Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tntmax


tntmax
aktív tag

Ez úgy fest mint egy csocsóasztal szurkoló bábukkal. :)

(#2) Slack


Slack
tag

Remek ötlet. Annó amikor az egyetemen tanultunk az elosztott rendszerekről és a párhuzamos programozásról nagyon örültem volna egy ilyennek.

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Tök jó, de ennél olcsóbban lehet virtualizálni. Végeredményben úgysem az számít, hogy 32 vagy 320 node-dal kísérletezik valaki.

(#4) azbest


azbest
félisten

tehát jól értem, hogy 22 500 usd (6M huf) a 150 pi-vel felszerelhető (ha jól sejtem a weblap alapján + pénz a pi3-ak 35usd / db = +5250 usd)

ezért pedig egy szép nagy doboz, amiben fémlemezekre felcsavarozott blade-ek vannak a tápellátáshoz, amire pi-ket lehet tűzni gpio-val. De ettől függetlenül kábelezni kell a hálózatot bennük. Bár lehet switched tartalmaz. Ez így ránézésre egy igen drága kábelrendező. :U

Sokkal érdekesebb lenne, ha compute module 3-akra épülne, amibe csak bepattintgatják a pi kártyákat. De persze, ahhoz nekik kellene hozzátenni a hálózati vezérlőt, cserébe nem kellene tényleg kábelezni. Flash tárolók helyett egyébként tudnak ezek már hálózatról is bootolni.

Közben leesett, hogy ők több ilyen egységet együtt, 150 000 dolláros áron gondolnak :))

[ Szerkesztve ]

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Haaat... Eleg vegyesek az erzeseim ezzel kapcsolatban. :D

(#6) emeritusz


emeritusz
csendes tag

Ez fasza árazás, kb mintha a gumigarnitúra az autó 10xesébe kerülne....

(#7) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ez aztán a hülyének is megéri. :K Ez benne a legjobb. Ha tökös legények lettek volna nem 48 dolcsi lenne hanem 600. Csak hogy úgy igazán egálba legyen a szett.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#8) azbest válasza -Skylake- (#7) üzenetére


azbest
félisten

a linked nem működik, mert másnak nem tudja megmutatni, hogy mi volt a kosaradban az oldalon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.