Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 18:9 már enyhénszólva túlzás. Ha már nagy képernyő, miért nem adnak ki inkább rendes tabletet 8 és 10" méretben? Emberi méretű zsebbe még az 5.5"-os s7e-met is macerás belepréselni, ezt meg kb esélytelen lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) 7Heads Drago válasza t72killer (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont ezzel már tudsz magadnak árnyékolni a napon. Csak jó lenne bele pár napelem is. :D
De miért csak 7 coll?? Épp tegnap láttam egy utcán sétáló fiatalt egy tablettal kihangosítva telefonálni. Kb mintha egy tányér levest vitt volna.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) t72killer válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tepsivel a fején tényleg elég béna az ember, erre találták ki a BT headsetet - a tablet meg maradhat a táskában.

A SD710 jó hír, de ezzel a mérettel semmit se tudok kezdeni... 5-5.5" között tudnám telóként, 8" felett tabletként értelmezni, utóbbiból pont keresek egy ideálisat, szval ha a Mi Pad sorozatot frissítenék, és az új modellbe ilyet tennének a retek Mediatek ócskavas helyett, akkor érdekelne a dolog. De úgy tűnik, várnom kell - nem az ideális tabletre, hanem arra, hogy mikor nő 8" fölé a telók átmérője.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) tothmaxy182 válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Én azt mondom oké! Ez egy ilyen telefon, ez egy Mi Max, ha akarja a Xiaomi, akkor legyen 7 colos...
A gond viszont az hogy már szinte 5.5-ös telefonjuk sem nagyon van, nemhogy mondjuk egy 5 colos... Pedig pl a barátnőmnek nincs akkora mancsa, hogy akár egy 5.5-ös telefont is kezelni tudjon...
Baromira kellenének megint a kezelhető méretű telefonok...

Minden szavam magánvélemény!

(#5) Cifu válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Xiaomi Mi 8 SE (5,88") kisebb (147.3 x 73.1 x 7.5 mm), mint az 5,5"-os Oneplus 3/3T (152,7 x 74,7 x 7,35 milliméter), olcsóbbak közül meg ott a Redmi 6.

Akad fogyasztható méretű telefon is, csak persze nem annyira a kínaiaknál. Sony XZ2 Compact (5", 135 x 65 x 12.1 mm) vagy XA2 (5,2", 142 x 70 x 9.7 mm), Motorola Moto X4 (5,2", 148.4 x 73.4 x 8 mm) vagy jön az LG K10 (2018) (5,3", 148.7 x 75.3 x 8.7 mm).

Értem, hogy mi a problémád, de azért ne mondjuk, hogy nincs opció, mert ez nem igaz...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) #88470784


#88470784
törölt tag

Jöhetnek a sirató asszonyok, nekik ez túl nagy.

(#7) t72killer válasza #88470784 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem túl kicsi, 10"-os tablet kéne :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) tixem


tixem
addikt

Ideje lenne már felfogni, hogy a nagy kijelző nem jelent feltétlenül nagy telefont. Nem 2016-ban járunk, lassan káva sem lesz a telefonokon, előlap/kijelző arány szépen tendál a 90% felé. Ma egy 6 col feletti telefon akkora, mint pár éve egy 5-5.5 colos.

Konkrétan a 6.3 colos Note-om kisebb, mint a 6 colos Mate 9-em volt, pláne ha egymás mellé tettem a kettőt. A Mate egy ormótlan tepsi volt mellette.

Aki meg egy Mi Max hírnél a nagy kijelzőn sír, az tudja amúgy mi az a Mi Max, vagy csak a kötelező hiszti van letudva? :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#9) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Mi Max 3-nak van/lesz valami köze a képen látható festményhez? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jobb lett volna, ha maradnak a 6.4"-nél és minimális káva mellett ezzel jóval kisebb lett volna a készülékház. Semmi értelme a 6.99"-nek, a régi is bőven elég mindenre, már a különbséget se veszed észre ekkora méretnél. Egész sokáig gondolkodtam rajta, hogy ez lesz a következő telefonom, de így majd' 2 év után sikerült megunni ezt a batár méretet (első Mi Max).

[ Szerkesztve ]

(#11) DroiDMester válasza pusszycat (#9) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A képen, sz.tem egy Mi Mix2S van(már ha a QI töltős képre gondolsz)

[ Szerkesztve ]

(#12) GreatL


GreatL
őstag

Xiaomi Mi 8 nagy, erre kiadnak egy ilyet... Redmit nem akarok már, de ekkora tepsiket sem.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#13) totgab02


totgab02
junior tag

Azzal az also kavaval azert kezdhetnenek valamit mert meg mindig tojast lehet rajta sutogetni mobilarena olvasgatas kozben

(#14) pusszycat válasza DroiDMester (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Felismertem persze, csak csodálkoznék ha ez is így nézne ki.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#15) Dare2Live válasza tixem (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Értem, de ettől még hogy lesz egy 7" kijelzős telefon nem nagy? Majd ha hatjogatni lehet lehet...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) Jhonny06 válasza pusszycat (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért? Nem olyan nagy kaland ez a design, a Vivo is ilyennel jött ki most.

(#17) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Várjunk még ezekkel az infókkal.A képen tuti nem a max3 van,1000%,hogy nem így fog kinézni.Előző kettő az alacsonyabb árfekvésű kategóriába érkezett,ezt a specifikációt viszont nem fogják tudni 100k alatt adni.

Amúgy meg erre várok,ugyh mindegy,milyen lesz,az akku miatt megveszem.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#18) Jhonny06 válasza *Mukeey* (#17) üzenetére


Jhonny06
veterán

Milyen specifikációt? Szerintem nem feltétlenül drágább egy ilyen kinézetet összehozni, pláne egy ekkora házban, ahol baromi sok hely van mindennek, gondoljunk csak az akkura. Nem kell annyira összesűríteni a dolgokat, míg egy ugyanilyen kinézetű, de jóval kisebb készülékháznál.

(#19) big-J válasza *Mukeey* (#17) üzenetére


big-J
őstag

A xiaomi arul kis kavaju telokat mar most $200 alatt. A kedvenc telefongyartod viszont lehet, nem tudna osszehozni. :)

(#20) pusszycat válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a Mi Mix-ek néznek így ki,max ha az lenne a neve,h Mi Mix Max 3 (elég fura lenne).

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) antim


antim
tag

Ennek a telefonnak nem Mini a neve, hanem Max! Nem értem miért sírnak állandóan ennél a kategóriánál a ministák... Olyan mintha egy nehézsúlyú boxmeccset savaznának a pehelysúly rajongók. :)

Én örülök a 7 collnak, főleg ha még szélesebb is lesz esetleg a kijelzője mint eddig volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) *Mukeey* válasza big-J (#19) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem a Samsung a kedvencem,csak jelenleg ezt használom(Max topikba nézz be,hogy kik aktívak ott,kinek volt első között az 1 meg a 2 is)😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#23) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, mennyibe fog fájni a telefon? Ha olcsó lesz, az azt is jelenti, hogy a qualcomm nem méri drágán a 710-et, és az más eszközökben is feltűnhet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) carr


carr
őstag

Lassan lcd tévét kell vinnem a zsebemben telefon helyett. agyrém... :U :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#25) nemlehet válasza t72killer (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem igazából sose a SoC árán múlik az hogy egy telefon 70k lesz vagy 110k. Sokkal inkább azon, hogy a gyártó milyen paramétert tekint középkategóriásnak és mit prémiumnak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) tixem válasza Dare2Live (#15) üzenetére


tixem
addikt

Még mindig egy Mi Max-ról beszélünk. Ennek a telefonnak az a lényege, hogy nagy. Kicsinek ott a Mi 8 és a többi készülékük.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#27) Dare2Live válasza tixem (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ideje lenne már felfogni, hogy a nagy kijelző nem jelent feltétlenül nagy telefont. "

;)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) guminyúl


guminyúl
tag

Páromnak, aki lány, Mi Max 2 van. Pont nem érdekli, hogy elfér-e zsebben, mert csak a táskájában hordja. Remekül egyesíti a régi 8 hüvelykes tabletjét és a 4,5-ös telefonját. Minden probléma nélkül, 1-2 nap alatt megszokta.

Jelenleg a B20 hiánya sem gond, de a Max3-nak kötelezően tudnia kell a 800 Mhz-es LTE-t. Lehet bármilyen árcédulája, ha ez nincs, nem idevaló telefon.

Másrészt, hiába az SD710, meg 18:9, meg mindenféle számok, ha Play Store-ból telepítesz egy alkalmazást, majd utána nem tudod frissíteni, mert azt mondja, hogy nem kompatibilis az eszköz.

Amellett, hogy nekem nagyon tetszik a Mi Max 2 is, következő telefonjára inkább költünk 2x annyit, mert egyértelműen csökkennek az apró problémák és nő a kényelem a drágább készülékeknél.

(#29) griffin90 válasza nemlehet (#25) üzenetére


griffin90
csendes tag

vagy az, hogy a sales tervek 2%-t teszi ki ez a tipus, ezert nem vesznek/gyartanak akkora mennyisegu alkatreszt, hogy az joval olcsobb legyen. ha ez lenne a #1 teleflonjuk es tolnak a marketinget ezerrel, lehet hogy 20-30%kal olcsobb lenne.

Google Pixel 7

(#30) tixem válasza Dare2Live (#27) üzenetére


tixem
addikt

"nem feltétlenül"

:)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31) prolad


prolad
őstag

Ha ezeket beleteszik, akkor kell. Még akkor is, ha ezzel biztosan megugrik egy kicsit az ára. Ha meg akkora, mint a max2, az még pont kezelhető. Remélem itt már nem spórolják ki az anyagot sem, mint az első maxnál.

Szerk.
Legalább itt ne sírjunk a méret miatt, a max szériának ez a lényege. Ha a redmi is 6 hüvelykes (na ezt már lehet vitatni, hogy mennyire jó), akkor a maxnak még nagyobbnak kell lennie, különben semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#32) Crytek


Crytek
veterán

Nem ez kamu biztos hogy kamu. Nem létezhet hogy ekkora akkkut kap. Nem jöhetett meg egy nagyobb gyártó esze. Nem ez biztos hogy kamu...

Next PC Upgrade: 2022

(#33) joey04


joey04
titán

A Max 2 az egyik kedvenc androidos telefonom. Ha ebben lesz b20 is, akkor baromi jó vétel lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Kornel


Kornel
veterán

Mix 2 helyett még jó is lehet, ha érdemben jobb a kamerája, úgyis kicsi ez a 6 col :DD

(#35) Dare2Live válasza tixem (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nem feltétlenül"

De egy 6.4-7"os kijelzővel feltétlenül nagy lesz a készülék.
Nem nincs átlagos/kicsi telefon ilyen kijelzőméret mellett. Tévedés jogát fentartom, ha van akkor kérlek mutass nekem. Na lássuk a felsorolást.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Elég jó hardver, de a 6.99"-nál hagytam abba az olvasást... :F

(#37) Kornel válasza Bl.Gyo. (#36) üzenetére


Kornel
veterán

Hajrá, lehet tovább lapozni :DD

(#38) matyikusz133 válasza Dare2Live (#35) üzenetére


matyikusz133
tag

Az, hogy mi a nagy az szubjektív. Mindenkinek más a nagy esetleg átlagos vagy kicsi méret. Nekem például az 5,7 col átlagos.(és azért van káva a telefonomon.)

(#39) 7Heads Drago válasza Cifu (#5) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És melyikben van értelmes új hardver?
Sztem röhejes a kínálat egyre inkább.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) t72killer válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az "értelmes hardver" bizony már mobil SoC-ban sem annyit fogyaszt, mint a pda-k procija 15évvel ezelőtt. Az s7e-mbe pl folyadékhűtést szerkesztett a samsung:Y, és bizony az ilyesmi helyigényes, nem a 4"-os telók világa.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Kornel válasza t72killer (#40) üzenetére


Kornel
veterán

Azért 10 nm-en már elég takarékosak lettek az új Qualcomm SoC-ok.

(#42) t72killer válasza Kornel (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, haladnak a korral, de a nanométer önmagában nem minden. Tudtommal a teljesítmény kb ezerszereződött az elmúlt 15évben, a fogyasztás meg 4-5x-öződött.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Kornel válasza t72killer (#42) üzenetére


Kornel
veterán

Amit én tudok, hogy a 5-6 évvel ezelőtti elég lassúcska SoC-ok sokkal többet fogyasztottak (és jobban is melegedtek), mint a mostani csúcs Qualcomm megoldások.

(#44) *Mukeey* válasza joey04 (#33) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem is,ha lenne benne b20 akkor arról írnék most.Sajna 4g net nélkül telenorosként esélytelen vagyok🤮

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#45) t72killer válasza Kornel (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, az s7e-m legalább annyira tud melegedni, mint a még másodtelóként megtartott sgs2. De ez persze csak 2 teló...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) joey04 válasza Bl.Gyo. (#36) üzenetére


joey04
titán

Nem ismered a Mi Max szériát?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) jFox


jFox
őstag

A Banggood már listázza. És ha jó a kép akkor nem lesz alsó káva. Inkább felső. ;)
Xiaomi Mi Max 3 Smartphone
https://banggood.app.link/wwJk8PtxON

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#48) #88470784 válasza jFox (#47) üzenetére


#88470784
törölt tag

Lehetne reflink nélkül?

(#49) Kornel válasza t72killer (#45) üzenetére


Kornel
veterán

Az lehet, az még 14 nem, illetve csak egy Samsung chip, próbálj ki egy Qualcomm Snapdragon-t is 10 nm-en.
Ha annyit mondok, hogy 3400-as akksival megvan a 6 óra SOT, akkor az not bad.

(#50) csongi


csongi
veterán

Szerintem nem lesz nagy. :).
A redmi is 6col, es nem nagy nekem. Sokkal jobb, mint az 5.5
Ebbol a keparanybol siman bevallalnam a 7-et.
Kiderul valojaban mekkora, es lehet erre valtok a redmi 5plus utan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.