Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C

hasznos. ;)

több értelme van, mint a világító kapcsolóknak....

korrektúra: "cégezni" - végezni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) buchy válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


buchy
tag

Kösz, nekem is ilyen routerem van és engem is ledobál.
Megpróbálom majd én is.

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezért vettem TP-Linket, az még csak a langyos szintet sem éri el. :D De régebben sokat szenvedtem egy SMC routerrel, lehet annak is ez volt a baja. :U

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

Hm.. Nekem egy régi Micronet router-em van. Rendszeres nálam is a net-szakadás melyet csak a router hálózatból való kihúzása majd visszacsatlakoztatása old meg. Jó párszor szétszedtem már én is és észrevettem, hogy bizony pár chip elég forró. Asszem én is dobok bele pár bordát, ennyit megér. Thx az ötletet. :C

(#5) Drenadar


Drenadar
veterán

Nekem is smc routerem volt, de nagyon butácska volt. És skszor előfordult, hogy kikellett húznom a routert, és vissza dugni, nem tudom, hogy melegedés miatt-e, de a wifit se rendesen szórta. Inkább vettem egy Linksys WRT54GL-t, azzal hibátlanúl megy minden :) és nagyon durva mennyivel többet tud, mennyivel több a beállítási lehetősége.

(#6) Rive


Rive
veterán

Hümm.

- Az epromra nem kell borda, nagyon keveset disszipál. Az eprom az AAMIC feliratú chip a vastag, chip alá görbitett lábakkal.

- a hátoldalon ugyanakkor jó lenne valami hővezető párna a FET környékére.

- az egésznek a hatásossága némileg korlátozott a remekbeszabott szellőzésű műanyagdoboz miatt :(

'Amúgy' jó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) VIC20


VIC20
őstag

Köszi a tippet, kipróbálom. Nálam is SMC megy, sajnos. Nem tudom, miért, de van egy olyan webes szolgáltatás, ami egyszerűen nem ment a TP-Link-es routerrel, SMC-vel meg igen. Ki érti ezt?

Csak egy megjegyzés: a körömlakklemosó és a hígító távolról sem alkoholszerű oldószer, ezeket nem is merem használni. Patikából szoktam venni 98%-os alkoholt az efféle tisztításokhoz.

(#8) D.Orion válasza VIC20 (#7) üzenetére


D.Orion
veterán

Én vodkával vagy unikummal szoktam leoldani a rászáradt hűtőpasztát a chipekről. :DDD

(#9) Zolaash válasza D.Orion (#8) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Le kéne törni érte a kezed! Ezt a pazarlást! :DDD :N

Rip and tear

(#10) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

nekem a kábelmodemem fagy hasonlóképp, főleg nyáron :U

minden megy egyszer csak elmegy játék közben a kimenő adat..persze a bemenő jött továbra is mert mászkáltak az emberek körülöttem :DD ...aztán az is elkezdett szakdozni és meghalt a modem ...resetre már itt van állandóan egy
volt olyan nap hogy 10x-er kellett újra indítani...raktam rá ventit de nem segített. :(
viszont ha az egyik sarkát úgy 3cmre lelógatom akkor nem fagy..

gondolom a hőtgulás következtében valahol kontaktos

de jó kis modem test időszak alatt 100mbit föl le ment :DD (2 óra alatt többett töltöttem mint egyébként egész hónap alatt :DD )

(#11) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Régebbi SMC 7004VBR-ek nagy áramot vettek fel (2 A-t talán), hihetetlen melegek voltak. Egyet már láttam meghalni, viszont nekem egy újabb van, ami már csak 1 A-t vesz fel, nem is meleg annyira. Mondjuk néha lefagy, de ez még elmegy.

(#12) 04ahgy válasza D.Orion (#8) üzenetére


04ahgy
nagyúr

És aztán, mikor már tiszta lett, lenyalogatod az Unicumot, mint fLeSs-ék a CPU tesztekben a bacsis által forradalmasított hűtőpasztát? :DDD

Amúgy ilyen roterem van, 2003 óta, és nincs baja, habár nekem függőlegesen van szerelve a kezdetektől, és 1cm-rel kilóg az asztaltól. A legnagyobb nyári, tetőtéri szobás meleg sem kottyan meg neki, lévén a természetes légcirkuláció, és hőátadás nem hiúsul meg.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) ddekany


ddekany
veterán

Azt nem értem, hogy ezek a faszok (és a többi hasonló) miért nem próbálják ki routerüket mielőtt millió számra legyártják? Vagy kipróbálták, de úgy gondolták szarni bele, emiatt garanciával nem veszik vissza úgysem, a borda és a lyuk a dobozon meg drága? Vagy hogy megy ez? (Routerekből különösen elegem van... kb 4 év alatt a 3.-at fogyasztjuk el. Ilyen néhány lyukasban nincs normális?)

[ Szerkesztve ]

(#14) Rive válasza ddekany (#13) üzenetére


Rive
veterán

Ezt hivják úgy, hogy 'tervezett élettartam'.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15) #27483136 válasza hemaka (#3) üzenetére


#27483136
törölt tag

Pontosan így voltam én is. De az SMC előtt még szenvedtem D-link-kel is, az is lehalt, meg a környékemen is akinek volt. Aztán volt egy SMC gariscserém, most meg ez is el kezdett fagyogatni. Eladtam, TP-Link wifi-s lett belőle, azóta egy fagyás sem volt. (Bár ennél a második SMC-nél segíthetett volna a hűtés.....gyanús.)

(#16) kételkedem válasza Rive (#6) üzenetére


kételkedem
addikt

Én is úgy gondolom, hogy ha már úgyis ugrik a garancia, a tetejére 5-ös fúróval szép szabályos elrendezésben lehet igényes lyukakat készíteni, így a hűtőbordáról a meleg el is tud távozni.

Másik észrevételem az, hogy az aceton helyett inkább tiszta szeszt, esetleg arcszeszt vagy ecetet, ablaktisztítót használjunk zsírtalanításra, tisztításra. A aceton elég agresszív oldószer.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#17) calciumgirl


calciumgirl
csendes tag

Én ezt sokkal egyszerűbben oldottam meg:

(#18) D.Orion válasza Zolaash (#9) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát ez általában úgy van, hogy felbontok egy rendes méretű vodkás üveget(7dl) és miután elhasználtam azt a 2-3 cseppnyit(ami kellett a tisztításhoz) utána a maradékot jóízűen elfogyasztom. :DDD

(#19) Mr.Csizmás válasza calciumgirl (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

OMG :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20) misx


misx
senior tag

Nekem is ilyen cumó van már vagy 3,5 éve. Ritkán télleg lefagy, ilyenkor ki kell húzni, de én nem foglalkoztam vele, mert napi 24h-ba megy, szóval ennyi kis szussz belefér neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) ddekany válasza Rive (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Na igen... szóval lényegében egy évre kapom a router-t, csak ezt így konkrétan nem közlik. Mondjuk ez a típus, ha jól értettem, az első napról ilyen. De szóval, a tervezett életartamokkal a gond csupán az, hogy nem jelzi előre vízhangzó női hangon a cucc, hogy warning, a rendszer 5 nap múlva megsemmisíti önmagát. Tehát mikor bekrepál, akkor áll a bál. Mondjuk egy router csere pont nem sok idő, viszont a rohangálás amivel jár, az. Tehát ezek szerint mikor közeleg az 1 év, akkor előre meg kell venni az újat... Sőt, hát eleve kettőt kell venni, álltában már csak nem rohad szét. :U (Belegondolok, az 1 évre sem olyan nagyon fontos odafigyelnie a gyártónak, mert úgysincs idő azzal jótállással baszakodni első körben, muszáj azonnal venned egy másikat. Tehát ha utólag még kénytelenek is cserélni, akkor is már vettél +1 új készüléket.)

[ Szerkesztve ]

(#22) CSorBA


CSorBA
őstag

Nekem is ilyen routerem van, ha jól tudom, már 5,5 éves :D Azóta ki sem volt kapcsolva még soha. Semmi baja, szeretem. :)

(#23) jaja1981


jaja1981
addikt

Le kell venni a dobozt a routerről és a modemről is.
Ez a legjobb megoldás.

(#24) Sanyix válasza calciumgirl (#17) üzenetére


Sanyix
őstag

Ownz. Én modemet használtam hasonlóképpen, csak én nem akasztottam fel, hanem egy kisszékre tettem :D

Egyébként nekem is smc-m van. Egy időben vagyott, aztán pár firmware frissítés után már nem. Viszont hülye mint a segg. Pl kábelmodemet nem lehet újraindítani úgy hogy be van duga a router, mert, a kábelmodem amíg nem csatlakozik, oszt a routernek egy 192.168-as belsőhálós címet. Miután becsatlakozott a modem úgy már tud adni publikus ip-t a szolgáltatótól... a router szarik rá... az a vicces hogy a webes felületén az ip cím release-re kattintva sem hajlandó elengedni a címet, sőt ha kihúzom belőle a modem lankábelét sem. Ilyenkor full reset kell, csak akkor hajlandó új ip-t kérni.

Azon viszont meglepődtem, hogy nem egy új router, de 100 megás a wan portja is (akkoriban a wan portokat 10 megával spórolgatták, csak a lan volt 100 mega).
Bár az enyém wbr-14G2.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#25) JanR


JanR
addikt

Uhuhuuu, nagyon jo iras. Ha hazaerek a DLINK routeremet szet is kapom, aztan ragasztgatok! Nagyon koszi, nekem ugyan ez volt a problemam... Legalabb is nyaron, mert telen odatettem az ajto melle, ahol fujt be a hideg es az hutotte rendesen, csak hat maceras pakolgatni!

Nalam a hiba ugy nyilvanult meg, hogy fogta magat es szetkapcsolt mindent. A Win elezte, hogy 100%-os halozat, de amugy meg semmilye jellegu jel nem volt.

Viszont most nagyobb gondban vagyok, mert tegnap a modemem csinalta ezt, na azzal mit kezdjek? :F UPC-s ujfajta modem ( fiber net - hez adjak ). Szerintem viszem a melyhutobe ;]

mod: uuu de kerek a szakmai hozzaszolasaim szama - 1024 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) kételkedem válasza JanR (#25) üzenetére


kételkedem
addikt

mod: uuu de kerek a szakmai hozzaszolasaim szama - 1024

Egy picit kocka-e vagyol-e? :D
Kerek volt még a 8. 16. 32. 64. 128. 256. és a következő kerek hozzászólás a 2048. lesz ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#27) Male


Male
nagyúr

Nekem is ilyen van... pontosabban a V3-as, aminek kicsit más a doboza ahogy látom.

Szintén lassul-fagyogat, baromi idegesítő. Kivettem a dobozából, de nem lett jobb a helyzet :(
Megpróbálkozom én is akkor egy bordával, hátha...
(a kondit mondják páran a tápcsati körül, de látszólag azok jók, nem púposak)

(#28) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Viszont ha visszazárod a dobozt, akkor olyan a borda, mintha ott sem lenne (ezt be is lehetne írni a cikkbe), pont tegnap tanultunk ilyen dolgok tervezéséről.

Amúgy nálam is volt egy ideig ilyen router, azon a tieidnél nagyobb bordák voltak, de még úgy is nagyon melegek lettek.

Most egy TPlink TL-R406 router van, tudásban egyformák, viszont ez beéri 300mA-s táppal, az SMC-nek meg kellett 1A, azért is melegedett annyira.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) JanR válasza kételkedem (#26) üzenetére


JanR
addikt

Tudod az informatikusok kerek szammal szamolnak : 1024 ;]

(#30) pee13


pee13
senior tag

Köszi a visszajelzéseket!
Nem is tudom hol kezdjem a válaszolásokat..

Rive: Igen, látom az epromot, de gondoltam elfér:)
És tényleg jó lenne egy kis hűtés a fetnek, de ő pont a doboz aljába fekszik pofával :F
Gondoltam fúrok pár lyukat, de nem volt kedvem koszolni. Talán nyáron megejtem.

D.Orion: :Y Minő pazarlás, micsoda kár :DDD

angyalpc2: Nálam is néha szétkapcsol a modem, de annak legalább normális szellőzése van. Majd lehet azt is megmoddolom, iszonyatosan meleg tud lenni, csodálkozom, hogy nem olvad le a háza. Régen az ADSL-es dlink-360R modemem volt ilyen. Egy 3 centis ventit fogattal az oldalára, különben szinte átolvadt az asztallapon :))

Athlon64+: Enyém 1 éve üzemel, még soha nem fagyott le, és ezt a dobálást is csak újonnan kezdte.

kételkedem: Igen, elég agresszív, de nem hiszem, hogy leszedné a chip tetejét. Maximum a felirat jön :DDD

Sanyix: Én ezt az IP kéréses megoldást egyszerűen oldom meg, ha valamiért elmegy a net, akkor modem újraindít, router újraindít, visszaülök a géphez, és nyomok egy resetet a modemre.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#31) Male válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Mivel nem zárt a doboz teljesen, így számít a borda akkor is... ha nem is nagy, de van légmozgás.

(#32) Narasim


Narasim
aktív tag

tudtam, hogy ez a rohadt router a hibás! néha bekapcsolva hagyom a gépet éjszakára tölteni és reggel veszem észre, hogy egész éjjel feleslegesen ment, mert ez a buzi router szétkapcsolt. akkor még jó, hogy abba vertem egyet ököllel és nem a gépbe vagy a modembe! :)

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#33) Vicoo válasza Sanyix (#24) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nekem is ilyen istenverése routertem van, legújabb firmware mellett is fagyott, de raktam rá csak siméán mindenféle rögzítés nélkül egy bordát a kiszuperált tnt2-ről. Eléggé átmelegíti ,és azóta nem fagy, de a wlna van h egyszerűen eltűnik.

(#34) fricz19 válasza hemaka (#3) üzenetére


fricz19
őstag

nálunk is SMC router van
max 25mbit sebességet add wifin
és naponta leáll

jó cikk lehet én is kipróbálom hátha jobb lesz

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#35) Male válasza Male (#27) üzenetére


Male
nagyúr

Nem akarom elkiabálni, de egyelőre se lassulás, se fagyás... a borda meg kb éget.

(#36) calciumgirl válasza Mr.Csizmás (#19) üzenetére


calciumgirl
csendes tag

Oszt meg mé OMG? Egyszerűbb leszedni a fedelet, mint bordát ragasztani az ícékre, aminek feltett fedélnél alig van hatása.

(#37) pee13 válasza Male (#35) üzenetére


pee13
senior tag

Hát ha a borda éget, akkor nálad valami nagyon nem jó. Tápfeszt kéne mérni, ha van benne valami stabilizátor, akkor azután is.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#38) Hunter2


Hunter2
addikt

"előtt ajánlott megtörölni az icket valami alkohol szerűvel."

helyesen: IC-ket

(#39) calciumgirl válasza Hunter2 (#38) üzenetére


calciumgirl
csendes tag

Helyesen: alkoholszerűvel

(#40) Male válasza pee13 (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Ha megint gond lesz, akkor megnézem... ha nem, akkor inkább nem piszkálom :)

(Az adaptert ahol rádugom, ott kéne megmérni?)

(#41) pee13 válasza Male (#40) üzenetére


pee13
senior tag

Például. AC állásban 9 voltot kéne mutatnia a műszernek. Szerintem +- 1 volt simán belefér.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#42) Male válasza pee13 (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, ha megint gond lesz rámérek... pillanatnyilag megy simán :)

(#43) mobal válasza Rive (#6) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

de 3 bordával jobban néz ki :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#44) pee13


pee13
senior tag

Az milyen lenne, ha fognám a dremelt, és ezt kivágnám a tetejéből? ;)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#45) tomy_cz


tomy_cz
senior tag

Nah..sőth..nekem is van ilyen routerem...egy üzemben az albiban, egy meg a fiókba tartalékba! :D Ezenkívül egy már meghalt nálam, egyszerűen nem akarta a netet osztani, vagyis csinálta csak ha már egy gépnél több volt rákötve akkor már senkinek sem adott :U :DDD

Itthon egy TP-LINK WR642G ketyeg Nonstop, nah ez nagyon jó router! Ez bírjja.. :R Régóta megvan és meg se nyekken.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#46) pee13


pee13
senior tag

Megcsináltam. Csúnyának baromi ronda, de hatásosnak hatásos. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#47) lezso6 válasza pee13 (#46) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:Y :C :DDD :O

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) pee13 válasza lezso6 (#47) üzenetére


pee13
senior tag

Ugye? ;]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#49) Vicoo válasza pee13 (#48) üzenetére


Vicoo
senior tag

Szerintem nagyon ötletes,ha mondjuk belülről vmi sűrű fémhálót v harisnyát raksz mégjobb,meg a betűk széleit megcsiszolod ,akk tök faszán néz ki!

(#50) pee13 válasza Vicoo (#49) üzenetére


pee13
senior tag

Szerintem az elsz, hogy kivágok egy nagy kockát, és fehér szitanyomó háló megy mögé. Majd még holnap visszatérek arra, hogy mit lehet szépíteni rajta.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.