Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Én tartok a nagyon olcsó dolgoktól, legyen vele szerencséd.

Ha a költséghatékony és strapabíró részt is nézzük, inkább választanék egy

SEAGATE 4TB Enterprise Capacity 3.5 7200rpm 128MB SATA3 ST4000NM0035 - t ,

esetleg egy

WESTERN DIGITAL 4TB GOLD , WD4002FYYZ - t.

Mindkettő 5 év gyári garanciás, 2 millió óra mtbf-el, 550tb/év workloaddal és 51 ezer ft-ért megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#2) SirRasor válasza Lauda (#1) üzenetére


SirRasor
őstag

Igen, ez pontosan így van.

Csak nem értem a hozzászólásodat a cikk tekintetében, ahol már a WD blacket is kizártam az ára miatt. Erre írsz két még drágábbat :U

Make Love not war!

(#3) Lauda válasza SirRasor (#2) üzenetére


Lauda
félisten

10 ezer ft-tal olcsóbbak, mint a black.

inkább választanék Tehát magamról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#4) SirRasor válasza Lauda (#3) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja tényleg, másnak az ára ragadt a fejemben :D

De továbbra is lényegtelen, mert arányaiban az is nagyon drága.

Igazából 20k fölé nem akartam menni, de 28k-ért ez kihagyhatatlan volt. A többi 4 TB-os meg nem játszott, illetve a Toshiba X300-on még gondolkoztam, de ott a zajosság tántorított el...illetve húztam egy utolsónál is utolsóbb határt 30k-nál.

Make Love not war!

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Szerencsére mennek lefele a HDD árak, így már a 4TB-os merevlemezeket is lehet választani elfogadható áron. Én fél éve hasonló gondolatmenetet folytattam, de végül a Seagate Ironwolf mellett döntöttem, egy évvel hosszabb garancia illetve a feladat miatt (7/24 használta). Persze 6e Ft-val drágább még ma is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nekem egy ST3000DM001 van itthon kb. 280 nap üzemidővel és hullanak rajt a szektorok, ha jól emlékszem már 1 év után kezdődött a móka. Remélem a te Barracudád jobban fogja bírni mint az enyém.

(#7) x_o_n


x_o_n
veterán

Én azt szeretem hogy a belső merevlemezeket nagyon ritkán akciozzák itt (DE) de a külsőket szinte havonta,igy pld nemrég vettem egy Toshiba 4tb külsőt ami 25k volt ugyanez belső verzioban ház nélkül kb 50k..
Amugy a hdd mizéria sokszor az agyamra megy..mindig mikor szükséges lesz egy új vásárlása..áhhh tesztek,cikkek,stb stb és mindig egyre nehezebb eldönteni milyen legyen a következő márka,tipus stb

(#8) Lauda válasza KISDUCK (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Nem véletlenül nem is ajánlott lemez a barracuda.

(#9) Cifu válasza KISDUCK (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem meg van egy ST2000DM001-em, és ahogy a képen is látszik, hiába pörög fel és áll le rengetegszer, nincs problémája már több, mint 2 év naptári és 454 napnyi aktív használat után:

Akkor most 1:1? :U

@Lauda: A WDGreen sem volt soha ajánlott, nálam itt van két maréknyi, és eddig egyel volt problémám - cirka 5 évnyi 7/24-es működés után.

Be kell látni, hogy vannak a hétköznapi felhasználói igények, ahova a belépő szintű HDD-khez képest másfélszer-kétszer magasabb árak nem érik meg. Aztán vette mindenki két marékra a WD Red-eket, mert az ajánlott, pedig azok között is akadt, amelyik elhalálozott. Itt érdemes a bejegyzésben is említett részt figyelembe venni.

Én ezért is vagyok kicsit mérges a HDD ajánlásokra... :U

De már látom előre, hogy hamarosan jönnek a "Seagate hulladék", és hasonló kommentek, mert neki egy ilyen merevlemeze már meghalt / szektorhibás lett, stb.... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Lord Myn válasza KISDUCK (#6) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Nekem meg kettő van ugyanebből a típusból meg 2-3 éve egyik gépben másik USB backup rack-ben és 100/100-as mindkettő, úgyhogy ahogy a cikkben is írták jóból is kaphatsz rosszat, rosszból is jót.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#11) Lauda válasza Cifu (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilván mindenki azt vesz amit csak akar. Az ajánlás csak jó szándékot takar, senki sem akar rosszat a másiknak. Nem kötelező ezeket megfogadni. És igen, minden szériából ki lehet fogni "örök életű" és "hulladék" példányokat is. ;) ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) KISDUCK válasza Cifu (#9) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akkor úgy fest hogy én megvettem előletek a rosszat, hogy nektek jó tapasztalataitok legyen. Szívesen srácok! :))

(#13) #95590400


#95590400
törölt tag


és van 1-1 ua. amiket kb. 1000 nap után vettem ki... azokra megy hetente a tükrözés. előtte fordítva volt, ezekre ment, azért ennyi az elindulás-leállás.

(#14) SirRasor válasza KISDUCK (#6) üzenetére


SirRasor
őstag

Jó szériát kell kifogni, ezt logikáztam ki. Merthogy az M001-es nagyon nem ajánlott, de attól még picit más kialakításban lehet jó!

Nézd meg a Tiéd data sheetjét:
https://www.seagate.com/staticfiles/docs/pdf/datasheet/disc/barracuda-ds1737-1-1111us.pdf

Más konstrukció, mint az M004-es.

Cifu pontosan!

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#15) KISDUCK válasza SirRasor (#14) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem agyalok én ezen már. Elfogadtam hogy a kicsikém a végét járja, lehet hogy hátra van még neki 100 perc vagy 100 év ki tudja? De ha előbb megy át az örök adatmezőkre mint én akkor veszek egy 5 év garanciás Hitachit a helyére.

(#16) x_o_n válasza SirRasor (#14) üzenetére


x_o_n
veterán

És az M000 ?

(#17) Thrawn


Thrawn
félisten

The P300 3TB drive uses three 1TB platters (discs) to achieve it’s capacity.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18) djculture válasza KISDUCK (#15) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem most érdemes venni amig ki nem találnak erre is egy okot ami miatt 3x lesz az ára mint a memóriáknál. Már mindenki azt várja mikor lesz cunami a gyárak környékén vagy valami... Én is veszek kettőt tartalékba.

[ Szerkesztve ]

(#19) KISDUCK válasza djculture (#18) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem spájzolok, majd ha szükség lesz rá akkor veszek. Most sajnos nincs szabad hely a gépben.

(#20) SirRasor válasza x_o_n (#16) üzenetére


SirRasor
őstag

Az is pont benne van a linkelt data sheetben. 1kutya. De nagyon pici a mérete..250 vagy 320 GB? Az eleje is az?
Na rágugliztam és gondolom erre gondoltál:
ST4000DM000
Érdekes, ehhez másik data sheet tartozik:
https://www.seagate.com/www-content/datasheets/pdfs/desktop-hdd-8tbDS1770-9-1603UK-en_EM.pdf
És ez már 4 korongos, illetve 5900 RPM-el forog. Ez nekem már túl sok korong és túl szabványtalan fordulatszám.

Szóval szerintem az okozza a gondot ezeknél, hogy túl sok korong+vibráció van bennük és attól halnak meg sűrűn. Mármint ez a mostani barracuda szériára mondom. Ezért mertem belevágni egy kevés korongos, relatíve lassan forgó termékükbe.

Thrawn Na hogy kitaláltam :DDD Azért örülök neki, hogy ezt a saját honlapjukra képtelenek voltak kiírni :W

Make Love not war!

(#21) korcsi válasza SirRasor (#20) üzenetére


korcsi
veterán

Jelenleg lemezenként (két oldalon) épp hogy túl lépték az 1TByte-ot, ha kell a méret ahhoz sok lemez kell.
A tied még nincs benne

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#22) x_o_n válasza SirRasor (#20) üzenetére


x_o_n
veterán

Igazábol külső hdd-ként vettem 2016 ban és gyakorlatilag jó ha heti vagy inkább havi 1-2 órát vannak használva,tárolni vettem mindet és ha kell akkor kis mobil hddkre rárakom vagy pendrivra ami kell és vissza a szekrénybe :) Ezt az adatot csak a h.d.sentinelböl tudom amikor vettem teljesen más szám szerepelt mindenhol,és 5400rpm

(#23) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jó kis cikk és igaz!
Nekem is vannak 8TB-os Seagate Archive v2 meghajtók (5 év garral) és remélem jó szeriát fogtam ki (ez sem ajánlott, összefoglalóba sincs benne / eddigi tapasztalataim, tesztjeim alapján jó kis HDD) aztán aki 8/10TB HDD-t keres, annak ez az igazán Best Buy (60k)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#24) zsopu


zsopu
tag

WD 4TB Black:

Ennyit a strapabíróságáról!
Cserélték két db 3TB lilára! :D

(#25) djculture válasza zsopu (#24) üzenetére


djculture
félisten

Wd.nek szokása hogy halálán van, le takarítasz róla mindent fél nap alatt végigküszködöd rajta a hdsentinel irás olvasás tesztjét és megjavul. Persze csak akkor ha nem fejhibás de azt egyből észrevenni mert mindig máshol van a bad rész. Persze legjobb ha nem kell vele kínlódni mert van még rajta gari :D

(#26) csabsz13 válasza SirRasor (#2) üzenetére


csabsz13
aktív tag

szia!
egy kis idő elteltével mi a véleményed erről a merevlemezről? továbbra is minden OK?

köszi!
csabsz

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#27) Chaser válasza Lauda (#1) üzenetére


Chaser
titán

és akkor jön a matek és a szavak jelentése
az mbf azt jelenti, mennyi idő telik el két meghibásodás közt, a bibi ott van, nem azt jelenti, h mikor jön az első meghibásodás
5 év gar rendben, de ha 2n óra van a meghibásodások közt, alapból mért nem adják 10 v 15 év garral?
egyébként valószínűleg jobb alkatrészek kerülnek beléjük, de az mtbf egy kb semmit nem érő info, max mosolyogni lehet rajta, olyan mint a 2000w pmpo

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) SirRasor válasza csabsz13 (#26) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem igen, és jó is, hogy kérdeztél, mert frissítettem. Raktam bele egy UPDATE2-t:

UPDATE2: fél év után egyre sűrűbben parkoltat. Most jóformán percenként parkoltatna, ha nem tettem volna fel a KeepAliveHD-t, ami percenként ír a vinyóra :D A vicces az, hogy még napi 1-2 alkalommal így is hallom a parkolást, de így már nincs vele gond.
A sebesség és zaj változatlan, úgyhogy szerintem hosszú távú társam lesz. Simán kihúzza, amíg 4 TB SSD kerül majd ennyibe.

Make Love not war!

(#29) Kronos3000 válasza SirRasor (#28) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Még mindig jó a merevlemez?
Mostanában vennék egy ilyent....
Még mindig 28k körül van az ára.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.