Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) duracell89


duracell89
senior tag

Tételezzük fel, hogy aki külön vesz CPU-t és gépet maga épít az valamennyire képben kell legyen mi merre hány méter. Vajon létezik olyan, egészséges kognitív kapacitásával rendelkező ember, aki ilyen promók miatt vesz egy bizonyos CPU és nem a hosszútávú elvárható teljesítmény/ár arány miatt?

edit: naív kérdés persze.. ha nem létezne, nem lennének ilyen promók :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Busterftw válasza duracell89 (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem itt inkabb azok jonnek kepbe, akik epp valasztanak teljesitmenyben ket hasonlo tipus kozott (Intel es AMD), de a promocio segit eldonteni vegul melyiket veszi.

VGA-nal ez inkabb igaz. Pl anno Vega 56-hoz ha jol tudom jart sok jatek, inkabb vettek az mint a 1070-et.

(#3) Abu85 válasza Busterftw (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan. Két hasonló árú terméknél a játékpromóció döntő lehet, ha más szempont alapján a vásárló nem tud választani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) David75 válasza Busterftw (#2) üzenetére


David75
őstag

Amikor kijött az AC Odessey akkor pont akartam hdd-t venni, és pont járt az Odessey a 2tb Seagate firecuda sshd-hoz szóval elég kihagyhatatlan volt az ajánlat.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#5) jeni


jeni
félisten

Intelnek blama, hogy hardverileg sehol sincs az AMD -hez viszonyítva.

Nagyon le van maradva.
Én biztosan nem a játékkupon alapján döntöm el,hogy milyen gépet rakok össze.
Erre jön néhány játék kuponnal. :Y

CIKI! :W

(#6) Busterftw válasza jeni (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

AMD ezekben a promociokban mindig is az elen jart, ott inkabb volt az az erzese az embernek, hogy adunk hozza barmit csak vigyed mar, foleg vga piacon.

Most az Intel csak beallt az AMD/Nvidia paroshoz.
Ez foleg azert jo idozites, mert hamarosan belepnek a vga piacra is.

(#7) drotsztyuart


drotsztyuart
tag

Nyilvan a vilag szegenyebbik felen veheto igenybe...

#5:
Ja akkora blama, hogy egy 5 eves architecturaval sanszal birkozik a csodamd-vel.
Es az intel szekhaz budiulokei tobbet ernek mint az egesz amd.
Es ha a fele is igaz abbol amit irsz akkor se tart minden orokke.
Szerintem ne igyal ma mar tobbet...

[ Szerkesztve ]

(#8) jeni válasza drotsztyuart (#7) üzenetére


jeni
félisten

Miért te alkoholista voltál korábban?

(#9) wooqt válasza jeni (#5) üzenetére


wooqt
csendes tag

Kicsit el van túlozva ez a dolog. Szerintem teljesítményben teljesen versenyképes az intel, sőt játékokhoz még mindig jobb egy hajszállal. Amiben hátrányban vannak az az ár/érték arány, a számítási teljesítmény, a fogyasztás/hűthetőség (a highend prociknál) és az OC felár (K-s proci kell hozzá és Z-s alaplap alá a memória tuninghoz is).

[ Szerkesztve ]

(#10) DextyPremium

Azért az NVIDIA kicsit jobban megerőltette magát és AAA játékot adott minden hasonló esetben. Persze jó dolog ez az extra, de valami nagyobb címek többet segíthetnének, még ha az árba minimálisan bele is van építve.

Microsoft Termékek ÁFÁS SZÁMLÁVAL | Mobil: +36 20 777 0 777 | Amennyiben a vásárlás SOS, úgy az előbbi telefonszámon bátran hívj minket!

(#11) Vektast válasza drotsztyuart (#7) üzenetére


Vektast
aktív tag

Szegény pici intel fanboii, olyan nehéz lehet nektek manapság... Nem irigyellek. :O

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#12) MaraTóni válasza jeni (#5) üzenetére


MaraTóni
tag

"Intelnek blama, hogy hardverileg sehol sincs az AMD -hez viszonyítva"

ez azért kemény kijelentés... kicsit olyan tudathasadásos :W

én erre leszek kíváncsi, szerintem vagy az Xe-t mutatják be, vagy a 7nm elkészült és az első hivatalos "tesztpéldányokról" fognak beszélni, és év vége felé akár jöhet is rajta valami szerverre vagy mobilra, jövőre meg símán minden ahogy megigérték
ha ennél kevesebb valami, akkor az elég nagy "blama", és marketingmelléfogás

(#13) janeszgol válasza drotsztyuart (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Pf, hagyjál már a korrupt, hazudós, béna Intellel. :)
Tudod mikor vennék ma Intelt? Soha. Akkor se kéne, ha ingyen lenne.

MaraTóni, abból semmi nem lesz.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) b. válasza Busterftw (#2) üzenetére


b.
félisten

azért sajnos az a jellemző, hogy nagyon sokszor a játékkal árul CPU drágább, erre jó példa nálunk a Ryzen több , boltban pl ufóék.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) koko52 válasza wooqt (#9) üzenetére


koko52
veterán

Szép felsorolás a hajszálért :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#16) wooqt válasza koko52 (#15) üzenetére


wooqt
csendes tag

De azért van még az intel mellett más érv is ha nagyon a mélyére nézünk. Pl. a tuningpotenciál ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) kovászos válasza Vektast (#11) üzenetére


kovászos
tag

+1 :DDD

(#18) koko52 válasza wooqt (#16) üzenetére


koko52
veterán

Ha van brutál hűtőre+lapra lóvé és szereted a 90C+ felett járatni pár FPS-ért hajrá. Èn VGA-ra költöm.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#19) wooqt válasza koko52 (#18) üzenetére


wooqt
csendes tag

Nem azt mondtam,hogy mindenáron intelt vennék csak,hogy túlzás az intelt temetni. Mostanában divat lett felnagyítani a kis különbségeket (minden téren).

(#20) koko52 válasza wooqt (#19) üzenetére


koko52
veterán

Ha arra gondolsz, hogy a 10.gen 4.8 Ghz-en egy 240-es vízzel 93C és 240W fogyasztás mellett throttlingol a teszt alatt, akkor szerintem az nem felnagyítás, hanem egy elbaxott széria. 9.gen ami élhető szint a 10. süllyesztőre van ítélve. Továbbra is várjuk a valódi előrelépést. Még egy fanboy kolléga, aki csak a high end cuccokat veszi már megjelenéskor ő sem vett 10.gen-t.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#21) wooqt válasza koko52 (#20) üzenetére


wooqt
csendes tag

Ez megint picit túlzás mert nem az egész szériát érinti hanem inkább a paletta tetejét. :K

(#22) koko52 válasza wooqt (#21) üzenetére


koko52
veterán

Melyik jó szerinted? Tényleg érdekel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#23) wooqt válasza koko52 (#22) üzenetére


wooqt
csendes tag

Figyelj. Annyi volt a célom,hogy kifejtsem,hogy túlzás temetni,szarozni az intelt. Leírtam miért. Ott tartunk,hogy én bizonygassam neked,hogy az intel jó és nem melegszik? Miközben az első posztomban leírom,hogy de? :F

(#24) ceia


ceia
őstag

Igazából egyik sem egy jó játék, de legalább választékos a kínálat.

Csak vessük össze: Az amd-s posztok támadóak, kárörvendőek, gyűlölködőek. Az intelesek békések, kultúráltan szólnak hozzá. És ezt bármelyik fórumon tetten érhetjük. Mi lehet az oka? Az amd-s frusztráció előtörése a sokéves alulteljesítés miatt?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#25) koko52 válasza ceia (#24) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem elég vegyes mindkét oldalon. Nálam pl nem látsz gyűlölködést, támadást. Én ár/érték vásárló vagyok. Ezért volt Intelem 98' óta egy kivétellel az Athlon64. Most is van Inteles gépem. Kárörvendés inkább az Intelnek szól, hogy kapják magukat össze. Illetve láthatóan nagyon jót tett a piacnak is ár és magok szempontjából. Ezért mindenkinek örülni kéne a Ryzen/EPYC/TR sikerének.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#26) skyrush7 válasza ceia (#24) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Bőven van gyűlölködés mindkét tábor hírei alatt. Én maximum nevetek rajta egy jót, és várom hogy a nagyobb teljesítmény lecsússzon az alsóbb kategóriába is. Lásd: 7700k és 3300X. Nevetséges hogy a régi i5 és i7-ek hogyan tartják az árukat a használtpiacon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.