Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovsol


kovsol
titán

Nem olvastam el teljesen a történettel kapcsolatos részeket, mert meg szeretném venni és nem akarom elrontani a saját felfedezés örömét szóval bocsi ha mégis írtad valahol.

Van több féle befejezés is vagy minden alkalommal ugyan az lesz a végső kimenetel? SH2 ben ugye ha emlékem nem csal 6 eltérő befejezés is volt.

Más: várható, hogy a Silent Hill HD Collection -t is kipróbálod ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2) Expulso


Expulso
tag

köszi a tesztet.. jó kis olvasmány volt egy újabb kaland' előtt :C

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#3) DaemonX válasza kovsol (#1) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

igen a hd collectiont is tesztelem majd. 6 befejezés van :D 2jó,2 rossz,1 semleges,1 bónusz

(#4) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Egy SH-t se probáltam még , de ez után a jo részletes teszt után , meg kell mondjam , számításba fogom venni , ha horrort akarok játszani. Haver nagy rajongója a sorozatnak , de azt mondta a "szoba" rész után inkább kihagyja mostmár az SH-kat.
Annak aki nem ismeri az előzményeket , érdemes vele játszani?

(#6) #08052480


#08052480
törölt tag

Ez van amikor egy rajongo keptelen objektivan ertekelni.

(#7) nyogo83 válasza #08052480 (#6) üzenetére


nyogo83
senior tag

Esetleg akkor kifejtenéd, hogy te mivel nem értesz egyet a tesztben? Kíváncsi lennék akkor egy "elfogulatlan" kritikára is.

(#8) Gebriel


Gebriel
veterán

Március 30. fog megjelenni hivatalosan a játék.
El sem tudom képzelni, hogy a cikk írónak honnan sikerült idő előtt beszerezni a játékot, hogy írjon egy SH Downpour Xbox360 tesztet :F :U

(#9) Silenzio válasza #08052480 (#6) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez van, amikor egy idióta ideböffent egy provokatívat. (Úgy értem: ez.) :))

(#4) Ateszzero: elvileg nincs kapcsolat a részek közt, kivéve az elsőt és a harmadikat, ott van egy laza szál, de az is vagy 10 éves viszonylatban.

(#8) Gebriel: exkluzív promószerződésre tippelek a Konamival. :)

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10) WhiteWalker válasza Silenzio (#9) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

pedig prézlinek igaza van,látszódik h elvakult Sh rajongó,az első két három bekezdés után világos volt , ebből reális értékelés nem lesz ...én is inkább megvárok egy hivatalos tesztet és pontozást pl ign...
nah igen,kedves gamepod h lehet h vki megjelenés előtt végigjaátszva tesztet ír és ki is kerül címoldalra???

[ Szerkesztve ]

(#11) kovsol válasza WhiteWalker (#10) üzenetére


kovsol
titán

Mivel nem volt kép a játék kicsomagolásáról, doboz belsejéről stb így tökre egyértelmű volt számomra a forrás. Na meg a haverok is tolják.

May the Force be with you!

(#12) Ateszzero válasza kovsol (#11) üzenetére


Ateszzero
őstag

Az szerintem nem gond hogy nem hivatalosan szerezte be , mert így ha valaki előrendelte már , és a teszt miatt gondolja meg magát , még vissza tudja mondani a rendelést.
Egyébként sehol sincs kikötve hogy csak xy váltoatról lehet tesztet írni.

(#13) kovsol válasza Ateszzero (#12) üzenetére


kovsol
titán

Ezt ne nekem írd, én nem írtam semmit arról, hogy miért rakták ki.
Csak ugye van akinek azért csípi a szemét, mert a warez ugyebár ezen a lapcsaládon tabu téma. Én megvenni max akkor fogom ha beszerezhető lesz 5-6k körüli áron mondjuk zavviról. Vagy használtan majd jóárasítva :B

May the Force be with you!

(#14) dilipok válasza Ateszzero (#12) üzenetére


dilipok
veterán

Szerintem meg gond ha nem hivatalosan szerezte be, azon egyszeru okbol kifolyolag, hogy minden nemu warez tilos. Jobban mondva nekem nem gond, de ha mar ilyen alapelvek vannak a forumon, akkor ezek utan eleg erdekes lesz azokat ilyen esetekben betartatni... (aki meg szerintem elorendelte a jatekot, azt egy teszt nemigen fogja eltantoritani a vasarlastol szerintem)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#15) WhiteWalker válasza dilipok (#14) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

igen igen...ezzel igy saját magát köpi arcon a ph család...legalább a játék megjelenésig várhattak volna...

(#16) dilipok


dilipok
veterán

Amugy tetszett a teszt, biztos meg is fogom venni, de most meg vegig kellene tolni elotte a HD collectiont (regebben csak a 2-t fejeztem be, a 3ba csak belekezdtem, illetve nem artana vegigtolni a Homecomingot it megegyszer, csak hat ez a franya idohiany, amiben szenvedek...). Mondjuk egy sorozat sokadik reszerul nehez lett volna elfogulatlanul irni. Valakinek vagy tetszik, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#17) TazLeacher válasza kovsol (#1) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Abban ugye (HD collection) nem lesz benne az első rész? Mert úgy szerintem elég gáz... :((

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18) dilipok válasza TazLeacher (#17) üzenetére


dilipok
veterán

nem :( sajnos csak a 2 es a 3 (bevallom oszinten, hogy sose jatszottam az elso resszel sajnos. Akkoriban nem volt meg konzolom, es miutan nem is jelent meg tudtommal masra, csak PS2, felek kimarad teljesen az eletembol)

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#19) #08052480 válasza nyogo83 (#7) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem akarom es nem is fogom kifejteni, mivel egyreszt a jatekkal nem jatszottam masreszt az osszes letezo teszt teljesen mas kepet fest le rola eleg egyet vegigfutni. Nyilvan nem kell veluk mindenben egyet erteni, de ha azokban egy kozepmezonybe is alig besorolhato tucattermekkent itt meg egy majdnem zsenialis alkotaskent mutatjak be akkor nem nehez kitalalni ki az elfogult. Az meg hagyjan, hogy egy tiz perces yt felvetelbol ra lehetne cafolni a fel cikkre - pl a kivalo harcrendszer csak hogy a legkirivobbat emlitsem.
De hat legyen kilences, nekem aztan tenyleg edesmindegy :) Legalabb itt-ott van jatekteszt is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

konzolon nincs warez, mi? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) dilipok válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


dilipok
veterán

van, hogyne lenne... itt az ekes pelda :DDD (bar hozzateszem a teszt keszitoje meg nem fejtette ki, hogy honnan is van a jatek. Varjuk meg az o magyarazatat)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#22) TazLeacher válasza dilipok (#18) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kár. Én sem játszottam az elsővel, pont ezért lett volna fontos. A többi megjelent PC-re is, így pont az, ami idáig beszerzhetetlen volt, továbbra is az maradt... :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#23) kovsol válasza dilipok (#18) üzenetére


kovsol
titán

1999. január végén jelent meg és csak PS1 re jött ki és soha nem is adták ki semmi másra.
Értékelések alapján stabilan 85-90%-t kapott ami mutatja, hogy remek játék lehetett. GameSpy a PS re valaha megjelent 15. legjobb játékként értékelte. IGN meg a 14. helyre sorolta.

Gondolom annyira elavult volt az engine és a játékmenet, hogy mai szemmel nem állná meg már a helyét és túl sok dolgot kellene rajt változtatni, hogy megérje nekik újra kiadni. Pedig szerintem ha kiadnák PS3 és Xbox360 ra újra akkor jó eladásokat produkálna, épp azért is amit te mondasz, hogy tökre beszerezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#24) dilipok válasza kovsol (#23) üzenetére


dilipok
veterán

jaigen, PS1et akartam irni :B

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#25) Fratello válasza kovsol (#23) üzenetére


Fratello
tag

"Kiadták" PS3-ra, hónapok óta megvehető a PSN Store-ból (persze nem változtattak rajta semmit a PS1 verzióhoz képest)...

(#26) dilipok válasza Fratello (#25) üzenetére


dilipok
veterán

hubakker, en ezt miert nem lattam? :Y Na ha hazaerek ra kell neznem. Jo lenne vegigtolni a teljes sorozatot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#27) kovsol válasza Fratello (#25) üzenetére


kovsol
titán

hmm erről lemaradtam és most még a wikipediát is megnéztem és oda se updatelték.

May the Force be with you!

(#28) dilipok válasza kovsol (#27) üzenetére


dilipok
veterán

ott van az, de eddig en sem figyeltem... In 2009, the game became available for download from the European PlayStation Network store for the PlayStation 3 [link]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#29) kovsol válasza dilipok (#28) üzenetére


kovsol
titán

én itt néztem és eddig ahányszor a játékról olvastam mindig ezt lestem, mert google ezt dobta második helyen a magyar után :F

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30) Fratello válasza dilipok (#26) üzenetére


Fratello
tag

Nálam ez a terv, SH: Downpour -> SH1 -> SH2 (HD)-> SH3 (HD), utána levezetésképpen egy kis Siren: Blood Curse (a PS2-es zseniális és embertelenül nehéz Forbidden Siren Jhorror PS3-as felújítása), utána kiadhatnák HD-ben a Fatal Frame sorozatot, utána meg... :Y

(#31) dilipok válasza Fratello (#30) üzenetére


dilipok
veterán

En inkabb ebben a sorrendben fogom: SH1 (sose jatszottam) -> SH2 HD (regen vegigtoltam) -> SH3 HD (csak az elejet csinaltam, arra sem emlekszem :D) -> Homecoming -> Downpour

Mar csak ott a baj, hogy az en idobeosztasomat figyelembe veve, ez legalabb egy honap, de inkabb tobb, es akkor meg nem is jatszottam massal (amit ugysem tudok megallni :D)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#32) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Daniel Licht? Az a Daniel Licth, aki a Dexter zenéjét szerezte? Még így sem hiszem, hogy felérne a soundtrack a korábbiakéhoz, de most kellemesen meglepődtem az új zeneszerzőn.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#33) Mr.Csizmás válasza dilipok (#31) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

SH3-ból a rejtvény nehézséget ajánlom a maxon ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) dilipok válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


dilipok
veterán

ezek utan easyre veszem :P

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#35) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Minden ilyen Silent hill-es topikba azt olvasgatom, hogy SH4 nem lett olyan jó és ilyenkor elkezdek agyalni, hogy vajon mi nem tetszett benne az SH rajongóknak (azonkívül, hogy a textúrák fps nézetből rondácskák).

Szerintem egy igazi remekmű lett, csak nem tíz percig kellene játszani vele, hogy rájöjjön az ember.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#36) Fratello válasza Inv1sus (#35) üzenetére


Fratello
tag

A SH4 jó lett, csak nagyon más mint az első három (mind stílusban, mind hangulatban), ezt nem minden rajongó nyelte le és hamar szárnyra kaptak azok a pletykák miszerint nem is SH játékként indult a fejlesztése (a munkacíme ugye "Room 302" volt), csak a Konami menet közben "kényszerítette" rá a fejlesztőket hogy illesszék be a SH szériába, pusztán pénzügyi okokból (nem bíztak abban hogy egy teljesen új Jhorror-széria sikeres lehet megfelelő "alap" nélkül)...

Ezt kommunikálta le a kiadó utólag úgy, hogy "el akartuk vinni a SH sorozatot egy teljesen más irányba, azért lett ennyire más ez mint az első három SH..."

Személy szerint tök mindegy mi az igazság, a játék nagyon jó (és egyedi), akit zavar az játssza úgy mint egy SH spinoff... :)

(#37) Mr.Csizmás válasza dilipok (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor először easy. aztán med, vagy hard. a helyszín ugyanaz, de más rejtvényt ad.

a könyvesboltban easyn csak egy számzár kombináció, mellette cetlin, mediumon a könyvespolcot kell babrálni, hardon meg kell egy kis óangol irodalmi ismeret eléggé :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) Apika


Apika
Közösségépítő

Gratulálok ehhez az alapos teszthez! :C

(#39) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Aki még nem játszott, az első résszel, az ki ne hagyja!! A legjobb rész amit valaha Silent Hill név alatt elkészítettek. Nagyon jó a 2. is, bár itt is inkább a konzolos verziót ajánlom, mert a pc-nél sok helyen hanghibák vannak. a 3. is nagyon jó lett, a 4. katasztrófa. Elméletileg a 4. rész nem is Silent Hill-nek tervezték, csak a játék elkészülése végén csapták oda a "The Room" elé. Utána jött az Origins, ami hozta az első két részt minőségben, ezt többször is érdemes végigvinni(bár minden részt érdemes többször végig-vinni), mert minden végig-vitel után a máshol jelennek meg a szörnyek, máshol lesznek elrejtve a segítségek, mint az előző végig-játszásban. A Homecoming épphogy megugorja a 4. részt nálam. A Shattered Memories nagyon jó lett azon újítás miatt, hogy nem lehet harcolni az ellenségekkel, csak menekülni előlük. Újítás volt, és siker is lett belőle.
Én a legjobban a "minőségtelen" fejtörők hiányát sajnálom a legjobban az általam nem kedvelt részekben, ami az első részben egyből elérte a csúcsot, mint például a zongorás rész.
Ezek a részek inkább már az akcióra lettek kihegyezve.
Ez csak egyéni vélemény a saját tapasztalataimból merítve, Silent Hill fanként.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#40) Inv1sus válasza Fr@nkieWilde (#39) üzenetére


Inv1sus
addikt

A hanghibák megoldhatóak. Egyébként ha jól emlékszem csak 2-3x fordult elő és nagyon fel se tűnt. Azt hittem direkt így csinálták meg hogy fokozzák a feszültséget (amikor loopolva akadozik a hang :D )

4. részt végigvitted?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#41) dilipok válasza Fr@nkieWilde (#39) üzenetére


dilipok
veterán

az a baj, hogy amik nincsnek boxra vagy ps-re (esetleg PCre), azokat nem tudom kiprobalni, ezert par biztos kimarad a sorozatbol :(

Amugy a 4 mennyire illik a tortenetbe? Ugy ertem, hogy itt a reszek kozott van osszefugges (magan a vilagon kivul persze) Mert ha igen, akkor csak beszerzem PCre

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#42) Fr@nkieWilde válasza Inv1sus (#40) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nálam nem volt megoldható a hanghiba, előjött és kész, nem halottam semmit, vagy beakatt egy hang és kattogott végig, az agyamra ment, aztán nem rég vettem egy ps2-t és azon játszottam végig a 2. részt, az Origins-t, meg a Shattered Memories-t is.

4. részt kb. 60%-ig vittem el és meguntam sok nem legyőzhető ellenfelet, meg az "erőltett" kinézetű szörnyeket.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#43) Fr@nkieWilde válasza dilipok (#41) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

hát egy ps1-et érdemes beszerezni miatta, itt már olcsón lehet kapni elnyűhetetlen ps1-et, plusz egy cd és már mehet is a borzongás késő este, ha épp nem a barátnőddel vagy. :K

a 4 nem igazán kapcsolódik az "alap" Silent Hillhez leszámítva egy-két utalást, de tényleg nem sok. Amik szorosan kapcsolódnak egymáshoz: 1. rész, 3. rész, Origins.
A 2. rész, a Homecoming, a Shattered Memories és a mostani új rész teljesen független minden más részektől.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#44) dilipok válasza Fr@nkieWilde (#43) üzenetére


dilipok
veterán

koszi. Nem hiszem, hogy veszek meg egy konzolt, mar kettovel is alig birok :D Viszont mint emlitettek, PS3ra is le lehet tolteni az 1et. Azt meg is teszem a hetvegen szerintem.

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45) Fr@nkieWilde válasza dilipok (#44) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Akkor hajrá. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Na hogy két kérdésre is válaszoljak.
1. a Silent Hill-em usából van, és onnan lesz áprilisban a 3g-s ps vitám is. ezentúl majd az arra készített játékokról is láttok majd teszteket.
2. Nem nevezném magam elfogultnak. szerintem van számos olyan játék a történelemben ami alulértékelt. Úgy gondolom nem mindig a többség szava a döntő/hiteles, (nem mindig az mutat rá az igazságra.)
ott a 2008-as alone in the dark, a sniper ghost warrior, a mirrors edge a force unleashed, mafia 2,dead island stb. ezekhez se kell fanoknak lenni hogy tudja az ember, mennyire nagy játékok, csak éppen a kritikusok képtelenek voltak ezen játékoknak azt a bizonyos oldalát meglátni, amik mások számára ezeket a játékokat felejthetetlenné tették.
Én ugyanígy vagyok a silent hill-el. Fan se csak úgy a semmiért lesz az ember, hanem azért, mert az adott dolog nagyon jó. Star Wars fan is vagyok, mégis rühellem a klónok támadását. Szerintem, ha a silent hill downpour valóban rossz lenne, arra is ugyanúgy tudtam volna rossz pontszámot adni. Az ign-ről meg inkább ne is beszéljünk. Nálam már rég elásták magukat. Az, hogy a legismertebb gamer honlap az egy dolog. De az hogy rengeteg jó játékot lepontoznak, és a bénákat meg istenítik szerintem már több a soknál. És most szándékosan nem kezdek el írni címeket, mert megint menne csak a vita. Azért remélem, a maradék embernek, akik nem csak azon gondolkoztak hogy honnan van meg a játék, azoknak tetszett a teszt.

(#47) dilipok válasza DaemonX (#46) üzenetére


dilipok
veterán

lehet nem lett volna rossz otlet megemliteni a tesztben, hogy miert is tudod az EU megjelenesnel egy hettel hamarabb tesztelni a jatekot. De majd legkozelebb ;)

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#48) DaemonX válasza dilipok (#47) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

azt hittem a teszt érdekli az embereket.... de oké legközelebb megemlítem, hogy ne kezdjenek el itt trollkodni XD

(#49) dilipok válasza DaemonX (#48) üzenetére


dilipok
veterán

a teszt is erdekli az embereket, de pl en is furcsaltam. Azert is mondtam, hogy varjuk meg, hogy te mit mondasz. Az indokokat pedig olvashattad. Ennyi, nincs ebben semmi mas. Koszi a tesztet :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#50) wikings2


wikings2
őstag

Jó lesz ez . Abár én Pc-n akarom nyüstölni.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.