Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Mindkét formátumot a minőségéért kedvelik

Szerintem ez így nem igaz, mert az MKV csak egy konténer.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) Blum1866_2 válasza weiss (#1) üzenetére


Blum1866_2
tag

:D

Örvendetes hír de ettől még mindig nem fogja az ég világon senki használni. Most komolyan, létezik olyan winfos juzer aki WMP-t használ default lejátszónak?

(#3) Sub-ZeRo válasza Blum1866_2 (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én szoktam használni. Pl. a winampnál szebben szól szerintem. Persze mindkettő lejátszó alapon hagyva, nem belepiszkálva pluginekkel. Amúgy az aimp3-at és az mpc-hc-t használom egy ideje.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Mate válasza Blum1866_2 (#2) üzenetére


Mate
nagyúr

Én mondjuk windowst használok és nem winfost, de igen, használom a WMP-t és elégedett vagyok vele. Apró pluginnal flac-ot is vele játszottam le.

(#5) scream válasza Blum1866_2 (#2) üzenetére


scream
veterán

Én is WMP-t használok, mióta a Winampot felvásárolták, ezen hallgatok FLAC-et is, illetve a netrádiókat is, amiket Winampon szerettem. Szerintem korrekt.

(#6) devast válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


devast
addikt

Windowson videóra mpc-hc + madvr, audióra meg foobar2000 + wasapi :)
szerk: és ezen a windows10 se fog változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#7) sBc


sBc
aktív tag

Remélem a lejátszó felszinét is átrajzolják, mert még a Vista korszakból való.

(#8) Kasya válasza Mate (#4) üzenetére


Kasya
nagyúr

+1
De mivel az MKV ismeretlen igy is szamara, vagy a video+hang kodek paros, igy mindig van a gepen egy PowerDVD is. Orulnek, ha sok ev utan mar vegre tudna mindent rendesen kezelni a WMP, ami a mai szinten elvart lenne.

(#9) Mate válasza Kasya (#8) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam VLC van még fent mellette, de valóban jó lenne 1 programmal megoldani.

(#10) Dr. Akula válasza scream (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Winampból a 2.80 az utolsó jó verzió, az utána jövőket teleszarták mindenféle médiabiszbasszal, ami csak lassításra volt jó. Én a mai napig ezt használom, mert gyors.

(#11) Sub-ZeRo válasza devast (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerinted igen. Szerintem nem. Ízlések és pofonok. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) HSM válasza devast (#6) üzenetére


HSM
félisten

Bizony. Megfelelően beállított képfrissítéssel és hangfrekvenciával. Bár Foobar-al én jobban preferálom az ASIO kimenetet, bár a hasznuk kb ugyanaz, elkerülik a windóz-mixert. :R

A WMP egyetlen előnye, hogy alapból ott van, emiatt bár igénytelen és használhatatlan, de legalább mindig kéznél van. :DD Netrádióra mondjuk előfordul ritkán, hogy előveszem, vagy streamekre, amikre úgyse kell minőség. :D

(#13) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

mpc +1

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#14) #97716736 válasza weiss (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

;]

(#15) Dilikutya válasza Mate (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Melyik plugint használod?

Ideje lesz, hogy ilyen alapdolgokat támogasson amúgy a WMP. Zenehallgatásra én is azt használok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) nemlehet


nemlehet
őstag

Én sokat szívtam a WMP-vel amikor anime-ket néztem és úgy amúgy a feliratkezelése sem az igazi. Sokkal jobb a VLC vagy a MPC+CCCP. Meg amíg nem SSD-t használtam lényegesen lassabban indult el mint az előbb említett 2 lejátszó.

De azért örvendetes, hogy egy igen komoly gyengeséget javítanak, bár továbbra sem fogom használni, mert a VLC már megszoktam, tudom a billentyűparancsokat és igazából nincs olyan dolga amivel elégedetlen lennék.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) nubreed


nubreed
veterán

Mondjuk a Windows 7 media lejátszója is letudott már játszani x.264 mkv-ket alapból.

Az meg szégyen és gyalázat a WMP -re nézve, hogy a Foobar2000 már mondjuk 8 évvel ezelőtt is képes volt flac lejátszásra alapból, a WMP meg csak most jut el odáig.
Én sosem szerettem a WMP-t, azután sem fogom, tőlem akár az összes formátum támogatását bele tehetik, nem fogom megszeretni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A cikkből nekem sajnos nem derül ki, hogy az új WMP vajon natívan fogja-e támogatni a H.264-et, illetve a DivX/Xvid kodekeket. Tehát lesz natív H.264, DivX és Xvid dekóder az új WMP-hez?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) ryori válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


ryori
senior tag

Én iTunes-el hallgatok zenét, egész jól szól.

(#20) Vikthor


Vikthor
nagyúr

:W ez most komoly? Ezzel fullosan leégeti magát az M$... Ennyi generáció kellett hozzá??? Amúgy meg mindenki mpchc-t vagy xbmc-t használ értelmes lejátszás érdekében...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) #19617792 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

AIMP, ez az igazi, méltó Winamp 2.x utód. minden ami jó volt a 2.x-ben, ebben is. plusz még az opcionális media featurekkel is fénysebességű. és Winamp pluginek általában mennek vele.

[ Szerkesztve ]

(#22) nubreed válasza Vikthor (#20) üzenetére


nubreed
veterán

Vagy KMPlayert, vagy VLC-t vagy GOMPlayert és még lehetne sorolni az alternatív média lejátszók sorát Windows -ra, szerencsére rengeteg van, mindenki megtalálja a számára legjobbat, nincs senki rákényszerítve a WMP szopásra.

Mondjuk arra továbbra is kiváncsi lennék, hogy mondjuk monkey's audio vagy wavpack fileokkal mi a rákot kezdene a WMP. Szerintem ott megállna a tudomány. Nekem elég sok zeném van ilyen formátumokban is...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) Sub-ZeRo válasza ryori (#19) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt nem próbáltam ki. Nem tudom milyen. Mondjuk az mpc-hct lehet leszerélem vlc-re, mert mintha szebb képe és jobb hang lenne alatta. Pedig az ac3 be van lőve rendesen mpc alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24) gebro


gebro
aktív tag

Már ideje volt ennek a lépésnek. Amúgy én is VLC-t használok ezekre a formátumokra.

(#25) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ez sem győzött meg arról, hogy a 7 utáni rendszerekre ne a Winfos jelzőt használjam.

Nyugodj békében Integra!

(#26) Sinesol válasza Szatyor95 (#25) üzenetére


Sinesol
veterán

A 7 is egy fos már nem azért....

[ Szerkesztve ]

(#27) Szatyor95 válasza Sinesol (#26) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nekem eddig semmi bajom nincs vele, pedig a 7000-es béta óta használom, és mellette még Linuxozok is.

Nyugodj békében Integra!

(#28) Luftwaffe válasza devast (#6) üzenetére


Luftwaffe
csendes tag

+1

Mondjuk en kihagytam a madvr-t, de egyebkent szinten zenesz :)

May da bastard rest in pieces ;)

(#29) chris-v


chris-v
senior tag

Ideje volt, hogy végre újítottak! Szerintem lejátszó téren kb 10 évet vannak elmaradva és lehet keveset mondtam!
Egyébként én
Filmre: MPC-HC x64
Zenére: iTunes

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Nekem egy kérdésem lenne, mégpedig nem úgy volt, hogy a H.265 lesz a 4K és az utána következők kódolására használva, és nem a H.264, mert az túl nagy sávszélességet emészt, és a H.265 lényegesebben kevesebbet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31) LordX válasza zsolt501 (#30) üzenetére


LordX
veterán

H.265 == HEVC

(#32) laszlohu válasza nemlehet (#16) üzenetére


laszlohu
addikt

A feliratgondra, Vobsub (VSfilter ) beépülőt használtam anno,
ami Windows Media Playernél is tökéletes feliratot eredményezett,
egy zöld ikon jelent meg a tálcán és ott lehetett betölteni a feliratot.

Amit jelenleg használok, ami a vobsub legfrissebb verzióját használja natívan,
az az MPC - HC.

[ Szerkesztve ]

(#33) cacasz02


cacasz02
aktív tag

A legtöbben valamilyen mplayer klónt használnak filmnézésre szerintem a wmp meg van mert nem lehet leírtani a rendszerből. W10 után is így lesz ezen nem változtat semmi.

(#34) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha már a WMP frissül nem bánnám ha a WMC terén is lenne valami bővítés, újítás.

@(#33) cacasz02: ha jól sikerül és mindent tud miért ne változna? Egyel kevesebb program kéne a gépre.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#35) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

MPCHC for the win

(#36) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Hát ideje lenne már valamit újítani, mert elég vicces, hogy a Win 8.1-en még mindig a 12-es verzió fut!

Pedig régebben szokás volt, hogy minden új Windows-zal egy újabb verziójú, továbbfejlesztett Windows Media Player jött.
2009-ben adták ki a 12-t (persze pofozgattak rajta az évek során egy kicsit, de hát na! :DDD )

sáríála

(#37) xmaas


xmaas
őstag

Mar ezer eve VLC t hasznalom lejatszik mindent es nem kell kodek csomagokat telepitgetni, tartask meg maguknak windows lejatszojukat

(#38) M3Ny3'T válasza Blum1866_2 (#2) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Jelen. :U
WMP + K-Lite codec pack és kalap-kabát, mindent lejátszik.

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#39) Kasya válasza M3Ny3'T (#38) üzenetére


Kasya
nagyúr

BluRay, egyes MKV (hangkodolasi, vagy kep hiba), APE stb fajlokat nem, vagy reszlegesen. De meg a DVD filmek menu kezelese se mindig tokeletes...
A tobbcsatornas filmekrol ne is szoljak.

Bar elhiszem, hogy a sima, lebutitott filmekhez tokeletes.

(#40) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Valaki leadta a drótot a Microsoft-nak, hogy beléptünk a XXI. századba? :DDD :C

(#41) Воланд


Воланд
titán

erdekes dolog ez, ha az ms belerak valamit az operacios rendszerebe (bongeszo, medialejatszo), akkor jon az erofolennyel valo visszaeles, daraboljuk fel a ceget, buntesse meg oket az eu, legyen bongeszovalaszto, meg n-s windows, ha meg fejlesztik a rendszerben meglevo dolgokat, akkor jon a hulye ms, mit egeti magat, meg winfos. mintha nem lehetne alternativakat telepiteni es azt hasznalni. van sapka, nincs sapka.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) szabonagyur válasza Воланд (#41) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem érdemes ezzel foglalkozni... amikor bejött a felújított paint vagy a képmetsző akkor is jöttek okosok ezzel, hogy egyik másikkal minek foglalkozni, hiszen van más, meg jobb, stb.. Úgysem lesz jó semmi soha.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#43) Z10N válasza devast (#6) üzenetére


Z10N
veterán

Detto. Win/Lnx: mpc-hc, mplayer, vlc, foobar2k(asio)+plugs.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#44) Dilikutya válasza Kasya (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows 8-tól kezdve le se játszik DVD-t a WMP.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) #57638400


#57638400
törölt tag

A FLAC ugyanúgy szabad és nem csak ingyenes. (ld.: "free" jelentése)
Nálam az SMPlayer, a VLC, és az Audacious játszik (szó szerint :DDD).

(#46) hpeti2


hpeti2
aktív tag

Mit tökölnek ennyit a WMP-el, vegyék meg a Plex-et, adjanak hozzá egy WMP skint és mindenki boldog

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#47) robyeger válasza LordX (#31) üzenetére


robyeger
addikt

csak ezért szerintem nem fogunk Win10-re váltani :) , mivel a microsoft már tavaly bevezette a DXVA 2-ben a HEVC(H.265) támogatását. Szóval példaként a MPC-HC lejátszó 1.7.1.-es verziótól már szépen viszi IGP/GPU gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#48) D1Rect


D1Rect
félisten

Space-re mikor lesz pause?

(#49) Mate válasza D1Rect (#48) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam már most is van.

(#50) lowzor


lowzor
veterán

Ejjha, micsoda fejlődés :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.