Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pro70


pro70
tag

Komoly! Pár napja kaptam egy (csodálkoztam is hogy nem ide ph-ra) e-mailt, hogy péntekre meg van a lé...lehet az mentett meg hogy nem engedtem egy büdös buznyákot se :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Adásvételi szerződést kell kötni az átevővel, két tanú jelenlétében, rokonok, szomszédok vagy akár két járókelő valószínűleg szívesen tanúsítja hogy mindketten saját akaratotokból írjátok alá. Fontos, hogy az adásvételiben szerepeljenek adatok amik alapján az átvevő egyértelműen azonosítható és innentől védve vagy. :U

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#3) kenwood3


kenwood3
őstag

Ez kemény! :W

Esetleg személyes tapasztalatod van ebben ?

Mi az az ekezet dragasag??

(#4) samfishR


samfishR
senior tag

tényleg csavaros, de szerintem az apróhirdetést végző oldalon kopogtathatna egyszer a rendőrség ip-címekért, regisztrációkért, logokért. :U persze ha netcaféból intézte az egészet, megint nehezedett a dolog. de hogy megtalálni nem lehetetlen, az is biztos. személyes átvételt meg érdemes mondjuk közterület-figyelő kamera közelében intézni :K

Sir Riccio verziója mondjuk egyszerűbb és hatásosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#5) #65675776


#65675776
törölt tag

Ez a módszer is csak az emberek hiszékenységére, kapzsiságára és hülyeségére épít.

(#6) stevve


stevve
nagyúr

@#!%&! :(((

(#7) Cucuska2


Cucuska2
őstag

És még lehülyéztek engem, hogy 'mi az, hogy nem utalok előre?'.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#8) #65675776 válasza Cucuska2 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Erre az a helyes válasz, hogy felelősségteljes magatartás.

(#9) sinkol válasza pro70 (#1) üzenetére


sinkol
tag

Azért ne parázz minden utalástól :N Nem minden ember csaló :K Vannak például a kedvesek és szépek, mint pld. Én :D :R

(#10) máyköl


máyköl
veterán

Kemény...

(#11) Sir Riccio válasza sinkol (#9) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Vannak kedvesek és szépek. Szilveszterkor valószínűleg volt valami jófajta vegyület a számunkra felszolgált italban, volt aki kórházba került ennek folyományaként. Én "csak" a telefonomat hagytam el, amit a becsületes megtaláló újév napján készséggel visszaszolgáltatott. Ezúton is nagyon köszönöm neki!

A következő közel három hét rosszullét, amit a szinte öntudatlan állapotban töltött idő okozta megfázás és az antibiotikum kúra okozta emésztési problémák idéztek elő, örök emlék maradnak ! :(

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12) sinkol válasza Sir Riccio (#2) üzenetére


sinkol
tag

Az adásvételi valóban hatásos lehet, egészen addig, amíg a csaló egy frissen lopott lakcímkártyával fel nem készül erre a lehetőségre is :(((
Onnantól már csak egy hihető sztori kell a személyi elvesztéséről és már futhatsz is a pénzed vagy a géped után :((
Nem szabad elfelejteni, hogy ezek az emberek ebből élnek és ilyen helyzetekre vannak felkészülve. Egy régebbi FBI tanulmány szerint az igazán sikeres csaló és szélhámos megnyerő személyiségű ember, akiről még a közvetlen környezet sem gondolná, hogy tisztességtelen életmódot folytat. Ráadásul egy megfelelően jól öltözött ember, akinek megnyerő a modora és hihető dolgot ad elő még egy óvatos embert is megtéveszthet :O
Mindettől függetlenül talán még egy adásvételi a legtöbb amit az ember tehet, bár véleményem szerint már maga a módszer is elég figyelmeztető. Soha ne adj el semmit olyan embernek, aki előre utal és személyesen veszi át a termékedet :K :K

(#13) sinkol válasza kenwood3 (#3) üzenetére


sinkol
tag

én inkább úgy fogalmaznék, hogy szakmai ártalom útján találkoztam a dologgal és első blikkre lehengerelt a módszer kidolgozottsága. Igazi hungarikum a javából ;]

(#14) Sir Riccio válasza sinkol (#12) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nyilván tolvaj előtt nincsen zár, de erősen megnehezítheted a dolgát ha körültekintően jársz el és nem fogadsz el kifogásokat, és meséket. :)

(#15) juliabrilke: Nem feltétlen emberi hülyeség előre utalni. Sok helyen eleve fel sem merül ez a probléma, mondjuk paypallel meg ebay-el könnyű, ez tény.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ugyanúgy benne van az emberi hülyeség.

Előre utal valaki.

(#16) TazLeacher válasza juliabrilke (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mesélj, miért!

Kíváncsi vagyok a sok okosra, hogy akkor hogy kellene intézni az adásvételt. Vagy akkor marad a személyes találkozó az esetek 100%-ában?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#17) sinkol válasza samfishR (#4) üzenetére


sinkol
tag

Az ip címre szerintem magad adtad meg a választ. A legtöbb nyilvános wifi hot-spot /pld. McDonald/ engedélyezi a levelező és hirdetési oldalakhoz a hozzáférést. Innentől már csak annyi a feladat, hogy autóval megállsz a parkolóban, csatlakozol a nyilvános wifire és azt csinálsz amit csak akarsz....

Láttam már pár térfigyelő kamerát és a felvételeit. Ne higgy a csodában. Én már tudom, hogy nincs...
A felvétel pedig egyébként is csak annyit bizonyítana, hogy valakinek átadtál valamit. ez még azért nem sok :(

(#18) juliabrilke válasza TazLeacher (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem egy ismerősöm van, aki ha üzletel és közel vagyunk egymáshoz az eladóval, akkor inkább elutalja nekem az összeget egy kis plusszal és személyesen megoldjuk a találkozót.

Még kisebb tételeknél is.Én pl. sosem értettem valaki hogyan tud egy laptop árát előre utalni és utána postán elküldetni.

(#19) TazLeacher válasza juliabrilke (#18) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem a laptop áráról van szó. Ugyan úgy lopás 5 vagy 10K is, mint 150...tehát akkor mi a biztos megoldás?

Egyébként akkor innentől lehet hozzád fordulni, ha bizniszem van? Elmész érte, elhozod, kifizeted, meg ilyenek? Mert nekem nincs az ország összes városában ismerősöm, de nem rossz, ha te vállalsz ilyeneket.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20) sinkol válasza TazLeacher (#16) üzenetére


sinkol
tag

Teljes mértékben egyetértek veled. Nem lehet mindig személyesen elmenni a világ végére. Ha ezt tennénk akkor már távolról sem érné meg a legtöbb esetben megvenni az adott dolgot :K

Az utalás még mindig a leginkább költség kímélő megoldás. Az utánvét ugyan úgy rizikós és még plusz költséget is jelent, függetlenül attól, hogy ezt adott esetben ki állja :K

Néha bizony muszáj bízni a másikban és főleg a szerencsében :D

(#21) juliabrilke válasza TazLeacher (#19) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha meg van nekem is benne a buli, akkor igen. :)

Volt már olyan 5k értékű dolog, amit helyben vagy Budapesten nem tudtál mondjuk megvenni? Mert nekem nem 1x megért 1-2k többletet az, hogy inkább valakivel elhozattam.

(#22) TazLeacher válasza juliabrilke (#21) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

De. Mondjuk 10K-ért...

De most komolyan. Amikor a gépet építettem, minden alkatrészen 2-3K bukta, és elbuktam a monitor árát...tehát azért nem mindig járható.

Szerencsére az utóbbi időben leszoktam a vásárolgatásról. Játékot digitálisan veszek, azzal bonyolítottam a legnagyobb forgalmat magamnak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#23) Jhonny06 válasza Sir Riccio (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó, és ezt hány üzletelő csinálja végig? 100-ból 1?

(#24) pro70 válasza sinkol (#9) üzenetére


pro70
tag

Utalni hatalmas OFF!!! ...Előző notimat (az se volt egy nagy szám :DDD ) két ünnep közt adtam el...kiscsákó küldött pár privit, néztem a lapját, á dehogy jön ez ki...kit érdekel pfff ;] ...eljött a nagy nap délutánja, mondom felhívom már hát kiezteee, hogy szórakozik velem :DDD ..azt mondja 10 perc múlva a keletibe van, hova jöjjön...szemtelen voltam, mondtam hol lakok...azt mondta nem gond :U ...végül elé mentem kérdeztem is mennyit utazott és hogy télleg csak ezért jött-e....azt mondta 4 órát és csak ezért...nem kamu, vásárolni így kell, én is így szoktam :P [link]

(#25) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Ez durva.

Nem minden vándorút céltalan...

(#26) bozont válasza sinkol (#20) üzenetére


bozont
veterán

Én még mindig az utánvétet tartom a legbiztonságosabbnak a személyes átvétel után (bár ezek után :U ) és persze velem is előfordult, hogy az illető nem vette át. De erre azt találtam ki, hogy elkérem előre az oda+visszaút árát (átlagos nem nagy méretű küldemény esetén ez 1500Ft+500Ft) és így 500Ft-tal kevesebbet írok a fizetendő összegre. Vagy én utalom előre ha én vásárolnék valamit és szükséges. Ez szerintem egy megfelelő aranyközépút nagyobb érték esetén.

[ Szerkesztve ]

(#27) Apika


Apika
Közösségépítő

A hajam égnek áll! :Y

(#28) TazLeacher válasza bozont (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És mitől jobb, mint az előre utalás.

1. Vevő oldalról rohadtul mind1, mert tehetek 200.000 Ft-ért kavicsot is a dobozba.
2. Eladói oldalról tök mind1, mert ha még fizeti is a postát, aztán sokkal jobban jártam, hogy nem 200K-val, csak 199K-val húzott le.

Mondjuk jó nagy szívás, de legalább drága. Tuti biznisz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) Z86


Z86
őstag

Biztos mindenki ismeri a hardveraprós szöveget: "Nagyon röviden: ne utalj előre pénzt senkinek...."
Ennyi. :)
Az adásvételi szintén alapvető, bár a 13 éves Crájziz Pistikének nyilván nem ez a legfontosabb mikor tuning RAM-ot vesz a gépébe.

(#12) sinkol:
Nekem az általad leírt embertípus a leggyanúsabb, eleve úgy állok az ilyenekhez, hogy valahogyan biztosan át akar verni.

(#24) pro70:
Én is így vettem gépet, Szombathelyről mentem fel érte Budapestre.

(#30) Lauda


Lauda
félisten

Okos otlet. Elore nem utalunk ismeretlennek es kesz, a kor be is zarult.

(#31) pro70 válasza Z86 (#29) üzenetére


pro70
tag

Tudom sokan azt gondoljátok, hooogyne te nem utalsz, de milyen jó mikor neked megjön a lé...én télleg úgy gondolom, ha egy mód van rá, senki ne utaljon senkinek [link]

(#30) Lauda

Nem, kör akkor zárul be, ha végre elhúzol innen :W

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) bozont válasza TazLeacher (#28) üzenetére


bozont
veterán

Jó mondjuk vevő oldalról rizikósabb, bár én mindig mondom a postásnak hogy várja már meg amíg kibontom és ha valami bibi van akkor mehet a jegyzőkönyv és mivel én mindig megtartom a privát üzeneteket és lementem a hirdetést is így nyoma is van ha esetleg feljelentésre kerülne sor.
De persze nagy értéknél én is a személyes átvételt preferálom.

Eladó oldalról viszont biztonságos mert addig nem adják oda a postán amíg ki nincs fizetve, legalább is felénk így van.

(#33) Lauda válasza pro70 (#31) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#34) samfishR válasza sinkol (#17) üzenetére


samfishR
senior tag

és a public wifik nem logolnak mac addresst+látogatott oldalakat vagy vmi? nem mintha értenék hozzá. mondjuk a mac address is átírható. hát nemtudom.

dehát igazából megelőzni egyszerűbb, mint utána kapálódzni. :K

[ Szerkesztve ]

(#35) nike_ válasza pro70 (#24) üzenetére


nike_
addikt

SLIEDER-t személyesen is ismerem, egy városban lakunk... korrekt a pali.

(#36) danih válasza samfishR (#34) üzenetére


danih
addikt

Lehet ezeket csűrni-csavarni, ám én sem tudom, mit lehet biztosan visszakövetni (mondjuk országhatáron belül).

[ Szerkesztve ]

(#37) Z86 válasza pro70 (#31) üzenetére


Z86
őstag

Jah, mármint úgy gondoltam, hogy én is utaztam a gépért egy fél napot, aztán csak a helyszínen kipróbálás után fizettem. :)
Az előre utalás ötlete fel sem merült.

(#38) pro70 válasza nike_ (#35) üzenetére


pro70
tag

:R

sinkol

Megjön a pénz, emberrel találkozok, notit átadom...meghívom kávézni, dumálgatunk a családról stbstb...boldog vagyok, "tele vagyok lével" ...kezet fogunk és akkor láttam utoljára...röhögcsélek, bizniszelgetek tovább, nem is sejtem hogy már rég meg van pecsételve a sorsom :U ...á, rosszul vagyok, pedig az előbb még ásitoztam :DDD

Z86

Az nem neked ment :N :R

[ Szerkesztve ]

(#39) stevve válasza TazLeacher (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

Tehetsz a dobozba kavicsot, de ott lesz a neved, címed a feladónál... már ha kell a pénzed. Ingyen nem éri meg átvágni senkit.

Az előre utalásnál az utánvét biztosan jobb megoldás. :K

[ Szerkesztve ]

(#40) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez tényleg epic.

Sokkal kifinomultabb mint hajléktalanokkal zsebszótárt küldeni iPhone helyett. :)

(#41) beefjeez


beefjeez
senior tag

Sajnos igaz... :(

(#42) macimeister


macimeister
aktív tag

És ha az adott hirdetésre szabott közleménnyel kéred a cuccot? Tehát amit az átbaszó utal a harmadiknak, akkor a harmadik kéri az átbaszótól a priviben leegyeztetett közleményt is birni. Így neked van a banknál is egy nyomod meg a privátot is fel tudod mutatni. Innen meg oldja meg a jard, hogy te kivel bizniszeltél. Mondjuk beleiratod a felhasználónevét meg röviditve a hirdetesedet

(#43) TazLeacher válasza stevve (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És mit tudsz tenni? Felveszed a postán a csomagot, és kibontod, nem az van benne. Azon kívül, hogy eljössz valahova, ahova a pénzt kértem, és jól pofánversz, sokkal többet nem...kb. anyit ér, mint a számlaszám, amire utaltál...ennyi. Még mindig ott vagyunk, hogy ugyan az, mint az előre utalás, csak drágább, és eladói oldalról könnyebb beszívni, ha nem veszik át.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) Gergő_


Gergő_
őstag

kérsz egy személyit, ha nem ad jól megütöd. bár ez még mindig nem teljes megoldás.

(#45) Löncsi


Löncsi
őstag

A csaló különböző indokokkal rábeszéli az előre utalásra

Hogy is van hardveraprónál az szürke kis doboz.. mintha lenne valami beleírva..

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#46) sinkol


sinkol
tag

Kicsit nekem úgy tűnik, hogy mindenki lekorlátozta ezt a dolgot a PH-ra, pontosabban a HardverApróra :K
Azt azonban jobb ha tudjátok, hogy a csalások jelentős százalékát a nyilvános, azonosítás nélküli hirdetési portálokon követik el, mint pld. az Expressz. ide csak egy e-mail cím kell és egy olyan telefonszám, ahol tartod az ügyfelekkel a kapcsolatot.
Gyakorlatilag tehát egy nyilvános wifi és egy netről vásárolt mobilkártya segítségével nyomtalanul tehetsz szinte bármit... :Y

(#47) Drenadar


Drenadar
veterán

szerintem meg soha ne utaljon előre senki... ahogy ez az apróhirdetéseknél is fel van tüntetve figyelmeztetésként :(

(#48) JoHnY17


JoHnY17
csendes tag

Hát úgy látszik az utánvételes postázás maradt. Vagy úgy is megoldható ez a trükkk!?

(#49) TazLeacher válasza JoHnY17 (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elvileg simán. Ugyan úgy oda kérem a pénzt a csávóhoz, és azt mondom neki, hogy nem előre utalok, hanem postán küldöm.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#50) JoHnY17 válasza TazLeacher (#43) üzenetére


JoHnY17
csendes tag

Valóban szív az eladó, ha nem veszik át a csomgaot de abba már belegondoltál, hogy az 5000Ft-os értéket nem haladja meg a postaköltség! Én már sajnos jártam így! 3000Ft-ot buktam(BMX volt xD):D. Még mindíg jobb, mint utálasos csalás után Rendőrség stb... nem beszélve az összegről, ami lehet 5000 vagy 60000..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.