Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beyruth82


beyruth82
veterán

Igen ez reális. Sajnos én is a legdrágább csomagban vagyok pedig ki se használom. Korlátlan hívás, sms és net.Telefonhívást vagy sms-t már szökőévente kezdeményezek mert minden a netre helyeződött át( csevegő programok). Viszont még így is 10 giga alatt használok mobiladatot havonta. Tehát teljesen felesleges a 16 ezer forintos korlátlan csomag a számomra.

(#2) Busterftw


Busterftw
veterán

Nekem ez sajat tapasztalatbol nem jon ki, mert itthon van net, nem kellett senkit hivnom vagy mobilnetet hasznalnom.
Facebookon/Whatsappon hivni, videohivni meg nem kerul semmibe.

(#3) beyruth82 válasza Busterftw (#2) üzenetére


beyruth82
veterán

Ha elmész otthonról munkába, nyaralni vagy bárhová akkor hogyan netezel?

(#4) Busterftw válasza beyruth82 (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Jo de 3 honapos lockdown alatt (itt spanyolban annyi volt, csak boltba mentunk) hova mesz nyaralni?
1 evig nem utaztunk sehova, mert egyik honapban itt volt szar a helyzet, masik honapban meg ahova menni akartal.

Pont ezt mondom, hogy pandemia nelkul tobbet megy a mobilnet, mert nem volt home office, mentunk ide-oda, mentunk nyaralni, szabadsagok, varosban maszkalas, tobbet hasznalom a normal hanghivast ahol gyenge a mobilnet, es tobbet hasznalom a mobilnetet.

Pandemia alatt meg pont az ellenkezoje volt, mert itthoni wifin log a telo.

(#5) beyruth82 válasza Busterftw (#4) üzenetére


beyruth82
veterán

Ja értem.Igen ez teljesen logikus és érdekes is :K

(#6) aujjobba válasza Busterftw (#4) üzenetére


aujjobba
addikt

Nalam ez ugy van, hogy alapesetben a legolcsobb 3ezer forintos elofizetest se hasznalom ki, 100 perc/sms plusz 2GB adat van benne.
Amint ezt tullepem tudok tovabbra is telefonalni, nyilvan akkor valamennyivel magasabb lesz a szamla.
Mobilnetbol is tudok kiegeszitot venni szukseg szerint, egy 3napos korlatlan opcio is csak 2500 Ft ha jol tudom.

Arra akarok kilyukadni, hogy szamomra teljesen felesleges eleve magasabb csomagot fizetni, valoszinuleg a huseg lejartakor vissza is megyek feltoltos tarifara.

Persze aki kihasznalja a csomagjat az teljesen rendben is van, de elek a feltetelezessel, hogy a rengeteg korlatlan elofizeto valojaban sokkal jobban jarna kisebb csomaggal.

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Tavaly egy hosszú időszakra olyan helyzetbe kerültem, hogy csak mobilnetem volt, és aláírtam egy korlátlan csomagra egy évet. Jól el is kényelmesedtem bele. Pár hónappal a hűség lejárta előtt küldött értesítőt a Voda, hogy melyik passzol a legjobban a szokásaimhoz, és az, amelyikben vagyok. Meg is néztem, 20 GB körül mozog a havi adatforgalmam.

Majd még kitalálom, hogy visszaváltok-e egy kisebbre, de valószínű megteszem. Havi 5-6 ezer forintot fogok, ha a korábbi szokásaimhoz térek vissza, és ez sokból nem áll.

[ Szerkesztve ]

(#8) Busterftw válasza #72042496 (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Nekem ugyan az otthoni net melle van ha jol tudom 20GB havonta, viszont amit nem hasznalok az atkerul kovetkezo honapra. :)
Plusz minden evben 1 euroval olcsobb az elofizetes, szoval tavaly 45 eur volt, iden 44, jovore 43 az egesz.

(#9) cskamacska válasza beyruth82 (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

16000-es csomagnál én meg is bolondulnék. :B

Mikor végre elindult a Digi, úgy futottam lemondani a 4000 körüli Telekom csomagom mintha kergettek volna. :DDD Igaz, azért a pénzért szinte semmit nem adtak, a percdíj drágább volt mint 2006-ban (!!), 15 év hűséget pedig azzal hálálták meg, hogy szinte nullára csökkentették a kis csomagokhoz járó készülék kedvezményt.
Mai napon ez pontosan 200 forint. :W

Digi óta szinte észre sem venni a számlát, adatkeretből tipikusan nem futok ki (próbáltam többet videózni, úgy sem ment, egyébként töredékét használom sima olvasással), percdíj olyan olcsó (a csomagban foglalt 200 perc felett!) hogy 1500 sincs a számla ha véletlen túllépem a havit, de egyébként a meghirdetett 1000 forint a normál havidíjam, ennél olcsóbb előfizetés már nem lehet. :)

Teszem hozzá, hogy kell emellé egy Telekom feltöltős SIM, mert a Diginek még nem 100%-os a hálózata. Ahol én megfordulok ott van bőven Digi térerő, de vidéki eldugottabb helyekre kell másik kártya biztosítéknak.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) fairi


fairi
addikt

Nekem van 260 perc hivásidőm (pár ingyen sms) és 13 GB mobilneten egy hónapra és fizetek 3300 Ft-ét, és sose értettem emberek miért fizetnek sokat alapdolgokért. Mindegy sokan szeretnek pénz kidobni és szenvedni egy kört.
Persze maga a mobilom ára két évre leosztva és ha nem adom el akkor 10 000 Ft .

(#11) beyruth82 válasza cskamacska (#9) üzenetére


beyruth82
veterán

Én se fizetek ennyit szivesen de a diginek nem tudom milyen a mobilnetje, hálózati lefedettsege meg adnak készüléket részletre? Vodánál vagyok és 21 hónapra kedvezményekkel szoktam telefont venni 2 évente.A csomag 16 ezer de cserébe a 255 ezres készüleket 150 ezerért megkaptam részletre 2 évvel ezelőtt.Jobb lenne nekem is valami olcsóbb csomag de szolgáltatót nem merek váltani.

(#12) fairi válasza beyruth82 (#11) üzenetére


fairi
addikt

" 255 ezres készüleket 150 ezerért megkaptam részletre"
255 ezer nem vodafone által kitalált listaár volt, ami valódi piaci árhoz köze sincs? Ezt trükköt szeretik vodánál.

(#13) Zotya84 válasza beyruth82 (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Hm. Én a 4éves, akkori majdnem legolcsóbb csomagban vagyok, és általában ezt sem tudom elhasználni. (1GB + 80perc háromezeré').
Bár a netet kezdem tudni kihasználni (sok utazásos hónap kevés wifivel), és gondolkodtam a bővítésen, de muszáj lenne a beszédet is cserélnem, és akkor kapnék 4G+50percet 3300-ért. Hát, kösz nem. Jó nekem még így azt hiszem továbbra is, minthogy talán egyszer, de lehet, hogy volt kétszer is, hogy elhasználtam 2015 nyara óta az 1GB-nyi mobilnetem.

Szóval, én a másik véglet vagyok. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) Rage47 válasza beyruth82 (#11) üzenetére


Rage47
veterán

nyugodtan valts szamhorodzassal, en is megjartam mindet mar xD

(#15) quailstorm válasza cskamacska (#9) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dettó ugyanezt a stratégiát alkalmazom. DIGI és mellé Telekom Dominó vész esetére, nem lejárós mobilnettel feltöltve. Meg jelenleg Dual SIM-es telefon, aztán majd visszaállok két külön készülékre szerintem.

Igazából a DIGI adatkeretet sem használom ki sehogy sem, de legalább ha kell, akkor tényleg van, és nem kell számolgatnom a hátralévő gigabájtokat.

[ Szerkesztve ]

(#16) aprokaroka87 válasza beyruth82 (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miért nem használsz többet? :)

(#17) beyruth82 válasza fairi (#12) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem. OP7T Pro a teló. akkor ez 250-270 ezer között volt újonnan mindenhol.

(#13) Zotya84 v

Az rettenetesen kevés, akkor te alig használsz mobilt netezésre vagy mindig wifi közelben vagy.
(#14) Rage47
Pont most jár le a 2 évem és a telót akartam cserélni Xiaomi 7T Pro-ra de a vodánál jelenleg nincs telekomnál viszont igen. Gondolkoztam már váltáson csak nem tudom ez mennyi kellemetlenséggel jár?Ha átmennék akkor ott megint elölről kezdődne a hercehurca, hogy hitel meg mindenféle képesség vizsgálat meg fizessek be előre ennyi vagy annyi kauciót? Akkor inkább maradok vodánál. Kész tortúra lenne.
(#16) aprokaroka87
Mert manapság már a netre helyeződött át minden. Ki üzenget sms-ben napjainkban? Senki. Minden megy a csevegőprogramokon, alkalmazásokon. Hívás ugyan így.Telszámot már meg se adnak az emberek csak messenger aztán ott mehet a hívás. Mobilnetet meg akkor használom ha dolgozok vagy utazom valahová otthon a wifit mert gyorsabb is és kevésbé meríti a telót. Ezért haszánlok csak ennyit.

(#18) aprokaroka87 válasza beyruth82 (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor neked nem éri meg a korlátlan mobilnet, ha csak akkor nem ha időközben változik, a mobilnetes felhasználói szokásod.

Nekem pl elég változó a mobilnetes használati szokásom, 60gb mobilnetem van, semmi más, van amikor szinte mindet elhasználom 30 nap alatt, van amikor meg nem, van amikor meg kevés.

Amit nem használok el, az elveszik. :)

(#19) aujjobba válasza beyruth82 (#17) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem ertelek.

Az elso hsz alapjan a hasznalati szokasaidat boven lefedi egy Easy15 csomag 4490 Ft havidijjal. Oke ebben 20Ft az SMS/perc, de ha csak hebahoba hasznalod legyen havonta 5ezer Ft azzal egyutt.
Namost ez 11ezer forinttal kevesebb, mint amit most fizetsz.
Huszonket honap alatt ameddig a telefont torleszted (amire 100ezer forint kedvezmenyt kaptal) feleslegesen kifizetsz 22honap x 11ezerFt = 242ezer forintot.

Ezek alapjan hogy a fenebe eri meg neked a nagycsomagot fizetni rongyos 100ezer kedvezmenyert, aminek tobb mint a duplajat fizeted vissza feleslegesen?

Ilyen esetekben mar inkabb megeri MediaMarkt-bol kihozni a telefont hitelre, es maradni a kicsi (az igenyeidet lefedo) mobilcsomagban.

[ Szerkesztve ]

(#20) beyruth82 válasza aujjobba (#19) üzenetére


beyruth82
veterán

Nem éri meg.Teljesen igazad van.Pont erről szól a cikk is aminek kapcsán itt vagyunk :)

(#21) #72042496 válasza beyruth82 (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Két éve nekem is jelentős kedvezménnyel adták az S10-et, talán 80 ezerrel volt olcsóbb, mint a normális üzletekben. A hetekben kérdeztem az ügyintézőt, hogy ha marad a korlátlan csomag és aláírok még két évet, akkor mennyi az S21. 280 ezer forintot mondott - amennyibe máshol is kerül. :)

Oké, a Vodánál részletre is megy és van benne egy alap készülékbiztosítás, de szerintem ez úgy is vérszegény. (Nekem mondjuk mindegy, mert úgyse cserélek még, csak kíváncsi voltam.)

[ Szerkesztve ]

(#22) beyruth82 válasza #72042496 (#21) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ettől tartok én is hogy nem lesz megint ilyen komoly kedvezményem. Akkor viszont biztos nem írok alá ilyen drága csomagra. Csak számhordozasos szolgáltató váltás esetén is kell az a rengeteg minden hogy telefont tudjak venni reszletre az új szolgáltatónal?Tehat kérnek mindenfele igazolast meg hitelképesség vizsgálat meg ilyenek?Mert a jelenlegi szolgáltatómnal ezeken már túl vagyok és ugye evek óta rendesen fizető ügyfél.Akármikor hosszabítok nem kell semmit se igazolnom újra

(#23) #72042496 válasza beyruth82 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

A vezetékes netem vodás (korábban UPC), ami nem tudom, mennyit számított. A mobilra új szerződést kötöttem, nem volt igazolás, vizsgálat vagy hasonló. Hamar megvoltam, talán egy fél óra után a választott számmal, csomaggal és készülékkel sétáltam ki. (Nem egy, hanem kb. két éve, ezt a #7-ben rosszul írtam.)

Más tapasztalatom nekem nincs erről.

[ Szerkesztve ]

(#24) Zotya84 válasza beyruth82 (#17) üzenetére


Zotya84
őstag

Tudom. Én mobilt, sőt, telefont sem szerettem soha használni. Egyébként majdnem mindent, amit rajta keresztül oldok meg, az távoli asztalról megy az itthoni gépről, így sokkal kevesebb adatot használok, mint amennyit valójában. :) (Bár Wifin most az elmúlt 30 napban megvolt a 10GB, de csak mert muszáj volt DigiOnline-olnom többször is, mert most nem fér be a tuner a gépbe még kb 1-1,5 hétig. TV-m meg nincs, így az élő adást látni kellett valahogy.)

A térkép, zene offline, így azok sem sok adatot használnak, csak a forgalmi adatokhoz. De jól tájékozódom, így az is alig van használva. Máv, E-jegy, Futár se használ sokat. Utóbbi térképpel sem.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#25) janeszgol válasza quailstorm (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is megyek át Digire, plusz meghagyom a telekomos mobilnetem még (havi 1809ft 3GB).
Két dolfot megfogadtam: átmegyek Digi Mobilra, illetve készülék miatt nem fogok már drágább csomagra előfizetni. Semmilyen készüléket nem fogok már szolgáltatótól venni. A hülye telefon miatt nem éri meg a többletköltség.

(#26) Zotya84 válasza janeszgol (#25) üzenetére


Zotya84
őstag

"...illetve készülék miatt nem fogok már drágább csomagra előfizetni. Semmilyen készüléket nem fogok már szolgáltatótól venni."

Az első résszel egyetértek. A másodikkal nem, mert nekem kényelmes, ha nem kell egyben kiperkálnom, és ez nem kerül semmi pluszba, akkor is, ha ki tudnám. Persze ehhez az is kell, hogy versenyképes legyen az ára, és kapható is legyen a kiszemelt készülék.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#27) Rage47 válasza beyruth82 (#22) üzenetére


Rage47
veterán

Nem kernek igazolast, csak eloleget, ami lehet akar 100e forint is dragabb keszuleknel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.