Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Én ezt a címet olvasva, egy kicsit többet vártam volna ettől: A DP502-t minden oldalról kilyuggatták és ventilátorokkal is gazdagon kitömték a belső hőmérsékletek minél alacsonyabban tartásának érdekében. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#2) KillHates


KillHates
nagyúr

A címet olvasva -és még nem megnyitva a cikket- valami szokatlan, érdekes dizájnra számítottam. Aztán meghallani véltem az iróniát :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) KillHates válasza tupacamaru (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

4 mp-el előztél meg, ezek szerint nem rendhagyó a véleményem :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) Piftuka válasza tupacamaru (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Szvsz éppen a jobb oldali panel kilyuggatása volt felesleges.

Bár kétségtelen tény, hogy legalább - a "Phanteks Enthoo Pro II" gyártójával ellentétben - nekik sikerült a dizájnhoz illeszkedő módon megvalósítaniuk.

Nem gondolom, hogy ott alul egy megfelelően méretezett, modern tápegység oly' sok hőt termelne. Persze, ha valaki telepakolja HDD-vel, és SSD-vel az alsó részt, akkor még akár hasznos is lehet a rácsos kivitelezés.

Az viszont jó dolog, hogy végre ők piacra dobtak egy olyan gépházat, ami a régi idők "felül optikai meghajtók, alul-elől nyitott, rácsos kivitelezés" megoldásait idézi! :K

Ha valaki a tetőlapot teljesen lefedi, akkor egészen remek hűtést alakíthat ki a "huzathatás" segítségével, még kevés és/vagy alacsony fordulatszámon üzemelő ventik elhelyezésével is.

(Igazán klassz az lenne, ha csomag része volna az extra, cserélhető tömör fedlap is! ;) )

Szerk.: Plusz egy nagy piros pont jár az opcionális optikai meghajtó helyért! :R

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#5) Locutus


Locutus
veterán

De miért van ajtó rajta? :F

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#6) SidCorky válasza Locutus (#5) üzenetére


SidCorky
senior tag

Hogy eltakarja a csúnya 5,25-ös helyet. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) Viktor77


Viktor77
titán

Jó sokat dolgozhattak rajta, minden normálisabb márka ekkora háza ilyen.
Vagy a sok úgy értendő, hogy 5 perc helyett 20-at filóztak? Mert akkor 4x annyit gondolkodtak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#8) edward2 válasza Piftuka (#4) üzenetére


edward2
addikt

Vagy edzett üveg helyett lehetne sima lemez oldala. Tudom... Én vagyok a kivétel.

(#9) E770


E770
senior tag

megálltam egy pillanatra, felidéztem első normális házamat, egy P100-ast lassan már vagy húsz éve - milyen sokat próbáltam azóta és van is már választék rendesen, szegény Antec már csúszik át a futottak még kategóriába.
Tavaly eldöntöttem, hogy mostantól háznélkül megpróbálom, eddig tetszik... nem is értem miért tötyögtem ennyit a házakkal...

(#10) edward2 válasza E770 (#9) üzenetére


edward2
addikt

Hogyan ház nélkül? Amúgy házakkal mi volt problémád?

(#11) Ixion77 válasza edward2 (#10) üzenetére


Ixion77
őstag

pl. így vagy így
Ha igazán nagy teljesítményű játék vagy render PC-t használnék, én is ilyen irányba mennék. Amikor igazán sok hőt kell leadni akkor csak egy felesleges köztes akadály a légáramlatnak a ház.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#12) Piftuka válasza edward2 (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem vagy kivétel.

Mert az is jó megoldás. Több gyártó nem véletlenül teszi elérhetővé sok szériáját "hagyományos", és "Tempered Glass" kivitelben. (Vagy külön rendelhető tőlük fém oldallap is.)

Mindenki azt választhatja, amelyik neki tetszik. :K

"Aquila non captat muscas."

(#13) Piftuka válasza Ixion77 (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez már erősen ízlés dolga is. Én speciel ilyen "szétrobbantott" számítógépet soha nem használnék a szobámban, mert nem illik a lakás dizájnjához. :N

Bizonyos esetekben (nyári, forró napok, magas szobahőmérséklet) ez a megoldás egyébként kevésbé hatékonyan hűti az alkatrészt, mint egy zárt, megfelelő szellőzéssel ellátott számítógépház.

Ez "csak úgy" leadja az összes, teljes hőt a szobának, a másik pedig eleve segít abban, hogy kevésbé melegedjen fel a teljes üzem alatt.

A harmadik szempont pedig maga a környék, ahol a lakás van. Ha kevés a PM10 szennyezés, akkor esztétikus tud lenni a képen a falon látható megoldás (a másik soha; az konkrétan gusztustalanul ronda; mintha egy javítóműhelyben fotózták volna).

Ám ha sok a por, akkor azt minden nap kompresszorral fújogatni (mert törölgetni az alkatrészek, kábelek amorf formája miatt kb. lehetetlen) meglehetősen macerás.

Ellenkező esetben (ha hagyja a gazdája megülni rajta a port, pókhálót) pedig bukott az esztétikum.

Summa summarum: nem véletlen azért, hogy a számítógépekhez kitalálták a számítógépházakat. :)

"Aquila non captat muscas."

(#14) Cs1csó válasza tupacamaru (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem a cím tetszett: Sokat dolgoztak az Antec új házának szellőzésén

A képre ránézve látom, hogy ez is egy tucat ház olyan ami már 10 évvel ezelőtt is volt és 10 év múlva is lesz.

(#15) edward2 válasza Piftuka (#12) üzenetére


edward2
addikt

Én például a régi házamat is belül kiszivacsoztam és sokat tompult a hangja. A nagyon silent verziójú házak meg alig engednek be levegőt elöl.

Már évek óta nézem, de eddig csak a Meshify C ami kb maradt mint opció. Ott viszont meg nem tetszik a max 280mm VGA.

(#16) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Beraknak három ventilátort előre, de az egyiket eltakarják. Logic. :U

Ettől ráadásul még ronda is lett.

(#17) #72042496 válasza MeszesKPT (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

A képek alapján legalább három oldalról szellőzik a harmadik ventilátor is.
A ház nekem se tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#18) scarabeus86


scarabeus86
tag

Kifejezetten tetszik ez a ház és nem túl drága, lehet ilyet veszek jövőre az új gépnek. Egyedül az SSD kialakítása fura, oldalt nem biztos hogy jól szellőzne.

(#19) E770 válasza edward2 (#10) üzenetére


E770
senior tag

régen sokat válogattam, bevallom anno csalódást keltett az Antec P100-a (még most is megvan a garázsban), mert akkor még azt gondoltam hosszú távon együtt lehet élni egy házzal
főleg a hely volt benne szűk, de a fém részei sem voltak kellemesek
a légutak azok rendben voltak

az elmúlt években leginkább a THERMALTAKE Urban szériát választottam, főleg az S71-et
de a jelenlegi konfigot már nem volt kedvem házba tenni, itt van az asztal sarkában

(#20) E770 válasza E770 (#19) üzenetére


E770
senior tag

(#21) F e Z o


F e Z o
veterán

Az én Antec házanba is tehető 13db 120-as venti, mégiscsak 3-t működtetek benne. Valamit mostanában nagyon nem csinál jól az Antec szerintem.

H2O über alles!

(#22) edward2 válasza E770 (#20) üzenetére


edward2
addikt

:C komoly.

(#23) E770 válasza edward2 (#22) üzenetére


E770
senior tag

viccnek durva lenne

(azért porosodik, nyilván lefújom, de akkor is marad kb. annyi mintha szűrős házban lenne - apropó, amelyik háznak jó szűrői vannak ott lényegesen erősebb venti teljesítményekre van szükség, ami ugye hangosabb - és mindig lesz maradék por, ami a leggonoszabb és akkor is bejut, ottmarad bent a mindenen)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.