Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

fergeteges.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) spawn21


spawn21
veterán

dehát itthon nem használható, akkor ez most fontos? :F

iPhone 13p

(#3) Blyan


Blyan
félisten

Hurrá! \0/

Majd ha jobb lesz a szövegértés és valamikor neadj isten magyarul is megtanul (sőt működni is fog idehaza), majd akkor ünnepelünk.
Azért vicces, hogy az Apple csillogott ezzel bő egy éve, és a Google megoldása már le is körözte - legalább is a nyelvek és a felismerés terén biztosan.
Mondom ezt iPhone tulajként.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4) Hiperwolf


Hiperwolf
tag

Ebben hihetetlen jó az Apple, és ezért tisztelem nagyon.
A mindennapi életet törekszenek megkönnyíteni, és egységesen integrálnak mindent egy termékbe, illetve termékcsaládba. A többieknek meg van hová fejlődnie és nem 8 magos telefonokat csinálni, mert azzal nem jut az egyszeri ember előrébb.
Mondom ezt Android tulajként. :U

Akkor lenne még jobb, ha ez egy platformfüggetlen szabvány lenne, amibe szabadon tudnának csatlakozni a mozik. Dehát erre várhatunk...

[ Szerkesztve ]

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#5) szp1


szp1
addikt

Már megijedtem, hogy az Árpa Attila filmjére akar jegyet venni az ember...de nem, ez a Ben Affleck-é [link]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6) tixem válasza szp1 (#5) üzenetére


tixem
addikt

fanfár dobpergés... csodálatos :o

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#7) ytooc


ytooc
tag

Most hogy kilőttétek fészbukkra is, már szólok:

Javítsátok a címet légyszíves :D

LG Optimus G

(#8) spawn21 válasza Hiperwolf (#4) üzenetére


spawn21
veterán

tényleg fergeteges, csak éppen használhatatlan (itthon, kint biztosan hibátlan)

iPhone 13p

(#9) persil válasza ytooc (#7) üzenetére


persil
nagyúr

Újabb kérdés, hogy a "vásárlás", vagy a "varázslás" szót írták el... :D

Szrk.: offba téve.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#10) catroot válasza persil (#9) üzenetére


catroot
veterán

Ez varázslás, csak tájszólással. ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#11) eeXaa


eeXaa
addikt

..tulajdonképpen mire is kell ez, ha csak az ujjammal kell ráböknöm egyet a buy ticket-re :F :F :F
...szerény véleményem szerint ez tipikus esete annak amit parasztvakításnak hívunk... :U

(#12) uki válasza Blyan (#3) üzenetére


uki
aktív tag

Pont tegnap próbálgattam a telómon (4.1.2), ezt a nyelvfelismerést magyarul. Vártam mekkora marhaságokat fog felismerni abból amit mondok, de nagyon kellemesen kellett csalódnom. Ennek ellenére továbbra sem akarok beszélni a telefonomhoz, de egy-egy hosszabb google keresés estén tényleg gyorsabb lehet mint begépelni a virtuális billentyűn.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#13) persil válasza catroot (#10) üzenetére


persil
nagyúr

Nem akartam tovább offolni és ezért bocsánatot is kérek, de most elsírtam magam :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Majd akkor fog érdekelni, ha ki is fizeti helyettem :D Persze nem úgy értem, hogy az én kártyámról, hanem ingyen és bérmentve meghív moziba :DDD

Egyébként meg: INNOVÁCIÓ :W Egy gomb lenyomása helyett pofázhatunk, nagyszerű... Kellett, mint egy falat kenyér.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#15) Zedz válasza Hiperwolf (#4) üzenetére


Zedz
addikt

"A mindennapi életet törekszenek megkönnyíteni" - nagyot kacagtam! iOS mapról olvastál már? :D

(#16) dreamdancer


dreamdancer
őstag

A Siri itthon tényleg csak játszani jó egyrészt a magyar nyelv hiánya miatt, másrészt mert azt se tudja, hol van egy Meki (thx to Apple Map). Maga a rendszer viszont öszehasonlíthatatlanul fejlettebb a Google-nél, az egyszerűen csak egy keresést csinál a belemondott szavakra és kidobja az egymillió találatot, a Siri viszont konkrét választ ad, értelmezi a kérdést-kérést, én pl sötétben nem bogarászok az ikonok között, csak belemondom, hogy kapcsolja be a zseblámpát és kész. Apróság, de kényelmes és a jövőt valószínűleg a beszéddel való kommunikáció jelenti.

De amíg a fenti hiányosságokat nem orvosolják, addig az egész érdektelen.

Nem a lényeg a fontos.

(#17) szp1 válasza tixem (#6) üzenetére


szp1
addikt

Ajjaj....egy rajongó.....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#18) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én mindenféle fejlesztés ellenére személy szerint hülye dolognak tartom beszélni a telefonhoz (azon felül, hogy hívok valakit). Inkább beírom, még ha tovább is tart...
Különben is ez tud a moziterem hátsó soraiba, középre helyet foglalni úgy hogy az nekem megfeleljen? ;] Kétlem. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Szép megvalósítás, de ebből mindig az van, hogy a kisebb mozik kiesnek. Bár amíg kis hazánkban nincs, addig nem is kell nagyon foglalkoznunk vele. :)

(#20) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Kávét nem főz ? :DDD

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#21) elpatkorado válasza merkucyo (#20) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Gyorsan összepaintoztam egy iCoffee-t. Bluetoothon kapcsolódik az iPhone-odhoz. Siri megnyit. Sirinek mond:
- Siri, make a cup Coffee!
Tádááá. :DDD Talán le kellene védetni. ;]

(#23) hakosh válasza dreamdancer (#16) üzenetére


hakosh
tag

Te a Voice Search-ről beszélsz szerintem, a többiek viszont a Google Now-ról, ami tényleg azt csinálja, amit a Siri (csak jobban).

(#24) Einstvan válasza dreamdancer (#16) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Most vagy nagyon sok az ikon, és valóban nehéz kikeresni a zseblámpa programot, de akkor miért teszed tele a főmenüt sok programokkal? Az egyik lapra csak 3-4 programot tegyél, és ha sürün használod a lámpa funkciót, akkor társits hozzá hardgombot. Igy be sem kell kapcsolnod a sirit, nem kell szakszerüen odafigyelve beszélned egy tárgyhoz, és nem kell megvárnod mig megcsinálja amit kérsz. Hanem egy gombnyomás és már látsz is mintha valóban egy zseblámpát kapcsolnál be.
A jövő valóban a verbális kommunikációé, de ember emberrel és nem egy géphez.

[ Szerkesztve ]

(#25) Tomy Yayo válasza elpatkorado (#21) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Őszintén mondom, ez nem is hülyeség. Védesd le :)

Magyarok találták ki a bluetoothos, okostelóról vezérelhető villanykörtét is. Apróság, de mégis nagyon jó ötlet. Hányszor jut az embernek eszébe az ágyban, vagy bárhogy kényelembe helyezkedve, hogy "basszus, a villany meg úgy maradt". És láss csodát, már sorozatgyártásban van ez az aprócska ötlet. Akinek meg kipattant a fejéből talán élete végéig elvan a licenszből.

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#26) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Az a "baj", hogy itt az átlagos felhasználókét jóval meghaladó tudású emberek vannak, a júzerek között pedig akadnak idősek, tech-analfabéták és olyanok is, akiket az egész nem érdekelt annyira, hogy akár csak a beállítási lehetőségeket végigböngésszék, nem hogy egy user's guide-ot vagy topicot. Sokaknak még egy sms vagy mail kezelése is gondot okoz.

Ennek a rengeteg embernek minőségi ugrást jelent(ene) a hangvezérlés, ha a telefon felolvassa az üzenetet és csak bemondod, kinek és mit küldjön, ez sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mint a tapicskolás. És mindig az egyszerű, felhasználóbarát kezelés irányába haladunk: lyukkártya - klaviatúra+DOS - egér+GUI - érintőkijelző (amihez már csak az ujjaink kellenek) - verbális kommunikáció.

De persze ez már spekuláció.

Nem a lényeg a fontos.

(#27) dreamdancer válasza Einstvan (#24) üzenetére


dreamdancer
őstag

Épp hogy ritkán használom, azért sincs "elöl". De kössz a tippet.

Nem a lényeg a fontos.

(#28) uki válasza hakosh (#23) üzenetére


uki
aktív tag

Pontosan! Es ha lehet ne a Gingerbread verziokhoz hasonlitsuk az iOS 5-6 verzioit. (meg akkor sem ha GB a legelterjedtebb sajnos)

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#29) fatallerror


fatallerror
addikt

idióták vagytok ha nem tudjátok h mire jó a hangvezérlés ill h kiknek segítség :K a vakoknak nagyon fontos (most majd azt mondjátok h de alig van vak ember) az h szavakkal tudjon használni 1 eszközt stb de látó embernek is hasznos ha autóval úton van és késésben van akkor bediktál 1 sms-t h kb mennyit késik és rengeteg szitut lehetne sorolni a másik meg h azért fikáztok mert apple hír. bezzeg amíg apple telefonba nem került hangvezérlés addig senki sem fikázta a hangvezérlést. szánalom már ez amit csináltok, lassan már azért ölik meg egymást az emberek mert a másiknak nem iPhone telefonja van és vice versa samsung oldalról is...
az a gáz h egyre több az olyan ember aki a telefonján, autóján, óráján stb kívül mást nem tud felmutatni

don't tell me what i can't do!

(#30) spawn21 válasza fatallerror (#29) üzenetére


spawn21
veterán

nem kellene így beszélned, mert nem az appel ellen vannak a reklamációk!
Hanem arra, hogy míg Amerikában nagyon hasznos tud lenni, addig itt francot nem ér!
Az összes ilyen hangalapú dolognak meg vannak a hibái. (de halkan megjegyzem, hogy a google now tud magyarul)

iPhone 13p

(#31) fatallerror válasza spawn21 (#30) üzenetére


fatallerror
addikt

néhány millió emberről van szó csak :] szóval ez nem igazán kritika MÉG, de szerintem a siri 1 év múlva majd tud magyarul is. akkor majd az akcentusát fogjátok szidni :DDD
ettől függetlenül semmi gond nincs azzal h lehozták itt ezt a hírt, ennyi erővel magyar nyelven nem kellett volna írni 1 szót sem az xbox live-ról míg nem lett hazánkban is ;]

don't tell me what i can't do!

(#32) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

(#33) rgeorge


rgeorge
addikt

ráslás?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#34) spawn21 válasza fatallerror (#31) üzenetére


spawn21
veterán

inkább rád hagyom, mert látom nem érted.... :(((

iPhone 13p

(#35) Fr3eWar válasza catroot (#10) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Most röhögök magamon ahogy elképzeltem külső szemmel magam miközben próbálom tájszólással kimondani a várás-lás-t :D

(#36) persil válasza Fr3eWar (#35) üzenetére


persil
nagyúr

Igen, az fogott ki rajtam is :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37) Einstvan válasza fatallerror (#29) üzenetére


Einstvan
aktív tag

"Gyönyörű" stilus. :(((
A hangvezérlés, siri elött sem volt közkedvelt mobilokban. Aki erre nem emléxik vissza, az idióta.
Max. asztali pc-n volt és müködött jól ez a ficsör de az kifejezetten vakoknak készült. Majd pont egy megvakult, korlátozott munkaképeségü, nem éppen gazdag sajnálatos user fog kiadni pénzt egy iphonera csak hogy használjon rajta egy fizetös (mobilnet) programot. :(

[ Szerkesztve ]

(#38) persil válasza Einstvan (#37) üzenetére


persil
nagyúr

1: Miért kell egy vaknak szegénynek lennie? Vagy tehetősebb ember már meg sem vakulhat?
2: Egyáltalán miért kéne ehhez vaknak lenni? Gyengénlátó embernek nem lehet segítség?
3: Mobilnet ma már kb a legkisebb költség az egész mobiltelefon témakörben.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Siri: The horror movie

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40) szp1 válasza Zirowe (#39) üzenetére


szp1
addikt

:DD

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#41) spawn21 válasza Zirowe (#39) üzenetére


spawn21
veterán

beszartam rajta :D

iPhone 13p

(#42) ZooLee válasza fatallerror (#31) üzenetére


ZooLee
őstag

néhány millió emberről van szó csak

Hát, sajnos nem igazán néhány millió emberről van szó, mert a háttéradatbázisai, amiben keres (lásd pl. a cikkben lévő jegyfoglalás) leginkább csak és kizárólag az USA-ra vonatkoznak. Azok, amikkel eddig reklámozták (sporthírek, stb.) azok is csak oda tartoznak. Szóval ebből a szempontból nagyon hiányos a tartalma.

Másrészről viszont maga a teljes hangvezérlés viszont tényleg nagyon jó tud lenni. Én pl. reggel és délután az autóban szoktam rendezgetni az aznapi, másnapi programomat. Itt nagyon jó tudna lenni, ha tényleg tudná értelmezni a nemzeti nyelveket (ami nem lehetetlen lásd Google, vagy Dragon Search) de sajnos az Apple sokszor még mindig a "van Amerika és még egyéb más" mentalitásban él.

Én nem érzem hülyének magam attól, hogy egy géphez beszélek, ha az végre tudja hajtani azt, amit kérek. (Na jó, attól kicsit igen, hogy angolul kell ezt tennem.) És a Siri meg tudja csinálni. Nekem nagyon jó lenne, ha a Siri szolgáltatásköre bővülne (és itt nem a sporthírekre gondolok, hanem a nyelvértésre, és egyéb vezérlési funkciók meglétére), biztos, hogy rendszeresen, sokat használnám.

(#43) ZooLee válasza Einstvan (#37) üzenetére


ZooLee
őstag

A hangvezérlés, siri elött sem volt közkedvelt mobilokban. Aki erre nem emléxik vissza, az idióta.

Csak az összes Nokia S60-as készülékben. Aki erre nem emléxik vissza, az idióta. Azok mondjuk eléggé elterjedtek voltak, sőt még most is azok, bár az az új készülékek kihozatalan konvergál a nullához.

A telefon majdnem összes funkcióját lehetett vezérelni, tárcsázni, stb. Mondjuk azt az összetett értelmezést-keresést-választ azt nem tudta. De pont hangvezérlést azt igen.

(#10) catroot Ez varázslás, csak tájszólással. ;]

- Hello Gázsi, what can I help you?
- Jájj tezsvírem, há' vásároljá má' nekem jegyeket a Csáknorisz filmre!
- Sorry, I can't help you regarding magic.
- Vásároljá g.ci, ne várázsojjá' hállod-e! Vegyé' bázzeg!

Na, ha ezt megérti, akkor tényleg elértek valamit. Innováció a javából :)
;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.