Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) slfln válasza bigmasterg (#8) üzenetére


slfln
senior tag

bigmasterg / themebuilder:

Nekem sokkal inkább tűnik ez 'common problemnak', mint ahogy a mélyebb túrásaim a neten ezt kezdik igazolni. Úgy látszik csak nekem tűnik ez 'szomorúnak', mert mások -meg én is- ezt az eq állításával úgymond megoldották.
Most annyival bővült a tapasztalatom a dologgal kapcsolatban, hogy van egy olyan sejtésem, a 'normal'-nak nevezett hangkép valójában nem azt jelenti, hogy 0 db gaint ad mindenhova, hanem inkább azt, hogy +10db-t minden frekvenciára (erre értettem, hogy overloados -tudod, ezt az eq-zásnál már kitárgyaltuk). (3db 'hogy' egy mondatban... tudok fogalmazni :D)

Valószínűleg innen jön a torzítás a line outra és a headphone outra is. Ha hardveres probléma, akkor lehet sok minden, de nem értek hozzá. Közvetlenül a line out előtt is van egy műveleti erősítő (OPA2604) és csak utána jön a (TDA1308) fejesé. Az előbbi problémája mint írtam nem lehet, mert a line out is torzít. Ha szoftveres, akkor meg minek csinálnak overloados hangképet egyáltalán? És a PlayFX effektállítóban lévő LEQ (ez mi lehet...) ami hasonlóan szól mint a normal és ugyanolyan hangos, az miért nem torzít?...
-.-''

Még annyi összefoglalásként a dologról, -mert már írtam- hogy normalon sem minden felvételnél hallani, csak az olyanoknál, amik... na most nem tudom erre a megfelelő szót, de eleve 'hangosan' lettek keverve vagy +gainnel lettek rippelve.
A Cowonnál legalább azt láttam, hogy egyes hangképek melyik frekin mennyit emelnek, ha módosítani nem is lehetett őket, de ennél csak a külön menüben lévő 'user' eq settingnél látod, amit ugye te buherálsz, hogy mit hol emel... De alapvetően a normal meg jobban szól, mint a mindent 0-án hagyott user...
;]

Remélem már valamivel kezd érthetőbb lenni a probléma...

Úgy néz ki ez a lejátszó semmiben sem 'flawless' és még a fő funkcióját sem tudja gond nélkül ellátni.
Azt nem írtam sehol, hogy useren amúgy szarul szólna. Ha a végét olvasod ott van, hogy a DAC szekciót én nagyon jónak találtam, tiszta mint a hegyi patak és 'igaz'. Csak a körítés... szóval hagy maga után némi kívánnivalót. :D
A kezelése szokandó. Nem mintha a Cowon 'swing touchja' ne lenne fölösleges Apple majmoló dizájn elem, de mindent meg lehet szokni. A Teclast agyatlan könyvtárrendszeres 'vissza az elejére' rendszere is tűrhető lenne, ha nem érintőképernyős volna. Így egy fájdalom inkább...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.