Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Xiaomi 12 ben lesz a 898 még decemberben...olvastam valahol.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#2) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Hát nekem van egy olyan érzésem hogy több probléma lesz vele mint a 888-al.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#3) joey04


joey04
titán

reméljük jobb lesz, mint a 888

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Segal válasza dilajoska1 (#2) üzenetére


Segal
veterán

Nekem a 888 pozitív csalódás lett. Annyi rosszat lehetett róla olvasni, de végül mégis beszereztem egy Mi 11 Ultra-t és messze nem melegszik annyira mint amennyire olvasni róla.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) Aryon87 válasza dilajoska1 (#2) üzenetére


Aryon87
félisten

Pláne hogy Samsung alapon készül ahogy írják. Így már érthető a melegedés, Exynosnál se tudják megoldani ennek problémáját, így a bénázással elrontják a Snapdragont is... bravo

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#6) Schuler888


Schuler888
senior tag

Az a kep, a kigyullado SoC nagyon találó :DDD remeljuk nem a gyarto marketingeseinek muve, mert akkor lesz baj :D

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#7) dilajoska1 válasza Segal (#4) üzenetére


dilajoska1
őstag

Lehet hogy ott a hűtést normálisabban megoldották. Meg leginkább a Throttlingal van a baj.

Aryon87:
Én is tartok a Samsung node-tól. Lehet hogy most a Mediatek lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#8) this is life válasza Segal (#4) üzenetére


this is life
Ármester

Esélyes hogy a hűtés jobban lett megoldva , mint egy két másik gyártónál esetleg a teljesítmény is észszerűen van szabályozva energia management-el , emiatt nem vagy kevésbé throttlingol.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyen kevesebbet az elődöknél, mert az akksik notórikusan nem nőnek, pláne nem a 8-10Ah-s irányba.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Luck Dragon válasza pusszycat (#1) üzenetére

Ezt még el is tudom képzelni .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) Shyciii válasza Segal (#4) üzenetére


Shyciii
veterán

Azért nem érzed annyira a melegedést, mert a Mi 11 Ultra brutálisan visszaveszi a teljesítményt a többiekhez képest. Ez látszik a legtöbb benchmarkon is, meg ha játékok alatt kirakod az fps értékét.

(#12) Segal válasza Shyciii (#11) üzenetére


Segal
veterán

Ez lehet, de annyira nem izgat a dolog. A lényeg hogy nem melegszik és jó az üzemidő :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#13) this is life válasza Shyciii (#11) üzenetére


this is life
Ármester

Nem a fejlődés ellen vagyok , de minek ekkora teljesítmény mobiltelefonba ?
Tableten ahol szinte "korlátlan" akksi kapacitás , jobban optimalizált , kiépíthető hűtés lehet összehozni nincs gond van helye a vasnak . De telefonon meg vannak a korlátok , az meg hogy x játék alatt 80 vagy 100 fpsel fut a játék oly mindegy . Renderelni , kódot fordítani pedig nem telefonon fognak .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#14) pusszycat válasza this is life (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi baj a gyors procikkal, a melegedés, gyenge üzemidő ez az ami frusztráló. Tudom e kettő kéz a kézben jár. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) this is life válasza pusszycat (#14) üzenetére


this is life
Ármester

Ami tudja a tempót az enni is kér ,illetve az optimális működés érdekében megfelelő hűtés se ártana neki , de hely hiánya (nehogy már 1-3 mm-el vastagabb legyen a telefon) erre korlátozottak a lehetőségek . Sajnos nem lehet kivitelezni , ..sszon is az ember és szűz is maradjon.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16) klaya86


klaya86
senior tag

Nyilván a fejlődés évről évre kötelező a gyártók számára. Tavalyi proci már ciki ( teljesítményében nyílván több, mint elég) De ahogy látom,a snapdragon 888al elértek egy olyan szintre, amit már talán egy mobiltelefonban nem lehet megfelelően alkalmazni, csak kompromisszummal. Melegedés, teljesítményt visszavesz... stb. Vannak fizikai korlátok, amiket szerintem a jelenlegi technológiával nem fognak tudni megugrani.

(#17) Juhaszatti válasza Aryon87 (#5) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Idén talán kiderül, hogy tényleg a Samsung node-al volt-e gond, vagy az ARM X1-es magjai okozták a problémát. A Snapdragonok és az Exynosok a Samsung node-ján, a Dimensityk meg TSMC node-on fogják használni ugyanazokat az X2-es magokat. Ha a Mediatek megoldása kevésbé melegszik, akkor tényleg a Samsung sara a dolog, ha ugyanúgy akkor az ARM-nál van a bibi.

(#18) Aryon87 válasza Juhaszatti (#17) üzenetére


Aryon87
félisten

:K

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#19) milkabrams válasza klaya86 (#16) üzenetére


milkabrams
őstag

Kirin 9000 és az A14 tudja ugyan ezt a teljesítményt és nincs számottevő throttling, itt nem az alkalmazhatósággal van probléma, hanem a Samsung féle megoldással.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#20) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Arra mennyire kell számolni mondjuk ilyen 4-5 éves távlatban hogy az armv9 nem lesz majd kompatibilis az armv8-al?

Gondolok itt arra hogy mondjuk az Android akkori verziónál már armv9 lesz az alap támogatás.

(#21) szabi__memo válasza Juhaszatti (#17) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy a mediatek feljebb tudta tenni a frekit az szerintem elég sokatmondó. Gondolom nem fog leégni, bár ettől még lehet azonosan meleg

[ Szerkesztve ]

(#22) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

A recent report out of China claims that the overall power consumption of the Dimensity 2000 is much lower than that of the Snapdragon 898. The report claims that in terms of power consumption, Dimensity 2000 will lead by 20% to 25%.

(#23) doooo válasza milkabrams (#19) üzenetére


doooo
veterán

Nincs a fenét... A15-tel meg aztán végképp van. Mindegyik modellben durván throttlingol.

(#24) Schuler888 válasza szabi__memo (#22) üzenetére


Schuler888
senior tag

"report out of China".... aha..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#25) szabi__memo válasza Schuler888 (#24) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért majd ne lepődj meg :)
Eddig mindenki szerint erősebb lesz. A mérteke a kérdés csak

(#26) Schuler888 válasza szabi__memo (#25) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mindenki? Na meselj... :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#27) andris155 válasza this is life (#13) üzenetére


andris155
csendes tag

Jelenleg valószínűleg felesleges az ekkora teljesítmény. Bár aki telefonon szokott játszani lehet tud olyan játékokat, amik ezt a teljesítményt is simán kihasználják. Én, ha most vennék telefont azért venném pl.: a legerősebb elérhető processzorral, mert utána azt biztosan mindenféle gond nélkül tudnám használni (nem játékokra) legalább 5 évig, de akár még tovább is.

(#28) szabi__memo válasza Schuler888 (#26) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olvasgass

(#29) Schuler888 válasza szabi__memo (#28) üzenetére


Schuler888
senior tag

Kossz a semmit. Igy barki irhat barmit fedezet nelkul. Mindenki szerint erosebb lesz a Unisoc megoldasa jovore. Tessek. :U :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#30) joey04 válasza Segal (#12) üzenetére


joey04
titán

a kategóriában kb a leggyengébb az üzemidje.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Schuler888 válasza joey04 (#30) üzenetére


Schuler888
senior tag

Es az is kamu hogy ne ne melegedne.. ez volt az a telefon, ami a szokasos teljesotmenytesztet képtelen volt elvegezni mert tulmeleedesre hivatkozva berosalt :DD aztan jott a mirelit fagyos zoldseg hack :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) szabi__memo válasza Schuler888 (#29) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Bocsi, hogy nincs és éjjel sem volt kedvem kikeresni neked a cikkeket ahol olvastam.. Keress rá, leírtam, hogy mindenhol ezt olvastam. Ennyi

[ Szerkesztve ]

(#33) klaya86 válasza andris155 (#27) üzenetére


klaya86
senior tag

Én egyedül a COD -ot nyomon. Azt viszont elég sokat 😄 Snapdragon 865-el. Minden effekt bekapcsolva+ full grafika és fix 60 FPS mellett a proci és a GPU kihasználtsága kb 40 %. Parasztvakítás már ez a teljesítmény. Nem lehet jelenleg mobilban kihasználni. Nyilván nem baj,ha erős a processzor, de azért egy 3-4 évvel ezelőtti snapi 800as széria is bőven elég bármire.

(#34) milkabrams válasza doooo (#23) üzenetére


milkabrams
őstag

3 óra Lifeafter után nem vettem észre :N

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#35) Bastee válasza klaya86 (#33) üzenetére


Bastee
tag

Ezzel többnyire egyetértek, leszámítva azt, hogy pl. egy 845 hiába nagyon erős, vannak dolgok amire nem, vagy csak korlátozottan alkalmas. A 855 mindenre alkalmas, csak komoly terhelés alatt, komolyan is izzad (majdnem mint egy 888) és szerintem a sweet spot a 865/870 ami bizonyos készülékekben elég komoly hűtést kapott, és pont az a legjobb benne, hogy nem hajtja magát 100%-on. A 888-nak nem tudom mi a baja, de terhelés nélkül is meleg szegényke egy klimatizált helyiségben is. Egy boltban egy kiállított telefont kézrátétellel meg lehet állapítani, hogy 888 hajt mert beleizzad a videolejátszásba :D Azt hiszem nem a teljesítményen kéne csiszolni, hanem a fogyasztáson, és a hőtermelésen...

(#36) aprokaroka87 válasza Bastee (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az a baj hogy sokan össze keverik a teljesítmény / tudás arányt :)

(#37) doooo válasza milkabrams (#34) üzenetére


doooo
veterán

Igen, ez a szép ezekben a jelenlegi SoC-kben, throttlingolva is bőven, akadás nélkül elfut rajtuk minden. ;)

(#38) this is life válasza andris155 (#27) üzenetére


this is life
Ármester

A post végével egyetértek , egy dolog ami a kiemelkedően erős soc mellett szol, az időtállóság .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#39) pusszycat válasza this is life (#38) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az időtállósággal az a gond, h nem biztos h kapsz akkut 3 év múlva mondjuk egy xiaomi csúcs telefonhoz, egy samsunghoz már biztosan.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) effendi2 válasza pusszycat (#39) üzenetére


effendi2
tag

Az akksival nincs gond, aliról, ebayről tudsz rendelni, én nemrég rendeltem egy Redmi 5-höz, ami nagyon nem egy mai csirke.
Viszont hiába időtálló a proci, ha két év után megszűnik a support a telefonra…

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#41) pusszycat válasza effendi2 (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Telefonba csak eredeti aksit vennék, nem tudom ezek mennyire azok.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#42) XtremLor válasza pusszycat (#41) üzenetére


XtremLor
őstag

Semennyire, viszont vannak ismert gyartok akik hozzak a jo minoseget. Nekem pont most van egy uton az mi 9t-be.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#43) pusszycat válasza XtremLor (#42) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Pár megbízható név? De nem is a név számít hanem, h fake vagy nem.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44) XtremLor válasza pusszycat (#43) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem egy Nohon akkum volt mar csak es nem fake ...

"Legen...Wait for it...Dary"

(#45) szabi__memo válasza Schuler888 (#24) üzenetére


szabi__memo
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.