Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Lopjanak szovat... :U

Turenkarn

(#2) BMS válasza Tyrel (#1) üzenetére


BMS
őstag

kb :D

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát ez van, ha egyszerre jön ki 2 új, népszerű konzol (PS5, XSX/S), egy processzorcsalád (Ryzen 5), és 2 VGA család (Radeon és RTX), ráadásul mindegyiket veszik, mint a cukrot.

***

(#4) VágniValó


VágniValó
addikt

Eközben a 20XX széria kifut magyar boltokból és gyártás nyár óta nincs, ha elfogy ott az új ócó 30XX-as széria, ja nem. Akartam egy asztalit összerakni, de lehet elengedem a témát.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#5) Cassi válasza ollie (#3) üzenetére


Cassi
senior tag

PS5 sincs, nem csak VGA. MÚK, márciusban újra kezdjük.

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Most tényleg annyira bonyolult volt eddig az ilyen adatokat nem közölni??? Props to the shop

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) ollie válasza Cassi (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De pont ezért nincs semmiből sem elég, mert a meglévő gyártókapacitás ennyi felé oszlik.

***

(#8) devast válasza ollie (#3) üzenetére


devast
addikt

Az nvidia szimplán csak elb*szta, de az amd, hogy lehet ekkora barom, hogy minden új termékét egyszerre hozta ki? Teljesen nyilvánvaló, hogy a legkisebb haszon a gpu chipeken van, ezért kb azután lesznek a radeonok elérhetőek miután már mindenhol elérhetőek a ryzenek meg a konzolok. Ami tekintettel arra, hogy az alzan 2021 márciusra meg áprilisra lehet előrendelést foglalni konzolra, nem tavasszal lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9) Tyrel válasza devast (#8) üzenetére


Tyrel
őstag

Azokra legalább előrendelést foglalhatsz, de amit videokártyákkal csinálnak az agyrém... Ülj a gép előtt 0-24, hogy ha véletlen lesz egy 3db-os készletük akkor esetleg talán elkaphasd azt a 2 másodperces időablakot amiben meg lehet venni...

Menjenek már a büdös p1csába, vegyenek fel r0hadt előrendeléseket és kész, majd meg jön a cucc amikor meg jön. Azt hiszik nincs az embernek jobb dolga mint egész nap ezt a sz4rt figyelgetni?... :W :W

Turenkarn

(#10) fanti


fanti
addikt

Szummázok : NINCS
-PS5
-Zen 3
-BigNavi
-3XXX RTX

Azaz marad ami volt....illetve az sem, mert apadóban a készletek. De akkor minek kellett ez a hajcühő? Mi a frásznak kellett ezeket bejelenteni, ha ötezernél több működőképes darabot egyikből sem sikerült legyártani...?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11) martonx válasza ollie (#7) üzenetére


martonx
veterán

Csakhogy az Nvidia-t a Samsung gyártja, az összes többit valóban a TSMC. Én azt sem értem, hogy még csak új gyártástechnológia sincs, 7nm-en készültek eddig is TSMC-nél a cuccok. Szóval esélyes, hogy tudatosan lassítják be a gyártást a CPU-k javára.

Én kérek elnézést!

(#12) GreatL


GreatL
őstag

Mindig hiány lesz mindenből. Rárepültek a hiénák ezekre a műszaki cikkekre.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#13) ollie válasza martonx (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem csak GPU-ból áll egy VGA, pl kellenek memóriachipek is.

***

(#14) flexxx2 válasza ledgeri (#6) üzenetére


flexxx2
őstag

Az se lenne bonyolult ha kiadnák mennyit GPU-t gyártottak le eddig, mert most már marha kíváncsi lennék arra is.

(#15) Create.


Create.
addikt

Én a magam részéről örülök, mert így marad a gépem és nem költöm feleslegesen a pénzt. Nyílván ez azoknak rossz, akik gyengébb gépről most upgradelnének. Horror árak és készlethiány mellett ez elég necces.

(#16) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Az a helyzet.. hogy ez olyan lesz mint a memoria botrány... Összebeszéltek ;)
Ha hiány van elfogadod az árakat és megveszed...
Vírus van, nem tudsz maszk nélkül sehova menni felveszed...
Kutyát csinálnak mindenkiből !
Jópofa hogy ők mennyiért adják... de annyira kamu ez a gyártásos hiány mint a mostani helyzet a világba !

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#17) Darmol


Darmol
senior tag

De szerintetek nem legalábbis furcsa, hogy AMD is és nV is letette a nagyesküt, hogy lesz elég mindenből, aztán csak csurran-cseppen?
Ezek se nem feltörekvő cégek, se nem átverésre játszó cégek, hogy a levegőbe beszéljenek vagy fals infókat szórjanak. Kb. mintha a Lufthansa azt mondaná: "50 gép kéne? Persze, megoldható. Van 350 gépük!" Aztán ellátási problémákra hivatkozva 3-at tudnak biztosítani.
Különösen az AMD esetében érvényes a "Minek tennének ilyesmit?". A 30XX-ek startja után teljesen szükségtelen volt ígérgetniük. Ráadásul a TSMC gyártókapacitást már minimum egy évre előre lekötötték. Pontosan tudták, hogy hány darab lesz leszállítva. Náluk semmilyen magyarázat nem állja meg a helyét ami az nV-nél még előfordulhatott.
Mi a túró van itt kérem szépen? :F

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Dejó, már megint...

(#19) RudiLicenc válasza Create. (#15) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

+1

Végignézem a műsort, majd jövő február-március környékén megy az upgrade, több kerettel. :))

Üdv!

(#20) Cassi válasza ollie (#7) üzenetére


Cassi
senior tag

Korábban is sokfelé oszlott, mégsem volt hiány, és egy PS5 és egy RTX között az alkatrészekben nincs nagy közös metszet. Valahol mégis csak a Covid lehet az egész mögött, mert amiatt kockázatkerülőbbek lettek a cégek, kisebb adagokban rendelnek, kisebb tőkét kötnek le. Benne van a levegőben, hogy gazdasági helyzet gyorsan tovább romolhat.

(#21) omfgk


omfgk
addikt

RTX 2070 és 2070 Super gyakorlatilag már nincs vagy kurva drágán.
RTX 3070 talán van 300e felett. RTX 3080 400e felett.

Már az RTX 2060 Super is le lett rabolva.
RTX 2080 és 2080 Super szintén eltűnt. 1-2 db van 300e körül.
140e és 300e között nincs NV kártya jelenleg...

(#22) Vinrael válasza Darmol (#17) üzenetére


Vinrael
tag

"Mi a túró van itt kérem szépen?"

Korona.

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#23) Sinesol válasza devast (#8) üzenetére


Sinesol
veterán

Amugy mar a 3000-es Ryzenekbol is hiany volt, szal nem uj keletu a dolog.

Darmol: Szerintem nem elkepzelhetetlen, hogy problema van a gyartassal, kihozatallal, vegulis uj architekturakrol van szó. Érdemes lehet esetleg utanaolvasni, mert sajnos ilyesmit itt nem hoznak le.

[ Szerkesztve ]

(#24) ollie válasza Cassi (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Korábban is sokfelé oszlott

Nem.

***

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jol elvagyok az 1060-as notimmal. Raerek jovore konzolt venni, foleg hogy meg most se tudom eldonteni, hogy melyiket kellene. A desktop gaminget szerencsere mar magam mogott hagytam.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Sinesol válasza ollie (#24) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem pedig most se gyartanak többfajta cuccot, mint az elmult evekben, se a cpu, se a vga, se a konzol apu nem ujdonsag.

Amugyis a kapacitast mar jo elore lekotottek, tudtak mivel kell szamolniuk.
Szerintem itt valami kihozatallal kapcsolatos gond lehet, vagy valami az architekturaval, vagy a gyartosorral, stb.

[ Szerkesztve ]

(#27) #72042496


#72042496
törölt tag

Amennyire látom, az amúgy is jelentős keresletre egy lapáttal még rátesz, hogy bezárva már kínjában megveszi az ember az olyan dolgokat mint a konzol vagy VGA. Otthonragadva több idő jut rájuk, miközben emelt áron se feltétlenül jelentenek egetrengető kiadást, akkor meg hadd szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#28) PuMbA válasza fanti (#10) üzenetére


PuMbA
titán

"Azaz marad ami volt...."

A JayzTwoCents csatornán van / volt videó szeptember körül, hogy várjunk a Zen 2 vétellel, a Zen 3 érkezése miatt. Azóta a Zen 2 is drágább. Okostojás.

[ Szerkesztve ]

(#29) Armagedown


Armagedown
őstag

Loser banda ez a TSMC :(

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#30) Sinesol válasza Armagedown (#29) üzenetére


Sinesol
veterán

Mostanaban nagyon gyorsan jöttek ki uj technologiakkal, az egyik még gyartasban sem volt, mikor mar masikat teszteltek, lehet visszaüt ez a nagy sietseg. Siman elkepzelhető, hogy gond akadt valahol.

[ Szerkesztve ]

(#31) ollie válasza Sinesol (#26) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, szerinted.

***

(#32) Chiller válasza devast (#8) üzenetére


Chiller
őstag

Tudtommal a legkisebb haszon a konzolchipeken van, de nagyon durván... (a PS4/X1 chipek is 100$ alatt voltak).

A VGA chipek (68xx / 3070+) biztos 400$ felett vannak, még a kisebb chipméretet figyelembe véve is drágábbak.

(#33) Sinesol válasza ollie (#31) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem sokat mondanak ezek az 1-2 szavas kinyilatkoztatasok...

[ Szerkesztve ]

(#34) gaben22


gaben22
senior tag

Két éve halogatom, hogy új gépet vegyek. Alig játszom, de ennek ellenére igényli a testem a bika asztali cuccokat. Év végére volt időzítve mindig a vásárlás, aztán eddig mindig az lett, hogy ááá jó még ez a gép, jövőre meg majd jön mindenféle új generáció és +50% meg ilyenek... Idén úgy voltam vele ez volt az utolsó halasztás. Erre meg nem lehet kapni kb. semmit. Majd csak jövő március fele. De akkor meg közel a nyár, akkor meg aztán végképp nem játszom, ráadásul megint ugye azt mondják köv év végén gigamega új generáció meg Zen100000 meg hasonló... Ezek szerint megéri a gyártóknak, ha nem költöm el a pénzem náluk...

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#35) ollie válasza Sinesol (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én megindokoltam már az első hsz-eben, ehhez képest te csak olyan véleményt tudtál írni, ami teljesen ellentmond a tényeknek.

***

(#36) CsigaGyilkos válasza Varázslóó (#16) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Én is valami hasonló szagot érzek az a baj. Érdemes még adni 1-2 hetet ennek a témának. Én szerintem karácsony előtt - december eleje, közepe - kell hogy érkezzenek szállítmányok mind a két oldalról. Kicsit fura lenne, hogy egész évben pár db-okat küldenek egy egész országba két nagy gyártótól is. Ez kész vicc lenne.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#37) Sinesol válasza ollie (#35) üzenetére


Sinesol
veterán

Hat figyelj, most pont tökmindegy, hogy hanyfele gyartanak es hogy nagy a kereslet, ennek megfelelően volt lekötve a kapacitas, nem fix számokkal dolgoznak, hanem az igenyeknek megfelelővel. Igazabol semmi meglepő nincs a jelenlegi helyzetben, az uj cuccokat mindig viszik mint a cukrot, tudták mi várhato.

Plusz nem is csak az a gond, hogy rengeteg fogyik es emiatt nem kapsz cuccot, hanem az, hogy eleve alig csordogalnak a cuccok, joval kisebb kereslet eseten sem lenne elég. Egyebkent mar a Ryzen 3000-es ellatas is akadozott, pedig akkor még se uj konzol se uj vga nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#38) biscuit


biscuit
aktív tag

Eljátsszák amit 2 éve.... direkt visszafogják a készleteket, felverik az árakat, aztán meg megint elfelejtik majd visszaállítani a "normális" árra. Csak most nem a bányászokra fogják, hanem a vírusra (vagy mindkettőre egyszerre, vagy majd kitalálnak még mellé valamit), a sok b*rom meg majd szidhatja a "helyzetet"...

Ez már eljátszódott egyszer, vedd észre....(egyébként pénzügyi szempontból okos húzás, minden befolyásolható barmot behypeoltatnak azzal, hogy itt az új, meg a jó, aztán a butábbja meg végül vga nélkül marad, mert idejekorán eladta, nekik ellehet ugyanazt a kártyát szintén magasabb áron adni majd újonnan....) :W

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#39) Darmol válasza Sinesol (#23) üzenetére


Darmol
senior tag

"problema van a gyartassal, kihozatallal"
Erre írtam, hogy ez esetleg az nV-re magyarázat lehet, cikk is volt róla, hogy miért. Nade az AMD-nél baromira nem ugyanarról beszélünk. 7nm-en gyártották már a Radeon VII-et is. Azóta volt egy 5XXX, szintén 7nm-en. (A CPU-król nem is beszélve). Még ha gyökeresen új architektúra lenne (de nem az) és probléma lenne, akkor sem üvöltöm bele a világba, hogy "nálunk nem lesz olyan gond mint az nV-nél". Ettől volt hangos a hw sajtó szeptember végétől november elejéig.
Szeptember végén már jelentős raktárkészletnek kellett volna lennie az AMD-nek bigNaviból, különben nem tudják legyártani a rajtra a cuccot. Kétlem, hogy szándékosan csináltak magukból hülyét.
És ez azt a kérdést is felveti, hogy az nV-nél sem biztos, hogy gyártástechnológiai problémáik voltak.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#40) EXA válasza CsigaGyilkos (#36) üzenetére


EXA
aktív tag

Szerintem ne hitegesd magad ilyenekkel, nem lesz semmi mentőcsomag karácsony előtt, konzolok sincsenek, kártyák sem lesznek. Max nV kártyát majd tudsz venni 2* áron, bár azt most is lehet. Nyugodtan bele lehet törődni idén, hogy itt az emberek 99% nem fog kártyához jutni.

(#41) paprobert


paprobert
senior tag

Hardware Unboxed Steve lehozta az új videójában, hogy beszélt a gyártópartnerekkel akik elmondták: a szokásosnál nincs több hasznuk a 6000-res kártyákon.

Steve arra a következtetésre jutott, hogy a custom hűtős AMD kártyák azért kerülnek sokkal többe mint a javasolt fogyasztói ár, mert az AMD kíméletlenül nyerészkedik... :U

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#42) Darmol válasza paprobert (#41) üzenetére


Darmol
senior tag

Ez azért megint nem kerek. :N
Ha nyerészkedni akarok, akkor drágábban adom, és nem egyáltalán nem adom mert akkor elég nyilvánvaló okokból nincs nyerészkedés.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#43) CsigaGyilkos válasza EXA (#40) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Jó lehet hogy nem lesz, de azért az hogy AMD kártyából érkezett pár db azt várná az ember, hogy egy kisebb, nagyobb szállítmány még érkezhet. Persze erre akkor lenne a legnagyobb kilátás, ha nem lenne készlethiány konkrétan az egész világba.

Visca el Barcelona!

(#44) biscuit válasza paprobert (#41) üzenetére


biscuit
aktív tag

"Hardware Unboxed Steve lehozta az új videójában, hogy beszélt a gyártópartnerekkel akik elmondták: a szokásosnál nincs több hasznuk a 6000-res kártyákon."

Ne érts félre, nem a "forrásod" kérdőjelezem meg, de majd bevallják, hogy igen, mi vagyunk aki miatt drága.... ennyire ne légy naív....

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#45) EXA válasza CsigaGyilkos (#43) üzenetére


EXA
aktív tag

Ma volt alzán 5 darab. Ha a 2 cég megtudná azt csinálni, hogy karácsonyra összeszakadjanak a polcok a kártyáktól biztos vagyok benne, hogy megtennék.

(#46) Feri7619


Feri7619
tag

F..szom az összes bányászba is!
Lótúró számolgatás a semmiért.
Legalább valami hasznos dolgot számoltatnának a gépekkel, mondjuk a digitális rákkutatásba menne a számítási kapacitás, vagy egyéb, valóban az emberiség hasznát szolgáló számításokat végeztetnének. Valódi értéket teremtetnének. Viszont így nagyon ellenzem az egészet! Egy energiatemető, környezetszennyező tevékenység!

[ Szerkesztve ]

(#47) biscuit válasza Feri7619 (#46) üzenetére


biscuit
aktív tag

Nna, megjött az első mantrázó.... fura, hogy ennyi hsz.-t kellett várni rád.... :C

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#48) wattafaka válasza paprobert (#41) üzenetére


wattafaka
senior tag

Jajj ilyet ne mondj, mert elszabadul a pokol :DD

(#49) omfgk válasza Feri7619 (#46) üzenetére


omfgk
addikt

A bányász is ember.
---
Ha szenet bányászik.
Vagy uránt.

[ Szerkesztve ]

(#50) D.Va


D.Va
senior tag

Akkor marad az RX580 még egy darabig... :((( :( Borzalom ami a VGA piacon folyik 2-3 éve... És egyre csak rosszabb a helyzet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.