Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Tehát akkor nem lesz olcsóbb, de visszalépnek picit a SOC-ban..

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#2) natë


natë
nagyúr

Illetve mindegy milyen a kamera, ha gyenge a sw hozzá...

(#3) Flexman


Flexman
csendes tag

Ezeket a 2mp vackokat is elfelejthetnék már!

(#4) Gerybut


Gerybut
tag

Túlárazott f*s! Van aki szerint nem az? Igaz a 400ezres 8 Pro után szabadon :C
Elképesztő ami a telefonok árazását illeti. Tudom, hogy csóró magyar, megy sz*r a forint, de 3éve a telefonom 230on kezdett, mikor vettem 1 évvel később 165 volt, a Telekomnál!!! Ebbű nem lesz új telefon...ezek az árak még részletre is nevetségesek...

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#5) zoltan77


zoltan77
aktív tag

Na ezért vettem huawei p40 pro-t most már baráti áron meg lehet venni csúcs hardverrel+kamerával, hiába nincs gms mielőtt mondanátok, semmiben sem érzem a hátrányt. Ha most a huwei telefonokon lenne gms akkor a többi gyártó lehúzhatná a rolót. :D

Samsung S24 8/256-Honor Tab X9

(#6) _flamer


_flamer
aktív tag

Minek? :W

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#7) Tiédetis válasza zoltan77 (#5) üzenetére


Tiédetis
senior tag

De nincs és valószínű nem is lesz. Így meg lehet hüvely húzhatja le ha trámpli nyer.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#8) t72killer válasza zoltan77 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a p30p new edisönnel szemezek, azon van GMS és ennél tuti jobb választás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Luck Dragon

Még ki sem adták az előzőt , de már tervezik a következőt . Lassan Xiaomi lesz ez a márka is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) #16820480


#16820480
törölt tag

OP6-ot még valami 155 ezer körül vettem, amikor megjelent, és már azt is sokaltam érte, pedig a kamerát leszámítva még kb flagship volt akkoriban. Bő két évvel később már középkategóriát sem kapok ennyiért ugyanattól a gyártótól? :U

(#11) Timer válasza #16820480 (#10) üzenetére


Timer
veterán

A jelek szerint igen. Bár a közvetlen konkurenciánál is érvényes ugyanez a megállapítás.

(#12) t72killer válasza #16820480 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van tavaly, ex-flagshipként (8/256GB) op7-et tudtam volna bruttó 389$-ért megcsípni, már ez sincs. Lesz helyette drágábban gyengébb :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) bali


bali
tag

De komolyan, nemrég jelent meg a Nord és máris jön egy új változat?? De minek?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#14) Shyciii válasza #16820480 (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

Én pont januárban vettem használtan egy Oneplus 6 8GB RAM + 128GB ROM-os változatot 80eFt-ért. Hibátlan, karcmentes, és kaptam hozzá 2db gyári tokot is, meg gyári üvegfóliát. Újonnan egyik teló sem jött be annyira, hogy sokat fizessek érte. Ez így kapórajött nekm. Ráadásul a kamerája is sokkal jobb lett, mint mikor kiadták. Gondolom a sok szoftverfrissítésnek hála, így most gcam-et sem telepítettem, tökéletesen elvagyok vele :) Talán egy 7T-re leváltanám, de még az is drága, hogy kiadjak annyit érte. Főleg hogy a 6-os támogatottsága még nagy, így az EdgeLightning funkció is könnyen belevarázsolható :)

(#15) t72killer válasza Shyciii (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyiért vesz az ember egy mostani középtelót akcióban, garival, új akksival, az nem éri meg jobban:F? p30lite, stb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) Shyciii válasza t72killer (#15) üzenetére


Shyciii
veterán

Sorry, de Huawei-t soha többet. Anno felsőkategóriásat vettem, és 1 év után már xartak rá frissítés szempontjából + gyűlölöm az iOS-t utánzó EMUI-t, és MIUI-t. Nem mellesleg IPS kijelzője van a P30 lite-nak, úgyhogy annyi pénzért egy középkategóriásat IPS kijelzővel végképp nem, mikor kapok egy kicsivel régebbi hibátlan felsőkategóriásat, amivel havonta foglalkoznak, és még a külső fejlesztők is szeretik.

(#17) #16820480 válasza Shyciii (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én pont tavaly szeptemberben adtam el az OP6-ot, miután akkor még mindig májusi patch level volt rajta, rosszul kezelte az LDAC kodeket BT-on, vacak volt a kamerája, és amúgy is kicsit túl nagy volt méretben. Plusz bő egy év után már érezhetően csökkent az akksi üzemideje is, illetve (bár kevésbé, mint az OP3-nál) másik telefon mellé odatéve valahogy a kijelzője sem volt olyan acélos (ezt nem tudom hogy az OLED öregedése vagy csak egyszerűen a másik telefon jobb kijelzője miatt volt).
Lehet, hogy nekem is rá kell állnom majd a régebbi telefonok vásárlására hamarosan, mert nagyon elszálltak az árak, de OP sajnos nem lesz már a listán mert nekem nem felelnek meg kamerában és méretben, még ha minden más rendben is lenne :( Régebben pedig tökre szerettem őket.

(#18) Shyciii válasza #16820480 (#17) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem a kijelzőjével nincsen gondom. Sőt az előrelépés. Szeptemberben nem tom mi volt a helyzet. De augusztusig nekem havonta jöttek a patchek és új funkciók. Kamerát most nyáron relatíve sokat használtam (magamhoz képest), és teljesen rendben volt. Ezt már csak nem szúrják el...Mindenesetre a Nord-nál szebb képet csinál, pedig ugye annak jobb a kamerarendszere, csakhát abba belenagyítva olajfestmény lesz, 6-osnál nekem ilyen nincsen. Az akksival hálistennek nincsen gondom. Attól én is féltem, de ha nagyon nyomom akkor 4,5 óra SOT, ha nem sokat, akkor meg 5,5h, szóval ez rendben van. BT-t nem használok sőt semmilyen zenét nem hallgatok mobilról. Erre van dedikált DAP-om.
Közben gyorsan megnéztem a 2019-es romokat, és szerintem nálad valami beragadt, mert 2019-ben az alábbi romokat látom így hirtelen az xda-n: február, április, június, július, augusztus, szeptember, november, december (2db).

(#19) #16820480 válasza Shyciii (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, attól is függ miről jössz, hogy mennyire tetszik a kijelző, kamera, stb.
A Nord számomra érthetetlenül szar kamerát kapott. Illetve érthető, a marketing megköveteli a 4 hátlapi lyukat, ezért odatesznek ilyen 2-5mpx szarokat helytöltőnek. De még a fő kamerája is elég vacak, ami szomorú.
SoT nálam nem mond semmit, mert nem nyomkodom egész nap, így nem az amérvadó, hanem hogy vegyes használattal meddig megy el. Amikor megvettem az OP6-ot, akkor két nap simán megvolt, egy évvel később ugyanolyan jellegű használattal már csak másfél (SoT nem változott annyira drasztikusan, de most hogy 4,5 óra vagy 4 óra, az nekem mindegy).
Amióta átálltam streaming zenére, nem használok DAP-ot, mert kényelmetlenebb. Bár manapság már vannak Androidos cuccok, amire lehet mondjuk Spotify-t offline használni, de plusz egy batár eszköz, plusz jó drága, stb. Akkor inkább egy telefon és egy normális BT vevő, ami egyben normális DAC is. Csak ez nem ment OP6-on, mert akadozott néha az átvitel (ugyanaz a füles S10e-vel és Xperia 5-tel tökéletes).
Lehet, hogy beragadt a frissítés, de mivel minden gyári volt rajta (semmi root, BL unlock), ez elég nagy hiba azért.

(#20) Shyciii válasza #16820480 (#19) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor úgy mondom, hogy mikor keveset terhelem meg (tehát nincs játék), akkor az 5,5h SOT úgy jön ki, hogy másnap délután kell tölteni. Üresjáratban nekem most 0,3%/h a merülés. Igaz most van rajta egy custom kernel, mert ki akartam kapcsolni, hogy double tap esetén ne rezegjen már a telefon.

(#21) t72killer válasza Shyciii (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, én egyelőre csak nézegetem őket, sose volt hüvej telóm, csak elméletben ktg-hatékony megoldásnak tűnt.

A OP7-esen sokat vacilláltam de arra jutottam, hogy: A: veszek egy vízálló telót, amire hajlandó vagyok 500EUR körül költeni (kb p30p manapság), B: veszek egy mindennapi feladatokra tökéletes középtelót 200EUR környékén és ha beázna veszek másikat. Erreföl a oneplusnál van drágáért olyan, ami még csak nem is vízálló, fantörpikus.

A kamerát, bár van MILC-em, aktívan használom, szóval nem ártana, ha nem a leggázabb darabokat raknák bele+díszítenék kacat szoftverrel (ismét: saját tapasztalat nincs, de hallomásból nemigen dícsérték a OP képező képességeit)...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Shyciii válasza t72killer (#21) üzenetére


Shyciii
veterán

ktg-hatékony első látásra, de ugye a kijelzője csak IPS (nekem ennyiért azért nem), ráadásul ahogy olvasom a kontrasztja átlag alatti. Még egy rossz pont így nyáron különösen.
Amúgy ezt a vízállóságot nem nagyon értem. Nekem az utolsó telefonom ami vízálló volt, az a Motorola Defy volt, és egyben ez volt az első okostelóm is :D Akkor jó poén volt sörbe bedobni, és jééé működik, de semmi más hasznát nem látom. Ha zuhog az eső, akkor nem telefonálok, meg amúgyis esernyő alatt vagyok, ahol meg megint lehet telefonálni. Ha csak csepereg az eső, akkor simán telefonálok, és ilyen helyzetben egy telefonom sem ment még tönkre. Ha véletlenül az autó rámfröccsenti a vizet akkor letörlöm és kész, és ebből sem volt gond. Medence alján meg nem fotózom, tengerben szintúgy nem. Amúgy a Oneplus a 6-ostól kezdett odafigyelni a kamerára. legalábbis hardverben, szoftverrel mindig kicsit le vannak maradva. 7T esetén már felemelkedett a jók közé, de a szoftverben mindig van egy fél éves lemaradás. Minden úgy telójuknak kell fél év mire rendbenrakják a szoftvert. Amúgy érdekes, hogy a Oneplus One annó jó kamerával bírt, legalábbis akkori szemmel. Én azzal baromi jó képeket tudtam csinálni. Aztán vettem Oneplus 2-őt, és akkor kiábrándultam a Oneplusból, egészen most januárig, bár a 3T-n gondolkodtam, csak féltem a 2-es után.

[ Szerkesztve ]

(#23) t72killer válasza Shyciii (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az s7-em már kapott vödörnyi vizet csónakázáskor. Örültem, hogy nem kellett izgulni h lesz-e telóm a túrahét fennmaradó részén.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Shyciii válasza t72killer (#23) üzenetére


Shyciii
veterán

De hogyan? Saab találkozón minket is vittek motorcsónakkal is, meg evezőssel is, de nem lett vizes. Görögországban, Horvátországban voltunk hajókirándulásokon, de ott sem kapott vizet, pedig Görögországban (Lefkada) baromi sokat fotóztam, úgyhogy nem sokat volt a zsebemben.

(#25) janeszgol válasza t72killer (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

OP6 vs P30 Lite? Galaxy A21s? Galaxy A40, TCL 10? Nehéz döntés.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) #16820480 válasza Shyciii (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem voltál még olyan esőben, ahol esernyő ide vagy oda bőrig áztál? :) Pedig van ilyen, nem is annyira különleges szerintem. De volt olyan is már, hogy a buszmegállótól hazáig tartó úton leszakadt az ég, és az alatt a 4-500 méter alatt alsógatyáig áztam, mert nem volt ernyőm.

(#27) Shyciii válasza #16820480 (#26) üzenetére


Shyciii
veterán

De voltam. De most komolyan ilyen ömlő esőben neked azonnal, de sürgősen kell telefonálni? Főleg úgy, hogy akkor te is rommá ázol. Nem ér rá, míg 1-2 perc alatt egy fedél alá állsz? Esküszöm nem értem, hogy miért jó, hogy míg a telefonod nem ázik be teleonálás közben, te meg 20mp alatt rommá ázol :) Én ha ilyen esőben vagyok, hogy pár másodperc alatt eláznék, akkor azzal foglalkozom, hogy fedél alá kerüljek, és nem az, hogy nekiálljak telefonálni.

[ Szerkesztve ]

(#28) #16820480 válasza Shyciii (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

Pontosan, nem is telefonáltam közben, de ha az alsógatyámból is csavarni lehet a vizet, annyira eláztam, akkor mindegy, hogy elő volt véve a telefon, vagy a zsebemben volt, akkor is éri víz, nem is kevés.

(#29) Shyciii válasza #16820480 (#28) üzenetére


Shyciii
veterán

No ilyen még nekem nem volt, hogy egy nagy zuhi elől ne tudjak pár másodperc alatt behúzódni valahova. Mindig volt hova beállni, vagy autóba beülni, vagy bármi más fedél.
42 év kontra 0 ilyen eset. De ha 1 lett volna, se indokolná, hogy ennek hiánya kizáró ok legyen :) Amúgy ezzel annyira nem lehetek egyedül, mert ismerősi körömben ilyet még senki nem szívott meg. Olyan ismerősöm van, hogy annyira részeg volt, hogy kiesett a kezéből a telefon bele egy vizes ventillátor medencéjébe, de ez is egyedi eset :DD

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza Shyciii (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kajakkal hülyültünk egy kört. Egyik srác szifonja+ruhái megszívták, nem volt rendesen bekötve a vízálló zsákja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Razzul válasza t72killer (#30) üzenetére


Razzul
senior tag

Mégis mikor történt ez az eset, 100 éve? i7 felett már az összes iPhone vízálló. :U

Stat crux dum volvitur orbis

(#32) t72killer válasza Razzul (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

6-osa volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Schuler888 válasza zoltan77 (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DDD :DDD :DDD igen. Nyilvan az apple aki lefolozi a szektor profitjanak nagyreszet, es a samsung aki masodik ebben, es eladasokban meg egy evtizede elso, sirva futna a csodeljaras elol.. a BBK osszeljesitmenye szinten egy olyan dolog ami a toppon van...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#34) jUUh


jUUh
addikt

Most jött ki a sima Nord... :F

Samsung Galaxy S23+

(#35) ollie válasza t72killer (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De a mostani középkategória semmivel sem rosszabb, mint a 3 éves felső. Ha így nézed, máris nem olyan drága.

***

(#36) t72killer válasza ollie (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hol marad akkor a fejlődés ár/teljesítmény arányban? Tudom van, de nem sok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) #16820480 válasza t72killer (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azért azt is nézd, hogy ez nem csak egy processzor, hanem egy SoC. Vagyis egy rakás komponens van egybe integrálva, mint a modem, DSP, egyéb de- és encoderek, WiFi, BT, stb. Például a pár éves 8xx-ben volt WiFi6? Vagy 5G? Vagy 4G-ből olyan sebesség, mint ebben? Ezeket is érdemes lehet nézni, nem csak a chip nyers adatfeldolgozó erejét.

(#38) Soleco


Soleco
tag

Sima OnePlus nord pl. Amazonon már Out of stock és legtöbb helyen az 500 eurós drágább változat van már csak, ahol meg van kisebb tárhelyes változat, ott is 450 euró, ami 527 dollár (pl. Emag.ro-n is 450 eurónak megfelelő lej a sima, pedig 400-al indított). 127 dolláros differencia pedig jelentős.

(#39) t72killer válasza #16820480 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez igaz, bár az 5g-t szeretik extra+ áron mérni. Talán a kijelző az egyetlen, ami egy tipikus telófelhasználásnál érezhetően fejlődött. Wificsillióval nem megy érezhetően gyorsabban a fészbúk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Schuler888 válasza t72killer (#39) üzenetére


Schuler888
senior tag

Talan note4rol s7edge-re valtasnal ereztem hogy leheletnyivel megint szebb lett, de azota se tobbet, sztem mar kimaxoltak amit lehetett, a kinti lathatosag is mar evek ota eleg magasra feltud menni, habar ugye a csucskategoriarol beszelek, gondolom alatta tenyleg latvanyosan fejlodgetnek

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#41) t72killer válasza Schuler888 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, remélem középkategóriában fogok s7e szintű darabot, de 300EUR felett nem szeretnék költeni rá, főleg, hogy középkat még mindig == buktam az IP-védelmet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) #16820480 válasza t72killer (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, most még jelentős felára van az 5G-nek, ahogy régen a 4G-nek és azelőtt a 3G-nek is volt eleinte. 1-2 év és mindenben lesz úgyis. WiFi6 amúgy jó cucc, ha van hozzá routered, mert több eszközt tud kezelni, stabilan magas sebességgel.
300€ az eléggé a középkategória alja már manapság, ott nyilván nem lesz IP védettség. A középkategória közepén-tetején még akadhat (Pixel 5 például, vagy ott van az Xperia 10ii). Jellemzően a kínaiak nem szoktak az ilyesmivel annyira törődni, mert kevésbé mutat menőn az adatlapon, mint az erősebb SoC meg több RAM és mpx.

(#43) csako


csako
veterán

N10 5G - €349
N100 - €199

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.