Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65388800


#65388800
törölt tag

Jó és ez átlag vagy mindegyiket csak egyszer futtatták le?

(#2) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tudna valaki linkelni nagyobb mobil-procis összehasonlítós oldalakat? Elmélyülnék a témában...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#3) arn


arn
félisten

Az utobbi par evben szerintem mar total mellekes a sebesseg, mind jol hasznalhato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Minden évben elhangzik, hogy milyen brutálisan erős, páratlanul durva teljesítményű a legújabb Exynos/Snapdragon/Kirin proci, már csíkszélességben is közel a reális alsó határ, aztán jön a kövi generáció, és köröket ver minden téren az előző évi csúcstartókra.

Érdekes látni.

[ Szerkesztve ]

(#5) Blyan válasza ledgeri (#2) üzenetére


Blyan
félisten

Konkrétan arm SoC összehasonlító tesztoldalt nem tudok, de a http://www.notebookcheck.com/ oldalon vannnak ilyen jellegű tesztek.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) Sys85 válasza arn (#3) üzenetére


Sys85
veterán

Egy ponton túl már mellékes a teljesítmény,mert gyakorlatilag a legtöbb esetben parlagon hever a hatalmas erő nagyrésze.
Az átlag felhasználás mellett kb a Snapin800-801 feletti erőről beszélek.
Persze benchmarkokban impozánsan mutatnak ezek az elképesztő számok,de a facebook,insta,böngésző és a népszerűbb appok ugyanúgy futnak egy gyengébb telefonon is megfelelő optimalizáció esetén,mint ezeken az erőműveken.
Nem vagyok a feljődés ellen,de a komolyabb gameket és a VR témát leszámítva az ezekben a chipekben rejlő tartalékok parlagon hevernek,max vevő csalogatásra és e-penis növelésre jók az esetek nagytöbbségében.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7) Xaels


Xaels
félisten

És mikor fogjuk látni azokat az alkalmazásokat amik profitálnak is ebből a teljesítményből? Vicces, hogy egy 5 és fél éves Samurai II vagy a több mint 4 éves Shadowgun mai napig a legkomolyabb játékok között van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) edward2 válasza Xaels (#7) üzenetére


edward2
addikt

Ez elég vicces. Amikor megvettem a nexus 7est akkor jöttek ki a legkomolyabb játékok. Azóta se mutatott fel semmit a mobil piac. Megy a candy crush és társai.

4 éve meg volt Nova, Horn, Samurai II, Shadowgun, Zenpinball, Bard's Tale stb

(#9) ledgeri válasza Blyan (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam mint laptopos oldal maradt meg, így köszi, hogy előoztad!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) Mr.Silkó válasza Sys85 (#6) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

szép és jó de vajon a szoftveres rész mennyire van elmaradva a hardverestől?

(#12) hajbel válasza #65388800 (#1) üzenetére


hajbel
addikt

3x

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#13) nfsu17


nfsu17
veterán

Azt a 600 akármennyi ms sunspider tesztet nem akarom elhinni.
425-475 között tud az s5-öm.
Gondolom csak nem lassabb az újabb.

(#14) Blyan válasza nfsu17 (#13) üzenetére


Blyan
félisten

Melyik böngészőben?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15) nfsu17 válasza Blyan (#14) üzenetére


nfsu17
veterán

Már értem.
A gyári az annyi.
A chrome 1000 ms körül.

(#16) Sys85 válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


Sys85
veterán

Ha majd megoldják egyszer hogy komolyabb munkára alkalmas appok (pc szintüek) is lesznek és meg lesz oldva a monitorra/tvre dokkolás kvázi asztali felülettel,akkor fog beérni ez a durva "minden évben duplázzuk a teljesítményt" fejlődés.
Addig sajnos benchmarkokban villogáson kívül többre nem igazán alkalmasak perpill.
Átlagos felhasználás mellett nem hoz akkora "WOW" hatást az hogy az appok megnyitása és az appok közötti váltás 0,3másodperccel gyorsabb az új bikább chipek miatt.Legalábbis számomra nem.
Továbbra is azt vallom,hogy ezek a bika chipek most még nem nekünk hoznak "jobb világot",hanem a gyártóknak,mivel erőben nem szenvednek hiányt,kevesebb időt kell fordítani az android optimalizációra,mert erőből meg tudnak oldani mindent,úgy hogy még utána is marad kraft az SoC-ben másra.
De amíg gyakorlati haszna is lesz ezeknek a SoC-knek,végig kell járni a fejlődés és fejlesztés útját,úgyhogy csak hajrá! :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#17) Blyan válasza Sys85 (#16) üzenetére


Blyan
félisten

Fejlődés. Ha azt mondjuk,hogy minek ennyi, mert egy tavalyi vagy tavalyelőtti SoC is elég, akkor minek egyáltalán bármit fejleszteni?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#18) Sys85 válasza Blyan (#17) üzenetére


Sys85
veterán

Nem azt mondom hogy kár fejleszteni,mert az aktuális fejlesztések mindig segítik a majdani fejlődést.Legovár az egész,egymásra épülnek a dolgok.
Én csak azt mondom,hogy a következő valódi hasznot hozó fejlesztésig a mostani dolgoknak sok haszna még nincs (legalábbis end-user oldalon),most még csak "utazunk" a következő áttörésig.
Főleg hogy a hardver mellé nem ártana a teljesítményt kiaknázó szoftverek fejlesztése is,ami azért sokkal lassabban fejlődik mint a hardver.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#19) Blyan válasza Sys85 (#18) üzenetére


Blyan
félisten

Nem gond az, ha van tartalék egy adott hardverben.
Most ha olyan alkalmazások lennének, amik a szart is kiszorítják a mostani csúcs hardverekből, akkor azok nem igazán lehetnének csúcs hardverként eladhatóak. Szerintem,

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#20) Sys85 válasza Blyan (#19) üzenetére


Sys85
veterán

Azért pl egy 4K filmszerkesztésre/vágásra maradéktalanul alkalmas komoly vga-s i7-es laptopot még mindig a csúcskategóriába sorolnék,pedig ott ki van használva a teljesítmény! :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#21) Blyan válasza Sys85 (#20) üzenetére


Blyan
félisten

Ha 4K akarsz szerkeszteni, itt is ki lenne használva. :D De valljuk be, nem túl gyakran teszik ezt a népek, még pc-n se.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#22) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Mindkettő komolyabb teljesítményre képes, mint amit én már kihasználok.

(#23) sh4d0w válasza Sys85 (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...kevesebb időt kell fordítani az android optimalizációra,mert erőből meg tudnak oldani mindent..."

Szerintem ne almodj errol, PC-n ezt mar vegigjartuk.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) szupermacs válasza Fejvadi (#22) üzenetére


szupermacs
veterán

Szerintem a vásárlók 90%-a nem használja ki a csúcstelefonok teljesítményét. De ha mondjuk valaki a FB appot futtatja, akkor tényleg van értelme ilyen cuccot venni, ha biztosítani akarja a lagmentes futtatást a következő pár évre. :DDD

(#25) Fejvadi válasza szupermacs (#24) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Veszek én is, de nem az FB miatt, mert azt fel sem teszem. Igaz, hogy nincs szükségem ekkora teljesítményre, de szeretem az új mobilokat. Nem olcsó hobbi, de inkább erre, mint gyógyszerre.

(#26) no more válasza Fejvadi (#25) üzenetére


no more
addikt

menj gyúrni ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#27) Sys85 válasza no more (#26) üzenetére


Sys85
veterán

Ha a telót megtartja 2 évig akkor,mondjuk 110eft/év a teló!A konditermet,a kaját és a tápkieget nem ússza meg 110-ből egy évben! :DDD ;]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#28) natë válasza Sys85 (#27) üzenetére


natë
nagyúr

De mobilra kevésbé buknak a csajok, mint a deltára, bicepszre, tricepszre ;]

(#29) Scholes9 válasza Blyan (#17) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A legnagyobb baj itt az, hogy a hardverrel nem fejlődik megfelelő ütemben a szoftver. Szerintem :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) Sys85 válasza natë (#28) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt tudom,de biztos ami biztos,mindegyik van! ;]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#31) Vadmeggy válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Egy PC-n csak a teljesítmény a szűk keresztmetszet, mobilnál az üzemidő is ugyanolyan fontos tényező mint a teljesítmény. Mióta letöröltem a facebookot 5-10%-kal jobban bírja a telefonom.

A doze mode-al is az energiatakarékos irányába mozdult el az android. A következő verzióban is csiszolgatják, nem mondhatod azt, hogy nem foglalkoznak az optimalizációval.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#32) Sys85 válasza Vadmeggy (#31) üzenetére


Sys85
veterán

Nem arról van szó hogy nem foglalkoznak vele (legalábbis a google),hanem hogy a gyártóknak így könnyebb dolga van,mert nem kell annyira ráigazítani a telefonjaikra,mert van erő ami majd megoldja helyettük a dolgokat.Az már más kérdés hogy sokszor ez nem igazán működő módszer! :)
Az én meglátásom,hogy szoftveres oldalról nem is igazán OS oldalról van lemaradva a történet,hanem applikációkban.Van erő,de nincs igazából app ami kihasználná a chip nyújtotta lehetőségeket,ergó az egyszerű embernek felesleges a hatalmas teljesítmény.
Egy előnyét látom talán ezeknek a modern erőműveknek,hogy a kis csíkszélesség miatt amúgyis barátian fogyasztó chipek,az erő miatt gyorsabban végeznek az adott művelettel,tehát kevesebb energiát emésztenek fel.
Bár az nagy kijelzők és az egyre nagyobb felbontású panelek miatt ennek hatalmas előnyét nem élvezhetjük,mert az üzemidő látványosan nem javul,de legalább nem is romlik! :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#33) xmaas


xmaas
őstag

Hat ez igy elegge hulyen van oszemerve .
Mindegyik keszulekbe masvalahogy vanna elrendezve alkatreszek stb. mas alaplap mas memoriak arrol nem is beszelve szoftverileg mas mindegyik ami sokat szamit hiaba ugyan az a benchmark .
Igazabol 2 galaxy S7/edge et kene oszemerni es akkor latni Snapi 820 vs Exynos 8890 ugyan azt lefutatni mennyire melegszik ez meg az stb.
Igy hasonlitgatni a tavalyi keszulekekhez is mi ertelme van ?

[ Szerkesztve ]

(#34) falijja


falijja
őstag

Kb annyi jön le ez alapján, hogy grafikusan kb egy szint, de prociban az exynos azért erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#35) Fejvadi válasza no more (#26) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Most favágással edzek. :)

(#36) Aron1988


Aron1988
tag

Hát elég sovány előrelépés. iPad pro GeekBench3 single core-ban 3200at, tehát a másfélszeresét gurította. Nem lesz ez így jó! lassan kijön az iphone7, az 4000 alatt tuti nem áll meg.. :W

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#37) zseko válasza Xaels (#7) üzenetére


zseko
veterán

Hát én már úgy vagyok vele, amíg a játék fejlesztőket nem érdekli, hogy a megvásárolt játékaim működjenek eszköz csere után is, engem nem érdekel, hogy bármennyi pénz is költsek játékra.

HR24.hu

(#38) Szakiii válasza Xaels (#7) üzenetére


Szakiii
addikt

Mert nincs értelme ennyire igényes játékot csinálniuk, hiszen a telefonok nagy részét még mindig azok adják ki amik olcsóbbak és gyengébbek, most erre csinálni egy olyat amit konkrétan csak a felső kat képes futtatni felesleges nem hoz akkora bevételt mint egy egyszerű ötletes játék. De egyébként igazatok van nagyon megtorpant a fejlődés ezen a téren, hardver pedig már bőven van.

(#39) helixP válasza Aron1988 (#36) üzenetére


helixP
nagyúr

És?
iOS mindig is végletekig optimalizált volt. Igaz, hogy a végletekig korlátozott, de optimalizált. Szerintem aki S7-et fog használni sem halljuk majd panaszkodni. Ilyen számoknál már nem igazán lényeges a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#40) bagkri01 válasza zseko (#37) üzenetére


bagkri01
őstag

Na ezt most nem értem....már miért ne működne, még anno megvettem a mc4-t, kijátszottam már intel, mtk és snapdragon chipes eszközön is.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#41) Xaels válasza bagkri01 (#40) üzenetére


Xaels
félisten

Anno az NV-s THD címek ilyenek voltak

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#42) tjb007 válasza falijja (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

Várható volt, hogy kétszer annyi processzormaggal valamivel erősebb lesz (de ugye csak több szálon, mert egy szálon éppen hogy gyengébb). :) Na meg ugye a 820-ban abból a négy p.magból kettő "csak" 1,6 GHz-en járhat maximum, szóval ha ezek is 2,2 GHz-en működnének ez a különbség is eltűnne.

Ezt meg csak szemléltetésnek, a vizuális típusoknak:

(#43) Vikthor


Vikthor
nagyúr

probléma az, hogy a snapdragon 820-at nem lehet hazánkban kapni mert az Exyynost szánják az EU-ba.... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44) bteebi válasza Sys85 (#6) üzenetére


bteebi
veterán

LG G4-em van két hónapja, amiben ugye Snapdragon 808 dübörög. Szerintem nem vagyok egy igazi HC felhasználó, de időnként előfordul, hogy akár másodpercekre is megakad a rendszer (pl. gépelés, netezés közben), mindenféle látszólagos ok nélkül. Az meg azért elég gáz szerintem. Persze az esetek többségében remekül teljesít, de a WQHD megköveteli az erős SoC-t. Játékok alatt pedig elég rosszul teljesít, elég megnézni a táblázatot is. Szóval én simán el tudom képzelni, hogy az Exynos 8890 vagy a Snapdragon 820 igenis hasznos. Szerencsére a G5-be már Snapdragon 820 került.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) Sys85 válasza bteebi (#44) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem az S6-ban lévő chip sincs igazán kihasználva,főleg hogy nem játszom. :)
Folyamatos a rendszer 6.0 alatt,sehol egy megdöccenés,5.1 alatt volt 1-1,de azt is betudom a Samsungos nem 100%-os optimalizációnak,szóval ez a chip is elég bika már,pedig jóval gyengébb mint az új exynos.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#46) cashzoli válasza bteebi (#44) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Nálam egy 2 éves HTC M8 teljesít szolgálatot, Marshmallow, Snapdragon 801.
Mióta frissítettem, 56k-->65k nőtt az AntTuTu benchmarkjában az érték. Ennyit szoktak a tesztoldalak írni a 808-ra. Eddig is így gondoltam, de ezek után pláne: a hardver már "jó", a szoftver az, ami fontosabb.
Természetesen ürvözlöm az új SOC-ok érkezését :)

Szerk: 66k-t mért üresen, de beállítottam a telefon titkosítását, az egy keveset ront rajta.

[ Szerkesztve ]

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#47) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sok embernek eszébe se jut az a tény, hogy egy erősebb processzor kevesebb energiából, rövidebb idő alatt oldja meg ugyan azt a feladatot, mint a gyengébb. Tehát energia hatékonyabb. Szóval az, hogy szükség van e rá vagy nincs, sok esetben már csak másodlagos kérdés. Ezzel üzemidőt is növelnek!
Mindenki azzal jön, hogy az optimalizációt így el lehet sinkófálni, pedig nem! Az iPhone-ba is bika hw-van.. Nem véletlenül, pedig ott nincs "gond" az optimalizációval.

Szóval igen, a köv. generáció igenis legyen minél többel erősebb mint a mostani... hisz a fogyasztásuk ugyan annyi.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#48) zseko válasza bagkri01 (#40) üzenetére


zseko
veterán

Úgy értettem, hogy például megvettem közvetlenül a Gamelofttól a Let's Golf 2-t S2-re, és nem tölthető le az S4-re. Kimásoltam az apk-t, de vagy el sem indul, vagy negyed akkora méretben fut (S2 800x480, S4 meg ugye fullhd), vagy mindenféle grafikai bugokkal van tele (szétcsúszott, 'interlaced effekt', stb)
Ettől már jobban idegesít, hogy a Dead Space sem fut a Tab S 10.5-ön. S2-n ment, MyAudio 1016DCC tableten ment, S4-en megy, a Tab S 10.5-ön nem megy. Nova 3 szintúgy. 'Nem kompatibilis' címszóval letölteni sem engedi. A noname ótvarfos 'tíz perc alatt összedobott' free szarságok persze gond nélkül mennek.

HR24.hu

(#49) cashzoli válasza Hobbbyt (#47) üzenetére


cashzoli
aktív tag

"hisz a fogyasztásuk ugyan annyi." Nagyjából.
De egyet értek! A fejlődés mindig jó. Bill Gates is azt hitte, hogy 640K memória elég mindenkinek - nézd meg most, hogy mennyi van csak a telefonodban :)

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#50) Eclips21


Eclips21
őstag

nem sok kulonbseg van a 2 kozott, mar csak az a kerdes mekkora fogyasztas kulonbseggel???

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.