Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Grat a teszthez!
PH minőségű és példás!
Így tovább!

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#2) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

:C :C :C Grat a teszthez, már nagyon hiányzott ez, a sok inteles tesztek után :) Köszönjük!!

(#3) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Meg lehetett volna nézni mit a k9a2 platinumnál a kikapcsolt TLB-bugfixet is.
Ha egy átlag ember megnézi, csak azt látja, h mennyivel rosszabb. Pedig pár gombnyomás a biosba, és szinte ugyanazt tudja, mint a többi. Na de mennyit, az nem derült ki...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4) keIdor


keIdor
titán

Grat a cikkhez, szókásos minőség! :R Gigabyte és az Asus tetszik, bár az MSI K9A2 Platinum se rossz végülis azért a pénzért... bár a Gigabyte 790FX-DS5 olcsóbb és szinte ugyanaz, mint a DQ6, szóval inkább az lehet jobb vétel. (35K a DS5)
Srácok szerezzetek egy Phenom 9850 BE-t, mert azok 3-3,2GHz-et szoktak menni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) laci666


laci666
senior tag

Hát már éppen ideje volt ennek az AM2+ tesztnek.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#6) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nekem is a Giga volt a legszimpatikusabb. Persze beérem én olcsóbb chipsettel is nem kell a csúcs mert crossfire se kell.
Köszönjük a tesztet. :R

Szóval csak 2600-ig jutott a phenom. :U Elég gyengusz eredmény.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Nagyon szuper teszt GRAT! :C

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#8) nike_


nike_
addikt

Jó a teszt, a Phenom meg gyenge. :D

(#9) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Hej egy dfi/sapphire lap hiányzott a cikkből. :o
Azmsi bioson megsem lepödök már. Mint ahogy az asus árszabásán sem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) Cs_Laci válasza LALA_kiraly (#3) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Először is tesztjeinkből kiderült, hogy az MSI a TLB bug patchet alapértelmezés szerint bekapcsolja, és ennek kikapcsolására nincs mód BIOS-ból.

Ezzel kapcsolatban váltottunk néhány levelet az MSI-vel, ők közölték velünk, hogy ha kell, akkor készítenek számunkra egy olyan BIOS-verziót, amelyben kikapcsolható a TLB-patch, de nekünk olyan BIOS kellene, amit a felhasználók is letölthetnek, nem csak belső használatra szánták.

Vagyis tényleg csak pár gombnyomás lenne, csak a gomb hiányzik..

(#11) Hequila


Hequila
őstag

... a 770... ...(és elméletileg a tuningnak sem barátja, de talán az alaplapgyártók itt közbeszólhatnak)...

Megkérdezhetem, hogy ez az elméleti információ honnan származik?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) Oliverda válasza nike_ (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Attól függ mire használja az ember. Rekord döntögetésre valóban az.

fLeSs:

Jó lett a teszt, ha nagyon bele akarnék kötni akkor talán annyit tudnék felhozni, hogy a 9600 BE helyett lehetett volna 9850 BE-vel is tesztelni a lapokat. A CrossHair II kellemes meglepetés, a memória kezelésben elért előnye pedig számomra nagyon meglepő. Különösen akkor ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy ráadásul itt a CPU-ban van a memória vezérlő. Ki kéne próbálni. ;]

mod: Esetleg a 790GX megérkezése után kibővíted vele a tesztet?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) leviske


leviske
veterán

Nem tudom, ki hogy van vele... de nekem a Crosshair hűtése kisebbnek tűnik, mint a Maximus-é... Ennyivel hűvösebb volna a 780a az X38-nál? :F

(#14) TomBoy1986 válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Overdrive-val két gombnyomás akármilyen lapban ;) (a zöld pöttyöt kell megnyomni a jobb felső sarokban 2x).

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

Az "FSB" témához kapcsolódva: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) LALA_kiraly válasza Oliverda (#15) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Az a baj, nem tudni milyen lapban, és mekkora fesszel.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#17) Gyuri27 válasza LALA_kiraly (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) Oliverda válasza LALA_kiraly (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

A lap típusa ott van a linken.

MB Model : M3N-HT DELUXE

A fesz az pedig ref. clock esetében nem igazán mérvadó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) V_ViKK


V_ViKK
csendes tag

Asus M3A alaplapról tud valaki valami infó?
Erősen gondolkodom, hogy ez lehet a megoldás a problémámra (gép fejlesztés)
A deluxe verziók nekem túl drágák. És fontos hogy AM+ legyen mert későbbi fejlesztésekkor jól jön majd a Phenom most csak Athlon X2-re van keret.

(#20) leviske válasza V_ViKK (#19) üzenetére


leviske
veterán

A Gigabytenak van 22k-ért 790x-es lapja. Szerintem inkább az éri meg, mint a M3A..... :K

[ Szerkesztve ]

(#21) Oliverda válasza V_ViKK (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Abit AX78-at vegyél, az jobb mint a DS3 v. DS4 Giga.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) V_ViKK válasza Oliverda (#21) üzenetére


V_ViKK
csendes tag

Köszönöm az ajánlásokat alalplap ügyben de az Abitot sajnos felénk nem lehet még kapni, pedig az lenne a legjobb megoldás, mert bevált már egy NF7-es Abit mely idáig szolgát csak elhalálozott :O . A Gigabyte meg sok olyat extrát tartalmaz melyet nem fogok kihasználni (SLI, Firevire) és ez nekem nem ér meg +6-7eFt azé inkább több memóriát raknék.
Amugy az épülő konfig főbb paraméteri: Athlon X2 42-8xx ;2GB DDR2 800;Geforce 8600GT

(#23) fLeSs válasza Oliverda (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csak 9600BE-t tudtunk szerezni.

A 790GX-et ha megjön meg akarjuk nézni, annál is igazából csak a fogyasztás lesz lényeges.

Készül egy újabb AM2+ alaplapos teszt, 4 db AMD 770/780 chipsetes lap lesz benne (M3A is).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) Oliverda válasza V_ViKK (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Innen tudsz rendelni: [link] ;)

fLeSs: Szólhattál volna. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) v.tom válasza leviske (#13) üzenetére


v.tom
őstag

Nekem nem 790FX csak 790X van a lapomon, de nagyon hűvös nálam, pedig csak egy elég gyér borda van rajta gyárilag. Mielőtt megvettem, bekészítettem magamnak a thermalright hr-03 sli-t, de azóta is ott pihen a szekrényben.

(#26) v.tom válasza V_ViKK (#19) üzenetére


v.tom
őstag

Jók a giga lapok is. Itt van leírás az egyikről. Később teszt is lesz.

(#27) Gyuri27 válasza fLeSs (#23) üzenetére


Gyuri27
félisten

Melyik négy, ha szabad tudni?

Amd - Radeon - Ryzen

(#28) leviske válasza Gyuri27 (#27) üzenetére


leviske
veterán

Nem kellemesebb akkor megtudni, mikor olvasod a tesztet? :)

(#29) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Összevetve ezt a jó kis tesztet, amit éppen a minap hiányoltam, (és már itt is van köszönet érte) a nem is túl régi proci teszttel, én azt gondolnám, hogy a játékos kedvű gépépítőknek még nem kell rohanni csúcs ati/nvidia chipes lapot venni.

Ahogy összekombináltam játékgépnek, még mindíg tökéletes alap, egy előző generációs ati/nvidia "csúcs" chipes lap és hozzá egy magas órajelű X2, legalábbis amd vonalon, aki nem akar/tud több százezret költeni, de rendes színvonalon szeretne játszani, és valamennyit tuningolni.

Ezzel a teszttel szerintem tízezreket spóróltatok meg jópár embernek, aki azon gondolkodott, mire is váltsa le socketA-754-939 rendszerét.

(#30) v.tom


v.tom
őstag

Majd kéne csinálni teszteket 790X es lapokról is. Sokan biztos szívesen vennék. Egyébként furcsa dolog, de a 790X chip az nem = 780? Csak mert nekem ilyen lapom van, és pl az everest is a chipre 780-at ír, a chipsetre pedig 790X-et.

[ Szerkesztve ]

(#31) G. Dealer


G. Dealer
tag

AMD végre, csak le ne térdeljen a gyár...

(#32) v.tom válasza G. Dealer (#31) üzenetére


v.tom
őstag

Nem fog egyhamar, biztos vagyok benne.:D

(#33) Solten


Solten
addikt

"A 790FX támogatja a Phenom processzorok energiagazdákodási módját, a Cool and Quiet 2.0-t, melynek segítségével eltérő órajelen és feszültségen járhatnak a processzorban található végrehajtók, illetve az északi híd"

Éljen!!! :C

Saor Alba

(#34) #65675776 válasza v.tom (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ATi anno az egész szériát - a 790FX-et és a 740G/V-t leszámítva - 780-nak nevezte el, a változást az AMD általi felvásárlás okozta. A 790X eredetileg RD780 volt.

(#35) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

fLeSs:

Ilyen akkor nektek nem volt az MSI BIOS-ában?

[link]
[link]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#36) cowboy_bebop válasza fLeSs (#23) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Remélem lesz Abit AX78 is. :B

(#37) fLeSs válasza TomBoy1986 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ott vannak a BIOS-okról készült fényképek a cikkben.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) TomBoy1986 válasza fLeSs (#37) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Akkor ők is megkapták valószínűleg azt a BIOS-t, amit nektek felajánlottak. Értem.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#39) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Csak ajánlani tudom ezt a remek deszkát Gigabyte MA790FX-DQ6 1 hónapja nyüstölöm, és nagyon meg vagyok vele elégedve!!!

(#40) leviske


leviske
veterán

Azt nem tudja valaki, hogy a CIIF támogatja-e a "Cool N Quiet"-et? :F Vagy ezt csak a FX790-es lapok támogatják? :F

[ Szerkesztve ]

(#41) V_ViKK


V_ViKK
csendes tag

Megvan a konfig lemértem alapálapotban Everest 2006 Ulimate-ben:

Mem olvasás: 7081 MB/mp
Mem írás: 6500 MB/mp
Mem násolás: 6950 MB/mp
Mem késleltetés: 58.2 ns
cpu queen: 4437
cpu photoworxx: 19767
cpu zblib: 26216
fpu julia: 3896
fpu mandel: 2199
fpu sinjulia: 6114

Szerintetek jók ezek az eredmények húzás mentesen?
3DMark 05-ben 9560-at kaptam
Főbb paraméterek M3A; X2 4400+; 2*1GB DDR2 Kingmax; GF 8600GT 1GB

[ Szerkesztve ]

(#42) Oliverda válasza leviske (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem támogatja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) Oliverda


Oliverda
félisten

0607 Crosshair II Formula BIOS Fixes Hybrid SLI

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv!

A 790-es alaplapok linux kompatibilitásáról (és amúgy a Sapphire lapokról) mi a véleményetek? El is mondom, hogy miért érdekel:

Egy haverom Gigabyte x48-as lapján találkoztam azzal a problémával, hogy semmiféle linux nem volt képes rajta futni. Bár XP került a gépére, az Acronis True Image partíciómentő viszont linux kernelen nyugszik. A saját gépemen ezen felül használnék Ubuntu-t, és egyébként is, semmilyen módon nem támogatnám azt a céget, amelyik ilyen ocsmány módon szabotál (tehát a Gigabyte valószínűleg kilőve).

Ezen affér után olvastam bizonyos Foxconn alaplapokról, ahol már bebizonyosodott, hogy tényleg nem véletlen a dolog, köszönhetően az átható Vista támogatásnak... Ezt a Foxconn esetében BIOS frissítéssel próbálták javítani, a renoméjukat viszont gondolom lőhetik a linuxosok szemében.

Ja, és nagyon sürgős sajnos, pár órán belül meg kell vennem.
Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45) LonGleY


LonGleY
veterán

Még annyi, hogy a teszben is szereplő Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 lapba ha 4 duplakártyás videokártya nem is, de 2 belefér, igaz? Tehát a kék slotokba menne a két kártya? Érdekes egyébként, hogy a hivatalos oldalán az AM2+ kategóriájából hiányzik.

Még egy kérdés: a GA-MA790GP-DS4H deszkánál taglalt Built-in 128MB DDR3 1333MHz SidePort Memory mit takar pontosabban, ill. XP alatt vajon kihasználható-e?

(#46) LonGleY válasza LonGleY (#45) üzenetére


LonGleY
veterán

A 45-ös hozzászólásom tárgytalan, a 44-esre még mindig kíváncsi vagyok (Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 lesz végül... ha nem megy vele a linux a BIOS miatt, akkor visszacsere).

(#47) #65675776 válasza LonGleY (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mennie kellene.

Egyébként meg fent van a hivatalos oldalon (ahonnan Te is linkeltél) az AM2+ listában...

A SidePort Memory az IGP számára rendelkezésre álló közvetlen hozzáférésű memória. Gyakorlatilag a diszkrét VGA-k saját RAM-jának felel meg. Kezelése az IGP feladata, tehát OS független. Csak a teljes virtuáliscím tartományból ennek is levonódik a mennyisége.

(#48) LonGleY válasza #65675776 (#47) üzenetére


LonGleY
veterán

X48-on is mennie kellett volna.
De köszönöm a választ! A visszacsere
egyből meglesz, ha mégsem akarna futni.

Délelőtt egyébként még nem volt kis táblázat,
csak a főoldalról lehetett fellelni a D6Q-t. De ez lényegtelen. :]

(#49) #65675776 válasza LonGleY (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megjelenése óta ott van a táblázatban...

(#50) LonGleY válasza #65675776 (#49) üzenetére


LonGleY
veterán

Majdnem.

Na kiderült, a saját Gigabyte alaplapomon sem megy a linux,
hogy a jó k akat! Hétfőn visszacserélem...

Mondjatok kérlek egy 790FX-es lapot, amin megy!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.