Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) jorden06


jorden06
senior tag

Üdv!
Sajnos én is csak ismételni tudom az előttem állókat! A derítés nagyon fontos. Nem kell itt "hiper szuper" derítőkre gondolni, akár egy fehér törülköző/póló is megteszi, sok esetben még az is elég sok fényt ver vissza. A "komposzícióba", mozdulatokba nem kötök bele, jobban mondva nem tudok, mert ahhoz nem értek, csak technikai tanáccsal szolgálhatok..

A macrok: próbálj meg minél szokatlanabb kompozícióból, irányból fényképezni. Onnan lőtted el, ahonnan mindenki látja. Csak lehajol és már rögtön ezt látja. Másik: fókuszra nagyon figyelj. Több képen is a bibéket/porzókat állítottad be fő témának. de nem élesek. ha egy arcot fényképezel, akkor sem a mögötte lévő fa az éles, hanem az alak. itt figyelj ilyenekre. Egyik képeden kiírtad, hogy f11. Sok.. Macronál f3.5, f5 legyen. vagy még annál is kevesebb. Ezáltal sokkal jobban mélyebb lesz a főtéma (gondolom tudod), és jobban kiemelkedik.
Viszont a Botanikus kert nagyon tetszik, az ügyes. Csak a becsillanásért kár

UI.: Szerintem a sok címke, felírat, név sokat ront az esztétikán. Hiába reklám, akkor sem áll jól nekik. :R Ja és remélem nem hangzott kiosztónak, tanítónak szántam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.