Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Jó kis cikk! :C Pont a minap tettem fel újra (és vittem csődbe városokat :D).

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó kis írás! Szerencsére nálam csak némi textúra villódzás van, de ha bemegyek a városba, akkor megszűnik. Az összeomlások ritkák, pár óra el szokott telni, mire előfordul.

Egyébként nem tudom ki hogy van vele, de maga az alap SC4 egy elég nehéz játék. Most fent van a NAM és a CAM mod, valamint pár értelmes utility épület Simgoobertől, így jóval könnyebb pluszban tartani a büdzsét.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagy jó leírás, köszönjük! Épp a minap gondolkodtam, hogy előkapom mert a SimCity 2013 csúnyán leszerepelt.

Egy GOG.com verzió kellene ebből is, ott rengeteg régi játékot meg lehet venni cserébe működik a legújabb rendszereken is.

Thanos was right.

(#4) anulu válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


anulu
félisten

részemről a mai napig elő szoktam venni, nálam tökéletes. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) CPT.Pirk válasza anulu (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jó is, nálam is van most egy város benne.
Játszottam egy rövid ideig a CitiesXL-el, de valahogy az nem hozta az elvárt szintet, meg mivel ott nincs építési rács, nem jöttem rá, hogyan lehet párhuzamos utakat csinálni, a szemmérték meg nem volt elég. Hidakkal is gáz volt, szal hagytam...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kipróbálom én is a SC4-et. Régi szuper játék jó graffal.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Köszönöm mindekinek! :R

#2: Egyébként egy nagyváros kiadásain úgy lehet rengeteget spórolni, ha a szomszédos régióban csinálunk egy rakás szénerőművet (ami a legolcsóbb áramellátást biztosítja) és eladjuk a nagyvárosnak, így ott nem kell a drága (de tiszta) atom / hidrogén erőművet építeni, és a légszennyezéssel sem kell foglalkozni.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#8) marcias válasza =WiNTeR= (#7) üzenetére


marcias
őstag

Én is a napokban vettem elő újra a 4-et, gyorsan fel is húztam 300k-ra a régiót hardon. :D

Egyébként jó, hogy a modokat szóba hoztad: az említett közlekedési mod lehet, hogy megoldást nyújt az egyik fő problémámra: ostobán közlekednek a simek a városban. Tegyük fel, 3 útvonalon lehet eljutni A és B között, egy avenue-n, egy road-on és egy street-en. Hát persze, hogy minden tökfilkó a szinte 0 teherbírású streeten akar eljutni B-be, ezzel szétterhelve a kis utakat, a nagy sugárutak meg üresen állnak. Erre persze én azt találtam ki, hogy egyszerűen nem hagyok nekik más lehetőséget, elzárom a mellékutakat. Ez viszont eléggé behatárolja, milyen úthálózatot használhatok, és bár szépen az avenue-kat használja mindenki, cserébe ezek is néha hajlamosak rendesen besűrűsödni. :(

Ja igen, a kérdés: erről tudsz valamit? :D

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#9) CPT.Pirk válasza marcias (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A NAM mod traffic addonját nem használtad még?

=WiNTeR=: a Simgoober-féle levegő tisztító megoldja a légszennyezést. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) marcias válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


marcias
őstag

Nem, anno egyedül egy olyan modot raktam fel, ami a gyárak munkásszámát duplázta meg, viszont ettől teljesen megborult a munkaerőpiac, így nem nagyon foglalkoztam vele. :D

Ezek szerint az ilyesmit is tartalmaz?

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#11) =WiNTeR= válasza marcias (#8) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Mint ismeretes, a SimCity 4-ben rengeteg bug van még a legutolsó változatban is, és ezek nagyrésze pathfinding hibák, pont olyanok, amik neked (is) sok gondot okoznak. A cikkben is szereplő NAM pont ezen segít: jobb pathfinding, kisebb commute time. (Állítólag a sosem kiadott / elkészült 2. kiegészítő rengeteg ilyen hibajavítást is tartalmazott volna, jónéhány bővítés mellett).

#9: Nem próbáltam, csak most fogtam neki komolyabban moddolni. A terrain & water és az úttextúrák már megvannak, mostmár csak valami gigamodpack kéne az épületekre, nincs kedvem a STEX 3 DVD-jét végigböngészni. :)
mod: Váá, nagyon jó ez a GooberGen Air Purification. Köszi :D

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#12) CPT.Pirk válasza marcias (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Teljesen új traffic szimulátort tartalmaz sok optimalizálással, valamint az utak kapacitása állítható az eredeti maxis szintről 5 további szintre, amivel lehetséges nagyobb városok létrehozása állandó traffic jam nélkül is. Sőt azt is meg lehet adni, hogy pl. az emberek mennyire részesítsék előnyben a tömegközlekedést, az amerikai vagy az európai szemlélet szerint válasszanak maguknak autót v. tömegközlekedést.

Ez egyébként csak egy része a NAM modnak, feltétlen érdemes feltenni, gyakorlatilag azóta fejlesztik, amióta kijött a játék. A másik ilyen mod a Colossus Addon (CAM), az meg az épületek "szintjét", hogy az igények és pl. iskolázottság alapján milyen épületek épüljenek, az eredeti 4 vagy 5 szintről felnyomja 16-ra, így színesítve a dolgokat.

=WiNTeR=: hehe, a többi gooberes épületet is érdemes leszedni, némiképpen könnyebb lesz a játék és élvezhetőbb velük.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) marcias válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


marcias
őstag

Szuper! Ebbe kicsit beleásom majd magam. Viszont egy gyors help kéne. Most tudok villamost építeni, ami avenue-ra építve egész jól néz ki. Viszont állomásokat hogyan építek? Vagy az állomásoknál mindig fel kell vinni magasvasút állomásba? Azért így elég tré. :F

Steam: marcias88

(#14) CPT.Pirk válasza marcias (#13) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, ezekre én sem jöttem még rá, jó pár év szünet után csak nemrég vettem elő a játékot, régebben meg nem ismertem ezeket a modokat.
Per pillanat a saját városomban ráálltam a busz és a metró használatára, a forgalom úgy 70%-a azokon megy, 160k ember mellett, autó alig van az utakon. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#15) marcias válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


marcias
őstag

Jah, csak a busz+metro vizuálisan sehogy se ad hozzá a városképhez, csak "eltűnteti" az embereket az utakról, plusz nem is nagy kihívás ezeket létrehozni. A metrónál pl vicc, hogy nem is kell figyelni a sínek kanyarodására, intersection-ökre még annyira sem, mint a vasútnál, simán összekötöd mint valami csatornát.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#16) =WiNTeR= válasza CPT.Pirk (#14) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Milyen beállításokat használsz, hogy az R$$$ is a tömegközlekedést hasznája? (Európai vagy saját?) A default 10%-os érték a tornyházaknál kicsit szivenütött, amikor megláttam.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#17) zapok


zapok
aktív tag

Ezt is elba@ták, mint minden gémet az utóbbi 2-3 évben.
Aztán persze jönnek a peccsek ezerrel, hogy használható legyen egyáltalán.
Gratula!

A cikket köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#18) -Nándesz- válasza Narxis (#3) üzenetére

Steam-es verzió is ilyen "hibás"? Ha igen, akkor a gog-osok sem tudnának vele mit csinálni.

(#19) CPT.Pirk válasza =WiNTeR= (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az arányok még jobbak, mint amikre emlékeztem. Alig van autó, gyakorlatilag mindenki metrózik! ;]
A commute time ~0.38h mindössze.

Itt nem nagyon nyúltam bele:

marcias: oké, a derékszögben kanyarodó metró az vicces. :DDD
A többi egyébként a jövő városa is lehetne, lásd Masdar.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) bpx válasza -Nándesz- (#18) üzenetére


bpx
őstag

igen, a Steames verzión is el kell végezni a cikkben szereplő módosításokat

(#21) GâLî


GâLî
tag

Jó írás köszi! Esetleges modokról ami ad némi +t az sc4hez nem tudsz mondani valamit? Ami a cities xl-ben tetszett az az közlekedés megoldása volt. Csak leraktam a buszállomást és kijelöltem az útvonalakat. SC4hez is kéne valami hasonló, vagy az is elég lenne már ha az állomás nem foglalna külön helyet hanem az út kockába lehetne integrálni...

Coo?!

(#22) GâLî válasza GâLî (#21) üzenetére


GâLî
tag

Időközbe meg is válaszoltam magamnak a kérdés, mint kiderült a CAM mod fenttvan nekem, meg valami közlekedés javító kieg is.
"D:\Games\SimCity 4\Apps\simcity 4.exe" -CustomResolution:enabled -r2560x1440x32 -intro:off
Azt mondja nem tudja inicializálni a grafikus kártyát, ez a felbontás akkor nem játszik :(
Életre akarom kelteni a 2+miliós nagyvárosom :D

[ Szerkesztve ]

Coo?!

(#23) =WiNTeR= válasza GâLî (#21) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Modok terén még én is csak ismerkedek, a NAM (legújabb változata) és a CAM nagyjából alapnak tekinthető.
Egyébként a helyedben először a FullHD felbontást próbálnám ki, hogy az megy-e, mert szerintem az a maximum, amit hardware-esen képes elindítani, legalábbis a simtropolis fórumán ezt írják.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#24) Bull1


Bull1
aktív tag

Jézusom... inkább maradok CPU rendernél ha ennyit kell ezzel pepecselni. Ez úgysem 3D-s techdemo.

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#25) CPT.Pirk válasza Bull1 (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a problémák nem jönnek kötelezően elő. A HD7770-en benyomtam a HW renderert, aztán azóta megy faszán.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) marcias válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


marcias
őstag

Nekem is egész jól ment 7770-on, de amióta 7850-em van, belépéskor villog. Ez még nem is annyira gáz, mert a városba lépve már nem csinálja, viszont pásztázáskor (amikor mozog a képernyő), eltűnnek az árnyékok teljesen, majd ha megállsz, akkor visszajönnek. Na, ez baromi zavaró. Kár pedig, mert a szoftveres rendernél a nagy városom eléggé szaggat...

Steam: marcias88

(#27) CPT.Pirk válasza marcias (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a villogás nálam is megvan így, már a logo a betöltés alatt is villog. Amúgy tegnap pont nem csinálta.

Nem foglalkoztat, mert a városban meg jó. Most hogy az árnyékokkal mi van, azt nem tudom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) marcias válasza CPT.Pirk (#27) üzenetére


marcias
őstag

Egyébként most a CAM-ot is feltettem, amivel együtt elkezdtem telepíteni a CAM-lotokat is, egy rakás válogatott épület mindenféle kategóriákban. A probléma viszont, hogy kiderült, ezzel a telepítéssel még messze nem vagyok kész, mert az új épületek barna dobozokként jelennek meg, és a kb. 30 package-hez egyenként 2-3 dolgot kell még felrakni, amihez nem igazán van most hangulatom... nincs valami ultimate pack, amivel 1 adagban fel lehet tenni ezeket a fasza épületeket? :U

Steam: marcias88

(#29) CPT.Pirk válasza marcias (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs ilyen, de sok épület hivatkozik ugyanazokra a prop packokra. Azt hiszem a BSC Cleanitool meg tudja nézni, hogy melyikhez mi hiányzik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30) freeknight


freeknight
őstag

Hú, nagyon részletes cikk, köszi! Ott figyel a Steam fiókomban, de már lassan egy éve nem játszottam vele. Lehet, hogy most megpróbálom. Bár ahogy emlékszem, nekem akkor sem volt vele semmi bajom.

(#31) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatàst :R
SimCity 2000 volt az egyik kedvencem :R
Akkoriban rengeteg időm volt játszani.
Szép grafikája van a 4-nek, lehet, hogy kipróbálom.

Dave666

(#32) GâLî


GâLî
tag

Modok, +épületek letöltéséhez melyik oldalt ajánljátok?

Coo?!

(#33) =WiNTeR= válasza GâLî (#32) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én innen szoktam letölteni:
SC4Devotion
SimTropolis

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#34) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!
Ezt -CustomResolution:enabled -r2560x1440x32 -intro: off hova kell beírnom,hogy működjön??

Walking Dead

(#35) CPT.Pirk válasza N.Ferry (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A játék parancsikonjába, vagy ha pl. totalcommanderből indítod, akkor a .... .exe után. A felbontásos parancsot egyébként nálam megjegyezte a játék, csak egyszer kellett kiadnom, onnan abban a felbontásban maradt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) N.Ferry válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Nekem egyik megoldásnál se működik. :(
Akkor a hiba az én készülékemben van? :F

Walking Dead

(#37) CPT.Pirk válasza N.Ferry (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próba képen csak a felbontásos részt írd be, ha nem csinál semmit, akkor próbálj kisebb felbontást, hátha...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) =WiNTeR= válasza N.Ferry (#34) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

HW-módban FullHD-nál (1920x1080) nagyobb felbontást nem támogat a játék.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#39) csaba951


csaba951
veterán

Hibajelenség:
Steames változat villog az indításkor, még akkor is ha a =WiNTeR= által javasolt paraméterekkel indítjuk.

Megoldás1:
A játék indítása után ALT+Tab-bal vissza az Asztalra, majd újra ALT+Tab-bal vissza a játékba. Már nem villog! :D

Megoldás2:
ATI CCC-ben:
Gaming -> 3D Application Settings -> Application Settings -> Add... -> Beállítjuk a SimCity 4 indító fájljának helyét.

Pl.: c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\SimCity 4 Deluxe\Apps\SimCity 4.exe

Anti-Aliasing Mode: Override application settings
Anti-Aliasing Samples: 4x vagy 4xEQ

Save

Köszönet a cikkért =WiNTeR=-nek! Sok hasznosat tanultam belőle! :C

(#40) Anubiss


Anubiss
tag

Üdv!
Jó cikk, köszönet érte. Egy problémám van: beírom parancsba, hogy -w ennek ellenére mégis teljes képernyős módban indul el. Mitől lehet ez?

(#41) csaba951 válasza Anubiss (#40) üzenetére


csaba951
veterán

Látod a képernyő tetején a kék csíkot? Ha igen, akkor ablakban fut. Ha nem, akkor rosszul csináltál valamit.

(#42) =WiNTeR= válasza Anubiss (#40) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Szia!
Csak hardware-es rendereléskor létezik a (klasszikus) windowed mód, software-es esetén (az asztallal azonos felbontás használatakor) lényegében teljes képernyőn fut a játék.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#43) Anubiss


Anubiss
tag

Közben rájöttem, hogy ha a beállított felbontás nagyobb mint a monitoron beállított felbontás, akkor nem fog ablakban futni. Azért köszönet! :R

(#44) #79621120


#79621120
törölt tag

(#45) Klinyo


Klinyo
csendes tag

=WiNTeR= : Köszönet az írásodért, sok hasznos dolgot tudtam meg, de a kép villogásán nem segített.
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
De szerencsére csaba951 megoldása tényleg működik a Steam-es változatnál. Hatalmas köszönet érte!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.