Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jambizoli


jambizoli
csendes tag

Ezek betegek p8 lite cirka 6k előfizuval 2 évre annyi mint függetlenül

(#2) tomboy0013 válasza jambizoli (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Lumia 930-at meg olcsóbban megveszed függetlenül meg gyári garanciával mint itt Next S csomagban aminek 8000 a havi díja :D

(#3) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Már megint elgurult a gyógyszer... :W

(#4) saca23


saca23
aktív tag

Ezeknek tuti elmentek otthonról! Elve emelik a szolgáltatások árait és akkor még jönnek ezekkel az iszonyat szar készülék árakkal, tuti elgurult a gyógyszer náluk.

[ Szerkesztve ]

(#5) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ez már nagyon bűzlik nekem...

HWSW cikke

Tegnapi blogbejegyzés ITCafén.

Birkák vagyunk, és fel sem tűnik, ahogy nyírnak minket... :O

Minden szavam magánvélemény!

(#6) Zolik válasza jambizoli (#1) üzenetére


Zolik
senior tag

Lehet köszönni a telekom adónak és a közmű adónak.
(valahol vissza kell hozni a kiesett pénzeket)

Edit: komolyan meg is érdemeljük. Birkák vagyunk és nem csak a telekom miatt, hanem a megnemnevezett párt miatt akiknek köszönhetjük az egészet. Nem baj a rizsa csökkentéssel majd marad annyi pénzetek hogy bőven ki tudjátok fizetni a megemelt telefon költségeket.
Az ugye mindenkinek tiszta hogy 1db sms után fixen 2 Ft / 1 perc után 3 Ft megy vikotrka zsebébe?

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#7) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hi-Hi-Ha-ha,hiszen 2 kettö Mobil szolgáltato,már Brutálisan,Piszok,drágán emelte az összes belföldi szolgáltatások,Árait.Tehát akkor mért legyenek,olcsobbak a telok?,Hja a Gazdaság 1-re jobb,teljesit?//Kormány// de 2 kör már biz csak Ár emelések vannak.na ez a különbség az 1 ill 2 között.További szép Nyarat mindenkinek! :C ;]

föolvaso

(#8) embe


embe
nagyúr

Egyedül a kamatmentes részlet lehet vonzó. Akinek ez szempont.
Nekem a flottás előfizuhoz szinte annyiba kerül a teló, mintha Dominó csomagban venném meg. Ez az ár meg magasabb a legtöbb esetben mint a független piaci ár. :W
Ha flottás, ha nem - de azért havonta ott hagyok nekik 11-12eFt.-ot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9) galaxys80 válasza Zolik (#6) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem erre a politikai véleményre senki nem kíváncsi egy tech fórumon. :U (ami mellékesen zavaros és nem is igazán érthető)
Így is mindenhonnan az állandó acsarkodás ömlik. Nem hiányzik még innen is.

(#10) tothmaxy182
Ez a telekom és közmű adó miatt van. :DD

(#11) Zolik
Egyrészről kijelenteni, hogy ez miatt vannak az állandó emelések hatalmas naivitás és tájékozatlanság.
Másrészről még ha így is van, akkor sem ez a fórum a megfelelő hely ennek a megvitatására.

[ Szerkesztve ]

(#10) tothmaxy182 válasza Zolik (#6) üzenetére


tothmaxy182
őstag

3 éve van távközlési adó. Azóta már számtalanszor emeltek árat. Vagy mostantól minden emelést annak a számlájára írunk?

Minden szavam magánvélemény!

(#11) Zolik válasza galaxys80 (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

De ha egyszer ez az oka az egésznek? Mégis miről lehetne írni?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#12) Tyer válasza embe (#8) üzenetére


Tyer
őstag

Jah, de Euronicsben, meg MediaMarktban is szokott lenni 0%-os, és ott legalább függetlenek...
Ez már tényleg gáz...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#13) Zolik válasza tothmaxy182 (#10) üzenetére


Zolik
senior tag

Csak hogy lássátok mire megy el a befizetett pénzünk. Szerintetek a tulajdonosokat érdekli hogy megy a hiszti az árak miatt?

#9 pont az a naivitás ha azt hiszed hogy nem ez miatt vannak az áremelések. mondogatták hogy a bankok nem fogják átterhelni az adókat az ügyfelekre. persze pityu!
ugyan úgy szépen itt is átnyomják az összes plusz terhet az előfizetőkre. ha ezt nem látod vagy nem akarod meglátni akkor vak vagy

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#14) Tyer válasza Zolik (#13) üzenetére


Tyer
őstag

Elég friss adat...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#15) embe válasza Tyer (#12) üzenetére


embe
nagyúr

Viszont a szolgáltatótól egyszerűbb elhozni 0%-al. Legalábbis nekem.
Karácsonykor TV-t akartam venni a MM-ban, 0%-al. Mivel nem rendelkeztem vezetékes telefonal (!!!) így nem adtak. Csak kb. 40%os THM-el hozhattam volna el. Anyátok! Az semmit sem jelentett, hogy jelenlegi mobil előfizetésem kb. 15 éve megvan. Saját ház, jövedelem stb..... vezetékes telefon!!!!! :W

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Csak informatív jelleggel kérdezném a szerkesztőket, hogy mi alapján nézitek az árváltozásokat? Úgyértem minden szolgáltató szokott 10-20-30% os akcíókat csinálni "idény" jelleggel. Nem tudom most milyen akcíók vannak a T-nél de talán érdemes lenne odaírni egyes árváltozásoknál hogy akciós, vagy akció vége.

Nem védeni akarom a szolgáltatókat mer eszméletlen drága minden, valamint szinte semmi kedvezmény a nagyobb előfizukra, régebben egy 150-200E-es telót legnagyobb el lehetett hozni 20E ért vagy 0 Ft-ért. Tudom ez kolompárék miatt van de akkor is kitalálhatnának valami jobb hűségprogramot.

A múlt héten kaptam egy SMS-t hogy örülnek hogy már 9 éve előfizető vagyok és adnak egy 2000 FT!!!! -os kupont tartozákvásárlásra, ha min. 5000 FT ért veszek valamit. Tudom a kicsit is becsülni kell, de most komolyan ennyit ér hogy 9 éve újítgatom meg náluk az előfizetést és kb 10-15E-et otthagyok havonta.

[ Szerkesztve ]

(#17) adamssss válasza Zolik (#6) üzenetére


adamssss
veterán

Igen pont az ő zsebébe megy. Sőt aktatáskában neki viszi a pénzt a telekom minden hó végén.

Amúgy ha nem az államnak menne, akkor külföldre az anyacéghez, mint ahogy ment eddig is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18) Zolik válasza Tyer (#14) üzenetére


Zolik
senior tag

Csak neked

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#19) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ezek már elmebeteg árak. A G4-et eleve nagyon drágan vezették be és most még rá is húznak. Ez még előfizetéssel és 2 éves rablánccal is sokkal drágább lett, mint függetlenül.

De a többi ár sem semmi. Kezd egyre inkább úgy kinézni, hogy lelépek tőlük.

(#20) caprine


caprine
aktív tag

Évek óta nem veszek szolgáltatónál telefont, nem is értem miért :D lassan 10 éve ugyan azt a SIM kártyát nyuzom, céges telonak meg amit adnak azt adnak, egyedül a céges telo flottakedvezménye számít.

A szolgáltatók meg olyan árat szabnak amilyet nem szégyelnek, az ő dolguk. Egyébként meg a háttérben könnyen lehet, hogy vannak megállapodások egymás között az árazásokkal kapcsolatban.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#21) sajo13


sajo13
senior tag

Igazából mindegy, hogy milyen politikai vagy nem politikai okból emelik a szolgáltatók a telók és az előfizetések árait, a lényeg, hogy mi szeretjük ezt a fenti cikkek alapján: "A magyarok szerint a mobilszolgáltatás úgy jó, ahogy van"

Bár kiváncsi lennék kiket kérdeztek meg ebben a kérdőívben, mert hogy mi IT-sok NEM vagyunk elégedettek a mobilszolgálatókkal az nyilvánvaló, de hogy a kisnyugdíjasok vagy az átlag jómunkásemberek elégedettek lennének-e az emelkedő készülék és előfizetés árakkal, abban kicsit kételkedem.

(#22) tailor válasza Zolik (#6) üzenetére


tailor
őstag

Egy nagyon jó ismerősöm a telekom szektorban dolgozik, többek között a magentával is kapcsolatban áll. Tudod mit jelent nekik ez a "telekom adó"? (Sarkítva) mint amikor te borravalót adsz a pizzás fiúnak, kb... Szóval ne essünk már seggre. Minden ilyen újabb adó arra jó, hogy alapot szolgáltasson nekik az áremelésekre. Hagyjuk már ezt a "viktorkázást". :((

"Nekem meg az egyik ismerősöm ismerősének a barátjának a szobatársa..." Hejj, de vicces gyerek vagy te... :( A politikai pártállásomat is így leveszed egy mondat után? Mielőtt még nagyon okosnak gondolod magad, megsúgom: nem, nincsen viktor poszter a szobámban. Eszem megáll...

[ Szerkesztve ]

(#23) Zolik válasza adamssss (#17) üzenetére


Zolik
senior tag

Tévedsz. Ez egy extra teher. Minthogy ez rá van téve az alap díjra. Eddig volt pl 27Ft most már 29 Ft.
Csak úgy mint a tranzakciós illeték. Lenne x ft de helyette fixen kell még fizetni x%-ot ami egyből megy az államkasszába.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#24) galaxys80 válasza Zolik (#23) üzenetére


galaxys80
veterán

Mert amíg nem voltak a korábban említett adóformák, addig nem emeltek folyamatosan árat a szolgáltatók ugye?
Ne vicceljünk már.

(#25) Zolik válasza tailor (#22) üzenetére


Zolik
senior tag

Nekem meg az egyik ismerősöm ismerősének a barátjának a szobatársa...hagyjuk már ezt. Lehet hogy nekik ez borravaló, de őket pont nem érdekli. Ha 2%-ot esik az éves bevétel pótolni kell és ki van adva hogy tömjék be a rést. Jól van akkor csak szavazz viktorra. Sok sikert hozzá!

#24
de nem ilyen esztelen mértékben ami az elmúlt években megy!

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#26) embe válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


embe
nagyúr

Jelenleg az Árukeresőn az összes (!!) LG G4-es ár kevesebb mint a Trémobilos Dominós ár.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27) adamssss válasza Zolik (#23) üzenetére


adamssss
veterán

Pontosan tudom, hogy hogyan működik. A bankadó, és a szolgáltatói különadó előtt nézd meg a szektor nyereségét.
A különadók bevezetése előtt minden nagy multi és bank riogatott, hogy ki fognak vonulni aztán mi lett? Kb mindenki maradt. (egy két bankot kivéve, de ez amúgy is várható volt)

Sajnos az elmúlt tizen x év szar politikája 2010 utánra olyan helyzetbe hozta a gazdaságot, és az országot, ami miatt valahol szorítani kellett. Mivel az emberek már így is túl voltak adóztatva, így nem maradt más mint a szektorális különadók. Hozzáteszem azóta nagyon sok Eu-s államban bevezetésre kerültek. Megjegyzendő, hogy voltak drágulások, de a szolgáltatók, csak egy töredékét hárították át a felhasználókra.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28) kbyte1024 válasza Zolik (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Te teljesen gyagya vagy? Ezer eve lehúzzák a jonepet a szolgáltatók!! Koze nincs ehhez semilyen adoknak. Akkor is csillard penzeket kertek amikor meg koze nem vilt semilyen adokhoz.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#29) Zolik válasza kbyte1024 (#28) üzenetére


Zolik
senior tag

Látom a rizsacsökkentés neked is átmosta az agyad. Nem vitatkozok veled, semmi értelme úgyse fogod megérteni.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#30) Zolik válasza adamssss (#27) üzenetére


Zolik
senior tag

Ez így van, de ez miatt még tovább lettek adóztatva az emberek is. Lásd extra bankik költségek utaláskor, kb felvételkor stb. Naiv dolog azt hinni hogy ebből semmit nem terheltek át az emberekre.
Jah külföldön nőttek a terhek, de külföldön nem 350 Euro a havi kereset...
Nem akarom kiírni ide azt a több tucat új adót amivel sanyargatnak minket, akit nagyon érdekel majd elolvassa

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#31) gerii


gerii
addikt

Most volt, hogy nem módosíthatja egyoldalúan a szerződéseket a T, gondolom ezért emelnek ott árakat ahol tudnak (a férgek).

(#32) pit stop válasza adamssss (#27) üzenetére


pit stop
addikt

Miről beszélsz? Ezt is az emberek fizetik meg, csak bújtatott módon és elég hülye a többség, hogy ezt ne fogja fel ezért működik, hogy nekünk mennyivel jobb.
Különadókat önmagában felesleges felhozni, csak más országokkal felesleges összehasonlítani árakat ha teljesen más adóteher és felépítés.
Digit várja mindenki mint a messiást, de ők se sietnek itthon ebbe a szektorba :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#33) |AP|


|AP|
veterán

Egy ideig még lehetett azt mondani, hogy oké, hogy nem olcsóbb, mint függetlenül, viszont el tudod vinni 24 havi részletre a telefont.
Na, most már ez sincs. Sok készüléket (elsősorban a drágábbakat) az olcsóbb díjcsomagokkal maximum 9 havi részletre lehet elvinni. 24 hónap már nincs, a drágább díjcsomagok mellé 19 hónap jár.

Szóval nem csak az áremelés a gáz, hanem még ez is megnehezíti a kedvező telefonhoz jutást.
Például pár hete elvihettem volna a Z3 Compactot a jelenlegi díjcsomagom megtartásával, havi 5000 körül, most már csak 9 hónapra vihetem el, havi 12-ért :(((

(#34) Rusi válasza Cilindrik (#16) üzenetére


Rusi
senior tag

Alapvetően az Akciófigyelőben megjelenő árváltozások az adott szolgáltató legfrissebben kiadott és az azt megelőző készülékárlistájának különbségeit tartalmazzák (új telefonok, árváltozások). A készülékes árlistában szereplő árak akkor érvényesek, ha te bemész az adott szolgáltató bármely üzletébe és ott megvásárolod a kiszemelt telefont a kiszemelt tarifában. Nyilván a webes felületen lehetnek állandó vagy időszaki akciók, árengedmények, ajándékok, stb. Amiket te emlegetsz, az időszakos akciókról is szokott megjelenni alkalmanként írás, de ott szerepel a cikk végén, hogy mettől-meddig és esetleg milyen feltételek mellett érvényes az ajánlat.

Mobilaréna (2010-2017)

(#35) Peterson_ válasza Stauffenberg (#19) üzenetére


Peterson_
addikt

Én világéletemben 30-as voltam, de most már ott tartok, hogy áldani fogom a napot, mikor leléphetek tőlük.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#36) guest666 válasza embe (#26) üzenetére


guest666
aktív tag

de a Trénél kapsz hozzá egy fejhallgatót !! :DD

(#37) Zolik válasza pit stop (#32) üzenetére


Zolik
senior tag

Szerinted miért? :( Meg mi is lett a nagy nemzeti telekom céggel amit pár hét után fel is számoltak?.. :W

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#38) csoki46


csoki46
aktív tag

P8 Lite-nál rossz a hivatkozás, a sima P8 tesztre visz :)

(#39) adamssss válasza Zolik (#30) üzenetére


adamssss
veterán

Az adók számának változása nem feltétlenül jelenti azt, hogy pl Neked is nőni fognak a terheid. Lehet átcsoportosítás is, hogy pl ugyanabból az adóból másképpen kivetve több pénz folyhasson be. De erről nem tudok nyilatkozni mert a 2016-os ktg vetési tervezetet még nem olvastam el.

Én azért nem látom csak negatívan a helyzetet. Igen sok az adó, amihez relatíve kis jövedelmek kapcsolódnak. Ezek mellett azonban a makrogazdasági tendencia nem rossz. A kérdés az, hogy 2018-ig a makro javulást át lehet-e terelni az emberek közérzetének a javulásához. Elvben igen, mert ha megnézzük jóval több adó folyik be mint az elmúlt évek azonos időszakában, így időszerű lenne az adócsökkentés. (hozzáteszem lesznek is csökkentések főleg az áfa területén, de többet nem mondhatok...) :N

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) marositech


marositech
senior tag

Elmebeteg árak...
Tényleg meddig kell rá várnunk, hogy adjunk nekik egy b***ott nagy pofont a 3 cégnek?
Ennyire ne legyen már nyílvánvaló a kartellezés se! :W

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#41) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Brutálisak ezek az árak újabban.

Mondjuk érdekes, hogy egy árban van kártyásan a Note 4 és a Z3, biztos akkor már az előbbit választanám.

(#42) Ryser


Ryser
csendes tag

na hát ez így betett reggelre....ennél pofátlanabb árszabást én még soha életemben nem láttam esküszöm... :D szinte minden 20-30-40 ezerrel drágább kártyásan mint a másik két szolgáltatónál...lásd. galaxy ace 4 60k?? p8 LITE 100??? a3 110ezer?? komolyan nem hiszek a szememnek :D :W :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 12

(#43) Polllen válasza Zolik (#18) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy leendő árcsökkentést (mert lesz az is majd) mivel fogsz majd ideologizálni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#44) #76385920


#76385920
törölt tag

Nem normálisak...

Majd augusztusban-szeptemberben meg jön az új "akció" ahol visszaviszik az árakat a júniusi szintre. :)

(#45) embe válasza guest666 (#36) üzenetére


embe
nagyúr

Na bumm! Valóban. Meg esetleg simlockot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#46) janeszgol válasza Ryser (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is ezeket néztem. Amikor megátom a kártyás árakat, az az első gondlatom, hogy a kártyásokat száműzni akarják az előfizusak táborába. Majd meglátom az előfizus árakat és az az első gondolatom, hogy az embereket száműzni akarják más orságok szolgáltatóihoz vagy kamu flottába.

90 ezret ma elkérni a G4c-ért, ami ma már közép-alsó hardvert és felépítést takar. (Hiszed dzsunkáéknál is van 5 col HD-ban 40k körül.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Ryser válasza janeszgol (#46) üzenetére


Ryser
csendes tag

nekem most fog lejárni a két év hűségem és szívesen vennék új telót, de egyszerűen alig adják olcsóbban előfizuval mint kártyásan, így nem tudom mitévő legyek..

Másik meg, hogy egy honor 4c kenterbe veri ezt a kis G4et (8 magos SoC+2 giga ram+jobb kamera) 53 ezerért...sőt 90 ezerért már szerintem 2 éves csúcsmodellt kapni ami szintén sokkal feljebbi kategória. Elképzelni sem tudom ki képes ezt megvenni :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 12

(#48) avlisz80


avlisz80
tag

Száradna ki a nyelve mindnek!Csak teljen le 1x a 2év!Hál istennek nincs már sok! Csak gondolnak egyet és 2év hűségidő ide vagy oda emelnek legyen az készülék vagy csomag vagy szolgáltatás!Az meg hogy havi 10-12 ezres számlák után 2év lejárt és kemény 2800ft-al olcsóbban vehetek telefont,hát ez mi ha nem hűséges ügyfél iránti kedvezmény! :C

[ Szerkesztve ]

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#49) #82729984 válasza janeszgol (#46) üzenetére


#82729984
törölt tag

Ez már nekem is eszembe jutott. A feleségem néhány hónapja váltott telekomról telenorra, és vettem neki egy telenoros samsung a3-at.
Aztán egyszer csak megjegyzi hogy de jól megy hogy 110 ezres telefont kapott. Mondom milyen 110 ezres telefont, 70 párezerbe került, biztos félrenéztél valamit. Erre kiderült hogy megnézte a telekom oldalán és ott tényleg 110 ezerért árulták azt amit a telenor 70+ ezerért...

Akkor jutott eszembe hogy ott valami gyógyszer nagyon elgurult, még függetlenül is olcsóbb a készülék.

(#50) doooo


doooo
veterán

Hogy lehet a Note 4, és a Z3 teljesen megegyező árban? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.