Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Egon


Egon
nagyúr

Én sem értem a topic elején levő ekézést.
Öcsém nagyon hasonlóan járt. Alap német tudással kiment, igaz nem kvalifikált munkakörbe (én elhiszem, hogy a fejlesztőknek kint (is) kolbászból van a kerítés, csak nem kellene a saját tapasztalataikból általánosítani), egy haverja közvetítésével. Egy csomagolóüzemben helyezkedett el, szalag mellett melózott (az adagoló gépeket "etette"). 3 műszak, sz*patós módon: 3 nap délelőtt, 3 nap délután, 3 nap éjszaka, aztán 3 nap szabad (ki lehet számolni, hogy ez éves szinten hány óra túlórának felel meg). Mindezt 1400 EUR-ért (elvileg, erről később), amiből 200 lejött a szállásért (nyilván tipikus munkásszálló). Echte német-német tulaj.
Egy évig bírta, aztán miután látta, hogy a haverjait az Amazon kirúgta a karácsonyi időszak után, a másik haverjai két műszakban csak 1200 EUR-t kaptak egy összeszerelő üzemben, neki meg közben komoly refluxos tünetei lettek, inkább hazajött.
Summa summarum: sokan nem írják meg az "így jártam" sztorikat (különb-különb okokból). Sok beszámolóból az derül ki, hogy az istenített külföldi munka során, a körülményeket úgy hasonlítják össze a hazaival, hogy almát körtével (pl. lakhatás: itthon 60 nm-es lakás, kint 40 nm-en osztoznak ikszen; megélhetés: Londonban ugyanannyi a kaja, mint itthon - faggatás után kiderül, hogy jah, ha a Tesco-ba este 10 után megy, akkor olcsón tud vásárolni; stb.). Nyilván sokaknak bejön, és általánosságban jobb kint dolgozni. Ha kifogod. De sok negatív sztori is van (csak nem annyira olvashatók), és hajlamos vagyok azt gondolni, hogy a jelentős részük nem a magyar melós balf*szkodásának következménye... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.