisztenst se használom. Le vannak tiltva minden eszközömön. Feleségem van.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#28) Auratech


Auratech
őstag

Sehol nem találtam az általam említett csodafunkciót, ami két ilyen doboz intelligens drótnélküli sztereó konfigurációját tenné lehetővé. Nem álmodtam, de nem találom..
Egy Y kábellel természetesen megoldható a dolog, ha nem is olyan elegánsan.
Helyette leltem még két elnevezést. Az egyiket elfelejtettem megjegyezni, a másikat nem tudom fonetikusan leírni. Szép brosúrát is megnézhetünk:
Egy kínai nevű klón

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#29) Teasüti válasza Auratech (#28) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Valószínűleg a két eszköz megoldja egymást közt a sztereót.
Láttam egy kicsit komolyabb bambusz hangszórón, ami ugyanezt tudja és ott a kettő doboz kapcsolódik egymáshoz.

(#30) Auratech


Auratech
őstag

Három év teltével jelenthetem, hogy a kis hangszóró teljesen rendben működik. Használja mindeni. Becipelik a fürdőbe. Én a suliban proji mellé szoktam tenni, hogy ne kelljen a hangnak konnektoros hangosítás. Párom koedus online vizsgáihoz mikrofon hangszóró párosként váltja ki webkamera mikrofonját és ad ki gerjedésmentes hangot. Bírja. A hangja meg szerintem teljesen rendben van. Hallgattam azóta tucatnyi drágábbat. Nem dobtam hátast tőlük...

Auratech Field Recording

(#31) Auratech


Auratech
őstag

Még mindig hibátlanul működik. Szépen szól. Rendszeresen használom.

Auratech Field Recording

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.