Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Nekem a tavalyi pixel telefonok nem voltak semmivel sem jobbak mind mondjuk az előd a Nexus 6P. Tavaly hozták a kötelezőt és kb ennyi. Kíváncsi leszek, hogy idén is ez lesz-e vagy lesz valami érdemi változás is. Lassan egyébként kevés lesz az erős proci meg a nagyobb memória arra, hogy a vásárló lecserélje a régi telefonját.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Legalább ennyi bevétele van a HTC-nek

(#3) jacis @ Szerintem is egyfajta segítség, nekik

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) jacis válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


jacis
nagyúr

Biztos nem véletlen ők gyártják. Szerintem a google ezzel tartja a fejüket kint a vízből.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) aelod válasza jacis (#1) üzenetére


aelod
veterán

De hát ott az új android rajtuk. Erre érdemes lecserélni a régit ;]

Amúgy meg lehet nézni sebesség teszteken egyéb gyártók hasonló hardvereivel szerelt telefonjaikkal összemérve a pixeleket. Rendre az utolsó helyen végeznek...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) janeszgol válasza jacis (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Meg lehet jobb minőségben szerelnek össze, mint az LG. (Állítólag a Nexus 5X az LG G4 alaplaphibáját is örökölte.) Illetve van szabad kapacitásuk arra a pár millióra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) marcarc válasza jacis (#3) üzenetére


marcarc
senior tag

Hogy majd jol megvegye oket:D

(#7) Dr. 444Hertz válasza jacis (#3) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

De kérdés: minek?
Talán mert hajlandóak a legkisebb bevétel miatt is gyártást vállalni a rossz eladás miatt?
Csak mert más ötletem nincsen válaszként arra a kérdésre, hogy mi értelme van életben tartani a HTC-t.

janeszgol: köszönöm, megválaszoltad a kérdésemet :)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#8) jacis válasza marcarc (#6) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem hiszem hogy kell a google-nek a htc. Inkább örül, hogy gyárthat valamit és a google-nek ez meg jól jön.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Őszre. Addigra már minden mandarin telefon SD 835 lesz. :)

(#10) Raymond


Raymond
félisten

Ha mind olyan arban lesz mint a tavalyi Pixel akkor nekem passz, pedig epp ideje lesz majd a Nexus 5-ot (16GB :O ) valtani.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#11) MrPetya19 válasza Raymond (#10) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én is ezzel a problémával küzdök.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12) MrPetya19 válasza janeszgol (#5) üzenetére


MrPetya19
addikt

Több alaplap hibás telefonról is olvastam, és a ház minőségéről ne is beszéljünk.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#13) Aldo Reyne válasza Dr. 444Hertz (#7) üzenetére


Aldo Reyne
csendes újonc

A google-nek az az érdeke, hogy minél több androidos gyártó legyen a piacon. Ha csak mondjuk a Samu maradna, akkor előbb-utóbb átállnának valami Tizen szerű cuccra, hogy függetlenedjenek. Nem véletlenül támogatták meg HTC mellet a Samsungot, Lg-t, Motorolát, Huawei-t sem akkor, amikor épp fel kellett húzni őket. Amíg sok gyártó van versenyben, addig marad a google szoftvermonopólium.

(#14) #16820480


#16820480
törölt tag

Jöhetne inkább 660-nal, azt még talán meg lehetne fizetni...

(#15) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Van valami kimutatás arról,hogy mennyire sikeres a pixel?
Nekem úgy tünik,mint ha nem brillíroznának.
Majdnem lett nekem is egy,de nem mertem belevágni,túl drágának tartom.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) #16820480 válasza HarleyCustom (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem fergetegesen jó, de többet adtak el belőlük csak Q4 alatt, mint HTC 10-ből vagy LG G5-ből Q2-Q3-Q4 alatt összesen.

(#17) Kasya válasza jacis (#8) üzenetére


Kasya
nagyúr

Valamiert megis oket preferalja. Valamilyen keresztszerzodes, licenc, vagy valami lehet a hatterben. Nem tudom, hogy mas gyarto (pl. LG) nem kapna e a lehetosegen, vagy ne hozna hasonlo aron ugyanazt (vagy jobb) minoseget.

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

Kell a francnak annyiért, amennyiért rá akarják sózni az emberre.

(#19) csubbaka válasza Dr. 444Hertz (#7) üzenetére


csubbaka
tag

Ezt a kérdésed remélem viccnek szántad, nem értem Neked mi jó származna abból ha eltűnnének :U

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#20) nordo válasza Dr. 444Hertz (#7) üzenetére


nordo
tag

A HTC még mindig kiváló minőségű készülékeket gyárt,a sense felület pedig még mindig a legjobbak között van de valamiért nem jön ki nekik a lépés.Én örülnék neki ha újra beindulna a szekerük, de ehhez nem biztos ,hogy a google a jó partner.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. 444Hertz válasza Aldo Reyne (#13) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ebben van valami, amíg az Android a népszerű rendszer, senki nem mer átállni másra... Meggyőztél.

csubbakka: nem vicc, tényleg nem értettem, mi haszna származna a Google-nek pont a HTC-t felkarolni.

nordo: nem vitatom, hogy a HTC telefonok jók, de amíg nem változtatnak valamin (marketing, termékstratégia, árazás), addig nem igazán tudom sajnálni őket.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#22) BladePocok


BladePocok
tag

Tesztek alapján a 835 mennyivel erősebb mint a 821 ? Illetve fogyasztás csökkenés mennyire "látványos" ?

(#23) slimshady


slimshady
senior tag

Remélem idén valami szebb dizájnnal jön és még belefér a vízállóság is.

üdv.: SlimShady

(#24) janeszgol válasza Kasya (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Az LG? Inkább ne!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) batai15


batai15
félisten

3 pixel? Milyen méretben? Gondolom 5 coll alatt nem lesz.

(#26) helixP válasza nordo (#20) üzenetére


helixP
nagyúr

" valamiért ".
Aha. Valami rejtélyes okból kifolyólag... :U

(#27) kbyte1024 válasza nordo (#20) üzenetére


kbyte1024
addikt

Rejtélyes??? Snapi 410 stb procik, horror árazás,stb. Nincs itt semmi rejtély.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#28) Petya88


Petya88
tag

Hello Google! Itt lenne a lehetőség, hogy gyártsanak végre emberi méretű telefonokat, de nem b+, inkább tolják a tepsiket. Az Apple meg örül, mert fogy az SE mintha ingyen adnák. Én mennék vissza Androidra, de nincs épkézláb készülék a piacon olyan méretben, mint mondjuk az SE.
Hiába jönnek ezek a készülékek is SP 835-tel, ha már lassan fület kell rájuk szerelni, hogy az ember meg tudja őket fogni. Ki kéne végre ugrani a mókuskerékből és pici szemléletváltással elindulni a minőség irányába a pixelek és TFLOPok hajszolása helyett...

(#29) Raymond válasza Petya88 (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, igazan kicsiben (4.7") normalis belsovel a nagy markakbol nincs mar semmi csak a Galaxy A3 es az Xperia Xcompact.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) batai15 válasza Raymond (#29) üzenetére


batai15
félisten

meg a szifon.
Petya88 : igen sajnos alig van értelmes kompakt telefon, amivel nem kényszerülsz kompromisszumra .
Sajnos ez az idióta trend van, pedig de jó lenne ha lennének 5 coll alatti telefonokból is bővebb választási lehetőségek. De nincsenek szinte.

[ Szerkesztve ]

(#31) MrPetya19 válasza batai15 (#30) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az a baj, hogy már 5.5" alatt sincs nagyon választék.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#32) #16820480 válasza MrPetya19 (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minden egyes gyártónak van lényegében 5,5" alatti készüléke :U Samsung, HTC, Sony, Huawei (Honor), Google, Apple... Még lehet sorolni a többi kínait is, talán egyedül a Motorolának és LG-nek nem nagyon van kisebb méretben.

(#33) Raymond válasza #16820480 (#32) üzenetére


Raymond
félisten

Itt arrol volt szo hogy high-end belsovel legyen 5" alatti keszulek. Az hogy van Snapdragon 200-as vagy MTK 4magos A53 1.0Ghz es 1GB RAM cucc az lenyegtelen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) batai15 válasza MrPetya19 (#31) üzenetére


batai15
félisten

pont ezt mondom én is hogy nincs normális választék már lassan 5.5 alatt, főleg a közép kategóriában.
A középkategória már majdnem komprimiszum mentes , kivéve a méretet.

[ Szerkesztve ]

(#35) #16820480 válasza Raymond (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem arról volt szó. Nézd meg légyszi, hogy mire reagáltam.

(#36) Raymond válasza #16820480 (#35) üzenetére


Raymond
félisten

De arrol volt szo. A #31-re reagaltal, ami viszont a #30-ra az pedig a #29 es #28-ra. Sot, itt a #34 is megerositeskepp meg egyszer :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) #16820480 válasza Raymond (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy felesleges morgolódás. Van választék, fel is sorolják gyakran, de jaj, az nem jó, mert még kitalálunk 3 kritériumot, aminek nem felelnek meg, és a végén oda jutunk, hogy van egy rétegigény, ami miatt öt ember itt morog a fórumon rendszeresen, a tömegek meg boldogok azzal, amit vehetnek.
Ott az iSE, X Compact, Galaxy A3 mind értelmes választás közép és felső közép kategóriában. 5" környékén meg Dunát lehetne rekeszteni (HTC 10, Xperia X-ek, Galaxy A5, Honor 8, P10, i7, stb stb). Vannak drágák, vannak olcsóbbak.
Nem értem mit szeretnél. Hogy a Galaxy S8+ hardverét tegyék bele gy 4"-os készülékbe? Minek? Miért kell a jelenlegi csúcskategória számításkapacitása egy hitelkártya méretű kijelzőn? De gondolom 10000mAh akksival, meg max 50 ezerért kellene.

(#38) MrPetya19 válasza #16820480 (#37) üzenetére


MrPetya19
addikt

Választék van, de közel sem annyi mint 5.5" fölött.
De én nagyon örülnék egy 5.5" alatti jó Motonak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#39) helixP válasza #16820480 (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértünk.
Ha akkora mindent átütő piaci igény lenne a kis kijelzős telefonokra, többen is csinálnának ilyet, már csak profitszerzés alapon.
Ott tart már a középkategória is, hogy simán elmegy rajta minden, csak az atom játékoknak kell a felső kategória ereje. Játszani meg nem tudom ki akar 4''-on.

(#40) #16820480 válasza MrPetya19 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Érdekes, mert sokan meg arra panaszkodnak, hogy nincs egy normális 6"-os telefon a piacon :))

helixP: Igen, az X Compactok sem lettek akkora sikersztorik. Nyilván mert nem olcsók, de az nem annyira reális, hogy a fél centivel kisebb kijelző miatt felébe kerüljön a telefon.

(#41) MrPetya19 válasza #16820480 (#40) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az nálam már a mindenképp két kezes kategória, szóval akkor már legyen nagy.
De ez a 5.2"-6" tartomány nekem pont az ami egy kézhez nagy, de kettőhöz meg kicsi.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#42) Matada2.3 válasza batai15 (#30) üzenetére


Matada2.3
veterán

Vajon erre a kínai gyártók miért nem ugranak rá? Ott egy tátongó lyuk, mégse próbálja meg senki se lefedni, mert a divatot kell követni.

Finn the human

(#43) helixP válasza Matada2.3 (#42) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert nem akkora az a lyuk...

(#44) #16820480 válasza MrPetya19 (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem az 5,5 pont ilyen. Az 5,2-t most egészen kellemes egy kézben használni, 5" is jó volt, de ott néha már túl kicsi a hasznos terület. 5,5 meg nem elég nagy mondjuk tablet kiváltására, ahhoz már 6" kellene, abból meg tényleg nagyon kevés a választék, és jobbára elég drágák is azért.

Matada2.3: Kínában senki nem venné meg a kis képernyős telefont. Ezek a gyártók meg elsősorban arra a piacra gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#45) joey04


joey04
titán

már nagyon kéne egy teljesen csúcs androidos tablet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#46) Matada2.3 válasza #16820480 (#44) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igen, ez igaz. Van erre valami valid kutatás, hogy miért lételeme az ázsiaiaknak 5.5+ kijelző?

Finn the human

(#47) Dr. 444Hertz válasza Matada2.3 (#46) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Már a számítógép helyett is telefont vesznek, egész nap azon lógnak = igény van a nagy kijelzőre.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#48) #16820480 válasza Matada2.3 (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

A szegényebb területeken ugye nem nagyon vesznek számítógépet, mert a telefonon meg tudják csinálni az összes dolgot, ami kell. Erre pedig a nagyobb kijelző jobb. Ha csak egyetlen készüléked lenne (PC, konzol, laptop, tablet, telefon közül), akkor te milyet választanál? Nem hinném, hogy egy 4"-os iSE-t...

A másik, hogy ázsiában rengetegen gyakorlatilag egész nap dolgoznak, és rengeteget ingáznak. Mondjuk a metrón eltöltött napi 1-2 óra alatt is jobb egy nagyobb képernyő, amin tudsz olvasni, netezni, sorozatot nézni. Illetve munkahelyen is sok irodában tiltják az általános internetelérést, így nap közben is telefonon kell megoldják a személyes dolgokat.

(#49) helixP válasza #16820480 (#48) üzenetére


helixP
nagyúr

Plusz aszem az ő irasukat is egyszerűbb nagyobb képernyőn intézni.

(#50) Petya88 válasza #16820480 (#40) üzenetére


Petya88
tag

Szerintem pedig nem a méretük miatt nem lettek sikeresek a Sonyk. Amióta volt Nexusom is meg most iSE, nem is vennék mást. Jobban szeretnék egy iSE méretű Pixelt, de hát ugye a pingpong az népjáték és kell hozzá az ütő!
Szerintem aki hajlandó kifizetni egy iPhone vagy egy Pixel árát, annak vannak elvárásai is és ebbe nagyon nem fér bele a szétberhelt operációs rendszer. Amíg nincs megoldva a normális frissítés androidon, nekem biztos nem lesz más mint Pixel. Most azért van SE, mert ez volt a legkisebb elérhető normálisan támogatott készülék a piacon. Hiába szimpatikusabb az android, amíg nem fér el a zsebemben, addig nem lesz. Előbb fogok visszatérni a buta telefonhoz, minthogy egy ilyen okos téglát kelljen magammal hurcolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.