Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] SLI teszt

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

nagyon jó írás ismét :C

sajnálom, hogy a quad-teszt nem jött össze, de ez sem volt így rossz... annyira szerintem nem vészes a gx2 skálázódása... elég szépen a 3850 nyakában van azért itt-ott, hiába sokéves izomkártya...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) pckownz


pckownz
senior tag

Köszi a tesztet, már régóta kíváncsi voltam rá, hogy mit is tud produkálni egy SLI. :)
Grat :C

(#3) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Jó lett ez, ne sajnáld, a lényeg úgyis lejött belőle! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) Móci


Móci
addikt

Jó teszt lett, nekem tetszett! Kár a quad sli-ért, de azért ebből is lehetett jó pár tanulságot levonni. Hasznos volt, na. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

érdekes írás, igaz ATI párti vagyok :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) habo2 válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


habo2
csendes tag

végre! :C :C

már nagyon vártam! grat!!! :R :R :R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#7) bacsis válasza ]Phobos[ (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de sajnálom, mert a 2db GX2 be fogta volna a 3850-est igaz 5X akkora fogyasztással, de meglett volna ;] :R
Köszi skacok az elismerést :R

(#8) viszta99


viszta99
tag

jó írás ! :C

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Az SLI lényege, hogy az egyik képkockát az egyik VGA kártya számolja, míg a másik képkockát a másik kártya, ezáltal optimális helyzetben a teljesítmény duplázódhat."

Biztos ez? Nem ugyanazon frame 2 feléről van szó?

mod: a wikipedia szerint mindkettőnknek igaza van, kétféleképpen működhet az SLI

A teszt amúgy tetszik, tanulságos.

[ Szerkesztve ]

***

(#10) Konflikt


Konflikt
addikt

fasza lett volna, ha megy a quad, de igy is remek iras :)

de sajnos az egyik kártya nem tudott több kártyás módban működni,

ezt h erted, probaltad mas driverrel is? esetleg mas lapban (mar amennyiben volt keznel egy alkalmas darab)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Na ez is kijött, gratuláció Mester! :R :C
Azt nem gondoltam volna, hogy ilyen különbségek vannak néhol a GX2 és HD3850 között. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) Móci válasza bacsis (#7) üzenetére


Móci
addikt

4 vs 1... az se szar! ;]
Majd csak sikerül azt is összehozni!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Konflikt válasza ollie (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

igyvan, ket fele modszer van ebben az esetben:

1, split frame rendering: egy egy frame also-felso reszet szamolja 1-1 gpu,

2, alternate frame rendering: framenkent szamoljak: paros frameket az egyik, paratlan frame-ket a masik gpu szamolja.

mod: ja latom kozben ramoddoltal: )

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#14) bacsis válasza Konflikt (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Volt 2 tökegyforma GX2...
Az egyik mindegyik driverrel ment 2 kártyás üzemmódban, azaz teljes értékű GX2-ként működött, a másik pedig akármilyen drivert raktam fel, csak fekete képernyő volt a jutalmam amint bekapcsoltam a kártyán belűli SLI-t...
Tehát itt tuti nem szoftveres vagy inkompatibilitási probléma volt... hisz ahogy írtam, a másikkal semmi gond nem volt...

Móci! A Próféta szóljon belőled :R

[ Szerkesztve ]

(#15) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó kis teszt, grat!
Engem már a kiadása pillanatában elborzasztott ez az nV szörnyike, hogy mekkora gyártási költsége lehet, és hogy mennyit fogyaszt, hogy fűt, és még milyen ronda is... :D
Az ára persze aztán igazolta a kétkedésemet.
De technikai kuriózumnak mindenképp jó, valaki rakjon el egy ilyet, 10 év múlva jöhet róla a retro teszt...
A Quad-SLI-re én is kíváncsi lettem volna, esetleg egy fogyasztásméréssel megfejelve...
De azért jó ez így is. :R

(#16) bacsis válasza FoxiestFox (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna még mindíg nincs fogyasztás mérőm, majd idővel :B :R
De azt tudom, hogy mikor egyszem GX2-es volt a gépben egy 350W-os táp volt alatta, (valami márkásabb belsejű) Szóval annak a hátoldala annyira felforrósodott, hogy a kezem alig bírta el... a belső 12centis venti meg maxon pörgött persze.. szóval a táp másik oldalát is hűtenem kellett, oda is raktam egy 12-es ventit...
Aztán a másik GX2 berakása után úgy gondoltam nagyobb táp kellene :D

(#17) Konflikt válasza bacsis (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

naltod ezzel a fogyasztasmero-dologgal en is igyjartam.

meglett az X2 teszt 2008 oktoberben, aztan karacsonyra ocsem fogyasztasmerot vett :DDD
de akk mar keso volt. pedig megneztem volna mit zabal a dogje.
btw en 550es corsairral teszteltem, de bizony azzal sem mertem megkockaztatni a crossfire x-et egy X2+4870-nel :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) aleister


aleister
veterán

Azért a Grid sanszosan cpu limites.
Ezek után csak lesz valaki, aki felkapja a fejét, és ad egy másik X2-öt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19) .bableWes


.bableWes
őstag

elöször is grat az iráshoz! bacsics a te irásaidat nagyon szeretem :)

olyan teszt nem lessz amikor mondjuk SLI vs Cross Fire? kb hasonlo kariberü kártyákkal? 1 olyanra lennék nagyon kiváncsi

az ati azért elveri az nvidiát, vagy csak én vagyok elvakult ATI fan?! :Y

Grat hozzá még 1x, igy tovább :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#20) aleister válasza .bableWes (#19) üzenetére


aleister
veterán

Igen, elveri. Legalábbis 2 PH teszt is bizonyítja. Most csak az 1650xt cf ugrott be, nem tudom melyik volt a másik írás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21) h.adam.92


h.adam.92
őstag

szép munka :)

(#22) Bling95


Bling95
őstag

Nagyon jó teszt, ma is okosabb lettem :C :R

(#23) Metalfan


Metalfan
senior tag

Még csak az első oldalt olvastam el, egy apró észrevételem van: az első Quad-SLI videokártya a 7900GX2 volt, viszont úgy tudom, hogy nem dobták piacra vagy csak nagyon limitált mennyiségben, és viszonylag gyorsan jött az utódja, a 7950GX2, jóval rövidebb nyákkal és átgondoltabb felépítéssel ;)

(#24) .bableWes válasza aleister (#20) üzenetére


.bableWes
őstag

majd keresgélek, csak érdekel, hogy mit tud a cross az sli ellen :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#25) lb


lb
csendes tag

sztem a játék magasabb fokozatokban bekapcsol olyan funkciókat shadereket is amit alacsonyabban nem (logikus) és így lehetséges az, hogy relative nagy felbontásban élvezhető alacson beállítások melett.

(#26) Metalfan válasza Metalfan (#23) üzenetére


Metalfan
senior tag

Nálam 400-as FSP táp van, az egész jól elvan a GX2-vel, bár szerintem elég hangos játék közben, meg jó ideig még utána is :U

Ui: Ez itt a reklám helye: eladó a 7950 GX2 :))

szerk: Bacsis, király lett a teszt, nem gondoltam volna, hogy a másik kártyával történtek után egy ilyen jó tesztet adsz ki :R

[ Szerkesztve ]

(#27) harry


harry
veterán

Nálam van eladó pont ilyen lap és proci ;] [link] [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) habo2 válasza harry (#27) üzenetére


habo2
csendes tag

A tesztben szereplő lap pedig már az én gépemben csücsül :))

na a lap azért nem pont olyan... gondolom a tiéd nem V-moddolt... ;] ;]

:R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#29) mmdms


mmdms
addikt

Jó a teszt nagyon bacsis, szokásos minőségű!
Azt viszont nagyon megnézném, hogy egy újabb lapkészlettel hogyan menne az sli. Nem lehet hogy a lap volt itt a korlátozó tényező?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem gondoltam volna, hogy a 3850 ennyivel ( és egyáltalán ) gyorsabb lesz. :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31) harry válasza habo2 (#28) üzenetére


harry
veterán

Azon gondolkodtam, hogy a lap meg lehet buherálva, de lusta voltam végigolvasni :P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32) Metalfan válasza mmdms (#29) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem inkább a játék/driver a korlátozó tényező. Egy 500/600-ra belőtt 7950 GT SLI is majdnem ugyanezeket az eredményeket hozná, de gondolom nagyobb fogyasztással.

(#33) LGLuke


LGLuke
őstag

Először a szőrszál hasogatás: "Összegzésül én úgy gondolom, hogy hiába van piacon az Nvidia a multi GPU-s megoldásával régebb óta piacon..."
Ebben van ugye egy pici hiba.
Sajnálom, hogy nem sikerült a quad, de így is érdekes lett.
:R

(#34) Lenry


Lenry
félisten

köszönet a tesztért... akkor mégsem ruházok be 7950GX2-re. sajna annyi pénzem nincs, hogy gyűjteménybe megvehessem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó lett nagyon a teszt! :C

Kár, hogy nem jött össze a Quad SLI teszt, de hát nem Rajtad múlott, ráadásul emlékszem milyen sokat küzdöttél vele...

Jókis HD3850-em... Azért sajnállak, hogy lecseréltelek... :O :)

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#36) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Magamhoz képest rekord idő óta nem írtam postot, de bacsis mester, hát ugye, produkálni kell :D Köszönet a tesztért, mindig túl szerény vagy.

De kérdeznék... Lehet, hogy valami fölött átsiklottam olvasás közben, nem volt fullos, de a quadSLI nem azért nem jött össze, mert nem volt hivatalosan(sőt sehogy sem) támogatva ennél a GPU-nál? :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) habo2 válasza hoffman_ (#36) üzenetére


habo2
csendes tag

nem... azért nem jött össze, mert az egyik GX2 fizikailag nem működött rendesen :R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#38) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Grat a teszthez, hozta az ismert színvonalat, bacsis habitusát és alaposságát, ill sokminden hasznos került felszínre! :C
De van, ami számomra nem világos - nem mintha terveznék két VGA-t egyszerre működtetni, de érdekelne pár dolog!
- a crossfire az ATI, az SLI meg nvidia?
- nemcsak a lap, hanem a kártya is képes kell, h legyen dual működésre?
- ha én pl 2 nvidia kártyát szeretnék egyszerre működtetni, akkor nem elég egy mezei Giga lap (ep35-ds4 például) két PCI x16 bővítővel? Hanem egy nForce4 SLI chipset-es példány kell?

(#39) habo2 válasza zolikaDB (#38) üzenetére


habo2
csendes tag

-igen a CF az Ati, az SLI pedig NV
-a kártyának is tudni kell dualban működni

a harmadikra sajnos nem tudom a választ... majd bacsis mester oszt nekünk egy kis észt :DDD :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#40) LGLuke válasza zolikaDB (#38) üzenetére


LGLuke
őstag

Mind az alaplapnak, mind pedig a videókártyáknak ismerniük kell az adott szabványt.
Intel vonalon csak CF van, legalábbis úgy tudom, de mostanában nem foglalkoztam vele.
SLI-t pedig csak az nVidia chipsetei támogatták eddig.

(#41) _Oscar válasza zolikaDB (#38) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Az ep45-ds4 több okból is kevés lesz az SLI-hez:

1. A 2.PCIe csak 4x-es módban tud menni. Régi, vagy kis teljesítményű kártyáknak talán elég a sávszél.
2. A chipset nem támogatja az SLI-t. Többkártyás rendszerből max crossfire-t tudsz építeni ebben a lapban.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#42) Metalfan válasza zolikaDB (#38) üzenetére


Metalfan
senior tag

Itt van egy kis cikk a Crossfire-ről, illetve egy táblázat, hogy melyik chipset milyen többkártyás módot tud, ill. mekkora sávszélességre képes ;)

(#43) fagy53


fagy53
nagyúr

Érdekes teszt volt, a GRiD-es furcsaság egy sima procilimit. A 7950X2 és a 3850 ezért egyezett hajszál pontosan.
Grat a tesztekhez! :C

(#44) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Nagyon jo iras... grat :C :C

Udv tacsek

(#45) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon jó :C Én ATI párti vagyok :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#46) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mindent értek, köszönöm!

(#47) aleister válasza .bableWes (#24) üzenetére


aleister
veterán

Teszt1
Eszerint 10-20%-kal jobb a CF az SLI-nél.
Teszt2
Bocsi, de csak ezeket vágom most. Régen x1650XT tulaj voltam, így felkészültem a témából rendesen. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Ezek a 9850GX2-k régi kártyák, azért kiváncsi lennék a 9800GX2-re, fejlődött-e vmit...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#49) waithEard


waithEard
őstag

Gratula! :R

Tavaly még én is gondolkodtam, hogy veszek egy tesót a 7900- as mellé, de örülök, hogy inkább hd 4850 lett belőle! :) Ezek alapján pláne!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#50) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Nekem 8800GT van SLiben.
Valakit érdekel a tapaszatalatom? :C

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] SLI teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.