Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Az én SSD-m még ennyit sem tud olvasásban. (Már 2 éves, de 5 év kiskergarival vettem), de SOKKAL gyorsabb egy vinyónál. Olvasásban cirka 2,5x-ét tudja mint egy 7200-es winyó, de az elérési idő 12ms. vs 0.2ms.
Na, ez a nem mindegy. Ki lehet számolni, mennyit dob egy SSD a rendszeren, mielőtt valaki a Velociraptorokkal jön elő. :U
Szvsz., ez is bődületeset dob a rendszeren, még ha nem is egetverő adatokkal rendelkezik.

MOD: Tessék megcáfolni.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#2) ZCoyote


ZCoyote
őstag

A 256 GB-os pont ideális lenne a laposomba :K

Romani ite domum.

(#3) Apika


Apika
Közösségépítő

Félsebesség, féláron. Így jó is lenne...

(#4) Lacika001


Lacika001
aktív tag

Aki ezt az utolsó előtti bekezdést írta az használt már ssd-t?

(#5) banhammer


banhammer
veterán

Jelenleg 27 ezer Forint körül lehet venni az OCZ Vertex 2-es 60 gigás SSD-t.
A Vertex 3-as ha jól emlékszem 1-2 ezerrel drágább.
Szóval nagyon jó áron kell adniuk, hogy az ember pénzt adjon ki ezért a meghajtóért.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) student válasza banhammer (#5) üzenetére


student
őstag

én 15rugóér megvenném ezt a silicont

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"...vagy játékra optimalizált asztali konfigurációban nem igen rúghat labdába..."

El sem hiszem hogy ugyanazon a siteon vagyok, ahol annyi profi SSD cikket olvastam...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) Yuden.Yari válasza TeeBee73 (#1) üzenetére


Yuden.Yari
csendes tag

Nekem egy 160/70-es 32GB-os apróságom van, egy ma már nevetséges 2.2-es kétmagos proci mellett, mégis az SSD olyan szinten felpörgette a gépem, hogy már nem is tervezem lecserélni a procim, tökéletesen megfelel így a masinám(hozzáteszem, dolgozom vele, nem játszok). Ehhez képest a cikkbe bemutatott darab elég klassz eredményekkel büszkélkedhet, és egy jó árazással nagyot lehet vele majd szakítani. Egyébként vicces, hogy pont itt a pH-n tanultam meg, hogy a lineáris olvasás/írás mutatók számítanak a legkevésbé, most meg emiatt "szólják le".
Értem én, hogy a Sandforce a király, és az már nem is SSD, ami belefér a SATA-2 korlátai közé, de az az igazság, hogy a vásárlók jelentős része nem rendelkezik felesleges százezrekkel, és egy olcsó, de pörgős SSD-t szeretne: nekik pont az ilyen, és ehhez hasonló modellekre lesz szükségük. Nemrég le lett szólva a Kingston V200-as is, de ahol dolgozom, már a sokadikat adtuk el belőle, mert jó ára van, és azért ahhoz képest mégsem olyan rossz. Ettől független elismerem, hogy ma már kapni gyorsabb és modernebb típust - csak nem ennyiért. A nagy SSD tesztben volt leírva, hogy "valamiért" hazánkban az átlagnál jobban kedvelik a Kingston SSD-it. Az a "valami" nem volt más, mint hogy minden SSD árlista Kingstonokkal kezdődött, és a magyar ember pedig csóró (én is), ezért nem vesz 2x annyiért egy 10-20%-kal gyorsabb modellt, mert még ezek is ~5x gyorsabbak, mint egy HDD.

[ Szerkesztve ]

(#9) Pixelmaster válasza Yuden.Yari (#8) üzenetére


Pixelmaster
tag

teljesen egyetértek, én is ezért vettem egy kingstont és szakít, 10 sec alatt egyszere elindítsa a photoshop-indesign-illustrator triót, míg egy HDD-nél lássuk mennyi is volt? kb. elmegyek teszek fel kávénak vizet időbe telt, szóval nekem is bevált a 96 Gb-os verzió rendszer lemeznek

-=The digital artist of the darkside=-

(#10) cimabue


cimabue
tag

Az intel x25m meghajtóm is csak 250/70-et tud, sebességre mégis fényévekre van az előző WD rendszervinyótól... a többi dolog számomra meg csak tesztprogram-ponthajhászás...

(#11) lujó55 válasza Apika (#3) üzenetére


lujó55
őstag

+1 :K

(#12) Picturemaker válasza Pixelmaster (#9) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Azon kívül, hogy gyorsan elindítod a programot mit nyersz vele?
Gondolom a munka nem az SSD-n van. Vagy ha igen, akkor nem fog hamar kifeküdni, mert azért a PS (ezt használom a három említett közül) elég pazarlóan bánik a hellyel munka közben?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#13) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Érdekes elképzlés, ha az ára jó, akkor talán.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14) Malachi


Malachi
addikt

egyszer essen be a 256-osok ára 20k alá, rohanok az üzletbe és rendszervinyó csere lesz. nekem ekkora kell, mert utóbb leszoktam róla, hogy a steamet, origint külön vinyóra telepítsem. elég lenne egy 160-200-as, de mivel nincs, marad a 256-os. majd. ha beesik 20k alá az ára. :)

(#15) canniball válasza banhammer (#5) üzenetére


canniball
nagyúr

"Jelenleg 27 ezer Forint körül lehet venni az OCZ Vertex 2-es 60 gigás SSD-t."
Van az jóval olcsóbban. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Miért csak régebbi gép fejlesztéséhez jó?
A "régi" 128-as 200/170-es ssd-m hez képest semmivel nem éreztem gyorsabbnak egy 540/400-as ssd-t, nem is tartottam meg. Miért ne lenne elég ennek a teljesítménye???

El sem hiszem hogy ezt ph!-s cikk :Y

A termék nekem tetszik, jó áron bárkinek ajánlani merem!

(#17) Dr. Romano válasza #16939776 (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na ja. Ezzel én is ugyanígy vagyok.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

De jó lenne,ha jó áron hozzájuk lehetne jutni majd :K

üdv.

(#19) ktamask válasza bmollszeptim (#18) üzenetére


ktamask
tag

64Gb-os 15000-ért mondjuk

(#20) #95590400


#95590400
törölt tag

elnézést, ez a prohardver, vagy a blikk, esetleg a nők lapja café? szombat van, ma nem kv-ztam, lehet h még ébren sem vagyok.. jó helyen járok, vagy a cikkíró tévedt inkább el?

[ Szerkesztve ]

(#21) Amacs


Amacs
aktív tag

Kereslet biztos lenne sata II-es jól beárazott ssd-re. Személy szerint én is pont valami ilyesmire várok, mert az 5400-as hdd nem az igazi.

(#22) powergoku


powergoku
tag

SATA 6 Gbps-os csatlakozó hiányában megfelelne egy szép darab. :K

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#23) PC-rev-RM válasza Dr. Romano (#7) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Most nézd meg a címlap hátterét! Mindjárt megvilágosodsz. :D
Elmagyarázhatná valaki azt is, mit jelent ez: "játékra optimalizált asztali konfiguráció". Nagyjából sejtem, de jó lenne egy definíció egy szakértőtől. :)

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#24) Fire/SOUL/CD válasza PC-rev-RM (#23) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Atomerőművet, min 64G ram-mal és olyan játék, ami a pályát teljes egészében betölti a ram-ba. Na ilyen játék nincs. :DDD
(van olyan játék, aminél lehet sebességkülönbség betöltéskor, de ez nem mindre jellemző, mert a játékok gyakran a töltéskor generálják le a felbontáshoz szükséges texturákat stb, ami meg úgy műxik, hogy olvas SSD-ről, generálás, megint olvasás, generálás és így tovább. Ilyen esetben a bivaly CPU/VGA tud gyorsítani a betöltésen, de nem azért mert az SSD gyorsabb)

Videovágás és hasonló jellegű munkáknál (ahol nagy méretű fájlműveletek vannak) ott már kijön SATA2 és SATA3 sebesség különbség

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#25) hallari


hallari
tag

Ha huszonegykét ezerért odaadják újonnan, tuti sláger lesz és nemcsak nálunk. Mint írták többen is pár éve ennél (jóval) lassabb SSD-kkel kápráztatták el a vinyókerregéshez szokott szemeket és füleket.

(#26) DeSanto


DeSanto
őstag

A cikk engem is felháborított.
Hogyan lehet ilyeneket itt írni?

(#27) Dr. Akula válasza TeeBee73 (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem van Velociraptorom is, lófaszt nem ér az SSD-hez képest.

(#28) Dr. Akula válasza Picturemaker (#12) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha ezért aggódsz, hasznalj ramdisket. Torrentet én se SSD-n futtatnék, de arra a netkapcsolat sebességéből kiindulva a HDD is túl gyors. Az SSD-ben azért van a controller hogy ne mindig ugyanoda írjon, ne fingjon ki 2 hét alatt a cucc. Persze direkt lehet alkotni, defrag "jót" tesz neki, de a vinyót se nehéz kicsinalni az 5 és 12V kabelek felcserélésével. Direkt mindent ki lehet nyírni. Azonban észel hasznalva hamarabb dobod ki elavulas miatt mint meghibasodas miatt.

(#29) Dr. Akula válasza hallari (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Leginkabb nem is a homeusernek lenne jó, hanem cégeknek, ott ugyanis csak azért raknak irodai gépbe vinyót mert pr k-val olcsóbb mint az SSD, nem azért mert 250 giga kéne a wordhoz meg excelhez. Jó lenne ha végre az irodakban (ahol a fél életünket töltjük) is elkezdődne a 21. szazad.

(#30) ThodEE válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


ThodEE
őstag

Ezzel az a baj hogy sokan nemképesek megérteni hogy ne a C re mentsd a sz@r-jaidat :Y

Anyukám könyvelő, szerintem 2-3 hónapig tartott mire megértette hogy arra ott a külön partíció és azon van hely is :C

a 21. század technológiái mellé 21. századú gondolkodás és hozzáértés is szükség lenne :D :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#31) hallari válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


hallari
tag

+1
Ráadásul ha a cégek elkezdenék nagy tételben venni, akkor alaposan lezuhanna az áruk a vinyók meg mehetnének a múzeumba...

(#32) canniball válasza hallari (#31) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért túlzásba ne essünk...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#33) hallari válasza ThodEE (#30) üzenetére


hallari
tag

A legtöbb cégnél ez sem gond. Előző munkahelyemen 250-es vinyók voltak, de a 10%-át sem(!!) használtuk. És ez egy többmilliárdos forgalmú, fénykorában (pár éve) 2000 főt foglalkoztató cég.
Átlagos irodába bőven elég lenne egy darab 64 gigás SSD. Minek nagyobb? A szövegfájlok kicsik, képek korlátozottan vannak használva, a céges szoftverek max. pár giga. Letölteni, játszani úgyis tilos (meg értelmes ember nem csinál ilyet ugye munkahelyen), pláne nem warezol.
Márpedig a helyet ezek fogják, nem a raktárkészlet-jelentés vagy az adóbevallás...
:D

(#34) hallari válasza canniball (#32) üzenetére


hallari
tag

Na jó az olcsó, terabájtos méretű SSD-kre még várni kell, de az ilyen nagy céges bevásárlások gyorsan le szokták törni az árakat...
Ha ezért a cikkben szereplő cuccért 15 ezernél nem kérnének többet, akkor szerintem fél éven belül megduplázódna az új konfigokba rakott SSD-k aránya.

(#35) Dr. Akula válasza hallari (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amíg GB/Ft-ban fényév a különbség, addig kiszorítani nem tudja a HDD-t. Raktarozni jó a HDD. Meg torrenttel is inkabb azt basztatja az ember. De ennek nem kell C:\ meghajtónak lennie.

(#36) brd válasza Fire/SOUL/CD (#24) üzenetére


brd
nagyúr

Melyik az a videovágó program, ami bármilyen asztali gépen olyan gyorsan dolgozik, hogy a SATA2<->SATA3 különbséget érezni lehet? Komolyan kérdezem, mert azért még fizetnék is (pedig nem vagyok egy nagy videoszerkesztgető).

Dr. Akula #38: Ezt a torrent mizériát sosem értettem. 1x írja ki, utána csak olvassa, az meg nem fáj az SSD-nek sem. :F (Persze azt sok baromságot, amit egyesek letöltögetnek -sokszor találkozom mások gépének a tartalmával-, a helyükben én sem SSD-re tenném. ;) Ha erre gondoltál, akkor +1).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.