Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gbors válasza [Prolixus] (#98) üzenetére


gbors
nagyúr

Alapvetően egyetértek, csak ide fűznék be még valamit:

A legnagyobb bbaj hogy megtehetik és semmit nem tehetsz ellene. A pénztárcáddal szavazol, csak nincs kire szavazni. Nem tetszik amit az NVidia művel? Vegyél AMD-t. Ja hogy az AMD is ugyanezt csinálja? Akkor vegyél konzolt. Ja hogy konzol sem elérhető? Akkor egyél sz@rt kedves végfelhasználó.

Van negyedik irány is - egy kicsit felfüggeszti az ember ezt a hobbit, vagy legalábbis takarékra teszi a következő fél évre. Nyilván ez sokkal nehezebb, ha van egy régen várt játék a horizonton - az ötödik irány, hogy megveszed, és leszarod, hogy többe került :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#102) Reggie0 válasza Chaser (#97) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont sokkal tobben vannak a gamerek es kapucsengotol kezdve kb. barmin jatszanak. Sok kicsi sokra megy. USA-ban a gamerek 24millio kg CO2-t termelnek, mig a bitcoin vilag szinten 63 millio kg CO2-t.

[ Szerkesztve ]

(#103) Chaser válasza Reggie0 (#102) üzenetére


Chaser
titán

először is tisztázni kellene a gammer kérdést, mert telefonos gammer is van, mindent összegezve sok gammer' van
én kimondottan pc-s kérdésre értem, ez a szegmens egyre jobban csökken - ettől még nyilván aki pl konzolra vált ugyanúgy fogyaszt más eszközzel -
és pazarlás szempontjából a játék sem jobb a bányászatnál, ez nem kérdés
de mint mondtam nekem nem kimondottan a bányászattal van bajom, ha valaki úgy akar pénzt keresni hát keresse, közvetve-közvetlenül minden munka szennyezi a környezetet
az a bajom, amikor jönnek a megújuló baromságokkal
miközben rengetegen a munkahelyükről tolják/tolták, és a megújuló forrásokhoz ugyanúgy kellenek eszközök amiket le kell gyártani, stbstbstb

(B)[Prolixus](/B)
ezzel így vagyok én is, sok mindent megértek, de vásárlóként nem érdekel
és ezek messze nem tisztességes üzleti magatartás kategória amit leművelnek
én pl nem adtam el semmimet, hogy majd megveszem a következő sz@rjukat, de sokan eladták, oszt' most vagy tudnak lőni valamit, vagy már a régi eszközt sem tudják használni
pontosan tisztában voltak vele a gyártók, hogy ebből nepperkedés lesz, pontosan látszik mennyire érdekli őket
ők mindent megtesznek, persze hogyne, elejétől kamuznak, nem szeretem mások felmenőit szidni, de a qrvaanyjukat' azt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#104) wattafaka válasza Chaser (#103) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mondjuk én azokat nem tudom sajnálni, akik még az új cucc megérkezése előtt eladják a dolgaikat, csak hogy 5 ezerrel többet kapjon érte. Aztán meg hopp.

Azt megértem, ha valaki csak úgy tudja megvenni az újat, ha eladja a régit, de hogy azt sem várja meg, míg kijön az új termék (akkor rájött volna, hogy vissza az egész) az már felelőtlenség a mai világban.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#105) martonx válasza Chaser (#97) üzenetére


martonx
veterán

Jogos, nem vettem észre, hogy nincs készleten. Az RTX 3070-ekkel hasonlítottam össze, ahol még ár sincs kiírva. Gondolom azért aminek van ára kiírva, ott tényleg csak átmeneti készlethiányról van szó, nem hónapokig darab se fog érkezni esetről.

Én kérek elnézést!

(#106) Reggie0 válasza Chaser (#103) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol a megujulo az pont annyira baromsag(vagy nem), mint barmilyen mas szituacioban, akar kulon is lehetne valasztani. Azt a napelemet vagy szelgepet ugyis legyartja a gyar, ugyis megveszi valaki, tehat a szennyezes ugyis meglesz, az mar nem mindegy, hogy hogyan es mennyire, mekkora veszteseggel lesz kihasznalva a megtermelt energia. Ilyen szempontbol pedig lehet tisztabb, mint ha hagyomanyos energiamixre tamaszkodna es osszessegeben jobb a helyzet, mintha egy lakossagi fogyasztohoz kerult volna a megujulo.

[ Szerkesztve ]

(#107) martonx


martonx
veterán

Elég sok új generációs GeForce köthetet már ki a bányászfarmokon - PROHARDVER! Videokártya hír

ahogy látom Nvidia esetében tényleg nem csak paper launch volt, csak épp a bányászok rögtön még ott helyben fel is vásárolják, ami kijön a gyárból.
AMD az RX6xxx-el valóban paper launch-ot csinált.

Én kérek elnézést!

(#108) makkmarce válasza flashpointer (#100) üzenetére


makkmarce
őstag

akit ismerek logisztikusokat, azok 4x-es drágulásról és csúszásokról számoltak be. Sima utasszállítóba nem lehet csak úgy berakodni, a súlyeloszlás egy repülőn nagyon fontos, és a csomagokat se tudod rendesen rögzíteni. Ha akad is gép ami így szállít, az nem túl sok lehet.

okoskodom, tehát vagyok

(#109) makkmarce válasza Reggie0 (#96) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem is ez a 2-6 hét volt
de most amit szeptember közepétő, végétől rendeltem csak szorványosan érkezik. Vagy 10 csomagra várok, és a tracking is katasztrófális.

okoskodom, tehát vagyok

(#110) Chaser válasza wattafaka (#104) üzenetére


Chaser
titán

de érted, azért adja el mert azt mondják neki jön az új, különben nem adná el
nem mondtam hogy bárkit sajnálok, de ez inkorrekt
és sokszor nem 5e ft-okról van szó, hanem sokkal többről, teljesen ésszerű ha valaki el akarja adni új gen előtt, épp nemjáccós' korszakában is lehet

martonx
nem így működik náluk
3070-ek pl szoktak lenni, vettem is, azóta is tudtam volna venni többször, legutóbb tegnap is, 3070 topikba betesszük ha épp elérhető valami
de, ehhez figyelni kell vagy scriptelni, ez ugyanúgy nincs, néha beesik pár db, esetleg nagyobb készlet, percek alatt elfogy
egyszer volt talán h gw-ből volt kb egy órán keresztül
de ugye ez a valós igények 10%-ra sem elég
5xxx meg egyáltalán nincs
ahogy konzolok is kikoptak, amikbe szintén amd gyártja a soc-ot, illetve nyilván nem gyártja
nem tudom mit csesztek el, de azt nagyon

Reggie0
tisztább lehet, szennyező attól marad
tegnap barátommal témáztunk autókról, értelmes gyerek, mondja megy akkor villanyossal
mehet, de le kell gyártani, gumi kopása ugyanúgy szennyez, max nem füstöl az ember pofájába a belső égésű motor
de tölteni kell, amihez energia kell, amit meg kell termelni, és a kukás akkuk majd mennek veszélyes hulladékba, arról nem beszélve hogy milyen a gyártásuk
ha gyalog indulok el 500km-re, akkor is 1-2-3 cipőm elkopik míg odaérek, tehát szennyezek, max kevésbé
csak azzal van bajom, aki úgy adja elő az alternatív energiát mintha az világmegváltó lenne, pedig nem, csak a kisebbik rossz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) wattafaka válasza Chaser (#110) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ez oké, hogy jön az új, de mindezt azelőtt, hogy azt sem tudja mennyibe fog kerülni, és lesz-e rá pénze egyáltalán még a régi kártya eladásával együtt? Továbbra is felelőtlenség részemről.
És mégcsak magyaráznom sem kell, hogy miért, mert a gyakorlat tökéletesen megmutatta.

Azt meg mondani sem kell külön, hogy jön az új, mert mindig jön az új :)

[ Szerkesztve ]

(#112) Televan74 válasza Chaser (#110) üzenetére


Televan74
nagyúr

Borzasztó egy helyzet, főleg annak aki most szeretett volna az új hardverekből gépet építeni. És még azt sem mondhatja hogy elmegy akkor új konzolt venni, mert az sincs.

Nem válasz akart lenni! Bocsi! :R

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#113) Chaser válasza wattafaka (#111) üzenetére


Chaser
titán

behazudták az árat is
ha az ember vga-nál rákalkulál még 30%-ot msrp-re, az már a gaming x szint kell legyen customból, ha még 10%-ot rákalkulál magyar kapsziság felárra, akkor is 40% msrp árhoz képest
ezel lehetett kalkulálni, azzal nem, hogy semmi nincs, de az is qrva drágán:)
lehet felelőtlenség így matekozni, az viszont legalja, amit a "gyártók" műveltek - nem gyártók ezek, hanem bohócok, abból is a rosszabb fajta, amin még röhögni se lehet -

szerk:
Televan
nekem elment tőlük a kedvem, ennyit sikerült elérniük
úgy nem kell 3070 se hogy vadásznom kell rá, és kényszerből kell vennem pl a gw-t, ami az egyik legjobb kártya, de akkor is először kényszerből vettem, mert az volt - igaz másnak vettem, de magamnak is csak azt tudtam volna -
max munakgépet veszek pc-ből innentől, egyébként is orbitális pénztemető, de ha nem kell a pénzem akkor nem
kis s-t sikerült vennem, számomra legfontosabb játék simábban fut mint 3600+5600xt/3100+3070 kombóval, pedig sallang is tisztességes volt alattuk
grafika butább, de "érzésre" lagg mentes 120hz ( :
legalább ennyi kiderült
azt is megértem aki azt mondja covid miatt ez legyen az ember legnagyobb problémája
jogos
de az elv, hogy a pofámba hazudnak, és mindenkinek, akikből elvileg élnek
ráadásul pont a covid/tél kombó miatt akartam személy szerint valami gamer gépet, tavasztól felőlem rájuk is rohadhat:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) wattafaka válasza Chaser (#113) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ja persze, nyilván szánalom amit csinálnak, ez vitán felüli.

Én csak azt mondom, hogy nehéz bármivel is előre számolni a mai világban, főleg hogy már abban sem lehet biztos az ember, hogy másnap kimehet-e az utcára :/

(#115) Reggie0 válasza Chaser (#110) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, az egyertelmu, hogy minden szennyez, eszembe nem jutna ezt tagani. De, hogy mennyire az azert eleg szeles spektrumon terul el.

(#116) g@norbert


g@norbert
aktív tag

A pcworld cikkéből,melynek a címe :
,, Egy rakás új GeForce kártyát adott el az Nvidia a bányászoknak "

,, Kiderült, hogy nem csak azért, mert olyan nagy a kereslet. Pénzügyi elemzők az RBC Capital Marketsnél és a Barronsnál úgy tudják, hogy az Nvidia igen jelentős mennyiségben, úgy 175 millió dollárnyi értékben eladott a bányászoknak GeForce RTX 30-szériás grafikus vezérlőket. Részben ez az oka az óriási készlethiánynak. Persze az gyártónak nincs miért aggódnia, éves szinten 37 százalékos növekedést produkált a harmadik negyedéve során. "

,, Mindez azt jelenti, hogy bár a teljes árbevételt tekintve nem hoztak olyan rettentő sokat a bányászok a zöld óriásnak, de miattuk rengeteg gamer nem jut új GeForce kártyához. Márpedig a bitcoin épp dübörög, közeledik az Ethereum V2.0, ezért a kereslet a videokártyák iránt a bányászpiacon is hatalmas.
A gyártók, kereskedők és szakemberek szerint csak 2021 első hónapjaiban javulhat a helyzet valamelyest. "

Tehát, ennyi a sztori lényege, és közel sincs még vége, darab-darab, a munkának is menni kell, egy a lényeg, hogy el legyen adva minél több, teljesen mindegy hogy kinek, csak dübörögjön a profit, azért a 37%os profit növekedés szép egy negyed évre.. :))

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#117) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Userként elmondhatom, hogy rohadt fárasztó volt beszerezni a 3080-ast, és ezzel nemhogy nem vagyok egyedül, hanem még szerencsésnek is mondhatom magam, h egyáltalán összejött. Legolcsóbb AIB modelltől egészen az egyik legdrágábbik zavartak. Tartok tőle, h ez a közeljövőben sem fog változni, és attól is másokat is a prémium kategória felé fognak kergetni a nagynevű gyártók. Tekerni harmatos három-öt százalékot az órajelen, fél kilóval nagyobb hűtőt rábűvészkedni, meghinteni egy egérmozival, ééés a kötelező erdzsíbível, és a paraszton nettó száz-százötven eurót realizálhatunk. Tapsolni fog örömében, hogy egyáltalán kapott, és kisimul. FE-t meg a bőrdzsekis konyháján kívül max csak streamelve láttunk.

Persze pisztoly nincs az ember halántékához tartva, hogy ezt tegye, de nekem átlagjózsinak ez lett a "distill", mind véleményben, mind pedig hardverben. A többi, hogy most Wakandában kifogyott a vibránium, meg a gyárban már a harmadik lázadást fojtották vérbe (mert hét napból nyolcban rizst szolgáltak fel a kantinban) valahogy nem tud érdekelni...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#118) wattafaka válasza muxi-muxi (#117) üzenetére


wattafaka
senior tag

Átlagjózsik szerintem lentebb kategorizáltak :D
Magyarországon legalábbis biztosan. Az AverageJoseph már találóbb akkor.

[ Szerkesztve ]

(#119) g@norbert válasza muxi-muxi (#117) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Teljesen megértelelek, és nagyon jól mondtad, sok játékos szeretne olyan kártyát venni, ami tényleg hosszú távra jó, teljesítmény, és hűtés terén, mint pl én, akinek nem az alap modell kell, hanem egy bitang, combos, brutális hűtéssel ellátott, custom kártya, akár sima, akár vizes verzió.
Nálam a zotac amp extreme termékei a mérvadóak, mivel tuning, megbízhatóság, és hűtés terén szinte a legjobbak között vannak, arról nem beszélve, hogy az eggyel erősebb kártyák teljesítményét azért szokták tudni, kis erőfeszítéssel, nem extrém tuninggal.
Csak most én úgy érzem, hogy mire kijönnek ezek a modellek, addígra már szinte az újabb kártyák is itt lesznek :DD
Ez bizony szívás. :DD

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#120) g@norbert válasza muxi-muxi (#117) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Soha nem vettem videókártyát közvetlenül a megjelenést követően, pontosan azért, mert mindíg az első szériákból derülnek ki a problémák, amit később orvosolnak, de kívánok sok szerencsét a választásodhoz, ez egy nagyon komoly kártya. :K

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#121) Z10N válasza gbors (#101) üzenetére


Z10N
veterán

"az ötödik irány, hogy megveszed, és leszarod, hogy többe került"
Ezt nem lenne szabad csinalni. Ezzel csak azt validaljak akik megveszik, mint a 2018-as banyaszlaz idejen, hogy ugy is megveszik es evrol evre emelik az arakat a gyartok es a nyereszkedok. A tudatos vasarlo turelmes, ahogy mondod: "Van negyedik irány is - egy kicsit felfüggeszti az ember ezt a hobbit, vagy legalábbis takarékra teszi a következő fél évre.". Ilyen tempoban akar evekre is, mire "normalizalodik" a piac. IMHO.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#122) #72042496 válasza Z10N (#121) üzenetére


#72042496
törölt tag

A tudatos vásárlásba abszolút belefér az is, hogy a mindenféle kockázatot és magasabb árat vállalva megjelenés után vesz meg valamit az ember.

(#123) gbors válasza Z10N (#121) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem az elsődleges dolog az, hogy valaki elégedett legyen azzal, amit vesz, kitermelje neki a cucc az értékét. Nem lehet mindig, minden iparágban fogyasztói élharcosnak lenni. Ha pl. valakinek a Cyberpunk 2077 a következő 6-12 hónap legfőbb eseménye kikapcsolódás terén, akkor lehet, hogy megéri +50-100-at kifizetni a 3070-ért, vagy +100-200-at a 3080-ért. Ha ez a pénz elérhető, rendelkezésre áll, akkor inkább csak annyi a kérdés, hogy így tud-e az illető legtöbbet kivenni belőle.
Az ilyen típusú vásárlók annyira amúgy sincsenek sokan, hogy komolyan elbillentsék a jövőben a várható profitmaximum pontját. Inkább az elején jelentenek gondot, amikor fel lehet tornázni a 300e FT-os kártyát 500-ig.

#122 Balika911: pontosan.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#124) martonx


martonx
veterán

Ez is egy jó áttekintés a témában: Report: Apple, Microsoft and Sony to Blame for AMD Shortages | Tom's Hardware

Az AMD kényszerpályán mozog, mert Apple és Qualcomm beelőzi a TSMC-nél. Amit meg ki tud préselni a TSMC-nél azok a chipek meg mennek a konzolokba, és csak utána jönnek a saját CPU, GPU-i.
Nvidia-nál nincs ilyen gond, őket meg a bányászok rabolják le.

Ahogy látom ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#125) Darmol válasza martonx (#124) üzenetére


Darmol
senior tag

Lópikulát.
Utolsó infó szerint 8 hónapra előre kell leadni a rendeléseket TSMC-hez. AMD szeptember végétől egy hónapon keresztül azt nyilatkozta lesz elég.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#126) Komplikato válasza Darmol (#125) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet a kártyák nagy része az Apple cégnek megy, hiszen ők egyben adják el a gépekkel és előre be kell rendelniük?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#127) genlog válasza Darmol (#125) üzenetére


genlog
junior tag

Érdemes abból kiindulni, hogy cégnek és politikusnak még a kérdését sem hisszük el... Ezek után nem tévedhetünk nagyot.

(#128) EXA válasza martonx (#124) üzenetére


EXA
aktív tag

Már csak azt várom ,hogy maga az AMD közöljön valamit, ha már procit meg kártyát nem fog idén.

(#129) Chaser válasza martonx (#124) üzenetére


Chaser
titán

ezt matekoztam én is ki már párszor
nyilván ms-sony kemény szerződést íratott alá velük, ők pedig megduplázták az első körös 5-5m soc rendelést
de, ez legyen az amd baja ha belement, ettől független belehazudott az orcánkba'
még a vga-ra fogjuk rá hogy nv miatt "rákényszerült" a bejelentésre, de cpu-ra nagyon nem
ahogy nézem nemhogy 5xxx-et, de lassan már 3xxx-et sem gyártanak - itteni boltok kínálata, árai alapján nekem ez jön le -

EXA
én az intelt várom, ő is bejelenthette volna idénre a nem létező készletét ( : így nagyon kilóg a sorból...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) Darmol válasza genlog (#127) üzenetére


Darmol
senior tag

Engem alapvetően az zavar, hogy ez nem egy egyszeri elhamarkodott kijelentés volt, hanem folyamatos kommunikáció egy hónapon keresztül.
De tegyük fel, hogy oké, átverték a népet. Miért? Mi volt a motiváció?
Hogy hátráltassák az nV eladásait? Na ne röhögtess...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#131) Reggie0 válasza g@norbert (#116) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert be kell latni, ez az nvidianak is sokkal kenyelmesebb megoldas a penz meg ugyan az.

(#132) g@norbert válasza Darmol (#130) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Pontosan látod a probléma lényegét, ez a durva, hogy a folyamatos pozitív irányú és tartalmú kommunikáció miatt van mindenki felháborodva,amit egy hónapig folytattak.
Egyszerűen hatost akartak dobni golyóval, ez bizony egy szép nagy blöff volt...
Hogy ezt vajon miért tették?
Úgy gondolom, hogy ne haragítsák magukra a játékos társadalmat, mert avval a konkrét ténnyel kellett mindenkinek most szembesülnie, hogy a cég direktbe helyben eladott rengeteg hardvert a bányászoknak, és szinte nem maradt semmi a játékosoknak..
Nyilván azt nem mondhatta, hogy bocs de mi magasról sz@runk rátok, nekünk teljesen mindegy hogy ki veszi meg, rengeteget eladtunk a bányászoknak itt helyben, nektek nem maradt, bocs, ez üzlet, és nekünk a profit az első, és így jelentősen jobban jártunk, mert a szállítási költségeket is gyakorlatilag megspóroltuk. :C

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#133) g@norbert válasza Reggie0 (#131) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Persze hogy az, evvel nincs is semmi gond, de akkor be kell vállalni ezt a cégnek, és azt kell mondani hogy a bab nem hús, nekünk így a jobb, így járunk jobban, ne számítsatok a termékeinkre, aki tud venni az örüljön hogy kap, akár dupla áron egy dealertől. :DD
Igen ám, de ezt ugye nem teszi meg, hanem inkább lehazudja a csillagokat az égről, nehogy rossz helyzetbe kerüljön ezen a piacon, mert nem lesz örökké bányászat, és utána bajban lesz.
Ez a hozzáállás a hányinger szerintem, úgy gondolom, hogy a korrekt jelző nem nagyon illik most ide.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#134) Reggie0 válasza g@norbert (#133) üzenetére


Reggie0
félisten

Azzal az a baj, hogy bepoccennek a juzerek, amirol viszont nem tudnak, az nem faj. Sajnos gpu-knal az uzlet nem siman uzlet, a gamereknek a lelket is apolgatni kell a cegeknek, az meg azert eleg szivas egy feladat.

(#135) Z10N válasza #72042496 (#122) üzenetére


Z10N
veterán

"Abszoulut" nem. Kiveve, ha banyasz vagy es csakanynak hasznalod.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#136) Z10N válasza gbors (#123) üzenetére


Z10N
veterán

"Szerintem az elsődleges dolog az, hogy valaki elégedett legyen azzal, amit vesz, kitermelje neki a cucc az értékét. Nem lehet mindig, minden iparágban fogyasztói élharcosnak lenni. Ha pl. valakinek a Cyberpunk 2077 a következő 6-12 hónap legfőbb eseménye kikapcsolódás terén, akkor lehet, hogy megéri +50-100-at kifizetni a 3070-ért, vagy +100-200-at a 3080-ért. Ha ez a pénz elérhető, rendelkezésre áll, akkor inkább csak annyi a kérdés, hogy így tud-e az illető legtöbbet kivenni belőle."

Nem. Ezzel csak azt mutatjak meg a piacnak, hogy ennyiert is megvszik es kesobb ez lesz a standard. Lasd "arvizes" HDD arak.

"Az ilyen típusú vásárlók annyira amúgy sincsenek sokan, hogy komolyan elbillentsék a jövőben a várható profitmaximum pontját. Inkább az elején jelentenek gondot, amikor fel lehet tornázni a 300e FT-os kártyát 500-ig."

Regen is volt early adopter felar. Valaki irta is, hogy 10-20%, de itt tobbrol beszelunk (50%+). Figyeld meg, hogy ez "peldamutato" lesz.

Ui: Az egyik talalgatos topikban a pandemia elejen le lettem hurrogva, hogy mivel nem lesz sok embernek munkaja nem lesz kereslet. Aztan most nezd meg, hogy mi a helyzet. Azt mondtam, hogy mivel mindenki otthon fog ulni es unatkozni fog hatalmas kereslet lesz. Es nekem lett igazam, tobbszorosen is. Tavasszal es nyaron olyan konfig arakat lattam, hogy csak huledeztem. A banyaszlaz idejen a vga-k voltak ilyen aron, de most komplett konfigokra voltak ilyen elszallt arak. Erre most most pedig rajon, hogy se AMD CPU/GPU, se NV GPU, se XBOX/PS5 nincs es az arak meg az egekben (nincs keszlet, banyakba mennek).

Kozben meg "a nem tudjak majd megfizetni otthon ulok" akar ketszeres aron is megveszik. Figyeld meg, hogy az arak tartosak lesznek.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#137) Darmol válasza g@norbert (#132) üzenetére


Darmol
senior tag

"Úgy gondolom, hogy ne haragítsák magukra a játékos társadalmat"
Miért, most mi történik? Azért nem kell túl nagy koponyának lenni, hogy előre meg lehessen jósolni a hangulatot. Annyira alap, hogy még egy szociopata is képes lenne rá. :U

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#138) g@norbert válasza Darmol (#137) üzenetére


g@norbert
aktív tag

A hazug embert hamarabb érik utol, mint a sánta kutyát.
Nem lehet következmény nélkül így átverni ennyi embert, ezért a jogos felháborodás.

#130 - ,, De tegyük fel, hogy oké, átverték a népet. Miért? Mi volt a motiváció?
Hogy hátráltassák az nV eladásait? Na ne röhögtess...''

Itt még el sem akarod hinni, sőt nevetségesnek tartod még a feltételezést is, hogy át lett verve rengeteg játékos avval, hogy eladtak helyben rengeteg hardvert, és nem maradt a játékosoknak szinte semmi,ami ugye nyilvánvaló.. :C

#137 -,,Miért, most mi történik? Azért nem kell túl nagy koponyának lenni, hogy előre meg lehessen jósolni a hangulatot. Annyira alap, hogy még egy szociopata is képes lenne rá.''

Itt meg egyértelművé teszed még egy szociopata számára is azt, hogy ez lesz a végeredménye ennek a nyivánvaló átverésnek, amit az előző hozzászólásodban még röhejesnek is tartottál :C

Talán el kellene végre döntened, hogy mivel hergeled a hozzászólókat :DD :C

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#139) Cassi válasza g@norbert (#116) üzenetére


Cassi
senior tag

A bányászok is a kereslet részei, amivel a gyártónak számolnia kell. Nem lehet elhinni, hogy az Nvidiát meglepetésként érte, hogy bányászok is vesznek kártyákat.

Sajnos van néhány mélyebb ok is, ezek a legaggasztóbbak. Tényleg rettenetesen koncentrálódott a félvezetőgyártás egy kicsi, de feszült régióban. TSMC, Samsung, lassan nem is lesz harmadik helyezett. Tíz évvel ezelőtt még Made in USA volt az i5, talán ez volt az utolsó amerikai gyártású termék az életemben. A Ryzen már Made in Taiwan, a memóriák koreaiak, kínaiak, GPU-k szintén. Az nem hír, hogy Európa elektronikában már nem számít, de már Amerika is csak beszállítója a dél-ázsiai ipari komplexumnak.

(#140) g@norbert válasza Cassi (#139) üzenetére


g@norbert
aktív tag

Az a bosszantó, hogy a nyilvánvaló köteletettségeit söpri a szőnyeg alá a gyártó, teljesen mindegy, hogy kinek adta el szinte az egész készletet helyben,csak ne hazudjanak, hogy azért nincs, mert el vannak csúszva a gyártással.
Ezek után szinte biztos, hogy nagyon okosan kötöttek meg minden szerződést, az elvállalt mennyiség szállításának a tekintetében, hogy ne lehessen őket felelősségre vonni az esetleges nem teljesítés miatt, mert gondolom ez nem egy olyan piaci réteg, hogy szól a gyártó hogy ennyi van, és aki kapja marja, itt azért szerződés szinten vannak lefoglalva előre a szállítandó mennyiségek, és a hardver/darab végfelhasználói árat tekintve nem kis pénzről van szó.
Csak csinálná ugyanezt, ugyanilyen hozzáállással egy másik gyártó cég aki nincs ilyen monopol helyzetben, olyan kötbért akasztanának a nyakába, hogy tönkre is menne, mivel a forgalmazó cégek nem tudnak mit eladni, amit szerződésben rendeltek a gyártótól.
Az nem lehet vétó jog egy gyártó cég részéről, hogy a hírtelen megnövekedett helyi kereslet miatt nem teljesíti a szerződésekben foglaltakat, mert így jobban járt, mivek nem kellett a szállítási költségre költenie.
Azért ez nem kispályás hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

(#141) gbors válasza Z10N (#136) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem. Ezzel csak azt mutatjak meg a piacnak, hogy ennyiert is megvszik es kesobb ez lesz a standard. Lasd "arvizes" HDD arak.

OK, ha neked fontosabb, hogy milyen üzenetet küldesz a piacnak annál, hogy a top szórakozási formádhoz hozzáférsz-e megfelelő minőségben, akkor vásárolj aszerint :) Ha 20 évvel fiatalabb lennék, akkor vszleg nekem is ott dübörögne a gépben egy RTX 3070 meg egy Cyberpunk előrendelés.

Pont pár napja írtam valahová, hogy én sokakkal ellentétben nem látok a jövőbe, úgyhogy nem jósolgatok - ezért különösebben nem mozgat meg, hogy ki mit tudott biztosan már tavasszal. Én is azt tartom jelentősen valószínűbbnek, hogy a járvány miatt nem fog a gyártók nyakán rohadni a portéka - viszont ennek a megítéléséhez még korán van, mert egyelőre nincs megfelelő mennyiségű ellátás.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#142) genlog válasza Z10N (#136) üzenetére


genlog
junior tag

Az árra érzékenyebb (még megmaradt) PC-gamerek nagyon nagy része átpártol a konzolokra. Ennyi. Ezt eredményezi a jelenlegi és majd az abból következő helyzetek.
"Mellesleg" ez a konzolgyártóknak is jó, talán kicsit ők is tehetnek a kialakult szituról.

(#143) #72042496 válasza Z10N (#135) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, abszolút. Ha valaki egyszer tudja, hogy mit vesz és mennyiért, és neki ez megéri (mindegy, milyen célra), akkor az hogy' a viharba ne lenne tudatos vásárlás?

Vannak illusztris példák, amikor ezekkel nincs valaki tisztában, aztán megy a fórumos rage-elés, hogy kicseszett vele az Intel/AMD/nVidia, mert ő megvette az X terméket és most fél évvel később jön az újabb olcsóbban, és ez milyen dolog már.

[ Szerkesztve ]

(#144) Z10N válasza gbors (#141) üzenetére


Z10N
veterán

"OK, ha neked fontosabb, hogy milyen üzenetet küldesz a piacnak annál, hogy a top szórakozási formádhoz hozzáférsz-e megfelelő minőségben, akkor vásárolj aszerint"

Nem top. Mellette meg fotozas, videovagas, csillagaszat (tavcso), egyeb DIY IT projektek es a legnagyobb a studiozas/zeneles. Onmagaban mindegyik tudja vinni a penzt, de ilyen ocsmany nyereszkedes ami az utobbi idoben zajlik meg soha nem volt mashol.

Ezenkivul a megfelelo minoseghez ott a konzol.

"Ha 20 évvel fiatalabb lennék, akkor vszleg nekem is ott dübörögne a gépben egy RTX 3070 meg egy Cyberpunk előrendelés."
Es erre alapoznak a gyartok, ami gusztustalan. Az emlitett birka kozonseg meg dalolva megveszi es ez lesz az uj standard.

"Én is azt tartom jelentősen valószínűbbnek, hogy a járvány miatt nem fog a gyártók nyakán rohadni a portéka - viszont ennek a megítéléséhez még korán van, mert egyelőre nincs megfelelő mennyiségű ellátás."
Az price/perf volt a kerdes.

$500-bol veszek konzolt vagy peldaul a szintiknel maradva az utobbi evekben nagyon sok jo cucc jelent meg elerheto aron ($500-bol akar kettot is vehetek, amivel evekig el lehet lenni), mert tudjak a gyartok, hogy ki kell szolgalni a vasarlokat es fejleszteni kell, nem csak tobb ezer dollaros Moog szintiket csinalni. Raadasul mar a Moog is gyart sub $500 szintiket, pedig sohasem gyartott. Van verseny es fejlodes.

"ezért különösebben nem mozgat meg, hogy ki mit tudott biztosan már tavasszal."
Jah, hat ha igy gondolod akkor ne ismerd be, hogy igazam lett. Nincs akkor mirol beszelnunk.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#145) Z10N válasza #72042496 (#143) üzenetére


Z10N
veterán

Nem, nem abszolut. Nem erted a fogalmat. A tudatossag abban rejlik, hogy atlatja valaki mi mennyit er a korabbiakat tekintetbe veve. Az nem tudatosag, hogy erzelmi alapon eldontok valamit. Ez alol, mint mondtam egy kivetel van, ha munkaeszkoz (csakany, videovagas, stb.)
Mert visszahozza az arat lassabban vagy gyorsabban. Ezert is adta el inkabb az NV a gpukat a kinai banyaszfarmoknak. Ok tudatosan dontotek igy, nem pedig erzelmi alapon szolgaltak ki a gamereket.

Ezt erkolcsileg mindenki dontse el sajat maga, hogy milye huzas volt.

"Vannak illusztris példák, amikor ezekkel nincs valaki tisztában, aztán megy a fórumos rage-elés, hogy kicseszett vele az Intel/AMD/nVidia, mert ő megvette az X terméket és most fél évvel később jön az újabb olcsóbban, és ez milyen dolog már."
Nah ezek pont az erzelmi alapon vasarlok, nem tudatosak. Szoval ezzel sajat magadat cafoltad meg. Van egy par ilyen a forumon. Az AMD-s topikban jokat is lehet rohogni rajta, de sajnos attol meg megvette es azt validalta a nyereszkedok fele, hogy ugy is megveszik es ezert csinaljak tovabb.

Nah, mindegy. Tobb idom erre nincs. Van mas hobby es konzol is.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#146) #72042496 válasza Z10N (#145) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A tudatossag abban rejlik, hogy atlatja valaki mi mennyit er a korabbiakat tekintetbe veve."
"Az nem tudatosag, hogy erzelmi alapon eldontok valamit."

Ezekkel teljesen egyetértek. Csakhogy a "mi mennyit ér" fogyasztónként változik, ezt a mikroökonómiában a rezervációs ár fogalma írja le. Simán lehet, hogy az emelt árakkal csak a fogyasztói többlete csökken valakinek.

A példát pedig az érzelmi/impulzusvásárlásra hoztam kontrasztként. Ki is emeltem benne, hogy ezek az emberek nincsenek tisztában azzal, amivel a tudatos vásárlók igen.

[ Szerkesztve ]

(#147) gbors válasza Z10N (#144) üzenetére


gbors
nagyúr

Továbbra sem megy át, hogy másnak más a prioritása, mint neked, és ettől már birkázni kell. Úgyhogy...

Nincs akkor mirol beszelnunk.

... ezzel az egy mondattal egyetértek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#148) envagyok válasza gbors (#147) üzenetére


envagyok
veterán

Halál egyszerű a sztori.
Eladóként és vevőként is arra kell törekedni az embernek, hogy ne legyen "muszáj" se megvenni, se eladni az adott terméket.
Anyagilag így jön ki a legjobban.
Aki RTX3070-3080-3090-et venne, annak 90%-ban eddig is gtx1070 és gyorsabb videókártyája van. Mi nem fut el azokon, hogy muszáj egyből váltani? Köztudott az is, hogy minden új technológia az első 1-2 hónapban masszív feláras, és a kezdeti gyártási hibák is ilyenkor jönnek elő.
Igaz én is elhittem az nvidia hazugságát, hogy bőven lesz 500usd-ért 3070, el is adtam a 1070-em, most a retró gyűjteményemből egy ASUS Matrix van a gépben pár hete, de igazából nem is használom játékra.
Építek addig pár retró gépet még a többi mellé, eljátszok azokon. 2004 2007 is komoly év volt, és pár tízezer forintért össze lehet dobni korabeli csúcskonfigot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#149) nexwo


nexwo
őstag

Belépő szintű de kényelmes konfigurációt akartam összehozni Blender-hez, hogy folytassam a 3D hobbim amire nem volt idő... Annyira elszálltak az árak hogy kompromisszumot kell kötni a "lehet hogy cserélni kell" és a "rá megy a gatyám" között. Addig is okos telefonon és Raspberry Pi 4-en élek :) Amúgy nem rossz a Raspberry Ubuntu 20.10-el ha 2 GHz-re van huzatva, de sajnos nincs optimalizálva sokminden és a GIMP sem mesés, youtube videókat inkább telefonon nézek :D De ha egyszer helyre áll a piac akkor tökéletes lesz User Interface mentes szervernek.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#150) ollie válasza envagyok (#148) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

4k-ban már nagyon kevés a GTX 1070, sőt, még az RTX 2070 is, szóval muszáj új kártyát venniük azoknak, akik ki akarják használni a felbontást. Sőt, még fHD-ban is kezd kevés lenni. Nekem RTX 2060S van, ami sima RTX 2070 szint, és már vannak olyan játékok, amihez nem ártana erősebb VGA, pedig csak fHD-ban játszom. Egyébként pont ezért nem veszek nagyobb felbontású monitort. Nekem tökéletesen megfelel az fHD 24 colon, így legalább elég a középkategóriás VGA is.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.