Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

SD= FAT16
SDHC FAT 32

A kártyát leformázod FAT16-ra számítógéppel, de csak 4 GB lehet a max mérete a partíciónak, a kártya többit részét nem tudod használni.
A szabvány a sima SD-nek max 2 GB-ot enged meg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) sketchifun válasza Dluinet (#1) üzenetére


sketchifun
senior tag

De a kártya olvasóval sem tudom olvastatni a kártyát.

Gondoltam erre is.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) Dluinet válasza sketchifun (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor hibás a kártya, vagy a kártyaolvasó sem SDHC kompatibilis.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Иван


Иван
őstag

A hc nem High Capacity, és azt jelenti, hogy 8 (16 giga?) feletti az adathordozó?

Mondjuk akkor is fat32/ntfs fájlrendszert kell használnia, szóval jah.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) EczkE


EczkE
addikt

A memkari nem volt drágább mint a lejátszó? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#6) Dluinet válasza Иван (#4) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A sima SD csak FAT 16 lehet 8+3-as fájlnevekkel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7) sketchifun válasza Dluinet (#3) üzenetére


sketchifun
senior tag

A kártyaolvasó nem lesz kompatibilis.

A felirat szerint ezeket tudja: XD, SD/MMC, MS/MSPRO, CF/MD.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#8) Samus válasza Dluinet (#1) üzenetére


Samus
addikt

Ez így alapvetően nem igaz. Annyi a különbség, hogy az SD az 2 GB, ez a plafon, a nagyobb az már SDHC (de mindkettő formázható FAT32-re), manapság már minden kezeli, úgy öt éve volt problémás az olcsó lejátszók körében, hogy nem ment a nagyobb kártya.

Alapesetben a sima SD tényleg FAT16ban van formázva, de átformázható...

SDHC kártyát 4 giga felett már nem tudsz FAT16-ra formázni, a szabvány nem támogatja.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) sketchifun válasza EczkE (#5) üzenetére


sketchifun
senior tag

De, drágább volt, mert 3ezret kértek érte, de szerintem túléli ezt a MyAudio gépállatot.

Tehát akkor azt mondjátok, hogy szerezzek egy SDHC olvasót, és formázzam FAT16-ra, és akkor jó lesz?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#10) Иван válasza Samus (#8) üzenetére


Иван
őstag

Akkor nem mondtam teljesen hülyeséget.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) Samus


Samus
addikt

De hogy hozzátegyek a kérdéshez is, előfordulhat, hogy a lejátszó nem tud mit kezdeni vele, ha azzal csatolod géphez, bár hogy is mondjam, az eléggé gáz lenne, ha akad egy vagy kettő gigás kártya, megnézném azzal is...kártyaolvasók közül az összes ismeri mostanság, a négy éves noteszem beépített olvasója is vígan dolgozik vele.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) sketchifun válasza Samus (#11) üzenetére


sketchifun
senior tag

Holnap elmegyek haverhoz, elviszem a lejátszót is. Ha az ő Galaxy Ace telefonja elboldogul vele, és a microSD-jét is látja a telefonom, akkor meghív még egy sörre, és egálban vagyunk.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#13) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Amúgy ez a lejátszó hibás, a jack dugó egy idő után (kb 3-4 hónap) megadja magát, szóval gari az legyen...

(#14) sketchifun válasza lsebestyen (#13) üzenetére


sketchifun
senior tag

Gari alapból nincsen, és ha ez a kis PH!os kiszolgál 3 hónapig, boldog vagyok :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15) lsebestyen válasza sketchifun (#14) üzenetére


lsebestyen
addikt

aquaba sem dragabb es ott cserelik..na mindegy..:)

(#16) Dave-11


Dave-11
tag

És egyébként hogy megy a zenelejátszó? Jó meg minden? Kicsit iPod Shuffle -ös beütésű :D
A 2600Ft-ot hogy érted? Annyi volt csak a lejátszó (járt hozzá füles)? Vagy a 8GB sdhc is benne volt (amit azért kétlek)?

:D Semmi :D

(#17) sketchifun válasza Dave-11 (#16) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem ajánlott kategória, rájöttem.

Megadta magát a Jack aljazat, és az USB aljazat. Mindkettő csak erő hatására hajlandó működni, esélyes hogy a forrasztás csütörtököt mondott. De nem baj, ezt tanulom, suliba eszköz is van hozzá, megjavítom.

2600Ft volt a lejátszó, és kerek 3 rongy a memóriakártya.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#18) Samus válasza sketchifun (#17) üzenetére


Samus
addikt

Azért ez komoly, nem húzta sokáig. Van egy ezer éves (legalább öt) éves Perception Digital PD-205-02 típusú komoly masinéria, két évig nyúztam intenzíven, napi két óra minden nap, és semmi probléma nincs vele, még a joy is jó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.