Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Lehet még ettől lejjebb? Azért az, hogy a bontatlan dobozos játék nem működik, egész egyszerűen pofátlanság.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) Vistaboy válasza Csapoati (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem tudni, mi igaz belőle, de a Steamen olyan kommenteket olvasni, hogy a lopás kamu, ez csak azért van, hogy így ne dobozos kiadást vegyenek a játékosok, hanem inkább Steamről vegyék a jóval drágább digitális változatot.

Idézet:

"Rebellion is lying!!!
All your keys are valid!!!
Rebellions just decided that they would earn the most money, if you buy directly from Steam, this is why they prohibit games from LEGAL AND HONEST web shops!!!

Don´t let yourself get fooled!
DO NOT BUY THE GAME FROM STEAM!!!"

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Ez elég súlyos dolog :(( Nem is értem, nem tudják melyeket adják el viszonteladóknak vagy, hogy van ez?
Akkor ezért nem lehet kapni pl a cdgalaxisban.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#4) Zotya84 válasza Vistaboy (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Teljesen mindegy ki hazudik, és hogy mi történt, mindkét eshetőség igen durva...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) anulu


anulu
félisten

...és ismét a vásárlók szívnak. a virágbolti cserébe működik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) HyP3b0y válasza anulu (#5) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

..és most nem is a DRM miatt.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#7) boost


boost
addikt

Mekkora baromság. Ellopnak 7ezer kulcsot, ami kb 350ezer dollár kár. Szinte semmi, a teljes bevételhez képest. Erre megoldják, hogy senki se akarja többet megvenni a játékukat. :D

(#8) #52815360 válasza HyP3b0y (#6) üzenetére


#52815360
törölt tag

Pont hogy a drm miatt (steam kapzsisága).

(#9) Polllen válasza Csapoati (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a kulcsot nem a dobozból lopták ki, akkor ez van.

Kellemetlen. Azon kellene felháborodni, hogy ha igazolod a vásárlást, nem adnak automatikusan újat vagy térítik vissza a pénzt. Akkor tényleg gyökér a kiadó/kereskedő.

Az eredeti problémát ugyanis lopez defutasztán okozta, nem a fenti páros.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) hommeros


hommeros
őstag

Ez ám az ügyfél orientált hozzáállás. :DDD Hülye homárok.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#11) HyP3b0y válasza Polllen (#9) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Itt igazából az a baj, hogy miért kell letiltani a legális kulcsot is? Anno Dirt3-nál volt ilyen, ott nem volt probléma letiltani a lopott kulcsokat, de csakis azokat.

xRagna: A cikk szerint lopásról van szó. Azt hogy egyesek mit kommentelgetnek a steam fórumokon, az megint más...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#12) Csapoati válasza Vistaboy (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor meg minek árulják dobozosan? :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) #08052480 válasza Vistaboy (#2) üzenetére


#08052480
törölt tag

Es ezt az ostobasagot el is hiszed?

(#14) Vistaboy válasza #08052480 (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Csak idéztem, ez nem az én véleményem. Viszont ha megvettem volna és nem működne a kulcsom, utána pedig azt mondanák, hogy vegyem meg drágábban Steamről a digitális kiadást, akkor én is hasonlóra gyanakodnék.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) tomas51


tomas51
senior tag

Én ajándékként vettem a hardveraprón, de szerenycsére nem tiltottak le.

(#16) Benito94


Benito94
tag

Ezért ekkora botrányt.. mi az a 7000 "lopott" az eladott példányokhoz képest? biztos nem 20000-n veszik csak meg a játékot, nemértem miért nem tudják túltenni magukat ezen, inkább elb@sszák mások játékát is akik megvették..

(#17) Polllen válasza HyP3b0y (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

De pont az a lényeg, hogy jó eséllyel előbb vagy utóbb felhasználhatják ezeket a kulcsokat jogtalanul.

Honnan tudják, hogy amit mondjuk te aktiválsz, azt az eredeti dobozból vetted ki vagy máshonnan van?

A faék egyszerű megoldást választották. Kompromittálódott kulcs tiltása, a user pedig forduljon a kereskedőhöz, ha úgy érzi kár érte. Aki biztos helyről vette, menni fog a kereskedőhöz, aki meg trükközött, tele sírja a fórumokat és ennyi.

És még egyszer, azokat kellene okolni, akik lenyúlták a kódokat, nem azokat akik védik a saját s...ukat.

A kiadót és kereskedőt max azért lehet megfedni, ahogyan kommunikálnak a user-rel.

Szaby59

CD kulcsokról beszélünk, nem egy kamionnyi játékot loptak el.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) #85552128 válasza Benito94 (#16) üzenetére


#85552128
törölt tag

PC-s viszonylatban nem kevés az főleg nem a premier napján. Előbb utóbb megoldódik, szóval hivatalos boltokból véve nincs ok az aggodalomra csak nem így kellett volna ezt kivitelezni.
Galaxis mindenkit a Playonhoz irányít a Playon oldalain egyelőre semmi nincs.

Pollen
Valami alapján nyilván beazonosították ezeket a kulcsokat, mert nem mind lett blokkolva.

[ Szerkesztve ]

(#19) Mate


Mate
nagyúr

Valami nem tiszta. Leginkább az előrendelők szívtak ezzel. A cég agyal, hogy valamiként kárpótolni kellene őket.

Ötlet? Adjunk nekik előrendeléshez alapból járó DLC-t? :F Ez az! Adjuk nekik ajándékba, ami amúgy is megilletné őket!....

(#20) #08052480 válasza Vistaboy (#14) üzenetére


#08052480
törölt tag

Latom, hogy idezed, azert kerdeztem, hogy el is hiszed-e.
Ha az lett volna a satani tervuk, hogy minden dobozosan vasarolt jatekot kitiltatnak a Steamrol, hogy a jatekosok valtsak vissza majd bocsanatkereseik kozepette vegyek meg teljes aron a hozzacsapott ingyen dlc-vel, igy kvazi teljesen feleslegesen fizetve a bolti verziok korulotti herce-hurcat (lemez, kezikonyv, tarto, szallitas, stb), akkor miert nem hagytak ki a felesleges koroket es maradtak a kizarolagos digitalis disztribucional? Ja igen, ok teljesen hulyek - meg jo, hogy vannak nekunk felvilagosult steam usereink, akik atlatjak az osszeeskuveseket.
Vagy inkabb nem.

(#21) HyP3b0y válasza Polllen (#17) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

De még mindig nem tudjuk milyen lopásról van szó.

Boltból 7000 darabot mesterség lopni.

Kamiont pakoltak ki? Adminisztrációban benne van mindenestül hogy mely termékek kerültek rossz kézbe, azokat tiltom.

Adatbázis lett feltörve (ahogy anno Dirt3-nál is)? Azokat tiltom.

Valahogy nem jön össze, hogy miért van letiltva olyan aki legális úton szerezte be.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#22) ASTON117 válasza #52815360 (#8) üzenetére


ASTON117
tag

Ez nem kötődik a steamhez, a rebellion szólt a valvenak hogy tiltsa le a kulcsokat, nem tudom milyen szerződés van a valve és a kiadók között de kétlem hogy a valve megengedhetné magának hogy ebben az esetben ne tegyen semmit.

Ez a Rebellion inkompetenciája és ha tényleg ennyiben hagyják az ügyet és ilyen szarban hagyja a vásárlókat akkor mindent megérdemelnek ami ezután jön. Nem hiszem hogy itt magyarországon sok kedve lesz bárkinek kiadni vagy eladni a játékukat.

(#23) Polllen válasza HyP3b0y (#21) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az miért nem tiszta, hogy kihalásztak valahonnan 7.000 db olyan kulcsot, ami egyébként már kereskedelmi forgalomba került?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) #08052480 válasza ASTON117 (#22) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ohm, nem.

Olvasd mar el a forrast, mielott elkezded hirdetni tenykent a fantaziadat. Igy keletkeznek a pletykak.

(#25) Rexdemon


Rexdemon
aktív tag

Azért szomorú,h aki megveszi kemény pénzért hazánkban, az rábukott a méteressütire, aki meg a virágboltban szerezte be, az meg már kb ki is játszotta... :(

Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

(#26) HyP3b0y válasza Polllen (#23) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

De ki, mikor, hogyan? Erről egy büdös szót nem szól senki, pedig ez lenne a lényeg. Egyáltalán honnan jöttek rá, hogy bugáztak pár kulcsot?

Ha tudják, hogy egy disztribútor nem fizetett vagy ilyesmi, akkor az miért megoldás, hogy a felhasználókat tiltom le? Így nem az értékesítőt büntették, hanem az anyagi kárukat hárították a felhasználókra (akik ezek után gyanítom hiába mennek a viszonteladóhoz panaszkodni..). Ennél nagyobb baromságot meg nem is léphetnének.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#27) boost válasza HyP3b0y (#26) üzenetére


boost
addikt

Gondolom feltörték valamelyik adatbázisukat, ahol a még nem felhasznált kulcsokat listázták.

[ Szerkesztve ]

(#28) ASTON117 válasza #08052480 (#24) üzenetére


ASTON117
tag

Ebben mi volt a fantázia? A vásárlókra bízták hogy új kulcsot kérjenek az eladóktól, úgy hogy itt a boltok levették a játékot a kínálatukból és elvileg az összes playon kulcs le van tiltva, tehát vásárolhatnak steamről ha egyáltalán visszakapják a pénzüket, és akkor is két- háromezret buknak az egészen, ha meg akarják venni steamen. Vagy ez nem szarban hagyás? Szerintem az.

(#29) batman91


batman91
őstag

Így vegyen az ember eredeti játékot, utána meg ezt kapja a pofájába, szégyen amit csinálnak. :W

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#30) youspinme


youspinme
csendes tag

Sikerült beszélnem a PlayOn-nal megint, holnapra ígérik a megoldást. Most, hogy ez duma vagy sem, jó kérdés... :U
Mindenesetre akik még érintettek és nem kértek visszafizetést a boltoktól, nekik e-mail-ben kellene a vásárlás adatait (kulcs, etc) a PlayOn support-nak eljuttatni.

like a record, baby.

(#31) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Én kezdetek óta figyelem a történetet, nagyon érdekes hogy csak kiválasztott retailerektől (és az AMD-től) szerzett kódokkal nincs probléma, és azok nem is sokkal olcsóbbak a Steam-en lévőknél. Véletlen?

A PlayON esete még érdekesebb. Ők biztos nem sefteltek volna vele...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#32) #79621120


#79621120
törölt tag

Hol lehet most djculture ?

(#33) Mate válasza #79621120 (#32) üzenetére


Mate
nagyúr

Lapul egy háztetőn, mozdulatlanul órák óta a Playon központja előtt és figyeli őket a távcsövén keresztül :D

(#34) #79621120 válasza Mate (#33) üzenetére


#79621120
törölt tag

:DDD

(#35) Csapoati válasza Mate (#33) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Vagy épp megrohanja a haverokkal a székházat. :DDD (mondjuk most teljes joggal)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#36) wjbhbdux válasza tDr1v3r (#31) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A gamestarra írta valaki, hogy a playon nejlon csomagolásától kissé eltérően fóliázták újra a Sniper v3 dobozokat, mire a magyar boltok polcaira kerültek. Szóval ezt a szállítmányt fúrták meg, más régiókból nincs túlzott rinya, hogy nem menne a bolti. Csak a sok illegál cd kulcs bolt vásárlója, ahova szétszórták a lopott kulcsokat hisztizik és hangosan elégedetlenkedik a fórumokon, közben gyártják az összeesküvés elméleteket. Ők aztán nem mehetnek se a fejlesztőhöz se a kiadóhoz se a steamhey kártérítésért, mivel sok helyen volt gond egyszerre gondolom nem az amúgy általában működő termékeket adó kulcsos boltok szándékos átverése lenne, úgyhogy ők meg téríthetik meg saját zsebből a dolgot ha nem akarnak rossz hírnevet.

Itthon biztos elintézi a Playon hogy mindenki játszhasson aki megvette legál módon boltban, nem kell parázni, csak kissé kellemetlen ügyintézéssel jár a helyzet.

/s

(#37) oriic válasza Mate (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Közben meg "Sniper Elite 3-at a népnek. Jogokat! Legális kulcsokat a rászorulóknak!' táblát lóbál. ;]

PS5-re egy Alone in the Dark Deluxe Edition letöltőkód --- 12k HUF --- PM-ben érdeklődhetsz

(#38) #05364992 válasza wjbhbdux (#36) üzenetére


#05364992
törölt tag

Ha tényleg az lenne a helyzet, hogy valakik kilopták a szállítmányt a raktárból, kiszedték a kódokat, majd újrafóliázva visszacsempészték a cuccot, az azért magyar mércével is kemény lenne. :) (Bár marhára nem elképzelhetetlen, szoktak meredekebb dolgok is történni errefelé. :) )

(#39) juve600


juve600
nagyúr

én a rebellion oldalon vettem-működik
egyik klántárs cd galaxis-nem működik
másik klántárs valamilyen külföldi oldalon-nem működik
kb 10 klántárs itt az aprón vette-működik

esteleg ha valakinek kell 1 az szóljon

[ Szerkesztve ]

(#40) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

A boltokba illett volna új tartalék csere kulcsot küldeni és felhívni a figyelmüket az esetre, hogy ne érje etikai kár a céget.

[ Szerkesztve ]

(#41) juve600 válasza NandoXXL (#40) üzenetére


juve600
nagyúr

igazából ez senkinek se jó

se a rebellionnak
se a cd galaxisnak
meg főleg nem a vásárlóknak

de mért a vásárlónak kell hivogatnia a playon-t hogy tudjon játszani,meg hol van a 8 napos vásárlástól való elállás,de ez nem egy egyszerű történet

ismerős watch dogs-ot vett náluk,az egyik lemez hibás,nem tud róla telepiteni,sóhivatal.....

[ Szerkesztve ]

(#42) sutyi^


sutyi^
senior tag

Ezzel az egész szituációval az a baj, hogy a boltban vásárolt terméket, ha le is tiltják, akkor a vételárat illő lenne visszatéríteni ha már csere kulcsot nem akarnak, vagy tudnak adni. Mert a vegfelhasznalot nem érdekli hogy a közbülső közvetítőt atkurtak a palánkon. Gyakorlatilag sikerült a legbalfaszabb megoldást választani. Mert így a jó embereknek nincs játéka, viszont legalább most már az összes érintett utálja az összes érintett közbülső céget. Álló ováció dukál ekkora böszmeséghez...

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#43) sutyi^ válasza juve600 (#41) üzenetére


sutyi^
senior tag

Június 13 óta, 14 nap van elallni a vásárlástól a termék átvétele után.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#44) juve600 válasza sutyi^ (#42) üzenetére


juve600
nagyúr

akit megszivattak az mégegy játékot nem fog venni a cdgalaxis-tól,mondjuk sztem mivel az üzlet az a vásárló és a cd galaxis között kötettet ,akkor mért a plyaon-t kell hivogatnia a vevőnek,ő a cd galaxissal áll szerződésben,sztem pár vásárló már beigérte a pert a cd galaxisnak,a törvény rájuk is vonatkozik

most olvasom amit irtál hogy 14 nap....akkor ???

ugye azt mondhatja a cd galaxix hogy mivel kibontottad nincs csere,de elismerték hogy a kulcsok lopottak ,akkor miről beszélünk ?? adják vissza a vevők pénzét,ők meg vivják le azzal akitől vették...... a negativ reklám meg biztos jó nekik :W

[ Szerkesztve ]

(#45) anulu válasza juve600 (#44) üzenetére


anulu
félisten

szerintem zokszó nélkül egy polgári pert be lehet lengetni nekik. bármennyire is kibontottad, kutya kötelességük visszaadni a pénzt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) juve600 válasza anulu (#45) üzenetére


juve600
nagyúr

igen
ők állnak szerződésben a vevővel nem a playon,rebelloin stb
hivogassák ők

ez olyan mintha itt az apron veszel valamit és a nem jó erre az eladó azt mondja hivd fel ezt meg ezt

most esett le a nickneved honnét ismerős,besirtam

[ Szerkesztve ]

(#47) Polllen válasza anulu (#45) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy jó kis csoportos per... Hmmm, kár, hogy nem vagyok ügyvéd.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) youspinme


youspinme
csendes tag

Na, elvileg a PlayOn (új) kulcsai élnek, nálam legalábbis so far, so good.

like a record, baby.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.