Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Hát még ha lett volna egy olyan szintű chipset ezek alá a procik alá, mint Inteléknél a 865-875 páros, ami tényleg ki tudta volna használni a dual channelt... Mert hiába a nagy számítási teljesítmény a prociban, ha egyszer a RAM nem tudja tartani a lépést. Én is sokat szívtam hogy minél többet kisajtoljak a memókból, de azt a ~3500MB/s-ot, amit egy jól felhúzott nForce2 chipes lap tud, röhögve túlteljesítette az intel-féle megoldás. De szerencsére ezen a helyzeten javított az A64-ek belső memóvezérlése, igaz jókora fáziskéséssel...

(#2) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen. Tényleg szép idők voltak. Nekem még ketyeg - és úgy tervezem megy még vagy 5 évet :DDD - egy 2500+-os Barton magos csoda. nf7-es lapban. (Ismerős? :)) )
Útólérhetetlen volt a korában. Úgy mint a p3.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) tildy


tildy
nagyúr

Hú ez szépen össze lett szedve :R :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Lars


Lars
őstag

Hát nekem volt is ezekből :D
Konkrétan egy 1600 os palominom volt elég sokáig, aztán egy 2800 + os barthont kb 1 hónapja cseréltem le, kb 3 évig használtam tökéletes megelégedéssel :)
Ja, és volt egy mobil AMD procis laptopom is 2 évig :)
Sem a teljesítménnyel, sem a stabilitással soha semmilyen bajom nem volt.
Az előttem szóló említi a memória felé a sávszélesség problémáját. Hát igen. Viszont a mindennapi használatban nem igazán lehetett észre venni ezt. Én játékra, filmnézésre, internetezésre, használom a gépem. Ha meg néha mondjuk filmet kódoltam, esetleg tömörítettem, akkor az a pár perc úgysem számított :)
Egyébként a tény hogy ebben nem volt erős az amd régen.

(#5) Loha válasza FlasH-BacK (#1) üzenetére


Loha
veterán

Az nem a chipset hibája volt hanem a socket A szűkös FSB-jéé (3200MB/s)

(#6) rollins válasza Loha (#5) üzenetére


rollins
őstag

Egy 2200+ T-Bred A -m volt ECS K7s5a -val és ezzel 2 évig simán el lehetett lenni, nem úgy mint manapság. Szorzólockos volt a proci, de meg voltam vele elégedve így is.

(#7) Vamp


Vamp
senior tag

Höhöj! Régi szép idők!

Sokkal jobban állna szvsz az AMD, ha nem árasztották volna el az Intel drágább, de gyengébb processzoraival az áruházak polcait.
(A P4-es korszak hajnaláról, valamint az azt követő 3 évről beszélek). Akkoriban csak és kizárólag Intel proccal szerelt kész konfigokat árultak mindenhol, hiába hozta ki minden tesztoldal azonos órajelen az AMD cuccait győztesnek.
Betett még a kisebbik gyártónak, hogy olyan urban legendsek terjedtek a CPUiról, hogy hűtés nélkül 5-10 másodpercen belül leég. Abba senki nem gondolt bele, hogy

-a hűtő nem véletlen van a processzoron
-a Intel termékei ugyanúgy megsülnek (és sültek is meg még évekig a penetráns hőkibocsátás, valamint a sokszor elbaltázott pasztázás eredményeképp)

Mindez köszönhető volt az Intel agresszív marketingtevékenységének. A kezemben tartok egyébként egy 2006-os Intel füzetecskét, melyben egyes sempron-celeron, valamint néhány D-s, és Athlon 64-es összehasonlítást végeztek. A röhejes az, hogy kb 30%-os órajelkülönbség van néhány processzor között, elért pontszában a tesztekben viszont mindössze 10%-os az intel fölénye. Olyan mintha a disznóvágás hatását a kerti sövényültetvényre összevetnék a Szputnyik-1 mélyhomálysűrűségre gyakorolt hatásával. Intel marketing.

[ Szerkesztve ]

(#8) Wolverine


Wolverine
félisten

Anno Grazba jártam Barton magos, lockmentes MP procikért... egy közülük még most is (3 év után...) 2300 MHz-en ketyeg előttem :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#9) csepelball


csepelball
tag

Ez nagyon jó cikk! Nagyon tetszik,mivel nekem is még ilyemim van. 2500+os barton egy chaintek 7njl3/4 es lapon:) Még mindig megy,bár már kissebb hibákkal érezhető a kor rajta.De egy csúcs...

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#10) Vamp válasza csepelball (#9) üzenetére


Vamp
senior tag

Kisebb hibák alatt mit értesz? Odaégeti a piritóst?:D

(#11) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Gratulálok, jól összeszedted az infókat.;)
Én is a mai napig Socket A-s rendszerrel nyomom. Még a Crysis is megy. Igaz csak Low-on, de megy és egész élvezhető.
Nem váltottam eddig, mert:
- nem volt rá keret (alaplap, proci, memó, vidkari csere elég húzós pénzügyileg...)
- a teljesítménye immáron 4. éve is megfelel (bár mostanában kezdem kevésnek érezni)
- rengeteg változás megy végbe a piacon (lsd. 754, 939, AM2, AM2+, és hajnalok hajnalán itt lesz az AM3 is...)
Most ez tolja a biteket bájtokat a gépben. Egy 2600+-os Sempron

Harrrr!!!!

(#12) tildy válasza Vamp (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Fura, nekem két Chaintech lapom volt (most már csak egy van:O) és hibátlanul ment/megy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) knajf


knajf
senior tag

k7s5a az nagyon oltás lap :D ezek az asrockok nagyon dúrván jók. kár hogy a régi amd-k kifinganak nagyon :( csak ezzel volt bajom, persze mindig amd-s voltam anno, most már független de mindíg azt érdemes venni ami épp jobb...

amúgy tök jó az írás! legyen második része is! :C :C :C

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#14) FlasH-BacK válasza Loha (#5) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Tényleg, igazad van, végül is ezt írhatjuk az Amd számlájára. De viszont az szerintem a chipset hibája, hogy aszinkron módban jelentősen visszaesik a memória-sebesség. Tehát nem lehetett megcsinálni, hogy mondjuk felrakod az fsb-t 300-ra, a ramot meg visszaosztod 200-ra, mert 1részt nem bírta az akkora fsb-t, másrészt a ram sebessége meg nem 2/3-a lett volna hanem sokkal kevesebb. A p4 meg a64 gépekben viszont ilyen betegségek nincsenek, igaz, ott a szorzó lock/csak lefelé állíthatóság miatt elengedhetetlen az fsb túlhajszolása, míg az athlonoknál vagy elég nagy volt a szorzó vagy lockmentes volt a proci, így nem volt rákényszerítve az ember hogy visszaossza a ramot...

(#15) FlasH-BacK válasza Ndruu (#11) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Csak 1-2 észrevétel: Kicsit dobna a teljesítményen, ha szinkronba tennéd a ramot az fsb-vel (6/6), meg a tRP-t (a 2.5-3-3-7 -ből az utolsó) 11-re raknád, ezzel a leggyorsabb a memókezelés. A procidnak meg adhatsz 1.7V-ot is, ha van rajta jó hűtés, és akor lehet hogy eléri a 200x11-et.

(#16) csepelball válasza Vamp (#10) üzenetére


csepelball
tag

néha csak úgy újraindul magától..cseréltem tápot videókártyát vinyót ramot...már csak az alaplap proci maradt az eredeti..

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#17) iday


iday
aktív tag

Mindig is imádtam anno az Athlon xp procimet mert nem kazánként müködött hanem mnt mint a huzat.
Most meg egy becses Slot-a -s AMD Athlon 1000Mhz tulajdonosa vagyok. :)
Azopk a régi szép idök.... :)

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#18) Pukkancs


Pukkancs
tag

Mekkora nosztalgia :DDD valószinüleg ezek voltak azok az idők, amikor egyáltalán nem érdekelt, hogy mi van a gépben amivel jáccok

(#19) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nos nekem is AthlonXP 2500+ -os procim van egy Biostar M7VIT Grand alaplapban.
Jóvő hét hétfőn (fizetésnap) fogok váltani egy X2 4200+ -osra. Az alaplap már itt csücsül nállam ami egy Asrock AM2NF3-VSTA.
Amúgy én is AMD-s voltam mndig. Ennek leginkább az volt az oka, hogy mindig is olcsóbb volt az AMD mint az Intel.
Az első PC-m egy Intel - AMD 20MHz-es 286-os volt. Aztán jött az AMD 486 80MHz.
Ezután volt még a K5-ős 200MHz-es procim amit sikeresen kinyírtam. Akkor átmenetileg leugrottam a számtekboltba és vettem egy Cyrix-ot. Ez se volt rossz,sőt! A winbe egész jól ment, de a játékok.... na mindegy. Rá fél évvel vettem egy Duron 700-ast majd arra kb. fél évvel Duron 1200MHz-est.
Ez kb. 1 max 2 évet szolgált és utánna jött az AthlonXP 2500+.
Na ez nagyon szupi proci, mert még most is jól szolgál inmáron 4. éve és most is csak azért váltok, mert 4eHuF-al olcsobban tudtam megszerezni a fentebb írt Asrock AM2NF3-VSTA -t. És ugyebár akkor már bele nyomok egy procit meg egy 1GB-os DDR2-t hogy értelme is legyen a dolognak. (22-23eHuF a VGA meg marad AGP Radeon9600)
Ez ami meg most van az megy fater gépébe a P3-833MHz helyére. (fater végre repkedhet az IL2 -vel rendesen)

És ép azt néztem hogy ez a proci ~16eHuF és 2,2GHz 2x512KB cache és egy Core2-es szintén 2,2GHz de 2MB cache meg ~28eHuF.
Szóval ~12eHuF-al olcsóbbért megkapsz egy a nyers műsaki adatok alapján szinte teljesen megeggyező procit az AMD-től!

[ Szerkesztve ]

(#20) mAtech


mAtech
aktív tag

Jó összefoglaló. Gratula:)
Jó kis prockók voltak. És még mai is sokmindenre jók. Anyámék gépében mai napig müxik egy '99-es Slot-A-s 550MHz Athlon. Asus lappal.
ECS K7S5A-val meg sokáig használtam Duront és Athlont is. Nekem tökéletes volt és örültem a választásomnak:)

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#21) JoeYi


JoeYi
őstag

Király írás :R

Palomino, Barton, jól csengő nevek :). Volt mindkettő. Előbbiből egy 1600+ illetve utóbbiból még mindig szolgálat alatt egy 2500+. Ráadásul fut rajta a crysis és az unreal 3, szóval AMD powa :)

A történetedhez annyi még hozzátartozik, hogy a maguk idejében nemhogy tartották az intelek szintjét az AMD procik, de messze lefölözték őket ár/érték arányban. 20-30%-al is olcsóbb volt egy AMD egy vele megegyező teljesítményű Intelnél.

Napjainkban az Intelnek áll a zászló mindentéren, de bízzunk benne, hogy a közeljövőben ismét bevis egykét gyomrost az óriásnak a kis hárombetűs :)

(#22) ngabor2


ngabor2
nagyúr

453 csatlakozási pontja volt, akkor miért socket 462?

(#23) Csepy válasza knajf (#13) üzenetére


Csepy
senior tag

csak az a kár, hogy a k7s5a az nem ASRock, hanem ECS.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#24) lapa


lapa
veterán

én kb egy éve vettem meg az új lapomat és mellé procit, nf7-s v2 és xp-m 2600+.

egy palo + a7n8x deluxe kombót cseréltem. azokat meg akkor vettem, mikor a lap kvázi megjelent (nálunk). a csere is csak lap xp-m inkompatibilitása miatt volt, azóta ott zörög a palo baráttal édesanyám gépében. pedig az pár évig kapott hideget-meleget.

elvagyok a socket a-val mint a befőtt, váltani szerintem csak akkor fogok, ha nagyon nem bírja a proci a hd-t egyedül, a hardveres vga-ból meg nem csinálnak agp-set...

(#25) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Azt ugyan nem értem, hogy miért kell ilyesmiket emlegetni, hogy "azonos órajelben verte a Pentium 4-et" - engem ugyan nem érdekel, hogy mennyi az órajele, ha az ára kb. ugyanannyi, de jobb a teljesítménye :) Ezért is kezdtem még az 0.5 GHz-s SlotA K7-tel: a boltban csak néztek, hogy milyen gyorsan települt rá a Windows (98, fujjj). Az előző notim mobil Athlon4 volt, az nem volt túl nyerő, de nem is annyira a proci miatt választottam.
Aztán meg 5000 teszt elolvasása után jött az XP2800+ (mikor is? 2 vagy 3 éve??), ami máig is megy az asztali gépemben.
De mivel manapság az Intel a jobb, hiába szimpatizáltam a zöld színnel meg a "Dávid legyőzi Góliátot" feelinggel, nem is gondolkoztam Turionos notebook vételén. Végülis szinte mindegy, a felhasználói élmény az egyetlen igazán fontos, a Centrino matricát meg (mivel már kezdett feljönni a széle) a gép aljára ragasztottam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Sandstorm


Sandstorm
tag

Hali!

Én a mai napig ilyen gépet használok, Tbred 2400+-al :)) Köszi a cikket, jó volt olvasni!

Egy hozzáfűznivalóm azonban lenne: Én úgy tudom, hogy az Athlon MP a multiprocesszoros rendszerekbe is (?) való proci volt. Megjelenése után nem sokkal rá is jöttek, hogy mely lábakat kell összekötni az XP-n, hogy támogassa a multiCPU rendszert (az MP jóval drágább volt, mint egy XP :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#27) Habib[HUN]


Habib[HUN]
senior tag

Egy 1.6-os duron még mindíg tökéletesen szolgálja a bátyám igényeit. Netezni, filmeket nézni tökéletes. Tartós darabok ezek.
A kedvenc történetem mégis az volt, hogy a barton konfigomat gyakorlatilag úgy cseréltem le 939-re, hogy nyereségesen jöttem ki belőle. Piszkosul jól tartották az árukat a bartonok, és a kereslet sem nagyon lankadt igazán. Szerettem ezt a szériát. 350-es k6 2 volt az első amd procim. Azóta ezen a vonalon járom az utam. Máig emlékszem a haverok ledöbbent arcára amikor az 1000 mghz-es thunderbir-et megvettem. Az utcában is rekordnak számított. Én voltam 2 hétig az istencsászár :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Szóval ezért vagytok zöldek mindketten!
(Ja, meg az én pólóm is.... de nekem a haj miatt ez az avatarom)

Többször elhangzott, hogy jó kis prockók voltak... miért, van olyan proci, ami nem jó? Bár, rémlik, mintha egyszer lett volna egy Celeron 566-am egy Portocom (!) notebookban, az tényleg szörnyű lassú volt. Ennek nem volt L2 cache-je?

[ Szerkesztve ]

(#29) Geffry


Geffry
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat, igyekeztem :B

Sandstorm: Igazad van, összekevertem, pont azt akartam megemlíteni a cikkben hogy a többprocis rendszerek ekkor terjedtek el csak igazán, és hogy akinek ilyenje van, az egy ütősebb videókártyával még ma is képes lépést tartani :)

ngabor2: A legelső képet ha megnézed, a foglalat közepén levő lyuk körül 9 kis "kereszt" látható, ezek akadályozták meg azt, hogy "véletlen" :DDD egy Socket 370es procit csúsztassanak bele, innen 453+9= 462

És valóban, ezek voltak azok az idők, amikor egy 1400as Thunderbird-el ugyanolyan jól elvoltál mintha egy 1800+ Palomino-d lett volna és nem volt értelme a váltásnak... ellenben manapság... a 4000+os Brisbane-em épp 3hónapja volt a piacon amikor megvettem kontakton keresztül 25k-ért (nagy mázlim volt) felső középkategória volt, most meg 15 körül hozzádvágják és a kétmagosok alsókategóriája... igaz ennek ellenére pl a már említett Crysis vagy Unreal nálam is szépen futott pedig nincs mellette batár vidkari, csak 8500GE szal maradok tisztelettel AMD Powa'

Az meg nem nagy kunszt hogy manapság az intel a vezető, a C2D egy teljesen új architektúra, míg az Athlon X2-k a régi jó K8-as A64-ek (ne felejtsük el hogy az egymagos piacon ezek ütöttek mint a gépkalapács) összekötve egy vezérlőegységgel. (ami intelnek nem jött össze...)

Én mellesleg egy 900as Duron Spitfire-t nyúztam évekig, egész pontosan 2005ig :B
ezután kezdtem felfejlődni, útbaejtve egy 2500+ Bartont is egy Chaintech lappal. :C
Utóbbiról van is egy vicces képem :D

Kicsit hűtésmániás vagyok... :P

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#30) JoeYi válasza dekoninck (#28) üzenetére


JoeYi
őstag

pl a VIA procikra megfeszítve sem lehet azt mondani, hogy jók voltak :). Vagy pl az első duron széria, amiről ezer plusz egy videó készült, hogy miként ég el túlhevüléskor :D

(#31) gaben


gaben
aktív tag

Nekem is hasznalatban van meg egy PIII-S 1,4-es es 2800+ Barton is.Es sztem meg egy par evig hasznalni is fogom...Meg ma is megalljak a helyuket ahhoz kepest szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#32) kovy79


kovy79
őstag

Grat, jó írás! Szeretem olvasgatni ezeket a régi témájú írásokat (vga.nfo forever! :D ).
Nekem is van még pár ereklyém, pl teljes 750es Slot-A konfig R9000-el, amit néha bekapcsolok és nyomok egy kis 1nsane-t. :) ,továbba évekig nyúztam a 2200+ T-bred A, majd B-met.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#33) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Most adtam el nővéreméknek a jó kis Barton magos 2500+ os, kb 4 éves gépemet.
A kezdetektől 2200-n ment atomstabilan és még most is úgy megy.
Sajnáltam eladni nagyon a szívemhez nőtt :B

Romani ite domum.

(#34) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Hali!

Nagyon jó kis cikk.
Én is aktívan kivettem a részem ebből a korszakból.
Volt 1333mhz-es Thunderbirdöm, mekkora erő volt abban. :R
Aztán egy Tbred-A 2000+, kőkemény 200mhz tuningpotenciállal.
Ezt lecseréltem egy low voltage 1800+ tbred-b-re, ami jó lapban és hűtéssel simán ment 2400mhz-et.

A jobb példányok amúgy a tbred b-ből és a bartonból mentek 2400-2500mhz-et. Efelett már csak nagyon bika hűtéssel lehet hajtani őket.

(#35) joergie


joergie
őstag

Tbred-B 1700+ JIUHB DLT3C forewer!
A legnagyobb tuningpotenciállal rendelkező procik amiket valaha láttam :R
1433mhz->2500mhz - 75%os sebességnövekedés

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#36) nguru


nguru
tag

Szerintem a K7 volt eddig az AMD egyik sikere. 4 évig nyúztam az NF-7-met egy lockmentes bartonnal, ami csak 2500+ volt, de alapfeszen simán 3200+-ként üzemelt, és üzemel a mai napig. Az ismerős, aki megvette nagy Intel fan volt, de azt mondta ezek után már csak AMD... :B . Van egy Slot A-s k7-m, de sajna még lapot nem találtam alá, pedig biztos, hogy nem vallana szégyent még a mai napig sem.
AMD forever.... :C :C

(#37) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Gratulálok az íráshoz :)

Sokáig szolgált nálam egy NF7-s v2.0 egy mobil 2500-as bartonnal karöltve. Nemrég cseréltem le nehéz szívvel, de egy megfelelő VGA-val mai is megálja a helyét.

Egy kis nosztalgia :) :

Így szolgált nálam : [link]

és így távozott... : [link]

[ Szerkesztve ]

(#38) Geffry válasza (Kolombusz) (#34) üzenetére


Geffry
aktív tag

Bika hűtésről jut eszembe: AMD gyárilag meghatározta hogy max 300grammos hűtőt szabad a procira rakni, mert efelett könnyen megrepedhet a mag :O
Arról sajna sehol nem találtam írást hogy miért nem lehetett rá egy kupakot rakni mint a K8-ra?! :DDD

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#39) v.tom


v.tom
őstag

Ó de jó ezt olvasni! Nem mindenki felejti el a Socket A-t, pedig a béka se**e alatt járnak az AM2 és 939 árak, a DDR2-ről nem is beszélve. Magam is sokféle Socket A-s dologgal kötöttem barátságot. Egy Abit KV7+Palomino 1900+ kombót éppen most készülök eladni, de naponta leveszem a cuccot a polcról és nézegetem, pörgetem egy kicsit a procihűtőt és húzogatom a jó öreg poros jumpereket. Bár még megvan, a sok év alatt amíg szolgált annyira a szívemhez nőtt hogy nem bírok elszakadni tőle. Azok voltak ám a szép idők! Nem úgy mint ma. Emlékeztek még a jó kis keret nélküli pöckös procihűtő rögzítésre? Hány embertársunk hasította végig miatta csavarhúzóval hőn szeretett alaplapját :W Vagy a trükkös egy kis ragasztó ide egy kis festék oda szorzózár-iktatást. De szép is volt....Még sokáig fogom hiányolni.... :U

[ Szerkesztve ]

(#40) Realradical


Realradical
őstag

Szép idők is voltak! Egész meghatódva olvastam végig a cikket! :)

A nagy lesarkalások, nomeg a 2500-ról 3200+-ra állított bartonok kora volt... :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41) #24889344


#24889344
törölt tag

Most éppen egy ilyenen dolgozom.Elég jól megy.

(#42) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Bár én "Inteler" vagyok, és soha nem votl AMD rendszerem, mégis nagyon jó volt olvasni a cikket, informatív és - a hozzám hasonló kockák számára - szórakoztató! :C :C
Köszi érte!
Ha egyszer lesz időm, csinálok vmi hasonló áttekintést Intel fronton is. Ha nagyon sok időm lesz, akkor a 8086-tól napjainkig.

(#43) (Kolombusz) válasza Geffry (#38) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Zalman 7000-Cu-val is sokan használták és nem volt vele gond. Csak vigyázni kellett felszereléskor, meg, hogy véletlenül se rúgj bele a gépbe.

(#44) ruan válasza rollins (#6) üzenetére


ruan
tag

Régi szép idők, kicsit nosztalgia hangulatom let ettől a cikktől.
Anno egy 1000 Mhz Thunderbirdet hajtottam 1,2 Ghz-en 20% :D
Volt a 133Mhz-es Fsb és gyors volt jó volt és kész, nem ez a kavarás ami ma megy.

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#45) craine12


craine12
tag

Örököltem egy Abit KT7 (VIA KT133) lapot, benne AMD Duron 650@850 procival, XP simán fut rajta, netezésre bőven elegendő. 7 éves lesz a cucc 3 nap múlva (velem vetették, megvan a számla, gyorsan elő is keresem), úgyhogy kiszolgálta az idejét. Tehát az akkori árak. Lap: 46.750, proci 24.250, hűtő 4987,5 Ft. Összesen 75.988. Ma sem kevés, de 7 éve...
Amúgy nekem is mindig Intel alapú rendzserem volt, de én is szívesen olvastam a cikket, sok emléket elevenítettél fel. Köszönöm :R

No woman. No cry. No kidding.

(#46) divergens


divergens
tag

Amd 2400+ (200*10,5) 1giga ram, (400Mhz Samsung) szinkronban, abit ti4200 Miindez egy abit nf7-s (rev 2.0) lapban, Mekkora király voltam kóterban ezzel a géppel..Hasított is, naggyon szerettem :R :K

quake III arena

(#47) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Jo kis procik voltak ezek ,ugy mint a copermire és a tua P3-ak.
A nagy pofont az intel az athlon xp-töl kapta ,sokkal olcsoban ,gyorsabb rendszert lehetett épiteni ezekkel a proceszorokkal,igaz a northwood bevezetése , és az órajel emelése után csökkent majd el is tünt a teljesitmény különbség.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#48) munky


munky
őstag

azok a régi szépidők!

szegény kis Barton 2500+ -om 3 évig szolgált :O

(#49) Rolcsi20 válasza Vladi (#2) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

nekem is volt barton 2.5öm:) a kis réz vezetékkel vitte a 3.2-t is:) imádtam nagyon, de számomra eljárt felette az idő amikor bejöttek az A64ek :(((

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#50) Rolcsi20 válasza craine12 (#45) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

na igen akkoriba is megvoltak az árak, én 95be kaptam egy 386os gépet 130ezerért:D 99be a 333as mmxet 210ért, 2001be a duron 1000est 110ért....azóta meg már a tököm se tudja:D a mostani gépem cak-pak kb 350et ér...igaz ezt már én vettem :B :U

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.