Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

"Átestem már egy 8 órás Alianz előadáson", "egy Waberer Biztosító előadáson"

Jah, látszódik :D

"Nagy vonalakban annyi, hogy nem a biztosítót, hanem az ügyfelet képviselem."

A biztosítás pont erről szól... ;] Mese habbal.

"Egyenlőre ennyi."

Egyenlőre akkor vágnak, ha jön a mumus az erdőből és ketté vág.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) sketchifun válasza buherton (#1) üzenetére


sketchifun
senior tag

Tudtad amúgy, hogy az ilyen kijelentések miatt még bajba is kerülhetsz? Ha beperelnek, az nagyon sok pénz. Erre való a felelősségbiztosítás. Nem érdekel véletlenül? :DDD

Viccen kívül, tényleg feladatom képviselni az ügyfelet a biztosító előtt káreset esetén. Ha nem így van, és nem fizet a biztosító, elmegy máshova, és én buktam a jutalékot. :D Meg azért jó, mert míg egy ügynök egy szerződés után kap 5%-ot, és 20-at alsó hangon. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) buherton válasza sketchifun (#2) üzenetére


buherton
őstag

Azért várd ki végét, mert a főnöknek nem véletlenül futja a szép BMW-re és ne gondold, hogy ő dolgozott meg érte ;) .

Allianz és Wáberer. Az egyenlőre helyett egyelőre.

OFF: inkább te kerülhetsz bajba, hogy ha cég nevet kiírod plusz azt, hogy feketén dolgoztál ott.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4) sketchifun válasza buherton (#3) üzenetére


sketchifun
senior tag

Alvállalkozónál dolgoztam, az ő nevük nem került ki. A Hopi-n belül sok alvállalkozó van. :)

Egyébként tudom nagyon jól, hogy miből van a főnök BMW-je, de van egy sejtésem, miért jár minden munkatársam 1-2-3 éves autóval. :) Még ha nem is BMW-vel. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#5) Doze válasza sketchifun (#4) üzenetére


Doze
aktív tag

Most alkalmazott vagy? Vagy egyéni vállalkozó?, az általad felsorolt dolgok amik 'szükségesek', annak a felét a cég adhatná....

Ez a biztosítási biznisz nem épp fasza, pont ilyen fiatal lurkókat szoktak beetetni.... mert lövésük sincs az egész vállalkozósdi működéséről... nem is értem... van egy jó szakmád és ilyen szarokkal görcsölsz. Én ingatlanoztam és tudom hogy mennek ezek a százalékok...

Alap pénz van?

[ Szerkesztve ]

(#6) petipetya


petipetya
nagyúr

Gondolom, hogy amíg nincsenek meg a vizsgák és a csaj írja alá a papírokat, addig az övé lesz a jutalék.

"nincs rá lezsóidő"

(#7) #53932800


#53932800
törölt tag

Én vágom ezt a témát anyám az A kezdőbetűs biztosítónál dolgozik:)Hát elég szar meló....Nincs alapbér,fizetni kell havi 50 ropit az engedélyekre,az embereknek nincsen pénze ezért nem kötnek biztosítást stb... Rohadt sok munka kevés bér...

(#8) sketchifun válasza petipetya (#6) üzenetére


sketchifun
senior tag

Nem, nem az övé a jutalék.

#7:Igen. Ő az A betűs biztosítónál(3 is van amúgy) valószínűleg fele annyi jutalékot sem kap, mint én. Pont ezért jó az egész, mert ha a legolcsóbb biztosítást adom el, azután is értelmes mennyiségű jutalékot kapok. Nem úgy mint az, aki egy bizonyos biztosítónál van. Neki az a lényeg, hogy a legdrágábbat eladja. Na az tényleg nem fog menni. Mert nincs pénze az embereknek, ahogy mondtad.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#9) Doze válasza sketchifun (#8) üzenetére


Doze
aktív tag

De a lényegi kérdésre nem válaszoltál... alkalmazott vagy, vagy elvárják hogy kiváltsd az egyéni vállalkozóit.

Ha ki kell váltani az egyénit, akkor havi 50-70e forint csak az hogy a kezedben van a papír, aztán a kapott százalékok után még le kell adóznod... ha havi 300e hoffot összegyűjtesz (amit kétlek) akkor kb marad egy minimálbértől kicsit több pénzed 80-100...

Nagyon kell vigyázni az ilyen cégekkel, mert kiforgatják az embert...

(#10) sketchifun válasza Doze (#9) üzenetére


sketchifun
senior tag

Értem amit mondasz, de nem jól tudod.

Egyéni vállalkozóknak hozták létre az ún. KATI adórendszert. Ez annyit jelent, hogy évi 6 milliós bevételig fixen 50.000 Forint az adó. Tehát ha te havi 300-at keresel, akkor is 50 az adó, de ha 100-at, akkor is. Ez a vállalkozói része. Ha 6 millió felé megy a bevételed, akkor a 6 millió feletti bevételből adózol, a magyar hatályos jogszabályoknak megfelelően.

Nálunk kettős rendszer működik. Lehet csinálni alkalmazottként, és vállalkozóként is. Ha meg van a megfelelő ügyfélköröd, és a fizetésed már eléri a bruttó 300-at, akkor nagyjából 180-190 amit kézhez kapsz. Ha ekkora ügyfélköröd van, akkor érdemes kiváltani az egyéni vállalkozóit, hiszen sokkal jobban jössz ki az egészből.

Alapbér van, egészen 500 ügyfélig. Minimálbér+jutalék. 500 ügyfél felett már ki kell a vállalkozóit kiváltani, mert 500 ügyfél nagyjából havi 300.000 forint jutalékot jelent. Így van kitalálva. Itt a lényeg az, hogy valaki sokáig maradjon, és nagy ügyfélkört építsen. Nem pedig az, hogy 2-3 ügyfél után elmenjen. Annak semmi értelme.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11) Doze válasza sketchifun (#10) üzenetére


Doze
aktív tag

Az 500 ügyfél..... :U nem akarlak megbántatni. De még nem is beszéltünk a saját költségeidről, telefon, utazgatás stb. Van akinek bejön, 1000/1, a cégnek meg már megérte ha csak 10 embert is odaszervezel, és után otthagyod.

Ja persze csak a katival az a baj, akkor is kell fizetni minden hónapban ha épp nem megy a meló, tetemes adóhátralékot lehet felhalmozni.

Bizonygathatom neked, hogy nem éri meg... majd megtapasztalod. De időben szállj ki belőle. Én megtanultam azt, hogy elvégzett munka után jár a fizetség, csak itt hiába szopsz havi 200 órákat, úgy hogy nincs hétvégéd, meg még este is ezen lógsz.... hónap végén meg felkopik az állad.

Mindamellett hogy lehetetlen rá normális életet alapozni, még hatalmasat is lehet vele bukni. Biztos csábító hogy "fontos" embernek tűnsz, de ez távolról sincs így, meg fel lehet vágni a haverok előtt.... Az alkuszi szerződéseket nyálazd át mivan ha elveszted az ügyfelet, önhibádon kívül stb...

Ez a cég nem különb mint a Brokernet, vagy az Alliance,

(#12) buherton válasza sketchifun (#10) üzenetére


buherton
őstag

Ha tényleg annyira dombon lenne a tanya, akkor miért nem mennek az emberek biztosítási alkusznak?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) #53932800 válasza Doze (#11) üzenetére


#53932800
törölt tag

+1

(#14) Doze válasza buherton (#12) üzenetére


Doze
aktív tag

Hiába mondjuk neki, most elhúzták a mézesmadzagot, meg a szokásos marketing dumát... aki az ellenkezőjét állítja az "vesztes" de ő winner, sőt az egész csapat egy über alles Winner :DDD , meg gondolom elmondták hogy "sokat" kell dolgozni, aztán mutattak egy képet 1 ferrariról, hogy az egyik munkatársuk 3 hónap alatt megkereste rá a pénzt :DDD

(#15) #53932800 válasza buherton (#12) üzenetére


#53932800
törölt tag

Mert ez nem így van....
Ugye kell valami korlátlan beszélgetési idő:11000 Ft
Adó: 50000-70000 Ft
Utazgatás(vegyük most a bérletet):Itt szegeden 8000 Ft,Budapesten 18000
+ Ha kell
Laptop részletre:12000 Ft 8 hónapra kb.
Nyomtató:10000-20000 Ft
Patron kb félévente 7000 Ft

Nem keresel vele ennyi pénzt

Doze: Az biztos sokat kell dolgozni:D De nem keresel vele semmit sőt minuszba mész!

[ Szerkesztve ]

(#16) sketchifun


sketchifun
senior tag

Jól látjátok azt a részét, hogy könnyen bele lehet bukni. A mézesmadzagot elhúzták előttem, tény és való. De ennyire könnyen nem dőlök be semminek.

A saját költségeim nem annyira nagyok azért. Nehogy azt hidd. :D Lézer Toonert a cég fizeti például. Utazás dettó, 9ft/km támogatás benzinre, illetve teljes bérlet térítés is van.

Átnyálaztam már, mi van, ha az én önhibámon kívül elmegy egy ügyfél egy biztosítótól. Vannak biztosítók, akik teljes jutalékot fizetnek éves díj után, és vannak, akik porlasztott jutalékot fizetnek.

Ez magyarán annyit jelent, hogy a díjfizetés gyakorisága szerint kapok jutalékot. Ez kevés biztosítónál van így. Illetve néhány biztosítónál, ha az ügyfél elmegy, vagy nem fizet, akkor a jutalékomat levonják. De csak úgy, hogy ha legközelebb oda kötök, annyival kevesebb lesz a jutalékom.

Még várat magára a dolog, ki kell ezt tapasztalni. Én szeretem csinálni, és nem azért mert fontosnak érzem magam tőle. Egyszerűen csak tetszik a munkakörnyezet, tetszik, hogy szabad vagyok.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17) Doze válasza #53932800 (#15) üzenetére


Doze
aktív tag

Van egy bibi ezzel a Kata-val....

Ki vannak zárva ebből a körből pár tevékenység:

a) 66.22 Biztosítási ügynöki, brókeri tevékenység
b) 66.29 Biztosítás, nyugdíjalap egyéb kiegészítő tevékenysége
c) 68.20 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése

KATA

Na ezt mondták a cégénél? :DDD

Mivel nem lehet az illető katás... Így jobb ha elkezd gondolkodni.

Szja: 16%
Szociális hozzájárulás: 27%
Nyugdíjjárulék: 10%
egészségbiztosítási járulék: 7%
Munkaérő p. járulék: 1,5%

61,5%

Ami még kell: iparűzési adó, kamarai regisztráció

HA nem keresel semmi akkor a mindenkori bruttó minimálbér korrigált 112,5%-val kell számolni, de a nyugdíjjárulékot pl a mindenkori bérminimum 150%-ból kell számolni, akkor is ha nem keresel semmit.

Tehát havi 81.568 Ft+10.000Ft a könyvelés díja mert te nem intézheted... tehát az havi 91.568 Ft ÉS nem KERESTÉL SEMMIT.

300.000Ft esetén: (337.500): 91.125 szoc, hozzájárulás
nyugdíj járulék: 30.000
egészségbiz járulék 31.500
szja 48.000
munkaerő p. járulék 6.500

(#18) #53932800


#53932800
törölt tag

Egy szó mint száz:Én olyan helyre nem mennék dolgozni ahol nincs meg az alap bér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.