Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shapphire


shapphire
tag

Az ismert biztonsági sebezhetőségekkel mi a helyzet? Javítják őket ennél a generációnál vagy csak tolják a plusz magokat meg órajeleket?

Szerk: memóriáknál miért csak 2933 meg 2667?

[ Szerkesztve ]

(#2) TeeJay


TeeJay
félisten

10mag/20szál 65w i9 14++++++++++++++++++ nm-en?
aha valóságban meg majd lesz 180watt ha kap egy kis terhelést?

ja azt nem is néztem hogy turbó összes magra 4,5GHz és 65W TDP :D
ez a nap vicce

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) dokanin


dokanin
aktív tag

Hehe... Intel lohol az AMD után.

(#4) Geller72


Geller72
veterán

..fele sem igaz című cikket olvashattuk.. :DD

Az egyik i5 egy magra 4.5Ghz-es TB-t ad, All c.-re 4.2-t, a másik i5 már egy magra csak 4.3-at, de All c.-re meg 4.5-öt. L.O.L.
Ez, mire odaér, hogy boltban kapható lesz, köze nem lesz ehhez a táblázathoz..szokás szerint.
(Még mielőtt félreérthető lenne, ebben nem a PH-t hibáztatom, hanem a pletyis Rózsikanéniéket. ;] :P )

[ Szerkesztve ]

(#5) #89309696 válasza TeeJay (#2) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az Intel a szoftvercsomagban amivel teszteli a fogyasztást valószínű már csak a Paint-et hagyta bent amivel egy csíkot húznak ceruzával. :D

(#6) BoB


BoB
veterán

"Skylake mag" :U

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

UHD 630-al már felesleges bohóckodniuk, az Ice Lake Gen11 IGP-jét erőltessék végre! 12" notiban nincs dGPU, kell az.

(#8) Lacika112


Lacika112
aktív tag

i9-10900K 10/20 3.7 Ghz 20MB L3 125 Watt
i9-10900X 10/20 3.7Ghz 19.25 Mb L3 165 Watt (még ez is hazudik pedig igp sincs benne )

65 wattos 10/20 i9 10900 meg a komédia kategória...........

4/8 mag? 2020? 6/12 es a belépő a másik oldalon 32 MB L3 ha nem aput keresel.

Ha jól látom marad a pci-e 3.0 és a biztonsági rések is amit Ht mentes kínálat híján kikerülni se tudsz max ha tiltod amit kifizettél.
"K" műsor is megmaradt míg a másik oldalon nincsenek limitek erre ráadásul 2933 mhz a max ram a kisebb modelleken meg 2667? Ez tényleg a vicc kategória. :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#9) Dr V válasza Lacika112 (#8) üzenetére


Dr V
őstag

Ram sebessége ennyit számít az Intelnél is?

(#10) Lacika112 válasza Dr V (#9) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Egyetlen modelbe nincs igp......

GPU Type: Intel UHD 630 (i3 9100)

dd4 2400mhz 20647 pont
dd4 3200mhz 21414 pont

Tehát csak számít valamit, hiába van így is egy 240ge (Radeon Vega 3) vel egy szinten a grafikai teljesítménye. :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#11) b.


b.
félisten

nagyon jó specifikációk. Milyen foglalatba mennek ezek?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) TeeJay válasza #89309696 (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

és arról még nem is beszéltünk itt is valami takony lesz-e a kupak alatt normális paszta vagy forrasztás helyett
meg árban mennyire fog majd vastagon a ceruza miközben ott a Ryzen 8/16 maggal jó fogyasztással (3700x) és az is 109-tól indul nálunk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) salaud válasza b. (#11) üzenetére


salaud
aktív tag

Valami újba, mi másba. Évenkénti intel alaplapcsere, ahogy szokták, nemde? :DD

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#14) b. válasza salaud (#13) üzenetére


b.
félisten

8xxx meg a 9xxx egy deszkába megy.Ki az aki évente cserél procit?

TeeJay : elméletileg visszaállnak forrasztásra. Már az utolsó gen is vegyes volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Lacok válasza b. (#11) üzenetére


Lacok
őstag

LGA 1200

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) b. válasza Lacok (#15) üzenetére


b.
félisten

:R :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Geller72 válasza b. (#16) üzenetére


Geller72
veterán

..a cikk első mondatának első sorában benne van.. :U

(#18) b. válasza Geller72 (#17) üzenetére


b.
félisten

my bad, elsiklottam fölötte,egyből a táblázatot böngésztem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Geller72 válasza b. (#18) üzenetére


Geller72
veterán

;)

(#20) lacus83 válasza Lacika112 (#8) üzenetére


lacus83
senior tag

Az gondolom nem zavar hogy a másik oldalon sincs már OC. Thermal alapú vezérlés van ott is. Ha jól hűtöd kipörög gyári maxig. Ha nem akkor nem.
A ryzen se megy 3600ot Ddr4 ben pl csak Ocval.
4/8 vicc 2020 bán? Irodai gépekről még nem hallottál?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#21) MongolZ válasza lacus83 (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Tudjuk, irodába 2 mag is sok.

(#22) lacus83 válasza MongolZ (#21) üzenetére


lacus83
senior tag

Ezzel csak azt akartam érzékeltetni egy darabig még tuti nem a 6 mag lesz az alap, mint ahogy ryzenből is van 4 magos.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#23) Geller72 válasza lacus83 (#22) üzenetére


Geller72
veterán

Játékra, belépőszintre a 6 mag lesz az alap szerintem. Onnan felfele i7 6/12, vagy ez az új i5 6/12, vagy a natív 8 mag (9700). Mindettől függetlenül a 4/8 köszöni, jól érzi magát, FHD-ra, nem HC Gaming szinten bőven elég egy olyan VGA-val, amit kihajt. Pl. 4790/7700+1060/1070/16xx. De én még egy 3770+1060-as kombóval is neki mernék állni FHD-ban játszani és nem nagyon kellene káromkodnom. :D. Ebben a szegmensben a proci rész az, amin nem nagyon kell mostanában aggódnunk. Bár VGA szinten is a sokadik bőrt próbálják éppen lerángatni rólunk mindkét oldalon..
A magam részéről a 2020-as évben nagy valószínűséggel nem nyúlok a géphez és a 8700+1070 kombóval idén el is leszek gond nélkül. Vagy tovább. :U

(#24) Steven


Steven
addikt

i10900k-t ki próbálnék biztos jó lesz.... , durva hogy intel mit ki nem tud hozni a 14nm ből...

bőven behozta nekik már az árát ki fejleszteni ezt a csíkszélességet :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#25) Geller72 válasza Steven (#24) üzenetére


Geller72
veterán

..meg főleg, hogy nincs is más nekik. ;]

(#26) lacus83 válasza Geller72 (#23) üzenetére


lacus83
senior tag

Magam részéről pont igy vagyok az I5 8400 + RTX 2060 kombóval.
Előtte volt I5 8400+ GTX 1070.CPU már lassan 1,5 éves és nem érzem kevésnek.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#27) knbs


knbs
senior tag

I7 920 @ 4,2Ghz a nem is olyan tavoli 2009-es evbol, es meg ezt sem erzem ma kevesnek. :K

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#28) wwenigma válasza TeeJay (#2) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezen a slide-on ki van irva a marketing/valós TDP adat is:

Szoval 125W vs. 250W. :DDD Illetve annyit gyorsul a jol skalazódó tesztekben amennyivel több mag van benne, a többiben meg jo esellyel a 250W-on mért eredmenyekkel hoz 2%-ot. :DDD

Szintén ezen a slide-on pedig az is rajta van hogy nem minden biztonsagi patch volt telepitve a tesztrendszerre amin mérték ezeket... :U

TL;DR, továbbra sincs meg a fiók kulcsa és tovább fognak nőni az AMD eladásai...

Amazon toplista igy is szep. [link]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#29) eldiablo válasza b. (#14) üzenetére


eldiablo
addikt

Azért egész sokan vagyunk, de nyilván több az olyan aki az 5-10 éves cuccal is megelégszik.

10900K 125W TDP-vel szerintem bekarmolja majd a 200W+ simán. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) FlashLed


FlashLed
senior tag

Hatalmas fejlesztés... :C

The Mechanic

(#31) Lacika112 válasza lacus83 (#20) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Ez így nem igaz hogy nincs oc ezt te is nagyon jól tudod ne ferdíts!
VAN! oc, bármikor manuálisan oc alá veheted a szilíciumot az egy más kérdés hogy az automata az esetek 95%-ába hatékonyabb.

Nehéz rosszul hűteni mivel a gyári hűtő is elégséges ahogy olvasgattam maximum bánthatja az érzékenyebbek fülét.

Zen nem megy 3600on ddr4 be mert "csak" 3200 on megy szembe a kék 2933-al

4/8 irodába is kevés lehet manapság főleg mivel megindultak a zenek miatti magnövekedés következtében az a sokszállúsítás amit már 10+ éve meg kellett volna kezdeni mikor kijöttek az első asztali 4 magosok.

Előző genből van 4/8 as zenbe, zen2 6/12 az alja. (r5 3600)
Konzolok 8 magon jönnek így a jövőben és jelenben fejlesztett játékok már bőven nem 4 magra lesznek hanem 8 ra optimalizálva. :R

Irodába aput vesznek mint mondtam is jelenleg zen+ nem zen2 alapokra épül. Otthoni felhasználásra már 6/12 a belépő ha nem egy elavult rendszert akarsz venni (mondom ezt 4 magon!) Pont ez az intel legfőbb baja hogy nem tud 10 magnál többet egy kupak alá paszirozni mert így is 200+ watt a terhelt fogyasztása.
Míg zen oldalon a középmezőny 8/16, a felsőház legalja meg 12/24.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#32) #16939776 válasza wwenigma (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha ki lehet mérni valahogy, hogy az FPS stabilabb/magasabb lesz a +2 mag és +40W kakaó hatására, akkor "új királyt" fognak avatni a tesztoldalak, és ennyi elég is a kékeknek.

#kompresszorosfolyadékhűtés

[ Szerkesztve ]

(#33) bozont válasza Lacika112 (#31) üzenetére


bozont
veterán

"Konzolok 8 magon jönnek így a jövőben és jelenben fejlesztett játékok már bőven nem 4 magra lesznek hanem 8 ra optimalizálva."

A konzolok már 6 éve 8 magosak, mégsem jött el a "kánaán". Szép lassan haladunk, de ezután sem lesz szükség hirtelen csilió magra. A 6/12-t én inkább középre helyezném. A belépő a 4/8 inkább.

(#34) nyakdam válasza bozont (#33) üzenetére


nyakdam
aktív tag

A mai konzolok inkább 8 szállasak. Az újak teljes értékű 8 mag 16 száll lesznek. Kelleni fog a 8 mag, bár nem rögtön. Én olyan 3-4 évet jósolok mire látszani fog, hogy a 8 mag többet hoz mint a 6. A jelenlegi konzoloknál is eltelt ennyi idő, mikor már nem volt elég a 2 mag, kellett a legalább 4 szál. Persze ez csak tipp, bármi lehet. De ma nem vennék 6 mag alatt, mert látszik sok esetben a különbség 4 és 6 között.

(#35) joysefke válasza bozont (#33) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A konzolok már 6 éve 8 magosak, mégsem jött el a "kánaán".

Ez igaz, bár picit árnyalja a képet, hogy a konzolok 8 jaguár magja talán ha ért annyit mint egy 4c/4t Skylake i5.

Most hogy a 8 jaguár mag lecserélődik 8c16t ZEN2 magra (és utána 2-3 évvel nyilván ZEN3 magra) az átlag konzolban erősebb CPU lesz mint egy közép kat gamer PC-ben.

Ez eddig még soha nem fordult elő.

(#36) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szerintem sokan le fogják cserélni már erre a régi i7-eseket, aki még nem tette meg, mert lassan egy i3-as is gyorsabb lesz azoknál, értem itt a 3770K/4790K és társait.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ez még az a HT, amit ajánlott kikapcsolni rögtön? Mert akkor nem akkora szó, hogy minden processzorban benne lesz, csak jól hangzik.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38) Z10N


Z10N
veterán

Es igy lett az i7-bol i3. Koszonjuk AMD :R

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#39) Qtya123 válasza #16939776 (#32) üzenetére


Qtya123
őstag

Abban majdnem biztos vagyok, hogy "új királynak" fogják kikiáltani.

Hiszen a mostani Intel 9. gen is játékok alatt pár FPS-el többet hoz a tesztekben, mint a Zen. És jóformán csak ez számít.

Igaz, hogy az esetek többségében ez annyit jelent, hogy 113 FPS helyett 121 FPS, de hiába rossz ár/érték arány, hiába biztonsági rések (tudjuk, az örök indok, hogy úgysem az otthoni gépeket támadják), attól még ez tény és ennyi elég is ahhoz, hogy vegyék.

Erre az FPS különbségre rá fog még tenni pár %-ot a 10. gen és nem lesz kérdés.

Én egyébként örülök neki. Fejlesztgessen csak mindkét oldal.

[ Szerkesztve ]

(#40) dokanin


dokanin
aktív tag

Egyszer már kérdeztem, de akkor nem jött válasz, de most megint téma, hát újra megkérdezem, hátha tudja valaki.
Miért van az, hogy egy játék, ami többszálúra van megírva nem skálázódik simán 4-ről 8 magra pl? Az nyilvánvaló, hogy egyszálú kód, akárhány mag van, mindig egy szálon fog futni, de egy többszálúra megírt program miért csak egy adott szálmennyiséget tud kihasználni?
Én elég sok többszálú, párhuzamosított kódot írok, de még sosem találkoztam olyan esettel, hogy ne lehetett volna valamit 8 szálon futtatni, amit 4-en is lehetett. Természetesen olyan már volt, hogy a zárolások és a versenyhelyzet miatt mondjuk, nem volt optimális a több szál használata, de ez elég ritka.

(#41) csako válasza knbs (#27) üzenetére


csako
veterán

6 magos Xeonnal a helyén én is így vagyok :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42) Tentalus válasza Carlos Padre (#37) üzenetére


Tentalus
tag

Kizárt, hogy a HT-n érdemben bármit változtatni tudnának, ahhoz a processzor lényeges részeinek teljes áttervezése kelleme. Esetleg , talán, a következő gen (ami most 7n lesz vagy10n?).
Egyszerűen megy a propaganda,hogy "nem számít", közben reménykedés,majd csak nem jön ki olyan vírus,amit a HT-t használná... Öszintén szólva, jó esélye van az Intel-nek, hogy nem lesz semmi baja a bugos HT-bőé.

(#43) ted_tris válasza TeeJay (#2) üzenetére


ted_tris
tag

Megkaptak az amd-tol a varazsgombot amivel ok is szamoljak.
Naluk is a 4 mag smt tol a 8 mag smt-ig minden 65 watt.
Nem tunt fel?
Ja nem mert a piros szemuveg ezt is szuri.

#31 Lacika draga.
A konzolokban lehet 8 mag lesz de nem irhatsz olyan jatekot ami 8 magot hasznal mivel tuti 2 mag masra lesz fentartva.
Ahogy most is.
Talan ha 6 magot hasznalhatsz mar jo vagy a szeren. :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#44) bpx


bpx
őstag

Az i5 10600-aknál valami nem kerek, a single core turbo alacsonyabb az all core turbonál.

(#45) ted_tris válasza Tentalus (#42) üzenetére


ted_tris
tag

Amig a szoftverek lyukasak mint az ementali addig nem lesz az az allat hekker aki ilyen ketes vegeredmennyel jaro rest kihasznaljon.
Ez sajto lufi.

"learatjuk a pálmát.."

(#46) Geller72 válasza bpx (#44) üzenetére


Geller72
veterán

Egész pontosan ezt írtam én is az elején a kommenteknek. Hogy ez a cikk ha 30 százalékban fedi azt, ami majd boltban kapható lesz, már sokat mondtam. :D ;]

(#47) ddekany válasza dokanin (#40) üzenetére


ddekany
veterán

Nem fejlesztek játékokat, így nem állítom, hogy tudom... De valószínűleg az van, hogy általában fix számú nagyobb "funkció" van, amik párhuzamosan futnak. Tehát, most csak így hasraütésre, megoldják, hogy a fizika és az AI, amik önmagukban komplex és jobbára egyszálra fejlesztett "funkciók", párhuzamosan is menjenek, de ezzel csak 2 szálig skálázódnak. Üzelti szoftverben ezzel szemben sokszor nem ez a fajta párhuzamosítás van (bár ez is). Hanem, pl. párhuzamosan több kérelmet dolgozunk fel, amik ugye kb. függetlenek, tehát ez adja magát. A sok kliens önti bőségesen a rendszerre a kérelmeket, így van mit futtatni párhuzamosan. Vagy, ami még szokott lenni, hogy van csillió rekord amivel valami számítást kéne végezni, és akkor ha akarod 4 felé vágva dolgozod fel (4 szál), ha akarod 100 felé (100 szál). Ennél is adja magát, jellegéből adódóan, hogy nem fix a szálak száma. Persze játékokban is biztos rengeteg ilyen tetszőlegesen párhuzamosítható dolog van, nyilván újabb enginekben ezekre már rá is mennek. Meg persze játéknál az egyik legfőbb nagyon erősen párhuzamosítható feladat a grafika, amit viszont jobbára a GPU végez.

Illetve még az is kérdés, hogy ha találsz is szanaszét párhuzamosítható részfeladatokat, azok elvégzése az idő hány százlékát tenné ki, ha nem párhuzamosítod őket. Mert ha nem sokat, akkor nem nyersz olyan sokat azzal, ha több magod van. Főleg, ha van valami kevésbé párhuzamosítható de veled párhuzamosan futó nagyobb funkció, és az a szűk keresztmetszet... és akkor a végén csak arra vár mindenki, aki gyorsan kész lett.

[ Szerkesztve ]

(#48) otto1 válasza ted_tris (#45) üzenetére


otto1
tag

Valószínűleg igazad van.
Jóvanazúgy :) .

(#49) general


general
addikt

Urak, csak annyi kérdésem lenne, hogy kb mikortól lesz kapható az új tokozás? Pont most szeretnék i7 3700-ről upgradelni, de lehet akkor már kivárom ezt.

(#50) Dr. Akula válasza general (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Fél év biztos kell neki. Bár nem értem most minek Intelre upgradelni, mikor az AMD már utolérte, és várhatóan jóideig csak azt fogjuk nézni ahogy elhúz mellette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.