Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

A megbízhatóság,a terhelhetőség,a hosszabb élettartam ami jó pont és dicséretes. Viszont mennyibe is fog majd kerülni és elegendő lesz-e a kapacitása a mai tech. világban? :U

(#2) atus72 válasza jeni (#1) üzenetére


atus72
senior tag

Raspberry-be páldául bőven elég a kapacitása... az ára mondjuk jobban érdekelt volna :D

(#3) TeeJay válasza jeni (#1) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung EVO Plus 128GB 100/90megabájt sebesség és kerül 20dollárba
ez 8GB-al vicc még ha SLC akkor is
egy EVO Plus mire nem elég? 1000x újraírva 128TB írás még oprendszert futtatni is bőven sok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

16 és 32 GB-os minimum kéne még! Egyébként dupla áron is ilyet vennék. (Aztán lehet, tripla lesz az az ár. :D )

(#5) dabadab válasza Fred23 (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Egyébként dupla áron is ilyet vennék. (Aztán lehet, tripla lesz az az ár. :D )"

Az SLC esetén csak az anyagköltség a négyszerese a QLC-nek, a várhatóan nagyságrendekkel kisebb példányszám meg nem teszi olcsóbbá egyáltalán.

DRM is theft

(#6) zsolt501 válasza TeeJay (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nyírtam már ki ilyen samsung kártyát igaz nem 128-as volt, csak 64-es, és még 1000x sem volt rá írva.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) Fred23 válasza dabadab (#5) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem rengetegen fogják venni, ha lesz, de például egy amatőr fotósnak mire elég 4 vagy akár 8 GB?!

Rákerestem picit a jelenlegi árakra, és mivel az ilyen kicsi microSD-k már márkásból is olcsók, tényleg várható a durvább felár.

(#8) TeeJay válasza zsolt501 (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

TLC chipes 128GB kétlem hogy ne bírna ki 500-1000 újraírást cellánként az meg baromi sok adat
amibe viszik oda sosem jön össze ennyi
telefon, tablet, drón, akciókamera, még ha 4K-ban rögzít sem fog soha 50-100TB anyagot rögzíteni rá
szóval fura ilyen 8GB-os SLC kártya hova és minek :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) jbush


jbush
tag

Ezek szerintem inkább ipari felhasználásra, beágyazott rendszerekbe szánt memóriakártyák, nem az otthoni vagy a (fél)profi felhasználók számára készültek. (Ezt számomra alátámasztja az igen széles hőmérsékleti tartományban működés is.) Erre a felhasználási területre elég ez a méret is.

(#10) DarkByte válasza jbush (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Pontosan, ez pl. a Raspberry és társaiba jó, ahol elég gyorsan ki lehet csinálni egy hagyományos kártyát, elég csak valamilyen datalogger szerepben adatbázist rátelepíteni és relatíve gyakran írni.

(#11) Fred23 válasza DarkByte (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Főként kocsikba fog kerülni szerintem dataloggernek, ahogy mondod, de ha más is megveheti, sokan rá fognak kattanni szerintem. Fotósok például sokszor irreálisan nagyon féltik a képeiket. Oda viszont még a 8 GB is kicsit kevés; ha mondjuk megkérek egy hobbifotós ismerőst, hogy fotózza végig az esküvőmet, illetve vegyen fel pár perc videót is 4K-ban...

(#12) Saccco válasza Fred23 (#11) üzenetére


Saccco
nagyúr

Irreálisan féltik? Hogyan fotózza újra az esküvődet, ha hajnalra letérdel valamelyik kártyája. Kit fogsz hibáztatni, ha ez megtörténik?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#13) Béééla válasza TeeJay (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Ipari adatgyűjtő, ahol inkább fizetnek, csak ne pusztuljon el a mért adat 2-3 év múlva. Beteszik, oszt mér.

Raspberrybe meg nem jó, mert oda lassú lesz. Annak végre egy k***a tempós eMMC-t kéne rakni... (De ugye ez fícsör)

Bélabá

(#14) joysefke válasza TeeJay (#3) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bocs, de hülyeséget beszélsz...

1,
Eleve nem kéne éltetni a Samut, mert ők hajlamosak minden next gen cuccot bugosan kidobni "legfejjebb visszahozzák gariban" alapon. Az hogy a Samu mire mennyi garanciát vállal vajmi keveset jelent. 840-es SSD-ből nekem 3/3 darab volt szar. Ebből konkrétan kettő megdöglött. A csere is...

2,
És akkor az objektív dolgok:

1000x újraírva 128TB írás még oprendszert futtatni is bőven sok

Vicc.

Egy memkártya nem fogja tudni elosztani elkenni az írást a cellák között mint egy bekapcsolt TRIM-es SSD.
Rápakolsz egy (linux) oprendszert pár programmal a 128GB-s SD--re futtatod 3-4 hétig és lehet hogy utána sorban jönnek a flash hibák, pedig még egyetlen TB írás sem volt az SD-n

Miért?

Azért mert a cellák nem egyenlően fognak kopni. Lehet (értsd biztosan) hogy az oprendszer vagy a program orrba szájba naplóz, írja-pörgeti a pár száz KB-os logfile-okat aztán egyszer csak hibázik a kártya. Pedig aliv volt rajta írás. Csak azon pár tucat cella lett pár-ezerszer non-stop felülírva.

3,

Nekem VOLT friss Samsung EVO SD-n oprendszer (RPi-3). És kurva szar, megbízhatatlan, lefagyós, gyakorlatilag használhatatlan volt. Hogy a RPi3 vagy a Samu hibájából az nem volt tiszta, de nem bírták
egymást.

[ Szerkesztve ]

(#15) DarkByte válasza Béééla (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Tudtommal az eMMC még magában ugyanúgy nem tartós.
És vannak olyan projektek ahová nem kell az óriási sebesség, de a tartós írás elviselése mondjuk igen. Pl. Home Assistant alá. Persze igen, kis utána olvasással a Raspberry-t eddig is lehetett USB-s SSD-ről boot-olni kihagyva az SD kártyát, de azért egy SD kártya kicsit kompaktabb megoldás mint egy USB-SATA-SSD nunchaku hozzá szigszalagozása az egészhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) t72killer válasza atus72 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oda se árt azért a legnagyobb darab a sorozatból. Nekem a 8gigás kari kb félig van, igaz a komplett rendszert felraktam.

Azért a kommersz 128GB-os karik világában SLC-be is beleférhetett volna egy 4-8-16-32 sorozat.

#14: wear leveling kérdése, a mezei sd karikban nem jellemző, az ipari csodák közt gondolom akad olyan, aki tud normális WL-et. A sandisk high endurance jónak tűnik:

"Simultaneously, I was testing on a second Raspeberry Pi a Sandisk 32GB High Endurance card (the white card). The test lasted for 6 months, and then it was enough and I stopped it, to be able to use the card again. Result is :
70TB written
222 000 000 files
equivalent of 2187 writes of the full card
equivalent of writing 10GB in 30 000 files, every day for 20 years.
The conclusion is we have a real wear leveling on this card. "

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Dragon3000 válasza joysefke (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

1,
Eleve nem kéne éltetni a Samut, mert ők hajlamosak minden next gen cuccot bugosan kidobni "legfejjebb visszahozzák gariban" alapon. Az hogy a Samu mire mennyi garanciát vállal vajmi keveset jelent. 840-es SSD-ből nekem 3/3 darab volt szar. Ebből konkrétan kettő megdöglött. A csere is...

Nem tudom mit csináltál azokkal az ssd-kel, nekem is volt és a mai napig működik. Pedig sokáig volt használva trim nélkül is, jelenleg bátyám gépében dolgozik.

(#18) #16939776 válasza TeeJay (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nálunk pont van egy audio rögzítő, ami 8GB-ig eszik SD kártyát/pendriveot. Lehet olcsóbb, egyszerűbb lenne egy ilyen SLC-vel üzemeltetni, mert hiába csak 10,5MB/min a terhelés, olcsó flash-nek pár x10 teleírás után megnő a reakció ideje, a tárterület vége felé haladva írási hibára futhat vele a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#19) Robert07 válasza TeeJay (#8) üzenetére


Robert07
aktív tag

"szóval fura ilyen 8GB-os SLC kártya hova és minek"

Mondjuk olyan beagyazott rendszerekbe, amik nehezen megkozelitheto helyekre vannak telepitve, es nem ket perc kicserelni bennuk egy hibas memoriakartyat, hanem valakit ki kell kuldeni es fizetni az oradijat, plusz ugye a kiesesbol szarmazo esetleges veszteseget. Ott igenis szamit a megbizhatosag.

De mondjuk nekem boven eleg egy normal kartya is a fenykepezobe, mert ha elromlik, akkor legfeljebb par kepet visz magaval, es siman ki tudom cserelni barmikor.

(#20) t72killer válasza Robert07 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én pl csak a kapacitáson csodálkoztam, de persze, egy arduino kategóriájú rendszerhez ez is elég, és ha redundánsan beteszel 2db-ot, akkor küldheted a Mars-ra is a rendszert:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Utoljára 10 éve láttam 1 GB kártyát. Meg az imént. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) Béééla válasza DarkByte (#15) üzenetére


Béééla
őstag

Tartós - nem tartós, sejtésem szerint gyorsabb, mint az SD. Csak PDF megjelenítésre meg chromera használom, irdatlan lassan tölt be. Ramdisk félig játszik csak ebben az esetben.
Egy "rendes" tv okosító dobozba tuti jobb egy emmc, az usb ssd meg ugye ormótlan. A raspiba érthető az sd, mert kiveszed, flasheled, beteszed, kipróbálod, elszúrod, majd 10 perc visszatenni egy imaget. Abszolút megértem, ez a célja. Csodálkozom is, amikor ipari környezetbe teszik élesbe.

Bélabá

(#23) *Ropi* válasza Fred23 (#11) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem irreálisan, mert amióta a legtöbb helyen micro SD kártyákat árulnak azzal, hogy átalakítóval használható fényképezőgében is, drasztikusan megnőtt az adatvesztések száma (havonta 2-3 alkalommal minimum megtalálnak ilyennel, hogy le kellene menteni róla az adatokat). A magukra valamit is adó fényképészek egyébként 2 kártyás gépeket használnak, amik redundánsan, tükörmentésben tárolják a képeket: mi pl. az 5D Mark IV-ekben 128 és 256 GB-os CF + SD kártyapárokat használunk.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24) -=RelakS=- válasza *Ropi* (#23) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"a legtöbb helyen micro SD kártyákat árulnak azzal, hogy átalakítóval használható fényképezőgében is"

Ez akkor jó, ha a fotómasinád gyűlöli az átalakítókat :D Az én Canon SX60-amban semmit nem tudtam működésre bírni, ami micro SD, bezzeg a 64GB-os SD vígan fut benne

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#25) pengwin válasza TeeJay (#3) üzenetére


pengwin
addikt

egy EVO Plus mire nem elég

Benne van a cikkben: ipari felhasználásra.

(#7) Fred23
Szerintem ennek egyáltalán nem a végfelhasználói piac a célpontja: sem árban, sem kapacitásban nem lesz versenyképes.
Ha valaki komolyabb minőségben igyekszik hobbifotózni, akkor semmire sem elég 4-8GB, a családi nyaralás képeit is macera folyton leszedegetni a gépről, hogy ráférjen a következő adag.
Arról nem is beszélve, hogy a magánvásárlók nem akarnak majd ilyet venni, amint meglátják az árát.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#26) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egyébként pl. a Ricoh Theta S 360 fokos kamerámban is 8 GB SLC kártya volt beépítve (elvileg nem cserélhetően), amíg ki nem került egy 32 GB-os a helyére. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27) *Ropi* válasza -=RelakS=- (#24) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az még a jobbik eset, ha nem kezeli, mert akkor adatvesztésed sem lesz. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28) hardzsi2 válasza TeeJay (#3) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Már bocs, de nincs ráírva, hogy 8GB, csak annyi, hogy "8". Emiatt lehet akár 8MB vagy 8TB is ;]

Nyilván 8GB a leglogikusabb és így kommunikálta a cikkíró is, ám az már gáz, hogy ez a renderképről lemaradt, ha pedig tényleg nem fogják rászitázni a végtermére sem, az még nagyobb.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#29) pusszycat válasza hardzsi2 (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én megértem,h csak 8 at írtak rá,szégyellték a 8 GB így 2019 derekán. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#30) Tetsuo válasza dabadab (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Anyagköltség? Mintha az a csipet homok pénzbe kerülne. :))

#7 Ez nem amatőr fotósoknak, hanem inkább ipari környezetbe készült.

[ Szerkesztve ]

(#31) *Ropi* válasza hardzsi2 (#28) üzenetére


*Ropi*
félisten

Fordítsd el 90 fokkal: rögtön végtelen tárhelyet kapsz. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32) Fecogame


Fecogame
veterán

Raspberry-hez tökéletes lesz, ha jó áron adják, sok-sok garival :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33) dabadab válasza Tetsuo (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Anyagköltség? Mintha az a csipet homok pénzbe kerülne."

Nyilván nem a csipet homok kerül pénzbe, hanem a flash memória :U

DRM is theft

(#34) Tetsuo válasza dabadab (#33) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt nem nevezném "anyagköltségnek". LoL

(#35) dabadab válasza Tetsuo (#34) üzenetére


dabadab
titán

Akkor minek? Nyilván az Adata nem saját maga gyártja a flash cellákat, azt úgy veszik, pont olyan anyagköltség, mint a tokozás műanyagja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) #95590400 válasza dabadab (#35) üzenetére


#95590400
törölt tag

gyártási költségnek?

(#37) dabadab válasza #95590400 (#36) üzenetére


dabadab
titán

Az ugye a gyártás költsége, ez meg nem az.

Egyébként nem is értem, hogy mi ez a fennakadás.
A vendéglősnél a megvásárolt karaj ára anyagköltség? Persze, hogy az. Miért? Mert abból készül a végtermék.
Az asztalosnál a megvásárolt faanyag ára anyagköltség? Persze, hogy az. Miért? Mert abból készül a végtermék.
Az SSD gyártónál a megvásárolt flash cella ára anyagköltség? Persze, hogy az. Miért? Mert abból készül a végtermék.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) azbest válasza Fecogame (#32) üzenetére


azbest
félisten

hasonló kártyákat 30-60 ezer ft között látni egyik ipari boltban [link].

Egyébként a két éves model, aminek egyel kisebb a modelszáma, az sokkal magasabb átviteli sebességet ígért. [link]

Viszont iparinak hirdetett, de kevesebb okosságot tudó mlc kártyákat már 10eft alatt is látni.

(#39) #95590400 válasza dabadab (#37) üzenetére


#95590400
törölt tag

az ő nevében nem tudok nyilatkozni, de nekem az jött le, hogy ő némi szarkazmussal arra céloz, az anyagköltség itt egy csipet homokot jelent. elvonatkoztatva hogy ki kitől vásárolja meg, ami készül belőle...
engem mondjuk annyira nem érdekel, egyik meghatározás sem zavar, nem szenvedek asperger szindrómában, hogy bármit is megmagyarázzak. 2x. oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#40) mzso válasza TeeJay (#8) üzenetére


mzso
veterán

Ráadásul miért ilyen gyászos a sebesség ha SLC? Épp ezt szokták cache-nek használni...

(#41) azbest válasza mzso (#40) üzenetére


azbest
félisten

mondjuk jó lenne látni a random 4k írás-olvasás értékeket is. Mert a szekvenciális csak azt mutatja, hogy ideális esetben mennyit visz. Ha kisebb fizikai blokméretet használnak, akkor attól jobb lehet a 4k írás, a szekvenciális kárára. A szekvenciálisra opcimalizált kártya 4k esetén is lehet 16Mbájtot ír újra, vagy akár még többet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.