Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

3-30Ghz, ez szépen hangzik, de bizonyos frekvenciák már egy eső vagy egy köd esetén is kifekszenek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

"HMD Global Oy, branded as HMD, is a Finnish mobile phone company...

...HMD is headquartered in Espoo, Finland, and is largely run by former Nokia executives.[10] The first CEO was Arto Nummela, a Nokia veteran for 17 years, until July 2017 when President Florian Seiche took over as CEO.[11] Manufacturing is outsourced to Foxconn."

Szóval miért kínai? Mert a Foxconn-al bérgyártat?

(#3) Narancskoma


Narancskoma
tag

Ez ilyen, az új technológiák kifejlesztése mindig drága, ez főleg igaz az IT/telco szektorra.

(#4) vicze válasza Trevize1987 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Azért mert Foxconn tervezi gyártja és forgalmazza. Illetve Foxconn a cég valós tulajdonosa, a HMD-t pénzelő Virgin szigeteken bejegyzett cégnek. A MS-től a Nokia név minden jogát a Foxconn vette meg és nem a HMD, tehát az hogy nálunk van jelenleg mire következtetsz?
HMD jelenleg nem termelt profitot, csak tippre olyan 1milliárd Euro veszteséget termeltek ki(egy jelentés van eddig ahol 200millió volt a veszteség egy negyedévere, esélyesen ez nőtt).
Ezt elég nehezen tudják a semmiből finanszírozni.

Wikit hiába idézed, minimális publikus információból tákolta össze valaki.

[ Szerkesztve ]

(#5) Graphics válasza Trevize1987 (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Momentán a cikk témájához egyáltalán nem kapcsolódik

Ez a hálózati üzletág. Alapvetően sem lenne helye ebben a hírben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) Trevize1987 válasza vicze (#4) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

És ezek az infók honnan? :)

Graphics: Azért off topic.

[ Szerkesztve ]

(#7) mantequilla válasza Trevize1987 (#6) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Most kell nokia reszvenyt venni akkor.

(#8) .tnm válasza vicze (#4) üzenetére


.tnm
addikt

Bocs, de szerintem ez téves, kezdve onnan, hogy az MS nem vette meg a Nokia nevet. A telefonos üzletágat vették meg és ehhez kaptak 1-2 év névhasználati jogot. Kb mikor az lejárt, addigra már MS néven futottak a Lumia-k és közben az NSN-ből is Nokia lett. (Ez a mai Nokia.)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#9) .tnm válasza mantequilla (#7) üzenetére


.tnm
addikt

Én nem vennék az tuti....

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#10) vicze válasza .tnm (#8) üzenetére


vicze
félisten

A Nokia név licence a featurephoneokra továbbra is az MS-nél volt, és gyártották is őket.

(#11) .tnm válasza vicze (#10) üzenetére


.tnm
addikt

Igen, akkor is csak a licensz volt az övék. Mellesleg a HMD board-jában a mostani Nokia is jelen van (hogy védje a brand-et). Tudomásom szerint az MS nincs.

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#12) vicze válasza .tnm (#11) üzenetére


vicze
félisten

Ez most nem tudom honnan jön, azt írtam, hogy az MS mindent eladott a Foxconnak.
Nyilván Nokiának kitétele volt, hogy a teljes brand egy kézben legyen a név licenceléshez, és mivel igazából olcsón megúszta MS-től átvenni, így nem volt gond. Leírta MS a 6milliárdot veszteségnek és mindenki ment a maga útján. :)

(#13) weiss


weiss
addikt

Kíváncsi vagyok, mikor kérik meg Surit, hogy nézzen új challengek után, mivel jópár éve szenved a cég.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) this is life


this is life
Ármester

A hálozati eszközök kutatásást ,fejlesztését nem a Nokia-Siemens networks + (ex alcatel-lucent) végzi ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#15) Graphics válasza this is life (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) BiP válasza this is life (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

De, azaz egyszerűbb nevén a Nokia.
A mobilokat tényleg teljesen felesleges volt idekeverni a cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#17) this is life válasza BiP (#16) üzenetére


this is life
Ármester

Ezért nem értettem hogy minek keverték a cikkbe a hmd global oy és a licencelt nokia nevet . Mert a a Nokia az a nokia networks , a mobilok pedig csak licencelt nevű foxconn eszközök . Mint a pw név használata ,amit jó eséllyel leamortizál a hmd/foxconn+néhány ex nokiás marketinges .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#18) apaszka válasza this is life (#14) üzenetére


apaszka
veterán

De igen szerintem is!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#19) tasiadam válasza this is life (#14) üzenetére


tasiadam
veterán

Nokia Solution and Networks.
Regota nincs Nokia Siemens Networks.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.