Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Kis elgépelés: "A chipkészletnek közül az NVIDIA nForce 740i SLI-re esett" :)

Egyébként jó lapnak tűnik a kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#2) X@b3e


X@b3e
addikt

ASRock mindent megold. Lenne rá igény, jönne a 478-as és Socket A-s SLi lap is :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3) .mf


.mf
veterán

Ez a lap egészen rendben van: végre jó helyen van a tápcsati, nem akad a ram és a sata a vidkártyákkal. Ha tartja a szokásos asrock árazást, akkor egész jó lap lesz.
:C

Néhány dolgot (pl oldalra fordított sata-csatlakozók, bordák a fesszabon) mondjuk még változtatnék rajta, de asrockhoz képest kiemelkedően jó elrendezés.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#4) fdisk


fdisk
őstag

Nem hagytak túl sok helyet a 2. pci-e sín mellett a sata csatl.aljzatoknak az biztos.

mod.mármint úgy értem,ha bekerül a 2. kari akkor elég szükös azokba az aljzatokba dugni a kábeleket. :)

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5) 64b0r


64b0r
aktív tag

Úgy tűnik, az SLI kezd becsusszanni az alsóbb kategóriákba. Áráról nincs info?

MOD: Nem lesz kevés a 4 fázis a 775-ös procik alá? Ja, és a négy fázisnak ugyan mi szüksége a nyolctűs procicsatlakozóra?

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#6) mv


mv
aktív tag

Miért ekkora poén az instant boot?

Ezt a funkciót már sok PIII-as lap is tudta annak idején, úgy hívják, hogy suspend to RAM. :U

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#7) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

én egy olyan P45-ös lapot látnék szívesen asrock-éktól, aminél csak ddr2-van. Állítólag ezek az öszvérmegoldások rossz hatással vannak a memóriaidőzítésekre. Tervezem egy P45R2000 alaplap megvételét a nagy FSB miatt (mert a mostani asus P5Q-m nem megy úgy ahogyan kellene) csak félek a keverékmemóktól. :F

(#8) _Orbi_ válasza mv (#6) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

a csöves erősítőt is újra feltalálták és drágább mint valaha... Nem szabad lemaradnia a konkurenciától AsRock-éknak sem :)

(#9) Psych0


Psych0
őstag

az a két pcie16x között valami so-dimm memó?

most látom, hogy a hátlapi sata párját is be lehet kötni :) ez becsülendő, hiszen sok olyan lap van ahol nem vezetik ki az összes satát, usb-t, firewire-t

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#10) _Orbi_ válasza Psych0 (#9) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Az egy "kapcsoló"
Meg kell fordítanod, hogyha SLI-t akarsz használni (végülis az osztja szét a PCI Express sávokat)
Ha 1 VGA-t akarsz használni, akkor meg úgy hagyod ahogy van :)

(#11) hunmyke válasza fdisk (#4) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Azzal szerintem nem lesz gond, mert a kártyák így a képen balra néznek, szóval balra van a hűtőjük, így valószínűleg elférnek a SATA csatik. Bár ha 2db 9800gx2-t teszünk oda, akkor kétséges...:)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#12) Psych0 válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


Psych0
őstag

és minden sli-s lapon van ilyen?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#13) _Orbi_ válasza Psych0 (#12) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Azt hiszem, hogy csak a régebbi nForce-os alaplapokon van ilyen. De erre nem merek megesküdni. Az újabbakon már nem láttam ilyet, ott egy Chip csinálja automatán

(#14) twollah


twollah
nagyúr

A YouTube video hihetetlenul bunteto.

(#15) .mf válasza 64b0r (#5) üzenetére


.mf
veterán

A 965-DS3 lapokon csak 3 fázis van, mégis milyen népszerűek, és nem is panaszkodtak rá a tuningnál sem.

Psych0: azt a kapcsolót olcsóbb lapoknál szokták használni, pl. a 650-es lapokon is ilyen volt, míg a 680-asokon nem. Bár az is lehet, hogy sáv-osztogatós nvidia-lapoknál (tehát ahol egy x16-ból csinálnak 2 x8-ast) van csak rá szükség.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Iron Funeral válasza X@b3e (#2) üzenetére


Iron Funeral
őstag

hmm mekkora jó lenne a 3Way SLi és a Hybrid SLi a 2500+ Bartonhoz :D DDR2 1066 támogatással :))

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#17) Ayg0 válasza _Orbi_ (#13) üzenetére


Ayg0
senior tag

Jetway HA06 (780G) deszka tulaja vagyok és ennek is van egy un. 'switch card'-ja, mivel "csak" 8 sávosak a PCIe csatijai. Lényegében ugyanaz a funkciója mint az ASrock lapnál, hogy egy kártyás rendszer esetén igény szerint egy slotra korlátozható mind a 16 sáv. Gyakorlatban pedig annyi a különbség, hogy nV chipsetnél (ezekszerint) még mindig a sávok közé rakják, AMD-nél viszont közvetlenül a másik 8x PCIe csatiba kell tenni.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#18) cizoe válasza twollah (#14) üzenetére


cizoe
őstag

Az instant boot-os gépnek még a monitora is nagyobb. Micsoda képesség! :DDD A tesztelők pedig iszonyat idióták. :U

[ Szerkesztve ]

(#19) barnam_


barnam_
nagyúr

Egész korrekt lett az alaplap, csak az a baj hogy Nvidia a chipset ;]

(#20) glutamin válasza twollah (#14) üzenetére


glutamin
őstag

És még monjda valaki, hogy ezek emberek. Beszarás az egész. Az angoljuk, ahogy színészkedik az a két majom. Még most is fekszem a röhögéstől.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#21) azbest


azbest
félisten

Kicsit érdekes a kábelezés, ha vga is van a gépben, bár gondolom a kártya alatt elfér...

A megfogalmazás szerintem félrevezető: mert nem két 16xos csatlakozó van, hanem 1x16 vagy 2x8. Persze később írjátok, hogy a második csak 8szoros.

(#22) glutamin válasza azbest (#21) üzenetére


glutamin
őstag

Kicsit szűkös lehet ha hosszú a kártya, de azon az oldalán elvileg nem sok alkatrész szokott lenni. Én amikor annak idején kezembe vettem az első olyan VGA-t aminek a hátoldalán is voltak cuccok, azt hittem ez valami szentségtörés. Nagyon sokáig a hátoldal tök üres volt. (talán az AGP korszak megjelenésekor kezdték csak használni)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

ASROCKék megint jól alakítják a dolgokat.
Egyébként a sok negatív kritika ellenére nekem soha nem volt velük bajom.
Általában antituningosak, de az is kezd a feledés homályába merülni... ;)

...

(#24) twollah válasza glutamin (#20) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem a szineszi jatekuk miatt szeretjuk az ASrockot.

(#25) E-Maxx


E-Maxx
tag

Ejha, asrock feltalálta, hogy windowsban letiltja a kikapcsolást ilyenkor, és csak hibernál.Mert ez az,nem más........ :(( :U

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#26) antikomcsi válasza E-Maxx (#25) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nem egésszen, mert kikapcsol a gép, csak éppen újra is indul és rögtön betölti a memóriába a rendszert, és alvóra teszi.

Más téma:

Azt írjátok a hírben, hogy a 6db. sata-300 port mellett van egy e-sata is a hátlapon. Namost, ha jól gondolom, az a hátlapi esata port az a 6 közül az egyik amit kábellel vezetnek oda. Így tulajdonképpen csak 5db. sata 2 port van a lapon.

(#27) mephi666 válasza antikomcsi (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

a 8tűs tápcsati mellett nem az lenne az e-sata? habár ugyanolyan narancs, mint az 5sima sata melletti 6odik, tehát jó kérdés :)

nekem asrock am2nf3 vsta-m volt kb 1.5évig, csak a pcie hiánya miatt cseréltem le egy asusra... tökéletesen meg voltam vele elégedve... nem tuningoltam és bőven elég volt így... jó véleményem van az asrock-ról... sógorom eladott belőlük párszázat és az a véleménye, hogy annak, aki nem tuningol, annak tökéletes lap olcsó kategóriában, de párszor előfordul asrockéknál "random hirtelen-halál" teljesen megmagyarázhatatlanul... :S de más márkákkal is lehet ilyen gond...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) azbest válasza mephi666 (#27) üzenetére


azbest
félisten

a 8tűs tápcsati mellett nem az lenne az e-sata?
lásd a #21-es hozzászólásbeli képet, amit a manuálból vettem:
esata = egyik belső sata csatlakozó kábellel való hátlaphoz vezetése

Szebb lett volna, ha a nyákba tervezik be és esetleg helyileg lehetne rádugni egy átkötőt.. de minden esetre ez a legegyszerűbb megoldás :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Loha


Loha
veterán

Asrockos videókról nekem mindig csak ez ugrik be: ;]
Cute Asian Girl presents AsRock motherboards

(#30) subaruwrc válasza azbest (#21) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez komoly hogy át kell húzni egy sata kábelt az egész házon? :DDD

Loha
cccc :D

[ Szerkesztve ]

(#31) FoxiestFox válasza Loha (#29) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Aztajóéletbe... :D
Hát ez.. ez... ez... ezentúl mindent hardvert csak így... Ez simán elmegy jóbarátok helyett... :D

(#32) Godefroy válasza glutamin (#20) üzenetére


Godefroy
senior tag

Volt szerencsém dolgozni Ázsiaiakkkal.
Mindegyik ilyen. :K
Kortól nemtől függetlenül.
Dolgoznak napi 12-14 órát egyszer kiszabadulnak és ilyenek lesznek (külföldön vagy bárhol)
Isteni jókat tudnak böfögni pukizni kaja közben a csinossabb csajok is. :O
Mindenen nevetgélnek, iszonyú bizonyítási kényszerük van.
De dolgozni azt tudnak! :R

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#33) helkis válasza Loha (#29) üzenetére


helkis
addikt

asrock tattoo üt mindent! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#34) tzsolesz válasza Loha (#29) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A csajszi jöhetne hozzám is összeszerelni a cuccaimat. ;]

Nekem a legutóbbi Asrock 775V88+ alaplapomhoz tartozó chipset CD-én van egy csomó ilyen promóciós videó, na meg vizuális help a processzor szakszerű behelyezéséről stb... Szerintem nagyon rendben van az Asrock. Elég korrekt alaplapjai vannak, és voltak is. Így tovább, nem szeretném ha süllyesztőben kötnének ki, mint az Abit. :)

(#35) Geller72 válasza tzsolesz (#34) üzenetére


Geller72
veterán

..az egyik hsz -ben van is egy ilyen, hogyaszongya': "i let you build my pc baby"..:DDD...
..egyébként fika ide, fika oda, az aesrokk= ASUS..

Geller

(#36) Daemon09


Daemon09
őstag

Nem semmi, hogy milyen lapokat tud csinálni az Asrock. :)

Geller_1972 : Igy igaz, de azért van jópár különbség minőségben, tudásban...

[ Szerkesztve ]

(#37) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Persze és ha manuálisan kell átkapcsolni ugrik a HibridPower ami ugye egy SLI-s lapnál nem lényegtelen, ez megint fél munka.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#38) Dr. Romano válasza atti_2010 (#37) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Totál mindegy, ha a HibridPowerhez újra kell indítani majd a PC :U
<LiNK>

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) atti_2010 válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez azért még változhat,2010-ig sok van, majd átgondolják, jönnek a zöldek és segítenek nekik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) nádasi


nádasi
tag

Kissé szedett-vedett benyomást kelt, mintha egy mATX laphoz lenne toldva egy második PCIe foglalat.

A "szilárd" kondikat dicséret illeti.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.