Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

"... akkor a notebook gyártójánál kell érdeklődni az esetleges frissítésekről."

Létezik egyáltalán ilyen notebook gyártó?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) vhw


vhw
addikt

A játékokkal kapcsolatban is számos hibát kigyomlált az Intel, így Windows 8.1-ben a Call of Duty: Ghosts, a Call of Duty: Advanced Warfare, a Halo 2, a Ryse: Son of Rome, a Sleeping Dogs és az Assassin's Creed Unity című játékokban eltűnnek a különböző megjelenítésbeli hibák, illetve a Sniper Elite 3 sem fog lefagyni játék közben.

Van bárki aki igp-n játszik ezekkel?
Egyáltalán lehet?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Én tudnék ennél jobb verziószámot is: 1.16.20.15..8.56.9584.1986.1488155.1.15454.015254 béta6c :DD

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"illetve Windows 8.1 alatt a DisplayPort 1.2-es kijelzők felbontása nem csökken 1024x768-ra minden újraindítás során."

Basszus, szóval ez tényleg intel bug volt, azt hittem a lapommal van baj. :W Egyik szemem sír másik nevet. :O :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) #68237056 válasza vhw (#2) üzenetére


#68237056
törölt tag

Jelen... :) De csak szükségszerűségből, átmenetileg, és egy HD3000-el... :P
Mondjuk úgy megtanít az alázatra....

[ Szerkesztve ]

(#6) HummeRC válasza vhw (#2) üzenetére


HummeRC
senior tag

Mondjuk nem ezekkel a címekkel, de pár hónapja átmenetileg hd4400 igp-vel kezdtem játszani és azóta sem vettem vga-t, mert meglepően jól futtat mindent. :Y

Méghogy nincs intel vga támogatás. ;]

Ami furcsa volt nekem, hogy már az előző frissítést is manuálisan kellett az intel oldaláról letölteni és felrakni, mert nem ajánlotta fel a win7pro update. Az a hdmi hangot javította és gyorsultak valamit a játékok.

[ Szerkesztve ]

(#7) coolpet válasza vhw (#2) üzenetére


coolpet
senior tag

Csatlakozom!

Amig nem volt meg a DVGA keret miatt, addik a 2600K HD3000 IGP-vel toltam a crisys 3-at.

Persze hogy voltak kompromisszumok, dehat aki jatszani akar :)

10 evvel ezelott a COD1,2 rondabb volt full grafon, megis evekig toltuk hajnalig...

(#8) Male


Male
nagyúr

Már csak a profil kezelést kéne kicsit fejleszteni... (mondjuk egy ideje nem frissítettem, de azthiszem azóta sem változott a helyzet). Miért kell egérrel bolyongani hozzá (jobb katt -> grafikus lehetőségek -> profilok -> ...és itt a lista, ráadásul letörölhetetlenül pár gyári felesleg), miért nem lehet neki egy ikont csinálni, mint az AMD-nél, vagy billentyű kombinációt rendelni hozzájuk...

(#9) xtremez


xtremez
aktív tag

Annyira örülök, hogy HD4000-re már nincs támogatás! :(((

Valaki most lehet azt mondaná, hogy azzal nem is érdemes játszani, DE a játékok elsődlegesként ezt szokták látni és ha bugos az intel driver, hiába van nekem ott a dedikált Radeonom. Továbbá HEVC support is jól jönne, bár azt nem tudom, hogy a HD4000 képes-e rá.

(#10) c41r0^ válasza xtremez (#9) üzenetére


c41r0^
őstag

Az Intel Support oldal a "3th Gen Core with HD4000" (Ivy Bridge) procikhoz is kidobja ezt az új drivert, megnéztem, mert engem is érdekel a 3570K-m miatt. Azonban a dokumentáció nem jelzi, hogy kompatibilis lenne vele. De szerintem megéri megpróbálni feltenni, legfeljebb kapunk egy "unsupported" üzenetet.

(#11) rodrigez


rodrigez
senior tag

Nagyon jó hír, hogy a Halo 2-őt is javították. :D

(#12) edari válasza vhw (#2) üzenetére


edari
őstag

Gondolom van aki Iris-el játszik (nem sok lehet belőle). Azoknak ez biztos jó hír.

(#13) vhw válasza edari (#12) üzenetére


vhw
addikt

Nem azon lepődöm meg, hogy valaki igp-n játszik, hanem hogy pont ezekkel a címekkel.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#14) edari válasza vhw (#13) üzenetére


edari
őstag

Szerintem annyira nem meglepő. Maradjunk az Iris-es példánál. Van egy laposod, csak igp-vel ami azért nem olyan ratyi cucc, hát persze hogy kipróbálod őket. Aztán ha nem megy annyira rosszul, akkor játszol vele tovább.

Az már más kérdés, hogy aki ennyiért vesz egy ilyen lapost (gondolom nem lehet valami olcsó), az miért nem vesz nv-s vagy amd vga-s lapost.

(#15) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nem szép az Inteltől, hogy desktopon így csak 1 generáció van támogatva. :( Mobil téren sem sokkal jobb a helyzet, mert a Broadwell egyelőre olyan, mint a Jeti: Hallottunk már olyanról, aki találkozott valakivel, aki látott róla fényképet.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) tlac


tlac
nagyúr

Bay Trail-es atomra is érvényes a cikk?

(#17) hibavissza


hibavissza
veterán

Jó hogy nekem HD2500 van a gépemben. Arra már nem frissít a zintel, mert azon minden tökéletesen fut....ja mégsem. Van mellette egy 7850-es Radeon.

(#18) Victorio


Victorio
aktív tag

Magam lepődtem meg a legjobban, de a régebbi IGP-khez is kiadták.
Ha az Intel végre elkezd rendes driver supportot tolni, a zöldekre és a pirosakra is nehéz idők várnak.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#19) Peter13 válasza Victorio (#18) üzenetére


Peter13
senior tag

Ez mondjuk jó hír! Már csak az a baj, hogy a drága Sony nem frissíti a drivereit (3612QM van benne egyébként), és nem engedélyezi hogy csak úgy pakolásszak a laposra, így lassan két éves rajta a driver :(((
De erről mondjuk tényleg nem az Intel tehet, végre legalább frissítenek a "régi" HD szériára is (gondolom 3000-et már tényleg el lehet felejteni), és ez jó! Csak így tovább :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#20) Abu85 válasza tlac (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Ez a driver Broadwellre és Haswellre jó. Minden másra (Bay Trail, Ivy Bridge) másik driver van, ami egyébként elérhető, és 15.33.32.4061-es verziójú. Ez nem tartalmazza ezeket az újításokat, mert a támogatás típusa legacy, vagyis akkor sem kap új funkciót, ha a hardver elvben támogatja.
Ebből is lesz később egy hír, csak a mainline meghajtó fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) lenox válasza xtremez (#9) üzenetére


lenox
veterán

Jott ki driver ivy-hoz is.

(#22) LordX


LordX
veterán

A cl_intel_subgroups gyakorlatilag az OpenCL 2.0-s cl_khr_subgroups backportja OpenCL 1.2-be, plusz az átrendezéses függvények.

(#23) tlac válasza Abu85 (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

azt, hogy érted, hogy a Bay Trail már legacy? nincs is még utódja

(#24) Abu85 válasza tlac (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intel úgy döntött. Ez van. Nem éri meg pénzt rakni bele. A Legacy Ivy Bridge drivert kapja meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) LordX válasza Abu85 (#24) üzenetére


LordX
veterán

Ez annyira nem meglepő, mivel az Ivy Bridge grafikája van benne..

(#26) maximuss

It vannak újabb WHQL driverek: pl. 4062, 4080

HD Graphics & Iris

[ Szerkesztve ]

(#27) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nincs bevizsgálva blablabla hiba G550JK... hogy rakjam fel?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#28) tlac válasza Abu85 (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

ez remek..

Ebből is lesz később egy hír, csak a mainline meghajtó fontosabb.

mikorra várható?

(#29) #65675776


#65675776
törölt tag

Legalább az OpenCL is ugyan úgy szét fog töredezni pár év múlva, mint az OpenGL?

(#30) ZolkoW válasza SkyS1gn (#27) üzenetére


ZolkoW
őstag

milyen rendszerre? win 8.1-nél kikapcsolható a kérés, régebbieknél meg mintha még egyszerűbb lett volna.. 8.1 disable driver signing

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#31) SkyS1gn válasza ZolkoW (#30) üzenetére


SkyS1gn
félisten

8.1
Kikapcsoltam de nemtudom felimádkozni továbbra se... " A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez. ..."

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#32) ZolkoW válasza SkyS1gn (#31) üzenetére


ZolkoW
őstag

újraindítottad abban a módban, meg minden? nálam volt, aminél segített.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#33) SkyS1gn válasza ZolkoW (#32) üzenetére


SkyS1gn
félisten

nyomtam egy 7-est aztán simán ujraindult...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#34) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Pár hónapja volt itt egy cikk, amiben az volt leírva, hogy még mindig nem használnak ki mindent az intel HD4400-as IGP-nél és évek után is katasztrofális a driver támogatás intelnél. Tudná ezt valaki linkelni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#35) TTomax válasza Ciccuka (#34) üzenetére


TTomax
nagyúr

[link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#36) t72killer válasza Ciccuka (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"évek után is katasztrofális a driver támogatás intelnél."

Évek után nem katasztrofális, hanem nem-létező a driver támogatás inteléknél.:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.