Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) martonx


martonx
veterán

Alza-ban megjöttek az 5000-es AMD processzorok. És még az áruk is vállalható. :)

Én kérek elnézést!

(#202) Reggie0 válasza D.Va (#200) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem tobb, talan a fele a villany a bevetelnek. Gameles kozben valoban ki kell loni, meg at kell profilozni, mert hatterben boven eleg 60% teljesitmenyen futtatni, ugy a hatasfok is jobb, igaz kevesebbet hoz, mint a kalkulatorok szerint. Gyakorlatilag nekem mar 5 eve semmibe sem kerultek a gamer kartyaim.

#199 g@norbert: Aki fel, hogy kigyullad a lakas, azert az is tudja jaratni akkor amikor otthon van, de nem jatszik, azert szep lassan visszahoz valamit. Kidobott penz nem elni a lehetoseggel.

(#203) g@norbert válasza Reggie0 (#202) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Értem hogy visszahozza az árát, és nem a lakás kigyulladása okozta félelem a mérvadó itt ebben a kérdésben, hanem csak abban az esetben, ha egyébként is nonstop megy a géped nem? :U
Mert ha a napi (jó esetben, mert nem minden nap játszom) pár órás játékhasználat által generált villanyszámlát vesszük alapul fogyasztásnak, akkor a többi idő alatt a plusz 60% teljesítmény okozta plusz költséged is megtérül az év minden napján, és pluszban kitermelsz egy videokártya árát is egy darab vgával bányászva ? :U
Ezt milyen videokártyával csinálod, és ha nem vagyok indiszkrét, pontosan mekkora összegű vga-t termel ki neked, persze a plusz villanyszámla költségét is nézve, hogy ingyen van? :U
Ezt azért kérdezem mert tényleg érdekel, naponta kb mennyi forint így a tiszta nyereséged?

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#204) Reggie0 válasza g@norbert (#203) üzenetére


Reggie0
félisten

Majdnem, de nem plusz 60% a fogyasztas, hanem a kartya powelimitjet allitom 60%-ra mikozben banyaszik. (Nyilvan a gep is fogyaszt, szoval a kalkulatorban maradhat a nevleges teljesitmeny). Most pl. egy 1070ti van(kotve vagyok a 10xx kartyakhoz a vision 3d miatt), kemeny 80khuf volt hasznaltan 1.5 eve. Ez a villanyt levonva 0.5 dollart hoz most naponta(korabban tobbet). Ha 0-24 megy es napi 4 orat jatszom(igazabol inkabb heti 4-et manapsag), akkor a 80ezer forintos hasznalt ara visszajon 533 nap alatt, a mostani szamok szerint. Mar most majdnem bejott 70ezer forint vele, ha jovore eladom 40ezerert, akkor tobb, 50%-al tobb marad a zsebemben, mint amikor vettem. Minusz inflacio. Ugyanezt eljatszottam mar 7870, 7960, rx290,980ti, 750ti kartyakkal is.

[ Szerkesztve ]

(#205) g@norbert válasza Reggie0 (#204) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Ez így teljesen ok, legalább a vga ára bejön.
Ha megy a nap 24 órájában akkor a minden levonás nélkül konkrétan mennyit is termel ki az egy darab 1070 ti?
Egyébként nagyon mókás ez a bányászat sztori , mivel nagyon sokan azt várják, hogy mikor dől be megint a bányász láz, a drasztikus vga árak csökkenésének a reményében, holott ennek pont az ellenkezője valószínűleg a mostani forgatókönyv.
[link]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#206) martonx válasza g@norbert (#205) üzenetére


martonx
veterán

Ez semmit nem jelent, csak spekuláció. Mint a tőzsde. Egyszer fent, egyszer lent. Erre várni teljesen butaság, noha nyilván, amikor pont lent van, érdemes a helyzetet kihasználni (tőzsde analógiánál részvényt venni, bányászás analógiánál VGA-t venni).

Én kérek elnézést!

(#207) g@norbert válasza Reggie0 (#204) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Azért még mielőtt fontolóra veszi az ember, van itt még más is, a plusz villanyszámla mellett még azt is figyelembe kell venni, hogy az összes hardverkomponens is folyamatosan elhasználódik mivel gyakorlatilag éveken keresztül éjjel nappal menni fog a gép.
Aki nem rendelkezik viszonylag új pc-vel, annak azt az esetleges lehetőséget is szem előtt kell tartania a szó szerint folyamatos használat miatt, hogy az elfáradt (tönkrement) hardverkomponens(eket) bizony pótolnia kell,ha netán valamelyik beadja a kulcsot.
Nem ugyanaz az elhasználódás mértéke, ha valaki jó esetben naponta pár órát játszik, vagy megy a pc 0-24-ben,viszont aki folyamatosan használja a gépét, pl a munkája miatt egyébként is, annak tényleg kitűnő lehetőség arra, hogy a használt vga ára visszajöjjön.

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#208) Reggie0 válasza g@norbert (#205) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem fog ez bedolni, eddig mar 2-3 alkalommal hitte azt mindenki, hogy bedol es megsem. Ennyi befektetes es kapacitas nem marad parlagon.

#207 g@norbert: Az elhasznalodas valoban problema, ha ugyanazt a szamitogepet szeretned hasznalni 30 ev mulva is.

#205 g@norbert: Levonas nelkul napi 1 dollar.

[ Szerkesztve ]

(#209) envagyok


envagyok
veterán

A hardveraprón 18 rtx30x0 videókártya lett csak az elmúlt 12 órában meghirdetve.
Ebayen rtx3060ti több mint 1100db
Van elég, csak nepperkézben.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#210) g@norbert válasza envagyok (#209) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Most nemrég vágtak pofán az msi egyik gyárából kb 200 darab msi 3090es kártyát, kb 100 millló értékben..🤣🤣🤣🤣 Hihetetlen..🤣🤣🤣
Van itt kártya, ha nincs akkor elveszik 😂😂😂😂
Itt a kettő cikk: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#211) genlog válasza g@norbert (#210) üzenetére


genlog
junior tag

Ha nem adják el, akkor elveszik. :DD

(#212) g@norbert válasza genlog (#211) üzenetére


g@norbert
aktív tag

És nem is akárhogyan lopnak, a románoknál mozgó autókat törnek fel nagy rendszerességgel, tisztára halálos iramban :DD :))
Igaz, a toretto gyerek kicsit rutintalan ehhez, a románokhoz képest :DD
A románok nagyon ügyesen megoldják, hogy ne legyen hiánycikk :DD
Itt a cikk, videofelvétel is van egy rablásról, nem kispályás :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#213) Cassi


Cassi
senior tag

Mai Digitimes: Nvidia's new GeForce RTX 30 GPUs have been in tight supply due to unsatisfactory 8nm process yield rates at its foundry partner Samsung, according to industry sources.

Ez a világos beszéd, nem a hamukázás a bányászokról és az extrém keresletről.

(#214) zborai válasza Cassi (#213) üzenetére


zborai
csendes tag

https://www.digitec.ch/

(#215) envagyok válasza zborai (#214) üzenetére


envagyok
veterán

Svájcból kell vámot és/vagy áfát fizetni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#216) zborai válasza envagyok (#215) üzenetére


zborai
csendes tag

Ha jól olvastam nem,a futárcégek drágábbak de még ugy is megéri.

(#217) Cassi válasza zborai (#214) üzenetére


Cassi
senior tag

Belinkelsz egy svájci boltot ahol egyik 3070-es sem kapható. Most ebből mit kellene leszűrni?

(#218) zborai válasza Cassi (#217) üzenetére


zborai
csendes tag

Te nyugodtan vasarolj Magyar boltbol! :)
A webshopon lathato a vart beerkezes es az arak is a helyukon vannak.
ryzen 5600x 99 000,3060ti 135000 ... Januar elso hetere van viszaigazolasom,majd felteszek fenykepet ha megjott,csak hogy megnyugodj... :)

(#219) Cassi válasza zborai (#218) üzenetére


Cassi
senior tag

Remélem értesz valamennyire németül, és elolvastad, hogy csak Svájcba és Liechtensteinbe szállítanak. De már az eddigiekből is látszik, hogy a szent együgyűség minősített esetéről van szó, sok szerencsét a vásárláshoz!

Mindettől függetlenül egy darab 3070-es sincs náluk raktáron, ergo a hiány tény továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#220) zborai válasza Cassi (#219) üzenetére


zborai
csendes tag

2 kari atveheto jan 5 ig-tenyleg nem tudom mit nezel,de ha mas kell azokt legalabb jo aron elo lehet rendelni...
Ahol problema van ott megoldas is,csak nem mindenki ennyire rugalmas hanem inkabb korlatolt gondolkodasu,meg szerencse hogy te nem noveled a varakozasi idot naluk :)
Egy svajci ismeros vagy megrendeled a boltba es egy futar meg elhozza ...Furgefutar nal lehet nezelodni...

(#221) zsid válasza zborai (#220) üzenetére


zsid
senior tag

Nincs a digitecnél egy darab sem készleten. Ha megérkezik a megadott időn belül és nem rendelték elő előtted többen, mint amennyi jön akkor átvehető majd... szóval ez nesze semmi, fogd meg jól.

<tRucKdriFteR>

(#222) envagyok válasza zsid (#221) üzenetére


envagyok
veterán

Most már lenne elég belőlük ha nem a nepperek vásárolnák zsákszámra.
Minden aprós oldal tele van magánszemély által vásárolt új garis bontatlan rtx30x0 videókártyával
Nagyobb országok apróin óránként 30-40db kerül fel.
Ha nem a neppereknél porosodna aranyáron hirdetve, akkor jutna mindenkinek, aki magának szeretett volna venni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#223) g@norbert válasza envagyok (#222) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Igen, boritékolható volt hogy ez lesz a kártyák ,, sorsa ".. 😡🤬🤬🤬🤮
Itt most már tényleg a kártya vásárlás előtt álló embereken múlik minden, ha így is megveszik a kártyákat a nyerészkedők jelentős részétől, hogy jó haszonnal zárják le a bizniszt, akkor bizony ez egy bevált gyakorlat lesz már a jövőben, hosszú távon minden frissen megjelent, és sokak által várt hardverek megjelenésénél.
Abban az esetben ha innentől kezdve ezek az ,, üzletek " nagyon kis haszonnal, vagy veszteséggel zárulnának a a nyerészkedők többségénél, akkor lehet hogy ez a folyamat nem lenne bevált bevételi forrásnak számító rendszer a jövőben sokak számára.
Sajnos kevés esélyt látok arra, hogy ez a felvásárlási trend megszűnik, látván a hardveraprón a rengeteg rtx kártyát, és azt is, hogy azért meg is veszik szépen lassan ezeket a hardvereket,és bizony nem fog rájuk rohadni mind 😡🤬🤢🤮
Miért nem lepődök meg? Sikeres volt az emberek beparáztatása, persze akit lehetett... De nyilvánvalóan igen sok emberről beszélhetünk, a jelenleg már kialakult helyzetet tekintve.
Ahhoz hogy ez ne történhessen meg, az embereknek most türelmesnek kellene lenniük, és ki kellene várniuk az új készletek megjelenését, és megvárni az árak normalizálódását, na ez az ami rengeteg embernek nem megy, és ezért ilyen drága minden 🤣👍

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#224) Mekiúr válasza envagyok (#215) üzenetére


Mekiúr
tag

Áfát mindíg kell fizetni.Ha ott nem akkor a vámkezelésnél itt. Vámkezelés meg kell, mert nem EU.-s országból jön a csomag.

(#225) Jadro válasza envagyok (#222) üzenetére


Jadro
veterán

Egy ellenszer van, a türelem. Hagyni kell, rohadjon csak rájuk. Lesz az még olcsóbb. Nem sör ez, hogy mindenképpen venni kell belőle. :DDD Persze ha megdöglött a kártya, akkor muszáj, de az upgradedel várni kell és kész.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#226) Cassi válasza Jadro (#225) üzenetére


Cassi
senior tag

Igen, és szerintem karácsony után javulni fog a helyzet. Most éppen lehet kapni Palit és Gainward 3070-est az iPonnál 285e-ért, ami még mindig magas egy kicsit, de már alacsonyabb sok PH-s hirdetésnél. Öröm lesz látni, amikor a nepperek megrohanják a kijáratot.

(#227) g@norbert válasza Jadro (#225) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Pontosan, itt most a kivárás lesz a jól bevált anyagilag megtérülő taktika ismét 😁
Arról nem is beszélve, hogy kb május környékén valószínűleg igen sok használt sok év garis rtx kártya lesz fennt a hardveraprón reményeim szerint, addígra sokszor végigjátszák a cyperpunkot, és megunják. 😉🤣

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#228) gbors válasza Cassi (#226) üzenetére


gbors
nagyúr

Az nagyon átmeneti lehetett - most éppen 300 a Palit és 320 a GW. A Palit MSRP-je 520 USD, azaz 200-210 között kellene landolnia...

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#229) envagyok válasza Cassi (#226) üzenetére


envagyok
veterán

Alakul.
Kinti aprókon már 500 euro a 3060ti
Aki nem tudja eladni január közepéig, az nagyot fog bukni rajta.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#230) g@norbert válasza Cassi (#226) üzenetére


g@norbert
aktív tag

,, Igen, és szerintem karácsony után javulni fog a helyzet."
Nagyon jó, hogy ennyire bizakodó vagy, tisztelettel adózom az optimizmusodat olvasva, csak az a gáz, hogy kb minimum 5 hónapot mondtak a készlethiány megoldásának a legkorábbi időpontjára sajnos, ami lényegében a nullpont, és onnan fognak szerintem kialakulni, illetve érdemben realizálódni a hardverek árai,mivel a kínálat telített lesz, és egyre kevesebben vásárolnak.
Nem kerget a tatár, és szerintem nem mindegy, (ha a mostani rtx vga árakat nézem), ha a most vásárolandó összeg, és a realizálódott, illetve jóval kevesebb összegért megvásárolt kártya mellé a különbözetből egy procit is tudok venni majd ugyanabból a pénzből 🤣🤣🤣
Mindíg lesz újabb, jobb, gyorsabb, modernebb hardverkomponens, amit meg lehet venni drágán azonnal, de ha ,, csak " játékok miatt vennél, nem professzionális munkához kell azonnal vásárolni, akkor bizony megéri várni. 😁👍
De persze ez csak egy vélemény, az én véleményem 😉👍

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#231) g@norbert válasza envagyok (#229) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Szerintem nagyon sokan fognak bukni rajta, ezt a következtetésemet csak abból tudom levonni, hogy már most sokan eladják a 3080as kártyájukat, mert csalódtak a teljesítmény/ár érték arányban, és most még jó áron el lehet pattintani.
Szerintem igen sok 3060Ti, és alap 3070-es kártya lesz az aprón pár hónap múlva 🤤🤤🤤
Sokan bedobják majd a törülközőt, ha megtapasztalják a 3070-3080as kártyák kompromisszummentes tejesítményét rt-vel 4k felbontáson 🤣🤣🤣
Jó lesz ez a jövő év, én biztos hogy jól fogok járni 🤣🤣🤣

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#232) zsid válasza Mekiúr (#224) üzenetére


zsid
senior tag

A mi esetünkben ( Svájc ) megvan erre is a kiskapu :DDD

<tRucKdriFteR>

(#233) g@norbert válasza zsid (#232) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Tehát vannak olyan élőhelyek, ahol megéri pc-t építeni 😂😂🤣🤣😁👍

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#234) zsid válasza g@norbert (#233) üzenetére


zsid
senior tag

Ennyi előnye van egy nem-EU országnak az EU-közepén. Ha veszel valamit pl Németországban akkor egy külön "exportszámlát" kell kérni, kilépéskor a határon a vámosok lebélyegzik és 90 napig visszaigényelheted az ÁFÁ-t. Nagyon sokan pont ezért járnak át Svájcból Németországba vásárolni, mert alapból olcsóbb és még nettó áron is vehetsz szinte mindent :DDD
Mondjuk PC-re még nem gondoltam, de a nagybevásárlásokat minden ismerősöm így csinálja.

<tRucKdriFteR>

(#235) M5Norbi válasza zsid (#234) üzenetére


M5Norbi
őstag

Akkor a fene szabályos és becsületes Svájcban is van ügyeskedés meg kiskapu :D
Lehet hogy van egy még fel nem fedezett történelmi szál és szegről-végről van magyar-svájci rokonság :DD

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#236) Protezis válasza zsid (#234) üzenetére


Protezis
őstag

Nem kell messzire menni. A szerbek ugyanezt csinálják Szegeden. Átjárnak vásárolni, ÁFÁ-t meg visszaigénylik.

(#237) Reggie0 válasza M5Norbi (#235) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy ne lenne, ebbol elnek - sot erre epul az egesz orszaguk -, meg a csokoladebol. A hetkoznapokban azert tunnek fene szabalyosnak, mert valahol kompenzalniuk kell.

[ Szerkesztve ]

(#238) makkmarce válasza Reggie0 (#237) üzenetére


makkmarce
őstag

nameg azért, mert jópár büntetés, ami vagyon alapú, (vagy mondjuk a komolyabb gyorshajtást börtönnel büntetik),
nem úgy, mint itthon, hogy kiszabják az 50ezret, aztán mehet a móka tovább.

okoskodom, tehát vagyok

(#239) Reggie0 válasza makkmarce (#238) üzenetére


Reggie0
félisten

A 300k-s bunti felett azert nem sokan siklanak el itthon sem. Persze van ilyen reteg, de elenyeszo.

(#240) makkmarce válasza Reggie0 (#239) üzenetére


makkmarce
őstag

a 300k nem visszatartó erő. aki keres 1 millát, és mondjuk fél évente lebukik, hogy 200-al száguldozik, csak megvonja a vállát és kesz. 1 millát meg elég sokan keresnek.
Viszont a jármű elkobzás és a letöltendő az azért elég szép visszatartó erő még a legnagyobb arcu legényeknek is.

okoskodom, tehát vagyok

(#241) Reggie0 válasza makkmarce (#240) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerinted hanyan keresnek 1 millat? Elenyeszo ez a szam.

(#242) makkmarce válasza Reggie0 (#241) üzenetére


makkmarce
őstag

szerintem itthon kb 100.000 ember legalább :U

okoskodom, tehát vagyok

(#243) Reggie0 válasza makkmarce (#242) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat legfeljebb. Az nincs 1% se.

(#244) Cassi válasza makkmarce (#238) üzenetére


Cassi
senior tag

Büntetőpontok is járnak gyorshajtás esetén, és egy limit elérése után bevonják a jogosítványt. Ne terjesszünk már hülyeségeket. A vagyon a legtöbb országban nincs nyilvántartva, ezért ez alapján bírságot kiszabni nem lehet/marhaság.

Az egy tipikus k-európai vonás, hogy próbálunk másokat befeketíteni, hogy mi ne nézzünk ki olyan szarul, és nagy örömet jelent egyeseknek, ha valahol mások is ügyeskednek: ők sem liliomot kakálnak stb. stb.

(#245) Reggie0 válasza Cassi (#244) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg eleve, a gyorshajtas a balesetek 1%-at adjak, es ebben egy 1%-nyi retegnek van penze kifizetni a buntetest. Hat, komoly szamok, megeri vele foglalkozni :) Olyan, mint ha azert kampanyolnek, hogy vagyoni alapon buntessek azokat az utasokat, akik a soforoket zavarjak vezetes kozben, igaz ez csak fele annyi balesetet okoz, mint a gyorshajtas.

[ Szerkesztve ]

(#246) makkmarce válasza Cassi (#244) üzenetére


makkmarce
őstag

és ha jogosítvány nélkül közlekedsz, akkor mi is a büntetés? szintén semmi. kérdezz rá a sok emberkére aki jogsi nélkül vígan autókázik, mert magasról tesz az egészre.
nem értem, mit próbáltam én befeketíteni? Bírálni merészeltem az idióta szabályozást? hűha..
Nézd meg carmageddon ricsit, vagy a tegnap fogott drogdílert mennyire hatotta meg, hogy elvették a jogsiját. Az egyszerű dolgozónak számít, de akiknél tényleg fontos lenne ott kb nulla a visszatartóereje.

okoskodom, tehát vagyok

(#247) makkmarce válasza Reggie0 (#245) üzenetére


makkmarce
őstag

tipikus struccpolitika. ha valamin javítani lehetne, akkor nehogy, hisz más is rossz. :W

okoskodom, tehát vagyok

(#248) Reggie0 válasza makkmarce (#247) üzenetére


Reggie0
félisten

Az meg tipikus hulyeseg, hogy az eroforrasokat olyasmire forditjuk ami jelentektelen, ahelyett, hogy hasznos dolgokkal foglalkozzunk.

(#249) makkmarce válasza Reggie0 (#248) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát akinek a közlekedésbiztonság a feladata, az menjen gyapotot szedni, hisz az sokkal fontosabb és hasznosabb, hisz itt már minden tökéletes :)

okoskodom, tehát vagyok

(#250) Reggie0 válasza makkmarce (#249) üzenetére


Reggie0
félisten

Az foglalkozzon valos problemakkal a kozlekedesbiztonsagban, mert van boven.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.