Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silent77


Silent77
veterán

Az első gépemet 2000 január 1.-én vásároltam, és másnap már rohantam is be az Externethez modemet vásárolni. Ott egy fiatal srác elmagyarázta mik a teendők.
Haza mentem, vártam, hogy 6 óra legyen, és kapcsolódás.
"Üdvözöljük az interneten" ez fogadott. Még a géphez sem értettem, de mikor megláttam ezt a szöveget, csak ültem, és vártam a csodát, fogalmam sem volt mit kell most csinálni.
Aztán szépen lassan rájöttem mire is jó, és azóta is napi kapcsolatban állunk. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#2) nem_tom


nem_tom
őstag

Húha... Az első olyan felmérés, amin komolyan el kell gondolkoznom. :DDD

Körülbelül 2004 óta, azt hiszem. Az előtt meg vagy nem volt gépünk, vagy volt, de csak játszottam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#3) classicph válasza Silent77 (#1) üzenetére


classicph
csendes tag

Nekünk a legelején ilyen betárcsázós csoda volt most meg a párommal pannon-netünk van :)

:-)

(#4) Wictor


Wictor
senior tag

2001 óta, itthon viszont csak 2009.12.14 óta van (mobil)internet.

Magyarázat: anyám munkahelyén napi rendszerességgel neteztem, mielőtt megvettem volna itthonra a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#5) Silent77 válasza Silent77 (#1) üzenetére


Silent77
veterán

Elírtam, 2000. január 31.-én vásároltam a gépet.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6) Piloss


Piloss
senior tag

Huh,már nem tudom pontosan,de asszem 2001 óta van gép itthon,és a net sem késett sokat(max 2 hónap)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#7) Avicularia


Avicularia
veterán

96-ban 14.4-es modemen nyomtam a netet.

(#8) 14adam


14adam
addikt

2001-ben volt meg az első gépem és csak rá 5 évre lett net :D

[ Szerkesztve ]

(#9) classicph válasza 14adam (#8) üzenetére


classicph
csendes tag

Mennyi idős vagy? :)

:-)

(#10) 14adam válasza classicph (#9) üzenetére


14adam
addikt

17 :)

(#11) EczkE


EczkE
addikt

Őőőő jó kérdés. Már arra sem emlékszem, hogy mikor volt meg az első gép. :D Arra jött a betárcsázós net. :K De akkkor még kicsi voltam, inkább csak játszottam. Hogy mikor is lettem net függő? 2004 talán vagy 2005. Fúú télleg nem tudom. Gáz? :B

Asszem mindenféleképpen!

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

~97

(#13) Dany007


Dany007
veterán

Kb 97-98 eleje. Még 7.-ben kezdtük :D

(#14) Probber


Probber
őstag

Pontosan nem tudom, de kb. 2002 óta.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kb 96-97. Középiskola, gépterem, repeta chat. :D

(#16) mephi666 válasza DeFranco (#15) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is valahogy úgy kezdtem... vagy kicsit korábban: sógorom is infós, ők hozták mindig a gépüket és betárcsázóssal szórakoztam néha én is... aztán '97-ben kezdtem a gimit, de akkor már nagyban ment a netezés... :K ''99 körül meg már egyre többet neteztem otthonról is betárcsázóssal (esti 150ft-os akció, vagy miaszösz)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

'96-'97 körül láttam először, mi is az az internet. 2001-ben, mikor a középiskolát kezdtem, akkor használtam először, saját kezűleg az internetet. Már akkor sem kellett betárcsázósat használni, valami szélessávú net volt bekötve. 2001-ben vettem az első "saját" gépemet (összegyűjtött pénzből, pár év kellett hozzá). 2004-ben gépet újítottunk, mert a Pentium MMX 166 (640MB HDD) már nem volt elég semmire, aztán végül 2006 márciusában köttettük be a netet "itthon" is.
A PH-t ha jól emlékszem már korábban is ismertem (2004-2005 körül), de nem regisztráltam, csak 2007 elején.

Harrrr!!!!

(#18) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Nekünk kb 2003-2004 óta van gép. Nem tudom pontosan. :U Net viszont kb 2008 augusztus óta van. :DDD

(#19) szablya


szablya
tag

Azt hiszem, valamikor 2006-2007. 2007 január talán. Igen, sajnos csak akkor, 14 évesen csatlakoztam a világhálóra.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) Silent77 válasza mephi666 (#16) üzenetére


Silent77
veterán

Bizony az esti 150ft-os akció, volt olyan este, hogy 10x is megszakadt. :U
Havi telefon+net számlánk 30-40.000ft körül alakult mindig.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#21) Gergő_


Gergő_
őstag

1995-ben egy fura bácsi a magyaregyen elkezdett beszélni fura dolgokról, hogy elért hazánkba is az internet, nem igazán értettem mi ez.
felhasználóként 1999-ben találkoztam vele én is először a gimiben.
Itthon 2003 óta van, kezdetben az éjjeli betárcsázós volt csak, aztán drága upc, és olcsó digi.

(#22) CséZé


CséZé
őstag

2006. augusztus

(#23) mephi666 válasza Silent77 (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen... volt, hogy lefeküdtem aludni, előtte ráengedtem a letöltést valamire, (amit nem lehetett sehonnan sem beszerezni, csak letölteni) aztán 1-2hét alatt szedtem le 33.6-os modemmel 700-800 megát :B mindig elmondtam ateista létemre alvás előtt egy imát, hogy ne szakadjon, de ez ritkán segített... öröm volt, amikor pártíz mega lejött 1 éjjel... kicsit fura visszagondolni így a "megabites" korszakból a (h)őskorra, amikor nem engedhettem meg magamnak, hogy reggelente csak behuppanjak a fotelba kávéval/cigivel és átalánydíjjal annyit netezhessek, amennyit akarok...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#24) ArchElf


ArchElf
addikt

1996 szeptember (vagy '97 február) óta. Nem emlékszem, hogy már az elején be volt -e kötve a suliba a internet, vagy csak az egyetemi laborban neteztünk először a második félévben...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#25) Csemike


Csemike
csendes tag

2001. májusában, amikor érettségiztem, akkor csinálta nekem a nővérem az első e-mail címemet, meg ő mutatta meg ezt az egészet, mert elképzelni sem tudtam. :D Addig persze egy kavics alatt éltem...

(#26) EczkE válasza EczkE (#11) üzenetére


EczkE
addikt

Sikerült jó nagy hülyeséget írnom. A helyes évszám: 1997 első gép, első net. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#27) ArchElf válasza mephi666 (#23) üzenetére


ArchElf
addikt

De szép volt is modemes időszak... Haverommal ketten két hét alatt (letöltésvezérlővel) tudtuk leszedni egy egy CD-s filmet (ha szerencsénk volt, és nem találta meg a tulaj a szerverén az illegálisan hosztolt cuccot - akkor általában buktak a letöltött megák) :)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) Silent77 válasza mephi666 (#23) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem ilyen modemem volt, 5-6kbps sebességgel hasítottak a cuccok. :D Alig bírtam kivárni sokszor, hogy 6 óra legyen.
Aztán 2001-ben már UPC broadband 5gb csomag lett, micsoda megváltás volt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#29) mephi666 válasza Silent77 (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem ennek a "kistestvére" volt... még baráti áron szereztem 3ezer forintért 1999-2000 körül... :) még mindig működőképes szerintem, ha megvan valahol... egyébként viccet félretéve: még mindig használunk itt a cégnél modemet... amikor 3.5éve jöttem, már akkor is sz@r volt a fax (folyamatosan elakad benne a papír, stb... cserére "nincs pénz"), én meg beiktattam egy külső modemet, amin keresztül jönnek a faxok, egyik gépen archiválódnak és azonnal nyomtatódnak a lézerre... kicsit gazdaságosabb, mint szívni a régi fax-szal és venni bele a "festéket"...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) DeFranco válasza mephi666 (#29) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az én első modemem, és az első saját külön bejáratú kapcsolatom a világhálóra:

Az volt benne a szép, hogy egy csatlakozója volt az adatkábelnek és a töltőnek, tehát 1 óra net, 1 óra töltés. Később negyed óra net 1 óra töltés. Majd sorozatos pótakksi vétel :) Évekig használtam albérletben, mert nem volt más. A telefont azóta is használom.

[ Szerkesztve ]

(#31) westcoastog


westcoastog
veterán

2006-tól 2007-ig könyvtárban neteztem, 2007 januárjában lett netem itthon. :)

(#32) laolaj válasza DeFranco (#30) üzenetére


laolaj
aktív tag

hello.

láttam már olyan megoldást anno még Ericcson néven ment a készülék és Vodafonos volt.. adatkábel és töltő össze bütykölve és mind a 2 ment 1xre :)) anno még keresztapám csinálta meg magának ezt a trükköt.. :B

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#33) vans?


vans?
őstag

Nekünk 2000 körül lett netünk, de én 13-14 éves koromig egyáltalán nem használtam.

hábm bábm

(#34) DeFranco válasza laolaj (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A végén már nekem is infrán ment a 011110001 és töltőn a pertó. :D

(#35) Samus


Samus
addikt

Hát, úgy három éve, vagyis valamikor 2007 nyár eleje felé. Igen, elég későn...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#36) Silent77 válasza mephi666 (#29) üzenetére


Silent77
veterán

Én ha jól emlékszem kemény 17.00ft-ért vettem, nem volt olcsó akkoriba. :(
Nekem is megvan még, eladni már nem igen lehet, így megmarad. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37) Ice!?


Ice!?
őstag

most épp negyed órája.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hasek


Hasek
Közösségépítő

regisztrációm dátuma, mínusz 2 hónap kb.

Üdv. H

(#39) Silent77 válasza Ice!? (#37) üzenetére


Silent77
veterán

Én már több mint 1 órája.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#40) joshua7


joshua7
veterán

'98 szeptember kb.

Semper Fi

(#41) puttputt válasza Dany007 (#13) üzenetére


puttputt
őstag

Kb 97-98 eleje. Még 7.-ben kezdtük :D

Dettó. :)

Statisztika mikor lesz? :P

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#42) Silent77 válasza puttputt (#41) üzenetére


Silent77
veterán

Lesz az is, átlagot veszünk. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#43) sagesz93


sagesz93
addikt

fú, jókérdés
talán 2001-2 körül

(#44) Magnum_


Magnum_
nagyúr

döcögősen indult ez a net dolog, de aztán függő lettem... talán a középsuliban neteztem először a 2000 körül, majd lett otthon, akkor nyomtam az IRC-et, a gyalogló csetet.
aztán le lett mondva a net... aztán 2003-ban a bátyámnak lett, oda jártam minednnap, eléggé terhes is lehettem számukra :DDD majd 2004-ben katptam ilyen betárcsázós, 25órás internetet. sokat nem ért. majd eljöttem egyetemre, ott a suliban neteztem 2évig biztosan... aztán berágtam és előfizettem. azóta van és lesz is.

I humbly and respectfully decline™

(#45) ffodi


ffodi
veterán

'96-'97 körül, egy csúcsszuper 14.4-es modemmel. De jó is volt a betárcsázós korszak....ezek után 56.6-os modem volt, fél napig tartott mire lejött egy 3 megás zeneszám ;] :DDD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#46) JetiRulez válasza nem_tom (#2) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hogy pontosítsalak:
2003. december 23-án kaptuk meg az új számítógépünket. Előtte volt kb. 3/4 év szünetünk, miután a régi gép megadta magát és ezidőben volt a PlayStation1-es időszak.

2004. tavaszán (azt hiszem márciusban, a születésnapomra) lett bekötve a telefon és vele együtt fizettünk elő az 56 kbit-es szolgáltatásra. Napi egy óra internetezés volt megengedve, mert sokba került.Akkor még csak és kizárólag Én használtam. Nem értettem hozzá, így csak azokat a lapokat látogattam, amit a tévében meg a rádióban reklámoztak. A fórumozást a FoxKids oldalán kezdtem meg. Egyik nap le akartam tölteni a Doom 3 demóját és pár óra alatt le is jött a kb. 300 Mb és csak ámultam, hogy mekkora állomány. A demóval jóformán nem is játszottam és nem is futott jól. Utána egy hétig nem volt szabad netezni. :)

Azt hiszem ősszel, az iskolakezdésre lett megrendelve kemény 15 000 Ft-ért a 768 kbit-es ADSL. Akkor kezdte használni fater is hírolvasásra és Te chatelésre velem együtt.

Egy év múlva végül rátaláltam a Porhardverre: Kuwabara14
Rövid szereplésem volt: A vesztem
Kaptam még egy esélyt, de nem tetszett a nevem és töröltettem: Yeti910331
Azóta vagyok jelen, mint JetiRulez és megpróbálom betartani az írott, illetve íratlan szabályokat egyaránt. :K

nem_tom ennyiféleképpen volt jelen régen (már egyik sincs használatban):
Jófey srác
Jófeysrác12
T_Csávó
paaa
S-one
!!!D00M3R!!!

Nagyjából ennyi a mi történetünk.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#47) nem_tom válasza JetiRulez (#46) üzenetére


nem_tom
őstag

De jól emlékszel minderre. :D

Hát igen... akkoriban nem voltam elég érett, ehhez a fórumhoz.

(#48) Kolondrum


Kolondrum
félisten

2007. 04

(#49) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Mióta anyád pilóta :P
Kb 2007 óta, 1 megás nettel kezdtem. Az első gépemet karácsonyra kaptam 2005-ben. Mercury kuckó, Athlon XP, Gigabyte lap dualbiosszal, chaintek (?) mx440-eske, bár ez nem teljesen biztos... Nagy vágyam, hogy újra legyen egy ilyen masinkám. Nézegettem már ezeket aprón, de a házat nem leltem. Egyedül a sulink egyik géptermében láttam, de nemrég új masinákat hoztak be...

(#50) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

300Mhz-es AMD Procival, 16mb rammal, 2 gigás vinyóval kezdtem ~96-ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.