Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valdez


Valdez
őstag

Kár, hogy nem szerepel a grafikonokon az 550-es...

(#2) Skizz


Skizz
addikt

Nagyon pofás, talán le is cserélném a CM690-et, de ennyi pénzért tuti nem.

(#3) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Hmm teccetős "kis" ház :)

(#4) hibavissza


hibavissza
veterán

szerintem a cooler masternél elgurult a gyógyszer. egy bádogdoboz szivaccsal és kattogó ventikkel, 0 újítással 45 ezeré'....

(#5) lujó55


lujó55
őstag

microATX-ben valami hasonló adottságokkal rendelkező házikó bejövős lenne. mondjuk nem ennyiért, de el bírnám képzelni. tetszik :C

(#6) GIJoe


GIJoe
addikt

Nekem is 550 volt a kezemben, az is csinos darab... jó cuccok, de drágák :B

(#7) Apone33


Apone33
őstag

Csinos darab.

Play Hard!!!

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

Klassz ház, de tényleg kicsit drága.... :U

(#9) #19617792 válasza hibavissza (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

veszek egy hasonló zárt házat 15k-ért, a maradékból 947 tonna szivacs kijön, ja meg normális ventik.

(#10) GIJoe válasza #19617792 (#9) üzenetére


GIJoe
addikt

:K

(#11) Normi™


Normi™
őstag

Ennyiért már biztos nem C.M.-et vennék...

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#12) hibavissza válasza #19617792 (#9) üzenetére


hibavissza
veterán

emlékszem az első "hangszigetelt" cm-házról szóló cikkre...olyan 25 körül volt az ára és ment a szörnyülködés az áron....még a cikkíró is lamentált a normál ház+szivacs megoldáson...most meg 45 ezer és vegyétek, vigyétek :(
mondjuk az euro-forint árfolyam nem tudom mennyit befolyásol, de nem volt akkoriban sem 150 az euro...

[ Szerkesztve ]

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ventik nélkül ez megsülne, ha úgy adnák, garantáltan lennének olyanok, akik hűtés nélkül használnák. vagy beleraknák pl az AC 12 pro pwm ventiket és örülnék, hogy mekkora halk lett most a gépük (említett venti rosszabb motorzajban a CMeknél).

valahol logikus ez a ház: a Cosmost kivonták, tényleg halk működésre kitalált házuk a felsőkategóriában nincs (Cosmos II egyrészt árban még feljebb van, másrészt az eleje annak sem zárt). más kérdés, hogy a Cosmos lényegesen extrább darab volt (kinézetben mindenképp).

élőben azért megtapiznám, mielőtt kijelenteném, hogy drága/nem éri meg az árát. bár tény, hogy sokallom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) kromatika


kromatika
veterán

szép darab,de erősen túlárazott.

(#15) torma1981 válasza hibavissza (#12) üzenetére


torma1981
veterán

Kb 250 forinton kezdett az euró anno. Annál nem nagyon volt olcsóbb

(#16) Möhe válasza Skizz (#2) üzenetére


Möhe
addikt

neviccőjjé, veszel 1 m2 19mmes szigetelőt,amivel a rézcsöveket is burkolják,majd belevágod ahogyan megkívánja a ház kialakítása,én is ezt teszem,2ezerből megúszom
az árcédulán kisbetűvel : made in Balek inc. ;]

(#17) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

túl műanyag.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18) hibavissza válasza Möhe (#16) üzenetére


hibavissza
veterán

nem jó, mert zárt cellás. hangot csak nyílt cellás anyaggal lehet hatékonyan csillapítani. a ragasztó, amivel felragasztod a házra a szivacsot többet ért :) , amúgy igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#19) rudi válasza hibavissza (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Rosszul emlékszel. A Sileo 500 a teszt idejében 20 000 forint körül volt, az értékelés pedig:

Tudásához mérten megközelítőleg 20 000 forintos ára rendben van, hiszen akkor sem jönnénk ki olcsóbban, ha önállóan vásárolnánk meg és szerelnénk be a szigetelőanyagot - ajánlott cím

Most nagyából ugyanazzal a 280 forintos euro árfolyammal a 45 000 fortintos Silencio 650 értékelése:

Szerintünk jó lenne, ha a Silencio 650 létezne pénztárcakímélőbb változatban is X-Dock, dupla boot vagy akár ventilátorok nélkül, valahol 25-30 000 forint körüli áron, mert nagyon jó ház ez, igazán tetszett nekünk, de a legtöbb felhasználó számára így azért elég borsos az ára. - "csak" tetszett cím

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza #19617792 (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Belinkeled a 15k-s zárt házat? X-dock nem kell bele ;)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) hibavissza válasza rudi (#19) üzenetére


hibavissza
veterán

oké, nem vagyok tisztában a plecsnikkel. tehát, ha nem kókány csak lehúzós akkor tetszik?...nem...kicsit kókány (ventik) még kaphat. ;]
Értem én, köszi a tesztet :R

[ Szerkesztve ]

(#22) #19617792 válasza rudi (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

Bitfenix Shinobi. :P mondjuk nem teljesen zárt, de hasonló rács mennyiség van ezen a CM-en is.

(#23) rudi válasza #19617792 (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, porszűrők, csavarmentes rmeghajtóögzítők, ventilátorszabályzó és állítható nyílási irányú ajtók nélkül, eggyel kevesebb ventilátorral. Szóval rá lehet mondani, hogy olcsóbban kevesebb, ami teljesen OK.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza hibavissza (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Dehogy érted Te, csak itt rosszmájúskodsz... az tetszett, ami tetszett, ha jó az ára is, akkor ajánlott, ha meg marha jó az ár/érték mutató, akkor különösen ajánlott. Define R4 árában már ajánlott lenne a Silencio 650, Silencio 550 árában meg különösen ajánlott.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Beri78


Beri78
őstag

nagyon jól néz ki, de az ára :Y

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#26) Blaise


Blaise
veterán

Ennyiért inkább a Corsair 550D.

(#27) proci985 válasza #19617792 (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy megtermett miditoronyba kb 8-12k huf a zajszigetelés (pl fractal design gyárt). porszűrő darabja 300 és az aftermarket megoldás sose lesz annyira felhasználóbarát (a kisebb ház áron futó mágneses speciális kiteken kívül, mint ami a haf932höz pl van), aztán még marad a festés problémája (drágább házakon jobb szokott lenni, átfesteni idő és megintcsak pénz), és akkor pár feature még mindig nincs meg.

anno én egy 16ks CM690el (nem ma volt) végiggondoltam, hogy mennyibe állna lefalazni és behalkítani, aztán kijött, hogy igazából egy antec p180/Cosmos kb ennyibe lenne, csak épp végeredmény szempontjából sokkal jobb.

persze lehet olcsóbb zajcsillapítót is találni, ami szintén jó, de az meg lehet, hogy erősen kókány lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ennyiért egy Anidees AI6 házat vennék, ami egyedibb dizájnnal rendelkezik, mint az a CM.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#29) T_Stark válasza Blaise (#26) üzenetére


T_Stark
őstag

+1

(#30) hibavissza válasza rudi (#24) üzenetére


hibavissza
veterán

szerintem 45 ezerért ne legyen benne pl. hibás ventilátor. főleg ne egy kvázi kommersz gyártó bádogházában. az a gond, hogy minden himi-humi dologra osztogatjátok a plecsniket, ez nem gond, csak meghatározza a súlyát a plecsninek....basszus egy "zajszigetelt" házból kihallatszik a ház saját ventilátorának a kattogása...csak én érzem úgy, hogy ez mekkora lol? Amúgy a tesztel semmi gondom nincs, korrekt...csak a plecsni...

[ Módosította: rudi ]

(#31) rudi válasza hibavissza (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Bevallom, nem voltam kellően alapos annak a résznek a leírásában, kicsit finomítok rajta. Úgy hallatszott a kattogás, hogy a kinyitott házban füleltem 10-20 centiőrl, hogy mi szólal meg oda nem illően, így keresem a HDD és/vagy ventilátor rezonanciát. No, az első két ventilátor motorja ekkor hallhatóan kattogott, a hátsó meg ugyanilyen körülmények mellett nem. Szóval ez nem olyan óriási gyengeség, ezért fért bele a tetszett kategóriába. Illetve ajánlom figyelmedbe a kattogás leírását követő gondolatot, ami a Silencio 650 és Define R4 viszonyát jellemzi:

Viszont mind a két ház annyira halkan dolgozott, hogy ezt a különbséget csak annak köszönhetően tudtuk megállapítani, hogy egyszerre teszteltük a konkurenseket.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Destructo


Destructo
aktív tag

Jó kis ház,elég standardnek mondható manapság..az ára pedig...hát igen..magyarországon már lassan lassan azt fizetésnek tekintik... :R Köszi a cikket&tesztet!

(#33) KisTopi95 válasza Skizz (#2) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Osztom a véleményed, nekem is egy 690es van, és ha lenne rá keret (no meg persze picit olcsóbb lenne) tuti lecserélném rá.

Mit is kéne ide írni?

(#34) albert8


albert8
addikt

NAgyon jó kis ház lett, de egy -5-10k val kevesebbért megérné.+ még mindig nem tökéletes a kábelcsatorna.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#35) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Az alu előlapi ajtó értékelendő, de az ára kicsit sok a versenytársaihoz képest.

(#36) proci985 válasza hibavissza (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

minden viszonyítás kérdése.

a CM ventik egyáltalán nem rosszak, egy ACnál simán jobbak, a Swif2 szériát pedig hang/légszállításban megfogják (bár picit tényleg zajosabbak, de légszállításuk is jobb). egy SFlex jobb, de az nagyon akcióban is 3k. (saját tapasztalat: 1200as CM Cosmos házventi, AC F12 Pro PWM, Swif2-1200, Sflex 1900as modell 650/800/1200/1600/1900rpmen).

igen, picit kattognak, de az 1200as modell lemegy 5vn 600rpmig, ott pedig tényleg 10-20centiről lehet hallani. míg mondjuk a halknak mondott F12 Pro Pwm 5Vn forog 1000rpmet, és kb egy szinten van zajban az 1200on menő CMel (nagyon durva kenési zaja van, elvileg FDB, gyakorlatilag zajkarakterisztikában köze nincs az SFlex/Papst féle FDB/Syntecekhez... papst 4412f/gl és két 80as is van itthon referenciaként).

akinek pedig tényleg a legjobb kell, az gyakorlatilag a Silverstone AP szérián kívül cserélhet mindent, és azt is csak azért nem, mert abban a méretben nincs igazán jobb megoldá. ez igaz a 100+ezres kategóriára is. mert nem fognak 30-40(!)dolláros SanAce 140x38asokat adni egy 300dolcsis házhoz sem. de egy 15-20usds ventiből négy (sflex, be quiet, genteTyphoon, noctua) is már bőven dobna annyit az áron, hogy egyszerűbb kerüljön be. igen, a highend alu prémium lianli házakban is venticserével szokták kezdeni az emberek a beköltözést...

minden relatív. van a fórumon sok olyan, aki szerint az AC F12 pro pwm halk (hát egyedül 5Vn hangosabb, mint a gépem terhelve), van, aki szerint az SFlex 400rpmen is hangos, mert végülis 10-20 centiről belefülelve már van valami halk szélzaja. a cikk leírása teljesen korrekt. mint ahogy a ventik is: nem tökéltesek, de ehhez a házhoz jók. aztán ha meg jobb kell, akkor jöhet a csere 10-20kért pár decibelre.

egyébként csomagként nézve ez a ház így jó, aki nem cserél, az már ellesz vele, aki meg cserél, annak speciális igényei vannak, és remélhetőleg tisztában van vele, hogy nem lesz olcsó menet.

egyetlen elgondolkodtató dolog, hogy az extrák megérik e a prémium árat egy p280/r4hez képest. másik oldalról pedig ott a Silverstone Fortress FT02, ami árban nagyon közel van... és mégiscsak a legjobb ház halk multigpura a piacon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37) Pepe78 válasza proci985 (#36) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nálam az eddig megfordult cm ház Elite 335,HAF912,922,932 gyári 12cm es ventije pont ilyen kattogós volt. Nem értem miért nem lehet kiküszöbölni ezt a hibát.

Az AC fehér lapátos hydro csapágyas 1200 ft os ventije nagyon jó.
Szerintem a Cm házakban található gyári ventik jóval zajosabbak minden tekintetben.

Ezt nem olvastam , én magam tapasztaltam.

(#38) rudi válasza proci985 (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Érdemes egy próbát tenni a Fractal R2-es ventijeivel, váratlanul jók lettek, bár itthon nem tudom, hogy külön kaphatóak-e, de az újabb házszállítmányaikba már R2-t raknak a régebbi modelleknél is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) hibavissza válasza proci985 (#36) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez a ventilátor dolog nehéz, mert szerintem nagyon le tudja rontani egy ventilátor teljesítményét egy sűrű szita vagy porvédő. Sokat kísérleteztem és arra jöttem rá, hogy a megfizethető (4000 Ft) alatti kategóriában nincs olyan 12 cm-es venti, amelyik leszabályozva néma lenne. Abba nem érdemes belemenni, hogy teljes fordulaton hangos, mert ez evidens.
Kompromisszumot kötöttem és a legkevésbé idegesítő zajút választom, még ha effektív hangosabb is. A kattogás, váltakozó hangú zaj marha idegesítő tud lenni éjjel, még ha nem is hallható nappal.
A saját gépemnek sincs hangja nappal...éjjel azért búg picit...ezt is el lehetne tüntetni, csak sok kiadás és munka lenne.

(#40) proci985 válasza Pepe78 (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez igaz a CM690 és Cosmosra is. gondolom a beszállítón nem akarnak cserélni. pattogás van, de egyébként idővel ez nem lesz rosszabb és pár éves ventijeik is még mennek.

én a keretnélkülit néztem, az kritikán aluli volt. 7V alatt zörgött valami benne, fölötte meg már a levegő mozgásának a hangja volt.

rudi: R3 USB3 ház van egy itthon, az már az újabb széria? "próbapadon" (ez nálam egy asztalra kipakolt q66 félkonfig egy IFX14el) nem néztem, de házban meglepően jók voltak, leszabályozva kellően halkak és házszellőzés is okés marad.

hibavissza: Thermalright TY140, illetve elvileg az FDB -átmatricázott SFlex- szériájuk elvileg ok, előbbi Magyarországon 1800huf körül mozgott, és szerintem procihűtőre innentől mást nem is volt érdemes rakni (méretei miatt házhűtőnek macerás volt). más kérdés, hogy az első kifutott sajnos pár hete, az utód 141 pedig gyengébbnek tűnik tesztek alapján... a TY150 meg még nagyobb házakba se feltétlenül fér be, akkora. valamennyi búgás van itt is, tápcsere kéne, csak a seasonic x760 eléggé drága... a platinum 1050 meg eszméletlenül.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Pepe78 válasza proci985 (#40) üzenetére


Pepe78
senior tag

Sokat használtam az általam említett AC-t.
Nem csak ebben a házban..
Elég kényes vagyok a zajra.
Ár / érték arányban nálam ez a tuti befutó.

(#42) rudi válasza proci985 (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Az új ventiken Silent Series R2 felirat van, a régieken simán Silent Series vagy még az sem csak DC FAN és számsor.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Ennyi pénzért ilyen ház ? Pff, hát azért a Corsairnek akad ennél jobb háza is igaz kicsivel többért, de azon látszik, hogy egy komoly ház.

De lehet csak én vagyok túl negatív a CM házakkal?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#44) Indy69


Indy69
aktív tag

Szép és jó ,de drága :Y

(#45) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Jó kis kuckó. :K
30-35k-ért egész jó vételnek számítana.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#46) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Silencio 550 tulajként, megelégedetten veszem tudomásul, hogy nem lett jobb a 650. Egyrészt feleslegesnek tartom ezt az alumínium előlap őrületet, mintha bármi funkcionalitása lenne! Nekem például nagyon tetszik az 550 fényesfekete előlapja, bár ez szubjektív dolog. De csak azért nem fizetnék 20 ezer forinttal többet egy házért, mert az előző széria hibáit kijavították.

Na de akkor mi az új? + 2 ventilátorhely (hangot növeli) , az új kezelő panel (nincs az idegesítő fehér hdd led, és 2x2 plusz csatlakozó). És takarógumi a kábeleknek.

Drága, de semmi érdemi és forradalmi nincs benne! Nem értem miért erőltetik a csendes házaknál az előröl hátra mozgó levegő áramlást, ahelyett hogy minél kevesebb és minél nagyobb ventilátorral a fizikát kihasználva alulról felfelé alkotnának valami igazán halk hatékony hűtést.

(jelen esetben a silencio 550 megvételét még mindig javaslom, hibái ellenére)

"in medias res"

(#47) Pepe78 válasza Csabroncka (#46) üzenetére


Pepe78
senior tag

Első 2 venti jobb szellőzés is.
Pláne hogy nincs rács előtte.
Jó ventiikkel megéri.

(#48) Csabroncka válasza Pepe78 (#47) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én megoldottam, de ha alulról szívnának sokkal hatékonyabb lenne:

Egyet viszont elfelejtettem mondani, a Silencio-ban gyanítom ebben is a porszűrés a legjobb!

Valamikor írtam mé egy beszámolót róla, itt találod

(Jó ventik? 45 kiló mellé + 15 ezer :F )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#49) proci985 válasza Pepe78 (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

persze, ár/értékben remek, de egy SFlex/TY140hez képest sokkal gyengébb a keretnélküli PWMes variáns. keretest nem próbáltam, a nélkülit is csak azért, mert érdekelt, hogy olcsó is, meg szeretik is. ettől függetlenül simán megfelelhet, halk és halk gép között is vannak különbségek, nem mindegy, hogy hol van üzembe állítva: itt a csendes kisvárosban elviselhetetlenül hangos volt az a ventisetup, amit még anno Budapesten rendszeresen megpróbáltam bekapcsolni menet közben. ja és gond nélkül aludtam mellette, pedig érzékeny vagyok a zajára... viszont nincs se villamos, se fehérvári út, ami relativizálja a hangját:).

rudi: köszi, következő szerelésnél megnézem (nem én használom azt a gépet, szóval nem akarom szétrobbantani, anélkül meg feliratok nem teljesen látszanak).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) Pepe78 válasza proci985 (#49) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hi!

Vidéken élek.
Este olyan csend van, hogy vágni lehet. ;)
A keretes nagyon jó.
Próbáld ki azt is. Nem fogsz csalódni.
Régebben nagy Scythe fan voltam. Aztán jött a Swif2.
Ezek mellett is megállja a helyét szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.